Отслабване в Зоната - тема 1

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Нед Сеп 29, 2013 12:52 am

Добре дошла отново в Зоната. Сподели дневния режим и менюто за да можем да преценим дали и къде могат да се направят корекции.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Зоната
 

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот лилит » Нед Сеп 29, 2013 9:46 am

Днес ще си направя дневник, само да ми останат няколко свободни минутки.
Мислех да си запиша и мерките и да започна да се следя, сутринта обаче кантарът ме шокира - 76,400 след вчерашните 75,500.
Ясно е, че т'ва не са мазнини, ама сега отчитането май няма да е много коректно :think2: .
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Pipilota » Нед Сеп 29, 2013 7:29 pm

Хех, Лилит, много ти е сладка линийката в подписа :) Бях го забравила този линк :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот лилит » Пон Сеп 30, 2013 11:07 am

:laugh: малко инфантилно, ама пък е удобно.
Да се похваля, май успях да вляза пак. От два дни ми е еуфорично едно такова и ми идва да подскачам (а нищо хубаво не ми се е случило, напротив) :lol: .
Моят проблем със зоната е, че трябва да живея под режим. Все забравям часовете за ядене и интервалите ми стават прекалено дълги. Ама се надявам ( и с ваша помощ :shy: ) да сдобия правилните навици.
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Пон Сеп 30, 2013 12:31 pm

Лилит,
Не бива да изпускаш хранене или пък да удължаваш времето между две такива - губи се смисъла от Зоната. Щом забравяш сложи си напомняне на телефона или ... гинко билоба. :laugh3: :laugh1:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Gazilot » Пон Сеп 30, 2013 1:47 pm

Лилит,
при мен например, разписанието ми е такова че, ден с ден не си прилича и няма как да спазвам ядене в 18:01:21, междинна закуска в нам си колко и така. Водя се по 4 от златните правила:
- да се храня 5 пъти на ден
- да няма повече от 5 часа между храненията
- закуска до един час от ставане
- 20-30 минути преди лягане, 1бп/1бм/1бв
разпредили съм си блоковете във времето в което знам че имам или ще имам пикови пристъпи на глад.
Дава резултат, поне за мен, ЗоНбирам се, слабея и всички съпътстващи екстри.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот лилит » Пон Сеп 30, 2013 2:04 pm

И при мен ще е някакъв такъв вариант, ще правя май аларма през 5 часа :lol: . Нито ставам от сън, нито се прибирам от работа по едно и също време, а пък за лягане да не говорим. Явно ще плаващ режима, няма как да фиксирам часове.

Гого, пробвах с гинко билоба, ама забравям да я пия и пак не става :mrgreen: .
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Окт 02, 2013 2:32 pm

Здравейте,
Днес се навършва един месец, от както съм в зоната. :msmile15: Така да се каже имам месечинка! :laugh4:
И добри резултати, започнах на 2 септември с 84,4 кг, а днес съм 78,2. Т. е. -6,2 кг. :bigsm16:
И сантиметрите намаляват: ханш -4 см, корем -2 см, талия -3 см. Вече не само си закопчавам дънките, но трябваше да сложа и колан. Сега си точа зъбите за другите, дето още не мога да ги закопчая, но се надявам другия месец...
Благодаря на всички за подкрепата и помощта. :bigsm22:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот roksi » Сря Окт 02, 2013 3:29 pm

:wave: ОООООООоооо :о чудесен резултат!!! :bigsm20:
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот nympheacea » Сря Окт 02, 2013 5:58 pm

Браво Хипо, много добри резултати. Относно дънките, аз съм решила да не си купувам нищо докато не достигна определени резултати. Даже и сега ми хрумна да заделям по малко пари за да мога после да си купя повече неща накуп. Мисля че такава награда много ще ме мотивира :laugh:
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот nympheacea » Чет Окт 03, 2013 7:04 am

Време за отчет :dum:

начални данни..01.05......01.06...........01.07...........05.08.......03,10
Килограми........68......63.5 (-4.5)......62 (-1.5)........61 (-1)......59,5 (-1,5)
талия..............92......90 (-2) ..........84 (-6)..........82 (-2).......82 (0)
ханш..............103.....101 (-2).........100 (-1).........99 (-1)........99 (0)

Последните данни са за 2 месеца, разликата е само в кг. Като цяло м. Септември за мен беше изцяло загубен.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Joy » Чет Окт 03, 2013 8:27 am

Здравейте всички!
От два месеца чета понякога блога и се опитвам да следвам правилата, но признавам, че не винаги съм стриктна. Зоната очевидно привлича добри хора. Всички тук сте изключителни. Сайтът е много, много полезен, добре подреден и красив.
Joy
 
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Окт 03, 2013 8:09 am

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Окт 03, 2013 10:29 am

Здравей Joy! Добре дошла при нас. :text-welcomewave:
Не се притеснявай, че не си толкова стриктна, щом си чела форума, си разбрала, че и на нас нищо човешко не ни е чуждо. (Дори и на Гого ;) понякога.)
Благодаря за хубавите думи. :text-thankyouyellow: Надявам се да пишеш пак и да станеш част от нашето зоново семейство. Сподели за твоите преживявания в зоната. Ако имаш въпроси, питай, ние ще помагаме с каквото можем.
Още веднъж, добре дошла и успех в зонуването! more-smile20
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот marianapanova » Чет Окт 03, 2013 12:56 pm

Здравей Joy и добре дошла сред нас много се радвам,че все повече хора влизат в Зоната. Желая ти упоритост,за да постигнеш целите си в Зоната.
Аз пък изгубих още 1см от талията и ханша за кг незнам оше не съм си купила кантар,но мога да се похваля,че свалям дънките си без да ги закопчавам :-D и другото което ми прави впечатлението е че ми е все ,явно нямам толкова мазнини,който да ме топлят за моя радост ;-)
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот лилит » Съб Окт 05, 2013 11:05 am

Да се похваля - за една седмица първият килограм падна. Още един и ще съм на килограмите до които стигнах педи да прекъсна зонуването преди няколко месеца.
Обаче напоследък съм все гладна, някъде бъркам нещо явно :roll: .
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Съб Окт 05, 2013 4:57 pm

Да не би въглехидратите да са ти вповече ...
В крайна сметка дадените пропорции и грамажи са за общия случай, но всеки организъм е различен и си трябва т. нар. "фина настройка". Пробвай експерименти, като си поиграеш с грамажите на блокове!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron