Таблица и количества за блок на различни продукти

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот marianapanova » Чет Ное 06, 2014 2:14 pm

Маня благодаря,,на доматите има много малко сол в буркана и на сока също. Baci на мен тиквата след печене ми излиза 90 гр, сега съм сложила да печа 10 Б тиква и ще я претегля, отново да видя колко излиза.
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Зоната
 

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот marianapanova » Чет Ное 06, 2014 3:45 pm

Миналия път теглих бяла тиква и за блок ми излезна 90гр,сега тегля тиква цигулка и ми излиза 75гр изглежда зависи от сорт,незнам.
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Чет Ное 06, 2014 5:48 pm

Зависи от сорта, от сочността, от времето на печене (дали е с вентилатор или не), дали се слага вода в съда при печенето или задушаване на пара. Но при готово купена печена тиква меря 100 г. Ако аз си я пека или задушавам - меря сурова и деля.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот baci » Пет Ное 07, 2014 12:07 am

:bouquet:
Аватар
baci
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Мар 20, 2014 9:36 am

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот marianapanova » Чет Ное 13, 2014 5:12 pm

Имам1 кг зеленчуци замразени-царевица,грах,морков мога ли да сги наготвя след като пресметна количеството въглехидрат за блок,питам понеже има 3 вида зеленчук :th:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Чет Ное 13, 2014 5:22 pm

На опаковките на замразените в последно време има табличка с данните за ПВМ. И би трябвало ако е микс, да е обобщаваща. Така че ги броиш все едно има един вид зеленчук вътре. Виж, ако няма данни на етикета, ще е малко относително. Аз бих ги мерила "на око" с чаша. Тоя микс твоя леко оранжевее :yess: с червеникакви отенъци :laugh1: Но пък на такава салата става... Кипнат във вода, колкото да се размрази.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот marianapanova » Чет Ное 13, 2014 11:33 pm

:blagodaria: Ахм точно червено оранжеви зеленчуци :shy: слеедващия път ще купя нещо без царевиц ;)
А на опаковката, да има таблица с ПВМ и е прекрасно,че може да се пресмята,понеже тази есен нищо не успях да си замразя във фризера и направо ми идва да се :gunshot:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот ginette » Съб Ное 29, 2014 4:37 pm

Имам въпрос относно целината на глави .Искам да си я направя задушена,много я обичам .Но според нашият сайт в таблицата на блоковете е дадена 260 гр за блок(може би става въпрос за листата на целината ) .Според ББ сайта в 100 гр. сурова целина има9.2 въглехидрати ,или според мен 1 БВ сурова целина би трябвало да е 98 гр.Същото чета и в френски сайт .И там излиза 98 гр . :think2: Не знам как да я смятам .. ..Някой ще ми помогне ли :hm:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Съб Ное 29, 2014 5:01 pm

За целина глава тук данните за 100 г са следните: мазнини - 0, въглехидрати - 9 (от тях фибри 2; по-детайлни 9,2 и 1,8 фибри) и протеини - 1. По формулата излиза 129 г(във втория случай 122 г) за 1 въглехидратен блок (деля 900 на 7). Гликемичния товар е 4. И не съдържа скорбяла. Да не говорим колко е вкусна и здравословна. Обожавам я панирана, но този тип готвене вече е забравен. Но пък я правя във фурната като панирана. Ползвам смлян овес и ечемик, смесвам ги с разбит на сняг белтък и едно цяло пътпъдъче яйце. Овалвам и пека върху хартия във фурната. Е, не е като панираната, но е супер.

А настъргана с цедено мляко Олимпус 0% и зехтин(или ядки) става супер закуска или лека вечеря.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот ginette » Съб Ное 29, 2014 6:57 pm

Маня благодаря ти ,но те моля за още малко помощ .Видях сайта от който ти изчисли целината .Аз не се справям много добре с англ.,но според мен ,горе в ляво са дадени следните данни за целината М-0.Протеини-2гр,Въглехидрати 14гр,фибри-3гр(от 14 гр вадя фибри 3 гр=11гр)900:11=81.8 гр.за 1БВ .А гликемичният товар го виждам 6(не че е толкова важно )Къде греша и детайлизираната справка четох . :think2:
Аз също обичам целината,беля главата,разполовявам я,след което я режа на дъгички(резени) с дебелина 1.5см.Нареждам парчетата на един пласт в тенджера ,посолявам ,изцеждам лимонов сок на вкус-да е киселичко ,наливам 1 кафяна чаша вода ,зехтин и варя според желанието ,хрупкава или не .Като престои в хладилника е чудесна, на съпруга ми му е любимо мезе за ракия ,водка :laugh: Рецептата е от еврейската кухня,казва се апио.
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Съб Ное 29, 2014 7:06 pm

Като отвориш първоначално даден продукт, винаги ти го показва в някакъв грамаж различен от 100. Горе в ляво има едно прозорче Serving size и стрелка, от която избираш 100 г. И тогава гледаш данните. Иначе много трудно се смята.
Твоите данни както ги даваш са за 1 чаша (156 г) Иначе смяташ правилно :laugh4: :laugh4: Но на база 156 г.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот ginette » Съб Ное 29, 2014 7:28 pm

Маня ,намерих го :applaus: :applaus: :applaus:
Ще опитам и твоите рецепти с целина ,благодаря ти. :)
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Italiano » Пон Дек 01, 2014 12:44 pm

Всъщност не е трудно смятането извън 100 гр.
Просто използваш принципа на "100 гр.", т.е. вместо да е 100 : 9 х 9, го правиш 156 : 14 х 9.
Същото е.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Пон Дек 01, 2014 12:55 pm

Italiano написа:Всъщност не е трудно смятането извън 100 гр.
Просто използваш принципа на "100 гр.", т.е. вместо да е 100 : 9 х 9, го правиш 156 : 14 х 9.
Същото е.

Мда, само дето не всички сме добри математици :laugh1: Хеле аз - ако няма калкулатор или ексел вече май 2 и 2 не мога да събера :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Italiano » Пон Дек 01, 2014 12:58 pm

Поразглезихме се с тия машинки.
Едва си разчитам, когато ми се наложи да пиша на ръка.
:laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Пон Дек 01, 2014 1:00 pm

Italiano написа:Поразглезихме се с тия машинки.
Едва си разчитам, когато ми се наложи да пиша на ръка.
:laugh:

Що ли ми е познато :laugh4:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 1 госта