Дневникът на Маня

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот mahona » Сря Юни 03, 2015 4:19 pm

Велико е това ,което правиш за всички нас! :partyflowers:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на Маня

Зоната
 

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот _belladonna_ » Сря Юни 03, 2015 4:27 pm

Благодарим ти Маня! :bouquet:
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Чет Юни 04, 2015 6:59 am

ЕКспериментирам нова закуска. След доста ровене за инфо установих, че като въглехидрат мога да ползвам и пчелен прашец. 1 БВ - 12-13 г. И съм си забъркала една вкуснотия сутринта

2 БПВМ

2 БП - 100 г извара Олимпус
2 БВ - 25 г пчелен прашец
2 БМ - 1 с.л. сусамов тахан
1-2 с.л. вода

Няма нужда от добавяне на подсладител или аромати. След като е преседяло цяла нощ в хладилника сега си похапвам един букет от горски аромати. Около нас откриха един магазин за пчелни продукти. И прашецът е разделен на това от какви растения е събиран. Моят е от горски билки. То и такъв мед си купувам обикновено.

Боже, божествен вкус! Отдавна не съм изпитвала таково удоволствие от закуската. :laugh1:

А за следобедна закуска съм си забъркала пак много полифеноли

2 БПВМ
2 БПМ - 125 г котидж сирене
1 БВ - 10 г какао
1 БВ - 12 г маки бери
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот mahona » Чет Юни 04, 2015 8:57 am

Прашеца си седи при мен цял буркан и през ум не ми минаваше да ползвам,макар преди зоната да си го ядях по 3 месеца с кисело мляко всяка сутрин за имунната система.Благодаря ти Маня!Но имай предвид ,че той сваля нивото на инсулина и се наблюдавай да не те изкара от зоната .
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Чет Юни 04, 2015 9:08 am

О, това няма да е закуска всеки ден. Не обичам много да си повтарям манджите :) :) Освен ако не са с много много какао :laugh1: , че чак да нагарчат :laugh1:
Така комбинирано е с около 5 г повече от препоръчваната дневна доза. А и трябва да видя какъв е ефекта, защото го правя за първи път. Но засега, вече два часа след закуската, се чувствам добре. Още не съм се подула (явно не съм алергична към него :laugh1: , че и този проблем може да се появи при някого).
А това, че сваля инсулина не е толкова лошо. Особено за хора с повишено отделяне на инсулин.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот mahona » Чет Юни 04, 2015 9:26 am

За дневната доза не се притеснявай...тя е сметната с натрупване,а семейството ми всяка година хапва по 3 месеца през есента прашец накиснат в малко кисело мляко от вечерта за засилване на имунната система преди зимата и след като установихме в началото ,че никой не прави алергии си продължават да го вземат.Само аз пропуснах тази година заради зонуването ми.Но пък явно зоната ме попречисти и тая зима дори хрема не ме е хванала. :smdance:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Фани77 » Чет Юни 04, 2015 9:52 am

Маня неизчерпаем източник на знания си за мен! А май и за доста други оЗонковци! Благодаря! :*
Фани77
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Май 11, 2015 11:50 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот NikoLinia » Чет Юни 04, 2015 8:10 pm

Маня, къде ще публикуваш текста на книгата? Извинявай, ако си го написала някъде - не съм го открила?
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Чет Юни 04, 2015 8:13 pm

Не зависи от мен.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот NikoLinia » Чет Юни 04, 2015 8:18 pm

Ок! Прощавай за нетърпението! :)
Лека вечер от мен!
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот tsvetito » Чет Юни 04, 2015 8:33 pm

И аз чакам книгата, може би зависи от Пипи кога и къде ще я сложи :hm:
Маня, четох те, че хапваш 10 блока на по 4 часа, чудя се дали и аз да не пробвам така, макар, че май само 8ч сън за сега не ми стигат, освен да направя вечер 3 блока и преди лягане 1, ама то пък така с 3те блока и после след 2 часа примерно 1 май по не става, по-добре 2 блока и след 3ч още 2 блока :th:
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Чет Юни 04, 2015 8:42 pm

Следобедната закуска е включена като 1 блок в схемата на Бари с оглед на часовия график на американците - кога стават, кога закусват, кога обядват, кога вечерят. И понеже при тях между времето за обед (около 12) и времето за вечеря (около 19) стават повече от 5 часа, се включва тази междинна закуска. Късната вечерна закуска е за да се осигури енергия за мозъка, защото тялото ни спи, но мозъкът не спи. Аз си нагодих така блоковете според моето денонощие и затова че нося в торбичка три хранения - закауска, обед и следобедна закуска. Докато бях на течна храна това разпределение в шишенца по 2 БПВМ ми беше много удобно и за носене и като обем за изпиване. Защото като полутечна храна става още по-обемно от една голяма салата. Според мен просто трябва да се съобразиш с твоите часове от ставане до лягане и да си разпределиш блоковете, така че да не допускаш да има повече от 5 часа между храненията, по-малко от 4 може, но повече от 5 не трябва да са. Естествено с 3 блока по-лесно ще издържиш 5 часа отколкото с 2 блока без да усетиш глад.
Аз експериментирам със себе си, спазвайки принципите и се настройвам и според сезона, и според ежедневието си. Така че опитай, трябва да ти е вкусно, да не си гладна и да ти е удобно.

А много бързащите за книгата могат да ми пишат на ЛС. Имате и имейли, надявам се :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Чет Юни 04, 2015 9:00 pm

Олимпуса цеденото е на промоция в метро 2.22лв. Днес бях на пазар в бургас.
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Чет Юни 04, 2015 9:04 pm

Katerinka написа:Олимпуса цеденото е на промоция в метро 2.22лв. Днес бях на пазар в бургас.


Благодаря, Кейт. Аз купувам веднъж месечно 4 кашончета. Толкова мога да побера в хладилника, за да остане място и за зеленчуци, плодове и яйца. Заедно с изварата за цял месец. Обикновено 12 кофички. А от магазините около нас допълвам с Верея 0,1 % и с тия три млечни източника комбинирам протеините. Е, не само, но това количество ме оправя за месец и някой друг ден понякога. Откакто стана топло вървят повече, че нещо хич не ми се яде мръвка.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Юни 05, 2015 2:31 pm

От 13:30 поне до 17:00 - "перманентна зона" :laugh1: И после зъбар. Може би за последен път тази година, ама надали :laugh1:u.Въглехидратит, течнитр,май ми дойдоха в повече :laugh1:

Ба... ма..., на 600 ml течни въглехидрати намират буквите на клавиатурата на GSM-то, по-лесно от когато не съм ги приела :laugh1:

Днес Зоната е малко встрани от мен, или по-скоро аз съм малко извън нея, но до късната вечерна закуска, че едва ли ще намеря място за вечеря в търбуха си :laugh1: То не бяха течни въглехидрати, не беше лаврак, не беше печен зеленчук, за десерт много шоколадова торта, ама със захар (уви) и хич не горчеше :laugh1: . А сега и с напълно нови зъби отдолу и отгоре.

Ще си полегна до късната вечерна закуска (ако се събудя за нея, разбира се) и утре отново на рубежа. Защото съм сигурна как ще се чувствам сутринта (няма да ми е за първи път) - подпухнала, уморена, с желание да си легна отново и да го откарам целия ден в леглото. Толкова съм отвикнала от това състояние, ужасно е.

Но, както казва Бари, ако сгрешим с едно ядене, следващото отново ни връща в хормонален баланс. И не трябва да го приемаме трагично. Важното е да не е прекалено често. :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот NikoLinia » Съб Юни 06, 2015 9:13 am

Здравей Маня!
Купила съм си био сурово какао на прах със следните данни за 100 гр. продукт:
Протеини - 24,5 гр.
Въглехидрати - 42 гр.
Мазнини - 11 гр.

БМ - 14 гр.
БВ - 21 гр.
БП - 28 гр.

Съгласно тези данни не бих могла да ги приема за чиста мазнина и да пренебрегна протеините и въглехидратите, понеже 1БМ е съчетан с 2/3 БВ и с 1/2 БП.
Ти как би постъпила?
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта