Дневникът на Маня

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Italiano » Вто Фев 24, 2015 1:19 pm

Положителното в случая е, че ти харесваш тези течни храни.
;)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Маня

Зоната
 

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Вто Фев 24, 2015 1:34 pm

Ох, Ити, да не ти се налага да си на течна храна :laugh4: Че обичам супички и смутита, обичам. Ама не по принуда. Е, все пак заформих днешните в плодово-млечен варинат.

Закуска - 164 г цедено Олимпус 0%, 200 г ябълка, няколко листа мента и 1 с.л. лешников тахан - смути в булета
Обед - 164 г цедено Олимпус 0%, 200 г круша, няколко листа мента и 9 накиснати бадема - смути в булета
Следобедна закуска - 200 г 0,1% Верея с 3 смлени накиснати бадемчета
Вечерята ще се опитам да е млечно-зеленчукова

Но едва преглъщам след интервенцията. Едни 300-350 мл вече ги пия 40 минути и нямат край :laugh1:

ПП. Вечерята - опит за гаспачо, ама не съвсем :laugh4:
240 г домати - 1 БВ
360 г чушки - 1,5 БВ
1 глава айсберг - 1/2 БВ
1 ч.л. зехтин - 3 БМ
самардала
Всичко смляно на части с малко водичка в нутрито.
Не искам да казвам каква купа чорба стана, ще я хапвам поне час време, ако не и повече.
За протеин - 150 г извара Оллимпус - 3 БП - добавени към течната храна - за сгъстяване и завършване на блоковете.
Наложи се да си сервирам в купата, в която замесвах едно време тесто :laugh1: Ба-ма, това няма изяждане. Но и нарязано да беше - пак същата работа - а трябва и да се дъвчи :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Съб Фев 28, 2015 1:36 pm

Храненето под формата на крем-супи и пюренца продължава :laugh1: . Така е, като съм вече беззъба баба :laugh1:

Закуска - 2 БПВМ
1 БВ - 260 г стебла селъри
1 БВ - 1 лайм
2 БП - 164 г цедено кисело мляко Олимпус 0%
4 БМ - 12 накиснати бадема (удвоени заради млякото)

В блендера с малко водица - шеметен вкус :laugh4:

Обед - 2 БПВМ
1 БВ - 140 г печени чушки
1/2 БВ - 130 г стебла селъри
1/2 БВ - 65 г лук
2 БП - 164 г цедено кисело мляко Олимпус 0%
4 БМ - 1 1/2 ч.л. зехтин
2-3 стръка магданоз, няколко листа рукола, 2-3 черидоматчета (тъй като трите основни БВ съставки бяха с общо по-малко тегло, уж да ги направя по-точно на око, че с процентното смятане съм скарана :laugh1: )
1 ч.л. самардала

В блендера с малко водица - ох, ще се разтопя от удоволствие :laugh4:

Междинните закуски ще са от 1 БП Олимпус 0% - 82 г с 1 фурма и 1 с.л. какао - за 1 БВ и 6 бадема

Вечерята трябва да я съчиня - да е 3 БПВМ - но най-вероятно е да е любимата ми трахана с 3 БП извара или нискомаслено сирене и зехтинец.
Заради антибиотика след ваденето на зъбищата се налага да пия и пробиотик - взела съм си ProViotic, българското "чудо" от кокиче и щам на бацилус булгарикус.

Чувствам се много добре с 9-те блока, свикнах. Не изпитвам глад. И с тези пюренца през последната седмица ми е много много гот. Почти постя :laugh4: Но немога да се лиша от млечните продукти.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Сря Мар 04, 2015 1:07 pm

Поредната ми измишльотина за трапезата - нещо като пица, баница или и аз незнам как да го нарека. Но стана вкусно.

6 БПВМ

2 БП - 2 яйца
2 БП - 164 г. цедено Олипмус 0%
2 БП - 56 г нискомаслено сирене Маджаров/Добрев
5 БВ - 70 г комбинация от смлени овес и ечемик и овесени трици
1 БВ - 140 г печени чушки - наситнени
3 БМ - 1 ч.л. зехтин
5 БМ - 15 маслини (мазнините удвоени заради млякото, което броя за протеин по етикет)
1 стрък пресен лук, 1 стрък пресен чесън, чубрица, 1/2 ч.л. сода бикарбонат, сол и чер пипер на вкус

Яйцата се разбиват, добавя се млякото и брашното (сместа от овес, ечемик и трици). Оставят се да покиснат 20-30 минути. Добавят се и останалати продукти, като чушките, лука, чесъна, и маслините са накълцани на ситно. Фурната се загрява на 180 г. Сместа се изсипва върху хартия за печене на тънка питка. Пече се 10-15 мин на 160 г. Дели се на две порции от по 3 БПВМ или три порции от 2 БПВМ. Допускам, че може да се изпече и като 6 мъфина по 1 БПВМ или 12 мъфина по 1/2 БПВМ. Дори го бях замислила така, но в крайна сметка ме хвана мързела и се изпече като цяла тава :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Dara » Чет Мар 05, 2015 3:44 pm

Страхотно кулинарно въображение имаш , Маня ! Аз втори месец съм в зоната и единственото нещо , което съм си приготвяла е баницата с овесени ядки и гювече със зеленчуци , карам си на салати , нахут , извара и печено пилешко и още не ми е омръзнало , но май вече ми се ще и на мен разнообразие , та ще се възползвам от твоите рецепти.
Аватар
Dara
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Мар 04, 2014 12:01 pm
Пловдив
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Съб Мар 07, 2015 5:25 pm

Днес си направих експеримент с излизане от зоновото меню и.... чувствам се ужасно :bigsm35: :bigsm36: :bigsm35:. Инсулиново гадно, езикът ми побеля като снега, с който ни затрупа баба Марта, изпих тонове вода до момента, но не помага. Всички "забежки" досега не са ме довеждали до подобно състояние. Ужасно е.

Така е, като не можах да устоя на едни страхотни локумки, курабийки със смокини и бисквитки с фурми, които ме почерпиха заедно с кафето за закуска - толкова бяха симпатични на вид, а и вкусни. И после реших денят да не е зонов и карах през просото без мерки и теглилки, без съчетаване на блокове и... След толкова дни на "течна" Зона просто си направих едно харакири :bigsm5: Че и сладко от смокини, и рачел от тиква, и баница със сирене и спанак. :bigsm26: Лакома работа, ненаяла се :bigsm49:

Единственото, което мога да се похваля е, че вече 8 дни не пуша. Може би затова си направих този "подарък" да се натъпча с въглехидратна бомба.

Не го правете, не е здравословно! Връщам си се в Зоната, защото там ми е добре. Надявам се със следващите 2-3 хранения в зелено нещата да се уталожат.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Самми » Съб Мар 07, 2015 5:57 pm

Маня, а раздвижиха ли се килограмите при теб?
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Съб Мар 07, 2015 6:22 pm

Вероятно, но не съм се качвала на кантара. Установявам го по дрехите. От изследвания, болници и зъболекари изобщо не ми се мисли за килограмите. Важното е, че се чувствам добре. Изключвам днешното фиаско :laugh4: Но каквото си направиш сам и Бог не може да ти го направи :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Вто Мар 10, 2015 10:05 pm

Десет дни без цигари :bigsm1:
И с нов здравословен проблем - адски световъртеж, невролог, хапчета...лежане...мъзелуване... вероятно последствия от вируса, който ме мори от Коледа... и естествено Зоната въпреки всичко.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Самми » Вто Мар 10, 2015 10:34 pm

Браво, Маня, :text-bravo: за цигарите. Бързо да отминават тези неприятни последствия от вируса. Винаги е удовлетворяващо, когато човек успява да се пребори с лошите си навици :bouquet:
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот jivas » Вто Мар 10, 2015 10:47 pm

Браво! Изключително постижение! Сега храната става по-вкусна. Въздуха по приятен за вдишване. Вече не си в капана на никотина. Пожелавам ти никога да не се върнеш към този наркотик. Пожелавам го на всички и на себе си.

Успех :text-bravo:
Аватар
jivas
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 10, 2015 1:06 am
Бургас
Мъж

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот baci » Сря Мар 11, 2015 10:20 am

Здравей Маня!
Прочетох за зъбите ти. И аз имах преживяване с мъдрец. Стана ми жал за доктора. Целия беше в пот.
Благодаря и за уточнението за цвеклото! :goodluck:
Аватар
baci
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Мар 20, 2014 9:36 am

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Suzi » Сря Мар 11, 2015 3:50 pm

Manya написа:Десет дни без цигари :bigsm1:


Браво, Manya, браво :hug: Продължавай напред и не си и помисляй пак да пушиш. Казвам ти го като бивш пушач - беше ми трудно в началото, но сега съм много щастлива и горда, че ги спрях. Вече 2 години и 3 месеца (леле минаха светкавично). За това време обаче качих 15 кг. Знам, че спирането не е единственият фактор, но мисля, че оказа влияние. Затова те съветвам сега да се придържаш към Зоната повече от всякога, аз не го направих и съжалявам...
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Сря Мар 11, 2015 8:01 pm

Благодаря за подкрепата! :applaus: Ха дано... :pray: Това е втория опит в живота ми... Първият трая 7 месеца и беше прекрасно... Засега всичко върви ОК. :)

Една лека вечеря

1/4 БВ броколи
1/4 БВ карфиол
1 БВ морков
1/2 БВ лук
Зеленчуците задушени на пара
дресинг от 3БП цедено Олимпус 0% с 2 ч.л зехтин, 2 смачкани скилидки чесън, сол и чер пипер
десерт - 1 БВ портокал

Още ден два храна за дъвчене и след това май пак за доста време ще съм пак на течна диета, като ми свалят поредния мост и няма да има с какво да дъвча :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот тина » Сря Мар 11, 2015 11:14 pm

Стискам палци за цигарите,Маня.Аз ,вече пета година не пуша-Зора е първата година.Странното е, че и на мен след спиране на цигарите ми се получи нарушение на вестибулара.И за съжаление продължава от време на време.Особено след силен стрес е задължително :( Дано при теб не е така :pray: :bouquet:
Аватар
тина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Фев 23, 2013 9:01 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Сря Мар 11, 2015 11:23 pm

Не е от спирането на цигарите, абсолютно е сигурно. Абстиненцията от спинането ми е позната :laugh4: Сърцеблъс, сърцетуп, задъхване, глад (слава Богу, това засега не се е появило и то е заради Зоната). Но има много лесно преодоляване на тези неприятни усещания - повече ходене пеша, дълбоко дишане, много много вода - при всяка поява на желание за цигара - чаша студена вода. Но интересното е, че в момента нищо от тези познати съпътстващи моменти не съществуват. Просто последната кутия, която си купих, пропуснах да я отворя :laugh4: - вече 11-ти ден :laugh4: И ми е много гот (въпреки другите здравословни проблемчета). И първото нещо - храната почна да придобива вкус. Приятно е, особено за пушач със стаж 45 години по 2 до 3 кутии на ден :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 0 госта

cron