Дневникът на Маня

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Italiano » Пон Яну 26, 2015 5:27 pm

Има пълнозърнести спагети и макарони. В Кауфланд със сигурност.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Маня

Зоната
 

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Яну 26, 2015 5:45 pm

Е, за такова чудо няма да ходя на другия край на града, дори и с метро. Предпочитам си овесената каша :laugh1: Мога и без паста :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Italiano » Вто Яну 27, 2015 1:18 pm

Има и в био магазините, ама са по-скъпи. Някъде към двойна цена излиза.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Вто Яну 27, 2015 1:24 pm

Щото там ще се водят "био" вероятно, а колко са био е отделен въпрос. Но виж, не бих отказала пълнозърнен ръжен хляб с квас. Но с това задържане на слабеенето ще отложа удоволствието от препечена филийка за по-добри времена :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Вто Яну 27, 2015 7:59 pm

Нещо като омлет с гуакамоле

Хич не се справям с омлетите от край време. Все нещо не се получава, за да изглежда като истински. Но този се получи горе-долу

2 БП -1 цяло яйце + 2 белтъка
1 БП -77 г обезмаслено сирене Хелиос
3 БМ - 3 с.л. гуакамоле (добре подлютено с пеперончини паста)
1 БВ - 14 г овесено-ечемичено брашно смляно у дома

Първо разбих белтъците леко да побелеят, добавих жълтъка, брашното и настърганото сирене и изсипах в напръскан със зехтин и загрят тиган. Повдигам леко, докато се постегне. Изсипвам отгоре 3-те лъжици гуакамоле и завивам.
Сервирам със салата по избор 1 или 2 БВ или 1 БВ салата с 1 БВ плод.

Брашното може да се спести, но така порцията става по-малка като обем.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Сря Яну 28, 2015 4:50 pm

Barry Sears: Even if you actively exercise, sitting a chair will erode most the benefits very quickly. The best approach is actively exercising every day, and never spending more than 20 minutes sitting down

Дори активно да правите упражнения, седенето на стол ще унищожи много бързо ползите от това. Най-добрият подход е активни упражнения всеки ден и никога да не прекарвате повече от 20 минути седнали.

И сега какво, някои седим по 12-13-15 часа седнали пред компютърчето (в офиса и у дома), за активни упражнения и дума не може да става - само с хранене по Зоната няма да стане. Явно трябва да се промени целия начин на живот, не само храната. Ама откъде толкова воля и време за всичко :laugh4:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Italiano » Чет Яну 29, 2015 1:48 pm

Опааа, 8 часа седене в офиса, после още няколко вкъщи ... е, как да стане работата?!
:think2:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Чет Яну 29, 2015 2:08 pm

Ще говоря с шефовете да ми направят специално бюро - за работа в изправена поза. :laugh1: Така ще намаля времето в седнало положение. А у дома ще го карам направо само в хоризонтал :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот _belladonna_ » Чет Яну 29, 2015 4:30 pm

Така изваден от контекста този цитат ми звучи даже леко крайно и несериозно. Едва ли Бари има пред вид да хванем мотиките и 8 часа на полето. Все пак има професии които изискват 8 - 9 часа седене. Ако ставам на всеки 20 минути да се разхождам ще помислят, че нямам работа и ще ми дадат още. :lol: Това в книгата Зоната не съм го срещала, тъй че го подминавам. Даже напротив- там пишеше че дори 30 минутна разходка на ден е достатъчна за добрата физическа активност. Аз това поне гледам да спазвам.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Italiano » Чет Яну 29, 2015 4:36 pm

Хехе, Бари има предвид, че се губи ползата от активните упражнения при заседяване, а не че Зоната не действа.
Шегувкваме си се ние тука.
А вече Зоната + активни упражнения = по-добри и бързи резултати
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Чет Яну 29, 2015 4:49 pm

Бари често коментира на страницата във фейса различни публикации в масмедиите. Това е коментар към излъчено по NBC предаване, което казва, че ново научно издледване е установило, че липсата на упражнения е по смъртоносна от затлъстяването (New Study Finds Lack of Exercise Is Deadlier Than Obesity).
Лично на мен ми е интересно да следя позицията му. И когато нещо ми направи впечатление понякога го споделям. То е защото прекарвам прекалено дълго пред компа в 24-те часа в денонощието :laugh1: И трябва да се замисля след този коментар :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Яну 30, 2015 10:33 am

Как пицата ви да не ви угоява :laugh1: :laugh1:
Barry Sears:Here is a recipe for less fattening pizza. Scrape all the toppings from two pieces of pizza and then eat only one of the crusts if it is...

Ето рецепта за пица, която по-малко угоява. Изстържете плънката от две парчета пица и изяжте само едната кора, ако е...
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Italiano » Пет Яну 30, 2015 1:21 pm

Да, бе, това е все едно някой да ми каже "Пийни си само 1 глътка бира от шишето!" ... :laugh4:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Яну 30, 2015 9:49 pm

Все повече си мисля какъв е правилния подход за всеки, който чул-недочул, чел-недочел из нета или от приятели, решава да "опита и тази поредна диета". Спомням си аз как започнах. Приятелка ми спомена, че е гледала нещо по телевизията и ме попита знам ли нещо за Зоната. Естествено, че не знаех. Интернет ми даде отговор. Попаднах първо в стария блог, после в нашия сайт, после в трите сайта на Бари, тук открих двете книги, но побързах да си ги купя. После си намерих и останалите книги (на английски). Първо на един дъх прочетох книгите. Те са като "любовен роман", изгълтват се наистина на един дъх. Толкова са увлекателни и надъхващи. После прочетох всичко в сайта. После четох форума. Психическата ми подготовка да се регистрирам и напиша първия си пост и да споделя намерението си да се опитам да позонувам ми отне може би около месец време. Бях впечатлена от резултатите споделени от зонковците. Купих си кантарче, мерителни чаши и лъжици. Кутийки с различен размер.
И така, в един прекрасен ден написах първите редове във форума. После споделих първото си меню. Задавах въпроси около киселото мляко - много ме объркваше в началото, защото ужасно го обичам и до започване на зоната консумирах поне 2 кофички на ден - ако може да е овче или биволско, ако може да е домашно, ако може да е и цедено. Да не говорим за сиренето - не можех да седна на масата без сирене. И изобщо всичко произведено от мляко (без прясното мляко, което май не обичам от дете, освен ако не е ледено студено или овкусено с нес кафе или какао - но ако може горчиво).
Водя се почти вегетарианка - просто месото много рядко се появяваше в хладилника ми (слава Богу Зоната поне препоръчва видовете, които мога да преглъщам - пилешко филе, телешко филе, свинско филе - да няма кокал, да няма тлъстина, да няма кожа). И досега обаче имам проблем с рибата - не че не обичам, а имам проблем с приготвянето ѝ. Не мога да я пипам, освен с ръкавици. Трябва да е изчистена, да няма глава, да няма опашка и перки - значи все филета. А и трудно понасям миризмата при приготвянето ѝ. Но... макар и по-рядко се преодолявам и включвам някое парче в менюто. Най-често е консерва риба тон в собствен сос, че тя не се нуждае от приготвяне и пипане. :laugh1:
Продължавам да се учудвам на хората, които решават, че ще се пробват в Зоната, опитваме се да ги насочим, а те си знаят тяхната песен и после изчезват... Да, защото Зоната явно не е за всеки. Зоната е за интелигентни и мислещи хора, за хора, които искат да направят живота си по-смислен и здравословен, готови да приемат малките "неудобства" да си приготвят храна и да си носят кутийките със себе си, да се ограничат по време на поредното парти (поне в първите месеци) да потворят в кухнята, спазвайки законите на Зоната, да си направят меню от лююбимите продукти (но зонови), ако трябва да го повтарят всяка седмица или в 2-3 последователни дни, за да не отделят пракалено време в кухнята. Но за всичко това се иска мисъл и желание. И най-вече да се проумее какво е Зоната. А то става с малко повечко четене в началото и осмисляне на прочетеното. И връщане от време на време към извора - "Зоната" на д-р Бари Сиърс.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Pipilota » Съб Яну 31, 2015 4:04 am

Маня, определено вече, след много опит, и най-вече наблюдение на хората спазващи зоната мога да твърдя, че наистина зоната я спазат само интелигнентни хора ;) ( да си направя и аз комлимент уж без да искам :laugh1: ) От години наблюдение върху различни индивиди, няма как не го забележа.... всички други, които нямат нерви и желание да прочетат книгите или поне една-две статии от сайта....такива са обречени. В новите дневници които започват, още от първия пост ги усещам кой ще е пътник... :lol:

Като вчера в сраницата във фейса получавам съобщение с въпрос: цитирам, т.е копирам:
"Да питам :ако ям плод( портокал), как да го комбинирам"

след което аз културно и смирено тоговарям подобаващо любезно : "Портокала е въглехидрат, което означава, че трябва да се комбинира с протеини и мазнини"

след което получавам отново 2 съобщения едно след друго:
"Колко блока е 1 портокал" , "Може значи с кис мляко"

по късно виждам съобщенията и продължавам да отговарям културно, мъчейки се да запазя Айказаноидно спокойствие :writing1:
"Киселото мляко е комбинирано с протеини и въглехидрати...За повече информация бихме ти препоръчали да разгледаш сайта на Зоната, където подробно е обяснено какво е зонов блок, и ое как се комбинира. Има подробна таблица с количествата на всички продукти за един блок. http://www.vzonata.com ".......
и така.....относно интелигенцията мила ми Маня :) :stupid:

А не искам да ровя из имейла да ви вадя бисери...зариват ме с невероятно невероятни въпроси, на които просто не знам как да отговоря понякога... :wow: . И най-интересното.... във формата в сайта за контакт с нас изрично съм написала непосредствено под бутона "ИЗПРАТИ" текст, който няма как да не се види, освен ако дадената личност няма сериозни визуални проблеми :


Забележка: Моля, не изпращайте въпроси от медицински характер на този имейл, тъй като не е в нашите правомощия и компетенция да даваме медицински съвети или консултации. Относно специфични здравни проблеми трябва да се консултирате с вашия личен лекар. Ако се интересувате от гледната точка на Проф. Д-р Бари Сиърс за различните хронични заболявания, можете да посетите неговия уеб сайт на адрес http://www.DrSears.com

След което получавам имейли с километрични въпроси относно заболявания, за които не съм и чувала дори :stupid: :shock: Просто да изкрейзиш :bigsm35: :glaugh:
Прстооо горкия ми кортизол, мармалад го правя, само на горе, на долу, на горе-на долу...ама какво да ги правим хорицата, питат си без да четат ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Italiano » Съб Яну 31, 2015 6:05 pm

Хаха, мили дами, точно темата за интелигентността засегнах в дневника на Годзи (не за него, де).
Сега чета, че вие сте писали за същото още снощи.
На една вълна сме.
:hug:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron