Дневникът на Маня

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот tsvetito » Пет Май 29, 2015 10:09 pm

Ей, Маня, вчера го прочетох този "шоколад' и го спретнах набързо. Много ти е шантав вкуса да ти кажа :) Сложих повечко стевия, ама пак мноооооооооого горчиво беее. Сложих и прясно мляко. Оказа се, че трябва да се хапне за да се усети не само какаото.
Обаче моето какао е от Метро и се води натурално, та май не е същото....
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Зоната
 

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Май 29, 2015 10:23 pm

Аз си спретнах също тая вечер пак шоколадче, но без капка сладко - 2 БПВМ. Умирам за горчив шоколад. И така си понабавих доста полифеноли за днес. Препоръчаната доза е 1 грам, а мога да ги получа от 1 oz какао (28 г чисто сурово какао). Другите съм ги наваксала почти с билки, подправки, зехтин, чушки, домати и ядки. Е, малко недостигат, но нали не е без хич. Утре ще смятам по-добре полифенолите :laugh1:

50 г извара Олимпус (
82 г цедено Олимпус 0%
20 г какао Гьйо
1 с.л. тахан
няколко накълцани листа мента и лъжичка чили

Утре ще го пробвам само с млякото, че така става много гъсто. Сусамът се сгъстява при бъркане на тази комбинация.
Току що си хапнах половината за късна вечерна закуска, пийнах си рибеното масло и се отправям към Царството на Морфей с книгата на Бари за приспиване.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Май 29, 2015 10:46 pm

Днес, след три сеанса, успяха да ми срежат моста. Първия път се счупи диска, вторият след един час стъргане не се виждаше края, е днес вече го няма. Баси колко метал са излели. Не са го пестили, дето рече Калки, нали не е била частна практика преди толкова години. :) Наближава края на зъбарската ми одисея. В понеделник - вземане на мярка. След седмица - още една частична протеза и после 1-2 срещи за престъргването на протезките, докато се нагодят. И... поне година не искам да виждам зъбар, колкото и да е готин Калки.
Ако си бях мила зъбите толкова често, колкото ги мия сега, откакто имам чуждо тяло в устата, сигурно нямаше да минавам през тая касапница. Този път не болеше, но след "сеанса" два часа давам на заето от звука :laugh1: на шлосерския инструмент :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Съб Май 30, 2015 1:59 pm

От доста време в менюто ми нямаше мръвка заради зъбките. Но се сетих, че във фризера на приятелката ми (в моя нямаше място) се мотат едни пилешки бонфиленца на DUC, които бях купила в деня на атаката от гренолома и за да не загинат, отидоха на студено. Но тя тия дни ще си ходи на село за лятото и реших да си ги прибера и да направя нещо от тях. Спестих си размръзяването. Наредих на дъното на тенджерата от всички налични зелени подправки - джоджен, калоферче, магданоз, копър, левурда, мента, салвия, чесън, лук, кориандър, сибирски лук, босилек - по няколко стръка без да си играя да ги режа, само измити и с дръжките. Поръсих с къри, чили, чер пипер, сол, 1 ч.л. сок от нар, кимион, бахар. Добавих глава лук и 2-3 скилидки чесън. Замръзналата бучка пилешки филенца поставих върху всичко и налях 300-400 мл вода. Захлупих и забравих на котлона за 15 минути след завирането. Отхлупих, разделих филенцата. Обърках ги добре в получилото се бульонче и изключих котлона.
Станаха божествени. И не се свиха особено много.
Ще пробвам листната маса заедно с бульона да ги пусна в блендера, да стане нещо като сос от подправки заливка на блюдото. Но това по-късно, че съм на етап редакция на превода на "Средиземноморската Зона". За превод ми остана само списъкът със съдържанието на полифеноли в различните храни. Малко да пооправя библиографията, да оформя графично добре преводчето и... още малко, скоро, много скоро ще е в ръцете ви, приятели.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот NikoLinia » Съб Май 30, 2015 2:04 pm

Маня, това си е направо благотворителност! :angel:
Да си жива и здрава! ЗОНИН! /това е зонов АМИН!/ :pray:
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Melkat » Съб Май 30, 2015 4:20 pm

Маня, наистина си безценна :applaus: :bigsm22:
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Съб Май 30, 2015 4:42 pm

КАКВО ДА ОЧАКВАТЕ СЛЕДВАЙКИ СРЕДИЗЕМНОМОРСКАТА ЗОНА
Силата на науката е, че с нейна помощ можем да предвидим бъдещето. Ако хвърлите камък във въздуха, трябва да сте сигурен, че той ще падне на земята. Ето защо гравитацията е толкова силна наука. По същия начин, прогнозите за храненето трябва да се сбъднат, ако са добра наука.
Ето какво може да очаквате, ако следвате Средиземноморската Зона един месец.
1. След 2 до 3 дни гладът значително ще намалее, защото поддържате стабилни нива на кръвната захар от хранене до хранене. Със стабилизирането на нивата на кръвната захар настъпва по-добра умствена дейност и емоционална стабилност.
2. След 3 до 4 дни ще започнете да усещате значително подобрение на нивата на физическа енергия, тъй като ще можете по-добре да достигате до съхранената телесна мазнина за производството на химическата енергия, която е необходима за движението ви.
3. След 7 дни ще се загубили доста тегло [трудно е да загубите повече от един паунд (454 g) мазнина за седмица], но дрехите ще ви стоят по-добре, защото теглото което губите ще е предимно телесна мазнина, по-специално висцералната телесна мазнина в областта на корема. Затова дрехите ще ви стоят по-добре.
4. След 14 дни способността ви да се справяте със стреса ще бъде значително увеличена, тъй като нивата на кортизола са намялали.
5. След 30 дни ще откриете значителни промени в химията на кръвта си, като маркери за подобрено здраве и забавен процес на стареене.
Ако харесвате този списък с ползи и искате да ги поддържате, тогава просто продължете Средиземноморската Зона през целия си живот. Ако имате ръка, очи и часовник, това е лесно да се направи.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Нед Май 31, 2015 3:05 pm

Овесено-ечемичени крекери
12 БВ

12 БВ - 168 г едно смлени зърна от овес и ечемик (или само овес)
1/2 ч.л. сол
1/4 ч.л. сода
80-100 мл вода
1 ч.л. зехтин (не го броя)

Загравя се водата, в която се ръсва 1/2 ч.л. зехтин ). Изсипват се смлените зърна и се сваля от огъня. Бърка се докато поеме водата и се превърне в тесто. Офирмя се на топка и се оставя да отпочине за кратко. Разточва се на кръг върху хартия за печене намазана с 1/2 ч.л., разрязва се на 12 парчета като торта. Пече се във форма за торта в загрята а 150 градуса температура за 15-20 минути (или до порозовяване). И си имате 1 БП крекер за хрупкане към закуската или да го натрошите върху салата.

За повече фибри може част от смляното зърно да се замени с овесени трици.

А вечерята днес - Шопска салата! 2 БПВМ

2 БП - 100 г извара Олимпус
1 БВ - 240 г домати
1/2 БВ - 240 г краставица
1/2 БВ - 75 г лук
2 БМ - 2/3 ч.л. зехтин
2 скилидки чесън, половин връзка магданоз, половин връзка копър, 1 ч.л. балсамико

За да станат 3 БПВМ - 28 г задушено пилешко бонфиле, напръскано с 1/3 ч.л. зехтин + 8 черешки :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Юни 01, 2015 3:44 pm

Hurray! Сложих точката на последното изречение от превода!


Остава едно редакционно изчитане на 130 страници, малко форматиране, корекция на печатните грешки (ох, запетаите, така се обърквам между английскатаи българската пунктоация :th: , че и "дебелия" член :laugh1: ) и.... ще можете да четете!
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Юни 01, 2015 4:43 pm

За всички скъпи дами зоНбита едно кратко цитатче от Средиземноморската Зона:

Въпреки това съществува риск от преяждане на плодове. Това не е необичайно наблюдение в моя опит, особено при жените. Ето защо аз препоръчвам обикновено жените да хапват само една порция плодове на ден.


Специално си го отбелязах, защото аз самата проявявам склонност към по-големи порции плодове. А май не съм само аз, като следя постовете на дамите :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот NikoLinia » Пон Юни 01, 2015 5:44 pm

Маня, браво и поклон за огромният ти труд! :applaus:
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Tatyana » Пон Юни 01, 2015 8:47 pm

Маня написа:
Hurray! Сложих точката на последното изречение от превода!


Остава едно редакционно изчитане на 130 страници, малко форматиране, корекция на печатните грешки (ох, запетаите, така се обърквам между английскатаи българската пунктоация :th: , че и "дебелия" член :laugh1: ) и.... ще можете да четете!


Браво Маня :bigsm20: :bigsm22:. С нетърпение чакам да го прочета - не, че остава много време напоследък, но за това задължително ще намеря време. Благодаря, пък ще почерпя като се видим :hug:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Вто Юни 02, 2015 7:02 am

Маня вчера си търсех цедено мляко на Олимпус в БИЛА , но намерих само с 10% масленост , ти от къде я пазаруваше ?

И от мен БРАВО за огромния ти труд , възхитена съм от всички тук в този сайт :bigsm22:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Вто Юни 02, 2015 11:11 am

Пак цитатче от БАРИ

...колкото повече бедни на скорбяла зеленчуци консумирате и по-малко зърнени храни и скорбяла ядете (идеално е никак), толкова по-добри ще са резултатите. На научен език това се нарича намаляване на гликемичния товар на ястието.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Вто Юни 02, 2015 11:22 am

Маня написа:За всички скъпи дами зоНбита едно кратко цитатче от Средиземноморската Зона:

Въпреки това съществува риск от преяждане на плодове. Това не е необичайно наблюдение в моя опит, особено при жените. Ето защо аз препоръчвам обикновено жените да хапват само една порция плодове на ден.


Специално си го отбелязах, защото аз самата проявявам склонност към по-големи порции плодове. А май не съм само аз, като следя постовете на дамите :)



Вчера цял ден се напъвах как да си включа повече черешки в менюто :laugh1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Вто Юни 02, 2015 12:01 pm

Последната ми версия за "фалшив" шоколад стана най-сполучлива (поне за моя вкус).

8 БП - 2 кофички цедено Олимупс 0% (за онези, които питат, купувам го от Метро)
2 БВ - 24 г сироп агаве (2 с.л.) - колкото да не е без хич сладост :laugh1: :laugh1:
6 БВ - 60 г какао Гьйо
12 БМ - 36 г начукани сурови какаови зърна
щипка сол, ситно накълцани листа от мента от 4-6 стръка, 1 с.л чили, 1 ч.л. зърна ванилия

Деля на 4 по 2 БПВМ - порцията е 200 г. Ползвам по 1 за сутрешна и късна следобедна закуска (по моята си схема 2:2:2:2:2

Тия дни обедите ми са 2 БП от пилешкото филе върху подправки (рецептата по-долу) с 1 БВ салата от зелен фасул и 1БВ 8 череши или 10 вишни. За БМ - зехтин или маслини

А зеления фасул (6 БВ комбинация от зелен и жълт) задуших на пара за 10 минути, нарязан на удобни за хапване парчета. Овкусих обилно с магданоз, копър, див лук, черен пипер и сол. Добавих балсамико и прибрах в хладилника. Та си имам БВ за обед за цялата седмица :)

Вечерите са шопска салата в разни комбинации между домат, краставица и лук (според големината на краставицата основно :) ), доовкусена с чесън, магданоз, копър, черен пипер и комбинирана или с извара, или с кисело мляко.

Така ми се получават много удобни за носене порции. А и готвенето е много много кратко. И ми остава време да превеждам Бари. :) Иначе с много готвене времето не стига доникъде. Ей затова обичам пролетно-лятно-есенния сезон, с богатство от зеленчуци и плодове, които са най-вкусни сурови или леко постоплени. Богат на аромати от свежи подправки и билки. Просто приказка. Зимата някак те кара повече да мислиш за топла храна, за манджичка. А сега - 2 БПВМ таратор или шопска салата ти решават проблема с храненето за секунди. Става за закуска, обед и вечеря.

Късната вечерна закуска е според настроението - кисело мляко верея 0,1% с бадеми или какаови зърна, тахан халва.

С времето установих, че най-добре се чувствам на 10 блока. 11 са ми много, 9 са ми малко. И понеже ми е най-лесно да се храня на 4 часа според дневния си график, си разпределих блоковете по 2 на всяко хранене. И се чувствам добре.
Обиколките продължават лекичко да намаляват. Същото се случва и с теглото, макар и не така интензивно, както в началото и с леки задържания понякога. Но аз за никъде не бързам. Имам още 100 години зонуване :laugh1: . Все ще се вкарам в по-добри мерки. А и сега не ми е време за инвестиции в нови дрехи :laugh1: след зъбарската атака :laugh1: . А така добре се чувствам в свободните и широки дрехи от миналото лято, все едно че нямам нищо на себе си. Не се виждат разните гевречета дето все още се спотайват тук и там по кръшната ми снага :laugh1: Само се наложи някои стягащи елементи да посменя, че почнаха да ми падат от тялото разни клинове и панталончета. Но и с тиранти става - ще съм още по секси :laugh1:
Последна промяна Маня на Вто Юни 02, 2015 12:32 pm, променена общо 2 пъти
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 0 госта