Дневникът на Маня

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Tony » Сря Окт 01, 2014 11:06 am

Manya написа: Тези станаха леко глетави в средата. Но много вкусни.


От ябълката ще да е. Аз правя на децата едни ябълкови топчета с канела и да не ти казвам колко брашно поемат и като ги изпека пак стоят мекички - ябълката доста овлажнява тестото, мисля.
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Дневникът на Маня

Зоната
 

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Сря Окт 01, 2014 11:10 am

Може да се пробва ябълката да е само 1 блок, и "брашняната" част да е 5 блока, тия дни ще пробвам, че ми е време за нова серия и ще споделя.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Italiano » Сря Окт 01, 2014 11:31 am

Маня, твоите ябълкови мъфини ще бъдат "рубикон" за мен - или ще станат и ще ми върнат вярата в готвенето, или край на печенето и Мъфинмен за мен ще е само далечен позабравен мит.
И без това скоро не е писал.
Чу ли, Мъфинмен?
:mrgreen:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Сря Окт 01, 2014 11:44 am

Ити, ако са ти много сочни ябълките, мъничко ги изцеди. 1 блок овесени трици можеш да заменис с овесено брашно, объркай първо ябълките в тях и ги остави да си поемат влагата от плода и тогава смеси с всичко останало.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Tony » Сря Окт 01, 2014 12:48 pm

Идеята за накиснати трици в ябълките, които да поемат част от сока е чудесна - като в рулото от тиквички. ;)
Като добавиш и овесено брашно и може да стане работата. Маня, определено с 1 бл настъргана ябълка не би следвало да са толкова влажни отвътре. Брех ще взема да ги пробвам и аз тез мъфини.

Ити, и преди съм ти казвала - номерът е в изпичането на мъфините, не толкова в съставките. ;) 180-190 С с вентилатор и поне 30 мин във фурната и ще са перфектни! /а моята фурничка тук е без вентилатор и пак стават чудни без да се втиклясват, а са балансирани и зонови, не са като обикновените, които правя на децата/

Я, тъкмо се сетих да вмъкна една питанка тук за по-знаещите от мен - защо овесеното брашно е при другите брашна в таблицата и е в червено? Това, че е смян овес от зърна толкова ли е зле? :think2:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Сря Окт 01, 2014 1:04 pm

Брашната, в повечето случаи не съдържат обвивката на зърното, независимо от какво зърно са направени. Те са фини като консистенция. Пълнозърнестите брашна обикновено са по-груби и в тях са останали част от триците, защото и от тях много едрите май ги пресяват и отделят. Обелката са всъщност триците. Затова купените брашна са в червената зона.
Аз си правя сама "брашно" от овес и ечемик в новия ми уред. Предполагам, че може да стане и в мелничка за кафе. И тогава всичко си е в брашното. И си го броя за 14 г за 1 блок.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Tony » Сря Окт 01, 2014 1:12 pm

Аха, това, което си купих е смлян овес и също е по-грубичко не е толкова фино. Маня, ми то и другото брашно си излиза 14 гр за 1 ВБ, ама е в червената част от таблицата. Аз всъщност затова се зачудих защо и овесеното е там....ама сега както си го написала излиза, че ако е смлян овес барабар с триците може и да не е чак толкова зле, че да е в червено...и пак ще си е 14 гр за 1 ВБ. ;)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Italiano » Сря Окт 01, 2014 1:57 pm

Хммм, ако изцедя ябълката, няма ли да се загуби значима част от въглехидратите? Щото нали в сока са най-много ...
Освен наистина да пробвам с 1 блок ябъка и 5 блока трици/брашно.

Значи пека на 180 градуса при предварително загряна фурна?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Сря Окт 01, 2014 2:06 pm

Аз лично не я изстисках, защото ябълката беше от тоя зеления сорт и не беше много сочна. Просто я обърквам с триците и яйцата и оставям да престоят поне половин час. После добавям останалите съставки и пека.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Tony » Сря Окт 01, 2014 2:52 pm

Italiano написа:Хммм, ако изцедя ябълката, няма ли да се загуби значима част от въглехидратите? Щото нали в сока са най-много ...
Освен наистина да пробвам с 1 блок ябъка и 5 блока трици/брашно.

Значи пека на 180 градуса при предварително загряна фурна?


Определено е по-добре да е предварително загрята фурната, иначе на мен са ми излизали мъфините от формичките. Когато Т е постоянна се надуват също, но не толкова бурно, че да изскочат от формите. ;) Просто стават добре издутички - точно както по снимките на професионалните сладкари. :)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот petia » Сря Окт 01, 2014 5:58 pm

Маня, имаш ли проблем със стомаха когато ядеш ечемик? При изяждането на 1 блок получих много силни болки в стомаха , виеха ми червата и се прививах от болка. От овеса ми няма нищо си го хапвам по 1 блок 5 дни в седмицата, но ечемика /по вкусен е от овеса/ ми разказа играта два дни...добре че взех само два пакета . че ще го хвърлям
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Сря Окт 01, 2014 6:05 pm

Абсолютно никакви проблеми нямам. Може би защото комбинирам овес и ечемик и включвам максимум 2 блока към закуската в накиснато състояние, дори вече на етап кълнене, защото си накисвам обикновено 10 блока, за да са ми готови за работните дни през седмицата.
Но аз винаги съм имала редовен стомах и откакто съм в Зоната пък всичко е съвсем урегулирано (с минимум две разходки сутрин и вечер до WC, обикновено са три), щом си хапвам люто и няма проблеми и на митницата.
Опитай да го ханеш сварен, ако не си го направила вече. Възможно е, ако е бил само накиснат да ти се е отразил по този начин.
Но по принцип зърнените храни предизвикват най-малкото газове, ако стомахът не е привикнал към приемането им.

П.П. Ако се откажеш от него, не го хвърляй. Аз ще ти го купя.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот petia » Сря Окт 01, 2014 6:23 pm

Manya написа:Абсолютно никакви проблеми нямам. Може би защото комбинирам овес и ечемик и включвам максимум 2 блока към закуската в накиснато състояние, дори вече на етап кълнене, защото си накисвам обикновено 10 блока, за да са ми готови за работните дни през седмицата.
Но аз винаги съм имала редовен стомах и откакто съм в Зоната пък всичко е съвсем урегулирано (с минимум две разходки сутрин и вечер до WC, обикновено са три), щом си хапвам люто и няма проблеми и на митницата.
Опитай да го ханеш сварен, ако не си го направила вече. Възможно е, ако е бил само накиснат да ти се е отразил по този начин.
Но по принцип зърнените храни предизвикват най-малкото газове, ако стомахът не е привикнал към приемането им.

П.П. Ако се откажеш от него, не го хвърляй. Аз ще ти го купя.

Бях го сварила.Десет блока по 1 на ден си го бях направила. Аз преди да почна зоната след всяко хранене в тоалетната, а сега ужас не мога да ходя. Пропуших даже, но пак не става. Корема ме виеше от болка, но не съм ходила до тоалетна..Аз люто не мога да ям, кафе отказах, не мога да го пия, но си пафкам по 6-7 цигари,а те са ми забранени заради заболяванията.Пробвах два дни на различни хранения , но и при двата случая умирах от стомах, а съм яла по 1 блок само не повече. Четох че в него има глутен, а аз имам хранителни алергии...Днес изхвърлих сварения и си сварих овес.
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот ginette » Сря Окт 01, 2014 7:45 pm

petia написа:Маня, имаш ли проблем със стомаха когато ядеш ечемик? При изяждането на 1 блок получих много силни болки в стомаха , виеха ми червата и се прививах от болка. От овеса ми няма нищо си го хапвам по 1 блок 5 дни в седмицата, но ечемика /по вкусен е от овеса/ ми разказа играта два дни...добре че взех само два пакета . че ще го хвърлям
petia,и аз имам проблем с накиснато жито и овес ,кипнат на два пъти -както тук всичките го правят .Сега съм решила ,както Маня спомена ,сварен и пасиран с бленер-като овесена каша .Може би при мен от люспата ми идва проблема .А заWС-то ,ни Зона ,нищо не ми помогна за жалост ,що за зеленчук ям не е истина ,голяма мъка ,само чайчетата ми помагат.
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот petia » Сря Окт 01, 2014 8:51 pm

ginette написа:
petia написа:Маня, имаш ли проблем със стомаха когато ядеш ечемик? При изяждането на 1 блок получих много силни болки в стомаха , виеха ми червата и се прививах от болка. От овеса ми няма нищо си го хапвам по 1 блок 5 дни в седмицата, но ечемика /по вкусен е от овеса/ ми разказа играта два дни...добре че взех само два пакета . че ще го хвърлям
petia,и аз имам проблем с накиснато жито и овес ,кипнат на два пъти -както тук всичките го правят .Сега съм решила ,както Маня спомена ,сварен и пасиран с бленер-като овесена каша .Може би при мен от люспата ми идва проблема .А заWС-то ,ни Зона ,нищо не ми помогна за жалост ,що за зеленчук ям не е истина ,голяма мъка ,само чайчетата ми помагат.

Ще пробвам, ще сваря 1 блок и ще го пасирам само дано не се получи същото защото болката е часове. Аз преди зоната пиех лекарства да мога да излезна навън без да ходя до тоалетна, а сега съм отчаяна.Аз също ям зеленчуци, плодове задължително, даже проядох тиква по два блока от нея и ябълка задължително, чушките печени с обелките ям,домати,прясно и кисело мляко...всичко каквото преди това не ядех , но тоалетната не посещавам често само три пъти на ден и по малка нужда.А пробвах и с хладка вода сутрин, след нея кафе и цигара и пак нищо
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Сря Окт 01, 2014 9:10 pm

Петя, първо трябва да пиеш поне 8 ч.ч. вода (това се 2 л ). Това е минимума. Сутрин на гладно чаша топла вода с резен лимон или няколко капки лимон. По 1 чаша 30 минути преди всяко хранене задължително. Провери в сайта калкулатора за вода какво количество ти определя. Опитай част от храната да подготвяш под формата на супа. Пий зелен чай. Приеми водата като лекарство. Хващаш една бутилка от 1,5 л и я пиеш до дъно. После още една. Ако не поемаш достатъчно течности и храната ти е сухоежбина почти е сигурно, че ще имаш проблеми в WC.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Michaelboync и 0 госта