Дневникът на Маня

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот _belladonna_ » Сря Окт 01, 2014 9:19 pm

За проблема с перисталтиката мога да ви предложа алое хранителна добавка.Това е
http://shop.zdravnitza.com/drugi/175-al ... stali.html
На кристали е, пия го сутрин по едно грахово зърно в началото, а после и по малко. Колкото се отчупи с ножа. Вечер става изхождането, за мен така е по удобно. Нищо друго не ми е действало така добре.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на Маня

Зоната
 

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот petia » Чет Окт 02, 2014 8:40 am

Manya написа:Петя, първо трябва да пиеш поне 8 ч.ч. вода (това се 2 л ). Това е минимума. Сутрин на гладно чаша топла вода с резен лимон или няколко капки лимон. По 1 чаша 30 минути преди всяко хранене задължително. Провери в сайта калкулатора за вода какво количество ти определя. Опитай част от храната да подготвяш под формата на супа. Пий зелен чай. Приеми водата като лекарство. Хващаш една бутилка от 1,5 л и я пиеш до дъно. После още една. Ако не поемаш достатъчно течности и храната ти е сухоежбина почти е сигурно, че ще имаш проблеми в WC.

Маня, вода пия задължително 2 литра и повечко.По калкулатора трябва да пия 3 л, но не мога.Преди зоната пиех по 1 чаша на ден с лекарствата.Имах страшно много отоци и сега имам,но не са толкова.Аз задържам много вода ..посъветвахте ме във форума да пия по малко от колкото ми е определено по калкулаторзатова задължително пия 2 л 2,5л.Да, приемам водата като лекарство заради кръвта я пия да я разрежда.Не винаги храната е сухоежбина.Правя си манджи , снощи задуших лук ,чушки и домати с водичка на котлона , сложих 2 блока пилешки гърди и 1 извара като по изстина сложих зехтин.Подобна си правя с домати, патладжан, печени чушки.Преди нямах проблеми с тоалетната, сега ми се случва два дни да не ходя и ще се пръсна.Маня, много обичам супички, но нещо не мога да си ги нагодя, а преди задължитално супа да има на масата.Аз съм повече по течните храни , но сега в Зоната не може.Сега закусвам тиква печена без подсладител и извара.
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот petia » Чет Окт 02, 2014 8:48 am

_belladonna_ написа:За проблема с перисталтиката мога да ви предложа алое хранителна добавка.Това е
http://shop.zdravnitza.com/drugi/175-al ... stali.html
На кристали е, пия го сутрин по едно грахово зърно в началото, а после и по малко. Колкото се отчупи с ножа. Вечер става изхождането, за мен така е по удобно. Нищо друго не ми е действало така добре.

_belladonna, преди Зоната пиех алое,мед и вино заради възли на щитовидната и за тромбоцитите, но със започване на Зоната го спрях.Моето алое е на гел, още имам в хладилника в шише от 5 месеца , мисля че му няма нищо.По колко да взимам от него, мирише много гадно на лекарство, но щом трябва ще се взима.Как да го пия?
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот mahona » Чет Окт 02, 2014 9:49 am

Петя супите се зонират много лесно и понеже в кухнята на майка ми не минава ден без супа,а тя се храни в зоната от 1-2 месеца ми се налага аз да и смятам сметките и да диктувам по телефона.Прави основно супи от зеленчуци,но без картофи и фиде и процедира по следния начин: наглася и изчиства зеленчуците ,тегли ги и след това аз смятам по таблицата блоковете и тя готви и дели на необходимия брой блокове.Супа от зелен боб,тиквички,леща,доматена,зеленчукова,гъбена..това са примерно зеленчуковите супи.А със супите с месо процедираме по същия начин,само че месото(пиле,топчета,телешко,свинско(постно) се слага да ври на по едри парчета и се вади преди да претеглиш и разделиш на необходимия блок и после се добавя в купата при сервиране нужното количество ПБ.Застройка на супите не слагаме,фиде също и картофи няма.Последно зонирах супа пиле...лук,праз,морковче,малко чушка и пиле с подправките се свари и като сметнах зеленчуците се оказа че са 6ВБ.Свари се всичко,махнах месото..претеглих бульона и излезе 1ВБ -450 гр....като сервирах сложих 3ПБ пиле на порция и 1 филийка Бонус и 80 гр грозде отделно и обяда ми от 3Б беше готов.Зехтин в супите слагам съобразно общия брой блокове.
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот _belladonna_ » Чет Окт 02, 2014 10:12 am

Петя, незнам с друго алое по колко е пие. Аз имам опит само с това, което показах. Няма ли упътване на шишето за какво и по колко се пие? На моето на етикета си пише- за запек по едно грахово зърно.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот petia » Чет Окт 02, 2014 10:23 am

_belladonna_ написа:Петя, незнам с друго алое по колко е пие. Аз имам опит само с това, което показах. Няма ли упътване на шишето за какво и по колко се пие? На моето на етикета си пише- за запек по едно грахово зърно.

Купила съм го преди половин година и изхвърлих опаковката, а на шишето не пише нищо как се пие.Ще търся по етикета нещо в нета дали пише.Благодаря
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот petia » Чет Окт 02, 2014 10:33 am

mahona написа:Петя супите се зонират много лесно и понеже в кухнята на майка ми не минава ден без супа,а тя се храни в зоната от 1-2 месеца ми се налага аз да и смятам сметките и да диктувам по телефона.Прави основно супи от зеленчуци,но без картофи и фиде и процедира по следния начин: наглася и изчиства зеленчуците ,тегли ги и след това аз смятам по таблицата блоковете и тя готви и дели на необходимия брой блокове.Супа от зелен боб,тиквички,леща,доматена,зеленчукова,гъбена..това са примерно зеленчуковите супи.А със супите с месо процедираме по същия начин,само че месото(пиле,топчета,телешко,свинско(постно) се слага да ври на по едри парчета и се вади преди да претеглиш и разделиш на необходимия блок и после се добавя в купата при сервиране нужното количество ПБ.Застройка на супите не слагаме,фиде също и картофи няма.Последно зонирах супа пиле...лук,праз,морковче,малко чушка и пиле с подправките се свари и като сметнах зеленчуците се оказа че са 6ВБ.Свари се всичко,махнах месото..претеглих бульона и излезе 1ВБ -450 гр....като сервирах сложих 3ПБ пиле на порция и 1 филийка Бонус и 80 гр грозде отделно и обяда ми от 3Б беше готов.Зехтин в супите слагам съобразно общия брой блокове.

Махона, благодаря много.Аз ще го правя за 1 блок, а колко вода да сложа да ври всичко,ще сложа лук,чушка,домат, но ако сложа и вода и домата пусне водичка и той да не стане много водно да не мога да го изям. А самия бульон смята ли се за блок където е вряло всичко или само зеленчуците?Аз меря всичко преди готвенето след това не и никога не съм мерила като сипя водичка да задушавам и ми остане сос след това, да не греша нещо?
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Чет Окт 02, 2014 11:03 am

Когато правя супи, за да ми е по-лесно разделянето просто пасирам супата. Така и така си ги обичам крем супите. Месни супи не обичам и не правя. Меря зеленчуците сурови за съответния брой блокове - обикновено 4 или 6 (за две или три хранения). Вода на око, според желанието за гъстота. Супи хапвам по 2 блока, за да има място и за 1 блок плод. Старая се към всяко основно меню да има плод.
Ако не обичаш крем супи, просто слагаш толкова вода, колкото ще ти е приятно да поемеш със зеленчуците. В случая бульона, в който са врели зеленчуците не се брои. Не се брои и соса, който се получава при готвене на манджички.
В последните 2-3 месеца сутрешната ми закуска обикновено е смути (плодово или зеленчуково) с добавка от овес/ечемик, киснати ядки и извара/рикота. С разни подправки става супер. Правя си го по-рядко, за да поема и нужното количество вода.
Може да се направи и сурова супа - любимото ми гаспачо: домати, чушка, краставица, лук, магданоз, зехтин, сол, вода смлени в блендера (само от оригиналната рецепта липсва хляба.
Ако имаш блендер от много зеленчуци и плодове стават страхотни сурови супи. Така неусетно ще поемаш вода, без да се наливаш само с чиста вода. А и разбитите зеленчуци може да подобрят перисталтиката на стомаха.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот petia » Чет Окт 02, 2014 11:13 am

Manya написа:Когато правя супи, за да ми е по-лесно разделянето просто пасирам супата. Така и така си ги обичам крем супите. Месни супи не обичам и не правя. Меря зеленчуците сурови за съответния брой блокове - обикновено 4 или 6 (за две или три хранения). Вода на око, според желанието за гъстота. Супи хапвам по 2 блока, за да има място и за 1 блок плод. Старая се към всяко основно меню да има плод.
Ако не обичаш крем супи, просто слагаш толкова вода, колкото ще ти е приятно да поемеш със зеленчуците. В случая бульона, в който са врели зеленчуците не се брои. Не се брои и соса, който се получава при готвене на манджички.
В последните 2-3 месеца сутрешната ми закуска обикновено е смути (плодово или зеленчуково) с добавка от овес/ечемик, киснати ядки и извара/рикота. С разни подправки става супер. Правя си го по-рядко, за да поема и нужното количество вода.
Може да се направи и сурова супа - любимото ми гаспачо: домати, чушка, краставица, лук, магданоз, зехтин, сол, вода смлени в блендера (само от оригиналната рецепта липсва хляба.
Ако имаш блендер от много зеленчуци и плодове стават страхотни сурови супи. Така неусетно ще поемаш вода, без да се наливаш само с чиста вода. А и разбитите зеленчуци може да подобрят перисталтиката на стомаха.

Златна си Маня.Благодаря много :hooo:
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Чет Окт 02, 2014 11:20 am

И още нещо, Бари обяснява, че поне при 25% от зонуващите се появява констипация. Това се дължи на увеличеното отделяне на арахидиновата киселина. Това е състояние, което постепенно ошумява с практикуването на зоната. Той препоръчва в такива случаи увеличаване на количеството вода и дозата омега 3.
Не знам пиеш ли рибено масло, но ако пиеш просто включи поне още 1 капсула. И временно не ползвай яйчен жълтък в менюто си.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот mahona » Чет Окт 02, 2014 11:51 am

Аз нямам опит с 1Б супа...глася си зеленчуци за тенджерата в която искам да си сготвя на око,почиствам ги и след това тегля и записвам блоковете.Сипвам вода колкото преценя като за нормална супа и добавям сол,зехтин,подправки.После тегля цялото количество супа и деля на вкараните зеленчукови блокове.
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот petia » Чет Окт 02, 2014 12:05 pm

Manya написа:И още нещо, Бари обяснява, че поне при 25% от зонуващите се появява констипация. Това се дължи на увеличеното отделяне на арахидиновата киселина. Това е състояние, което постепенно ошумява с практикуването на зоната. Той препоръчва в такива случаи увеличаване на количеството вода и дозата омега 3.
Не знам пиеш ли рибено масло, но ако пиеш просто включи поне още 1 капсула. И временно не ползвай яйчен жълтък в менюто си.

Маня,рибено масло пия по 3 капсули та да ми стигне за 1 месец.Яйца ползвам само да си направя мъфините,които са ми за преди лягане по 1 бр. и ми стигат за 12 дни, но от 1 седмица и тях не съм яла защото един час след вечеря заспивам.Маня, може ли да ми препоръчаш протеин , но да не скъп да се продава тук, а не в чужбина за да си направя бонбоните на Кари, да имам под ръка и преди да заспивам да ям по един.
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Чет Окт 02, 2014 12:19 pm

От БГ си купувам този. С поръчка по телефона и доставка до посочен адрес. Ползвам го и в смутитата, и в бонбонките на Кари. Нарочно си поръчвам неовкусен, защото ми дава възможност да го добавям и към зеленчукови смутите. 1 БП излиза 8 г. Това количество ти е за 68 блока протеин. В момента е с добра отстъпка.

Горещо ще ти препоръчам нощната ти закуска да не е мъфин или бонбонче - това си е суха храна. По-добре чаша кисело мляко 0.1 % на Верея с 3 ядки.

Допускам, че рибеното масло, което пиеш не е достатъчно добро, щом приемаш само 3 таблетки. Но по-добре малко, отколкото николко. И все пак си помисли за малко по-качествено рибено масло и в по-голяма доза - поне 3 гр омега-3 на ден.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот gogo » Чет Окт 02, 2014 12:30 pm

Петя, напиши какво рибено масло приемаш, за да преценим дали приемаш достатъчно омега 3. :th:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот petia » Чет Окт 02, 2014 12:58 pm

Manya написа:От БГ си купувам този. С поръчка по телефона и доставка до посочен адрес. Ползвам го и в смутитата, и в бонбонките на Кари. Нарочно си поръчвам неовкусен, защото ми дава възможност да го добавям и към зеленчукови смутите. 1 БП излиза 8 г. Това количество ти е за 68 блока протеин. В момента е с добра отстъпка.

Горещо ще ти препоръчам нощната ти закуска да не е мъфин или бонбонче - това си е суха храна. По-добре чаша кисело мляко 0.1 % на Верея с 3 ядки.

Допускам, че рибеното масло, което пиеш не е достатъчно добро, щом приемаш само 3 таблетки. Но по-добре малко, отколкото николко. И все пак си помисли за малко по-качествено рибено масло и в по-голяма доза - поне 3 гр омега-3 на ден.

Много ти благодаря. Ще си взема от този протеин аз също исках неовкусен.Нощната и преди лягане храна е винаги суха, при мен нали винаги все нещо не е наред и въпреки че спя на три възглавници ми се връща храна и се давя ако вечерям супа или каквато и да е течна храна. Понеже искам да изключа яйцата по точно жълтъците въобще да не ги ям исках да заменя мъфина с бонбонче. Аз пия от качественото рибено масло където Гого препоръчва , но няма как да си го позволя да пия повече така ми стига за месец и 9 дни, а иначе зная че трябва да пия по голяма доза , но всичко се свежда до финанси.
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот petia » Чет Окт 02, 2014 1:02 pm

gogo написа:Петя, напиши какво рибено масло приемаш, за да преценим дали приемаш достатъчно омега 3. :th:

Гого, не се отваря сайта.
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Michaelboync и 0 госта