Зонуването на Тонkата

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот ginette » Пон Сеп 15, 2014 1:16 pm

Hola,Тони !Прекрасна почивка ти желая ,и много hamon да си хапнеш :laugh: ,а като се върнеш в БГ,отново ще се качиш на колелото :laugh1:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Зонуването на Тони

Зоната
 

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот gogo » Съб Сеп 20, 2014 9:17 am

Тони, не го мисли много, а си карай почивката. А ако прекалиш самия организъм, бил вече в Зоната, ще ти покаже, че така не бива. ;)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Пон Сеп 22, 2014 9:28 pm

Здравейте, Зонковци :grouphug:
След 15 дневно скитосване по света и у нас и тотално усвинване :refuse: с голямо желание се връщам в Зоната. Организмът ми сериозно се разбунтува срещу лакомията ми и ми показа червен картон ! :redfl: - ту ми се спи, ту глава ме боли, а за тежеста в стомаха да не говоря- отврат :bigsm32: .
Но стига ! :but:
С тазвечерната късна закуска - половинка кисело млекце с 4-5 капки стевия и 3 капсули рибено масло се качвам на колелото и с ляв мигач плавно се включвам в познатия ми път ! :yess:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Вто Сеп 23, 2014 1:33 pm

Ех, колко е хубаво да си в Зоната! :yess:
Папкаш си познати неща, пиеш си Н2О и ти леко, леко-о-о! Не вярвах, че ще се затъжа за извара, но за мое учудване и това се случи. Днес за обяд си подготвих от снощи кутийката с 112 г. извара + 42 г. пуешко филе + домат 240г.+ 1 ф. Бонус и 1/2 ябълка за десерт. Да не забравя и 9 бадема. :stupid: А за следобедната закуска, пак вчера си направих солен кекс отново с извара и овес. :cooking1:
Снощи нямах време, е нека бъда откровена - нямах куража да се кача на кантара та го направих днес и ......... :stupid: ....... + почти 2 кг, за размери в сантиметри няма да пиша, щото не мога до си причиня и това разочарование :refuse: !
Пиша всичко това, не да се извинявам или самобичувам, а за да документирам най-вече за себе си факта че всяко по-сериозно кривване не остава незабелязано :notagree: ! Надявам се скоро тези резултати да са минало и пак да започна да отчитам минусови стойности.
Разчитам и на вашата помощ! :pray:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот mahona » Вто Сеп 23, 2014 1:42 pm

Една седмица в зелената Зона и си на изходна позиция и на следващата продължаваш напред...това си мисля,че ще ти се случи Тони.Въобще не го мисли и пълни кутийките с извара :laugh1:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Сря Сеп 24, 2014 3:17 pm

mahona написа:Една седмица в зелената Зона и си на изходна позиция и на следващата продължаваш напред...това си мисля,че ще ти се случи Тони.Въобще не го мисли и пълни кутийките с извара :laugh1:

Много се надявам да си права, Махома ! :yess: Старая се усилено!

Имам такъв въпрос-
Някой от по-дълго зонуващите включвал ли е в менюто си туршия? Най-обикновена туршия направена от зеленчуци /карфиол, моркови, зелени доматчета, корнишончета и др. + сол, оцет и малко захар/ ?
В нашето семейство си я обичаме и до сега всяка година си правим. Мислим си, че така намаляваме консумацията в по-студените месеци на пластмасовите /оранжерийни/ зеленчуци, а пък и в дебелите книги пише че при туршиите в резултат на млечно-киселата ферментация се запазват витамините и минералните вещества на вложените продукти.
Е-е-е разбира се не изключвам и факта, че на ракийката е идеално другарче ! :laugh:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Маня » Сря Сеп 24, 2014 3:36 pm

Не виждам нищо лошо в това да се хапва туршийка, само трябва да отчетеш факта, че в нея има и "малко захар" (но тя може да се приеме за твърде малко количество и да не си я смяташ), както и това, че обикновено тази вкуснотия е по-соленичка с цел по-добро консервиране. А някои добавят и олио. А иначе - студено "сготвени" зеленчуци. Особено карфиола и корнишоните са супер.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Стеф » Чет Сеп 25, 2014 7:59 am

Аз миналата зима си я хапвах и сега мисля да я включа в менюто си - е не в промишлено количество де - все пак е въглехидрат. Ама една ракийка с малко туршийка.... :laugh4: Няма лошо...
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот mahona » Чет Сеп 25, 2014 8:27 am

Ей тъй например вие презимувалите в Зоната може ли да драснете по около колко грама може да си позволим туршийка или корнишончета? :th: :laugh1: Питанката ми е за такива в които няма мазнина,а само по около лъжица захар на нормален буркан?
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Стеф » Чет Сеп 25, 2014 8:46 am

Ако туршията е от нарязани зеленчуци - камби, моркови, карфиол - си позволявах около 5-6 парченца. А кисела краставичка си вземах по една - размер на краставичката - като показалец :)
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Чет Сеп 25, 2014 9:26 am

Стеф написа:Ако туршията е от нарязани зеленчуци - камби, моркови, карфиол - си позволявах около 5-6 парченца. А кисела краставичка си вземах по една - размер на краставичката - като показалец :)

Стеф,
това за 1 БВ ли си смятяш ?
Щото аз се замислих на колко четвъртинки или осминки трябва да деля напр. 1 БВ кис. краставички имайки предвид количеството за 1 БВ пресни /480 гр./ :bored1:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Стеф » Чет Сеп 25, 2014 9:33 am

Ами да - смятам го като 1 БВ, но нашата туршия е домашно приготвена и знам какво съм слагала вътре като количество оцет сол захар...
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот mahona » Чет Сеп 25, 2014 9:50 am

Аз като смятах краставичките ,които правя в нормален буркан ...вътре влизат около 1,5 блока корнишончета и 1 с.л захар,което ще рече че отчитайки количеството захар ,което остава в сока и аз не ползвам.... 1 буркан краставички се оказва около 2БВ ...айде сега поправете ме,че вероятно греша някъде в сметките.. :th: ..помоооощ :laugh1: С туршиите,които са рязани и няма мазнина логиката ми е същата... :bored1:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Чет Сеп 25, 2014 10:06 am

mahona написа:Аз като смятах краставичките ,които правя в нормален буркан ...вътре влизат около 1,5 блока корнишончета и 1 с.л захар,което ще рече че отчитайки количеството захар ,което остава в сока и аз не ползвам.... 1 буркан краставички се оказва около 2БВ ...айде сега поправете ме,че вероятно греша някъде в сметките.. :th: ..помоооощ :laugh1: С туршиите,които са рязани и няма мазнина логиката ми е същата... :bored1:

Махома,
няма как захарта да остане само в сока, но си мисля че може да се пренебрегне количеството мигрирала захар в краставичките и логиката да е тази. Ама за да сме по-спокойни ще помоля експертите - доценти, професори и т.н да си кажат тежката дума. :but:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Стеф » Чет Сеп 25, 2014 10:07 am

Не остава количеството захар в течността. Нали това ти е сока, който прониква и в продуктите и ги държи да не се размият и да не омекнат - нали и затова като хапваш туршия ти е леко кисела и солена и сладка.
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот mahona » Чет Сеп 25, 2014 10:10 am

Прави сте момичета и затова пренебрегвам малка част от захарта и смятам само тази за която мисля, че е мигрирала в корнишончетата ми...помооооощ :laugh1: може ли да рупаме повече краставички?
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Michaelboync и 1 госта