Дневникът на Маня

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Вто Яну 20, 2015 5:35 pm

Следобедната или вечерната тия дни ми е 100 г цедено Олимпус 2% с 1 с.л. какао и 1 ч.л. петмез от фурми. И ако се сетя - канелка, карамфилче, ванилия на зърна. Направо елексир.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Зоната
 

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Сря Яну 21, 2015 1:03 pm

Днешния ми обяд - овесено-ечемичена каша с коприва, зелени подправки и бадеми и говежда пасътрма - 2 БПВМ

Скрит текст:
Изображение


28 г едро смлени овес и ечемик в съотношение 1:1 - 2 БВ
34 г говежда пастърма - 2 БП (по етикет)
6 накиснати и обелени бадема - 2 БМ
50 г коприва, салвия, риган, мащерка, магданоз - смлени в блендера на каша, които не броя за въглехидрати е за обилно количество полифеноли и добавени преди сваляне на кашата от огъня, т.е. почти сурови, сол, чер пипер, чили
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот mahona » Чет Яну 22, 2015 10:04 am

Маня имаш ли идея колко гр за блок е китайското зеле?Смятала ли си го?
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Чет Яну 22, 2015 10:17 am

443 грама за БВ с извадени фибри - сурово
529 грама - варено
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот mahona » Чет Яну 22, 2015 10:28 am

:skyle13: Благодаря ти много!
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Яну 23, 2015 8:33 am

Закуска - нещо като смути, но по-скоро кашичка - 2 БПВМ

1 БП - 100 г кисело мляко олимпус 2%
1 БП - 35 г извара Ведраре
1 БВ - 130 г целина глава
1 БВ - 1 лимон с кората (в моята зарзаватчийница лимените са нещо като"био", с петънца,
без дообработка за лъскавост
1 БМ - 3 киснати бадема (млякото е 2%)
шепа листа от мента и рукола - не се брои - изключително богати на полифеноли

Всичко в булета с чаша вода. Разкошно сутрешно зареждане и витамин С в сезона на грипа.

Обед - 2 БПВМ
2 БП - кюфте на фурна от биволска кайма (сурово 60 г) с мноооого кимион, чер и бял пипер, чили (в цялата кайма има една малка главичка лук за аромат), свежи магданоз, кориандър, мента, мащерка,няколко стръка див лук, самардала
2 БВ - салата от 160 г броколи, 240 г калифорнийски чужки в три цвята, 65 г лук, обилно поръсена с пресни зелени подправки - кориандър, мащерка, мента, магданоз и малко балсамов оцет
2 БМ - 2/3 ч.л. зехтин, овкусен с чили, мащерка и розмарин

Следобедна закуска - 1 БПВМ
1 БВ - 70-80 г печена тиква + 1 фурма
1 БП - 28 г нескамяслуня моцарела
1 БМ - 3 киснати бадема

Вечеря - 3 БПВМ
3 БП - кюфте на фурна от биволска кайма (сурово 90 г) - като обедното, но по-големичко
БВ и БМ - ще жи мисля като се прибера

Късна закуска - 1 БПВМ
най-вероятно кисело мляко с лимон/лайм и мнооооого мента в булета
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Съб Яну 24, 2015 6:06 pm

Не знам как се чувстват слизащите от колелото, но при мен не е особено приятно. :notagree: След 1 година в Зоната всяко отклонение ми се отразява неблагоприятно и бързам да коригирам грешката.
След цялото януарско въздържание (4 рождени дни и 6 имени дни в офиса) днес на петия рожден ден нямаше как да се покрия. 4 чашки шампанско Munn, малко печени (ужас! :о ) бадеми, орехи и пекан (аз си включих и няколко какаови зърна за вкус) и никакъв протеин. И това след зоновия обед. И сега ми е кофти. Но шоколадово-авокадовия вмус дано ме пооправи малко (леко окъсняла следобедна закуска, почти като вечеря). И вечерята, която ще позакъснее. Но за пореден път се убеждавам, че си ми е най-добре в Зоната. Иначе стомахът ми се бунтува и вкусът в устата ми е неприятен.
Ох, да свършва този януари, че е почнал от 15 декември :laugh1: Баси дългия месец! :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Яну 26, 2015 10:25 am

Така, вече не са ми проблем 9-те блока. Бързо се настроих към тях и оформяне на кутийките за деня в 2:2:1. Добре че и вечерята не трябва да е кутийка :laugh1: :laugh1: . Но... нито грам или сантиметър в никаква посока - заковах 80 и няма мърдане. Не че ми е зле, но това са си мноооого кила. Всъщност в последните два-три месеца съм качила 1 кг. защото бях видяла вече седмица на кантара. А и нещо ново - кръвното ми пак почна да ми прави номера и от 10 дни пак почнах да си пия хапчетата.
Днес е година откак се храня зоново. С много редки слизания от колелото. 18 кг минус. Много по-добър тонус. Много по-добро самочувствие. Много повече енергия. Червени продукти изобщо не съм консумирала. С изключение на някое друго яйце в някоя рецепта, но много много рядко. Оранжевите са под формата на какао и фурми предимно. Зелените така и така са ми от любимите като храна (без месото разбира се, но и него го включвам "с отвращением" :laugh1: ). Храната ми е била разнообразна. Не ми е представлявало трудност на бързо да спретна менюто си. Само кутийчетата понякога ми натежават. Но бързо прогонвам подобни настроения-Любител съм на подправките, а те се оказват и много много полезни източници на полифеноли. У дома отдавна няма захар (от всякакъв вид - бяла, кафява, почти черна), бяло брашно (само малко пълнозърнесто ръжено, спелта и лимец. Всичко, което може да се приема в суров вид го предпочитам сурово. Или нещо бъркам, или просто организмът ми (доста старичък и поизхабен вече) реагира доста по-бавно на промените.
Само малко съм притеснена от това дълго задържане на процеса на сваляне на килограми - защото би трябвало той да продължи.
Но няма отказване. Продължавам. Все някога ще се размърдат нещата. Защото в Зоната е прекрасно. А съм имала и моменти, в които наистина съм се усещала в Зоната.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Tonkata » Пон Яну 26, 2015 11:45 am

Маня, какво е това минорно настроение ???
Минусът ти е цели 18 кг , а плюсът настроение и жизненост и самочувствие ! Мисля, че равносметката е повече от задоволителна ! :bigsm18: :bigsm20:
Усмихни се и само за миг си дай сметка какво постижение е това !!!
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот mahona » Пон Яну 26, 2015 12:20 pm

Маня ,Маня!Ти си нашия пример за това как да сме стриктни и разнообразни в зоната и всичко ,което си постигнала е прекрасно!Задържането в Зоната е също част от нея и когато се получи при мен все си казвам...по добре съм,продължавам! :smdance: Цяла година в зелено си е постижение с което едва ли много зонуващи могат да се похвалят.Аз например си имам дни за бягство в седмицата ,но само по 1 хранене. :lol: Иначе си оранжевея понякога и това не се отразява на тонуса ми или на килограмите.А кръвното си играе и на емоционална основа,така че не го мисли.Пий лекарства щом се налага и после отново ще ги усетиш в повече и ще ги спреш.Важното е ,че си в Зоната и си уникално стриктна,разнообразно се храниш и настроението ти е на макс. :smdance:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Яну 26, 2015 12:41 pm

Мили момичета, благодаря ви за подкрепата. Проблемът ми е, че това задържане вече трае повече от 2, че ако не и три месеца. Това е, което ме смущава. Затова и намалих блоковете. Свалих уж 500 г, но се възстановиха. Явно са били повечко вода. А за кръвното, знам че се влияе от много неща. Да, имам си разни стресови моменти в последно време и може би е и от това. Но хаповете, рибеното масло и полифенолите ще го оправят. И дано най-после тръгнат тия кила надолу. Не че съм се разбързала кой знае колко, но все ми се иска да са малко повечко. Имам още 20 да свалям. Дано след една година, ако съм жива :laugh1: , да са се смъкнали тия проклети гевречета и кравайчета по разни части от тялото ми.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот mahona » Пон Яну 26, 2015 12:48 pm

О дааа.сигурна съм че след още 1 година заедно ще сме и 2-те най възрастни и достолепни дами тук с по още 20 кг надолу! :smdance:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Italiano » Пон Яну 26, 2015 4:22 pm

Manya написа:С това готвене днес взех да огладнявам по-рано. Сигурно защото нямам търпение да опитам онова, което съм съчинила. :lol: :laugh1:

Ха, взе че стана домашната паста.

Изображение


Сварена и оцедена

Изображение


А ето я включена и към вечерята

Изображение


1 телешко кюфте на грил - 3 БП
1/2 ч.ч. паста - 2 БВ
120 г домати + 160 г броколи - 1 БВ
1 ч.л. гхи - 3 БМ
Малко мащерка и малко балсамико

За пастата замесих тесто от 12 пътпъдъци яйца (може 2 кокоши), овесени трици (вместо семолина/грис) - 50 г, 150 г смес от брашна от нахут, овес и ечемик. Омесих в робота. За доомесването на ръка ползвах пълнозърнесто ръжено брашно. Топчето тесто завих в стречфолио и прибрах за половин час в хладилника. Отрязах си 1/8 от него и го разточих на листо с дебелина около 2 мм. Поръсих добре с ръжено брашно и овесени трици. Навих на руло и нарязах на лентички. Крайния резултат е на първата снимка. Вари се в кипнала вода 5-7 минути. От свареното количество си отмерих 1/2 ч.ч. по таблицата за сварени спагети. Може да не е супер балансирано, не бих изпаднала в такива подробни изчисления. Но поне е от "полезни" брашна. И си задоволих глада за паста, който ме мъчи вече 3 месеца. :laugh:

От 1/8 от тестото излязоха 3 дози по 1/2 ч.ч. От замесеното тесто ще имам паста за цял месец. :laugh1: Добре е, че може да се замрази на топчета за едно готвене.

Намерих я рецептата.
Само малко се учудвам на начина за смятане на блоковете.
Не е ли по-лесно да се сметнат според грамажа на продуктите, съставляващи тестото, отколкото после по чаша ... или пропускам нещо? :think2:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Яну 26, 2015 4:38 pm

Като първи опит ползвах оригинална рецепта за паста с приблизително същото като обем брашно, грис и яйца, което си е изчислено блоково, но го бях изчислила като блокове. Яйцата по спомен не ги броях, защото разпределени в цялото тесто стават минимално количество. Още ми се мотат няколко топчета във фризера. :laugh1:
Малко трудно е да се замеси тесто за паста да е 100% премерено. Просто 1 яйце поема 100 г брашно и грис за такова тесто. Това е класиката.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Italiano » Пон Яну 26, 2015 4:46 pm

Щяла да ти стигне за цял месец, а?!
:laugh:

Иначе аз понякога си правя паста, като си я смятам на принципа на разделеното на броя блокове получено количество. Обикновено ми излиза около 50 гр. 1 блок сварена паста (както го беше изчислила и Пипи).
А пък когато жената е варила кус-кус за бебока и е останало, си го меря директно на 50 гр. за 1 блок.
Но и двете неща ги правя сравнително рядко.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Яну 26, 2015 4:59 pm

Italiano написа:Щяла да ти стигне за цял месец, а?!
:laugh:

Когато я направих, си дадох сметка, че трябва да се сетя от предишната вечер или сутринта да извадя топче от камерата, че да се размрази, че да го разточа, нарежа и варя. Затова си оставих 2, а другата я нарязах и занесох на приятелката ми (да не става зян :laugh1: ) Втори път не съм пробвала. А умирам за паста... Но не съм гледала има ли по магазините някаква поне да е пълнозърнеста, има разни оцветени в червено и зелено, но тях ги подминавам. Така че съм хапнала за 1 година само тази, дето е на картинката :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 7 госта

cron