Дневникът на ДиДи

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Guliver » Сря Сеп 10, 2014 7:44 pm

Какво ще кажете за този овес:
http://bio.kasida.bg/semena-oves-meleto-6-10238.html
поръчах си 500гр. да куснем , някой поръчвал ли е?
Аватар
Guliver
 
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Юли 27, 2014 1:10 pm

Re: Дневникът на ДиДи

Зоната
 

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Маня » Сря Сеп 10, 2014 7:46 pm

Guliver написа:Какво ще кажете за този овес:
http://bio.kasida.bg/semena-oves-meleto-6-10238.html
поръчах си 500гр. да куснем , някой поръчвал ли е?

Изглежда много добре. И да - био цена!
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Melkat » Сря Сеп 10, 2014 7:48 pm

И аз тъкмо си поръчах от него. Преди няколко дни поръчах друг овес от същия сайт, но ми казаха, че нямат в наличност.
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Чет Сеп 11, 2014 2:16 pm

Здравейте на всички!

Имам един въпрос, който ... не е точно свързан със зоната, но все пак... важно е.

Значи, гледам от известно време ...Nutri Bullet (сигурно сте виждали рекламата). Какво мислите за него? Уж просто разгражда храната. Това дали се отразява на гликемичния индекс на продуктите?

Някой има ли го, има ли наблюдения, нещо?

Какво ше кажете? Може ли да се съчитае със зоната? :chef1:

(Ако не знаете за какво става въпрос все пак, говоря за този продукт.

PS: На оригиналния сайт се продава по $120, като можеш да вземеш 2, на цената на 1! А нашите нещастници тук го пускат за 240 бройката! (Жалко, че shipping-a на оригиналния сайт е само в USA & Canada, което е проблем, че нямам познат, който да го свърши това..)
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Маня » Чет Сеп 11, 2014 2:28 pm

Отиди в моя дневник. Получих го като подарък за юбилея ми от колегите. Напълно може да се съчетае със Зоната. Придружен е и с книжка с програма, която има дори елементи от Зоната, ама не съвсем :laugh4: . Възможностите за комбинации за много по отношение на въглехидрати и мазнини. Въпрос на фантазия как ще го използваш. Аз вече пробвах сурова есенна супа и беше направо супер.

По принцип всеки уред може да се съчетае със Зоната, ако се спазват съотношенията П:В:М на препоръчваните от зоната продукти. Всичко друго е въпрос на фантазия и желание да си доставиш удоволствие от храната.

Колкото до цената у нас - като добавиш и shipping и мито - става почти същата. Защото услугите на DHL или TNT за колети са доста солени.

Уредът си е просто един блендер с много по остри ножове и по-големи обороти (но с по-малък обем от блендер) и можеш да стриеш продукта до кашичка с добавката на минимално количество вода. Сравнен с другия ми блендер е направо супер. А получения продукт не е фреш, или сок. А всичко си му е вътре. Просто в полутечно състояние за мързеливи зъби. :laugh4: :laugh4:

Но можеш да приготвиш смутито си за 1-2 минути с всичко, което ти се иска - въглехидрати, протеин на прах, ядки.
Последна промяна Маня на Чет Сеп 11, 2014 2:35 pm, променена общо 2 пъти
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Чет Сеп 11, 2014 2:30 pm

Страхотно! Ще ми се да взема по един за мен и сестра ми, че сме му хвърлили око от бая време! Благодарско за отговора!


Manya написа:Отиди в моя дневник. Получих го като подарък за юбилея ми от колегите. Напълно може да се съчетае със Зоната. Придружен е и с книжка с програма, която има дори елементи от Зоната, ама не съвсем :laugh4: . Възможностите за комбинации за много по отношение на въглехидрати и мазнини. Въпрос на фантазия как ще го използваш. Аз вече пробвах сурова есенна супа и беше направо супер.

По принцип всеки уред може да се съчетае със Зоната, ако се спазват съотношенията П:В:М на препоръчваните от зоната продукти. Всичко друго е въпрос на фантазия и желание да си доставиш удоволствие от храната.
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Съб Сеп 13, 2014 2:09 pm

Значи, поръчах нутрибулет-а от топшоп. Няма как.

Оказа се, че тежи над 4 кг, а доставката е $12 на кг, отделно междущатска такса, отделно комисионна, отделно цената на продукта и разбира се мито. И накрая излиза, че цената и тук, и там е все тая. Само, че тук ще дойде по-бързо и ще е съобразен с нашите стандарти за ток и напрежение. Така, че ще е от тук.

Нямам търпение да го тествам. Мога и протеин на прах да слагам вътре! :smdance:
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Маня » Съб Сеп 13, 2014 3:33 pm

Следобедния ми блок в Нутрибулета:
8 г протеин на прах (по етикет) - 1 БП
7 г накиснат овес + 1/2 праскова - 1 БВ
2 пресни ореха - 1 БМ (удвоен заради протеина на прах)
няколко листа мента, малка кафяна чашка вода
1 минута завъртане и...еликсир :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Нед Сеп 14, 2014 1:54 pm

Manya написа:Следобедния ми блок в Нутрибулета:
8 г протеин на прах (по етикет) - 1 БП
7 г накиснат овес + 1/2 праскова - 1 БВ
2 пресни ореха - 1 БМ (удвоен заради протеина на прах)
няколко листа мента, малка кафяна чашка вода
1 минута завъртане и...еликсир :laugh1:


Ммм, звучи доста вкусно!!! :yess: Нямам търпение да получа моя!

Между другото, адски ми се ще (чак го сънувах!) да си взема някакъв уред или свястна белачка за жулиени .... Преди около седмица бях на гости в една приятелка и беше направила жулиени от тиквички, бяха на пара, заедно с авокадо. Имаше и други неща, ама това беше голяма вкусотийка!!!

Търсих около нас по магазините, греда. Гледам в нета за нещо качествено. Бих желала сега, докато има още пресни тиквички и патладжани да взема една такава джаджа и да си направя така повечко и да ги замразя. После само да мога да ги извадя и да ги сготвя. Във фризера сега имам замразени към 3 тиквички и 3 патладжана (ама много място заемат така цели), както и пилешко гърди сготвено, в торбички по 3БП (много изчистени гърди са, без нищо мазно, а си ги направих с малко сол, черен пипер, соев сос и малко мед, изпечени на оребрен тиган без почти никаква мазнина, съвсем малко зехтин). Чудни!!!
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Маня » Нед Сеп 14, 2014 2:03 pm

Диди, най обикновена белачка за картофи ще ти свърши разкошна работа. Просто трябва да е остра. Има V-зни или най-обикновени - прави. На мен ми е по-лесно да правя жулиени с правата. Това е за лентички. А акоискаш да е на пръчици - ренде Бьорнер. Има едни измислени резачки за жулиени, ама е голяма мъка. А можеш да хвърлиш поглед и тук.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Нед Сеп 14, 2014 2:24 pm

Manya написа:Диди, най обикновена белачка за картофи ще ти свърши разкошна работа. Просто трябва да е остра. Има V-зни или най-обикновени - прави. На мен ми е по-лесно да правя жулиени с правата. Това е за лентички. А акоискаш да е на пръчици - ренде Бьорнер. Има едни измислени резачки за жулиени, ама е голяма мъка. А можеш да хвърлиш поглед и тук.


Да, аз и това си мислех, ама моята резачка си е калпава. Едва си беля краставицата с нея :stupid:

Аз именно тези, които ми показа ти гледах онзи ден. По-специално тази ... даже има клипчета с ревюта за нея. Уж става. И все пак, май на българския пазар няма толкова избор като в чужбина. Аз гледах 4 различни, кое от кое по-голямо (не съм фен на големите уреди, че заемат само място) ... Чудя се още към кое да се насоча. :notagree:
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Маня » Нед Сеп 14, 2014 2:31 pm

Фирмата е добра и има много добри уредчета. Но това мисля, че има известни ограничения по отношение диаметъра на зеленчука. Между другото, на "Раковска" и "Графа" почти срещу "Билла" имат магазин. Там може да ти предложат много неща. Е, малко са скъпички, но можеш да го хванеш, да видиш как ти седи в ръката. Всичко е и въпрос на удобство.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Нед Сеп 14, 2014 2:39 pm

Manya написа:Фирмата е добра и има много добри уредчета. Но това мисля, че има известни ограничения по отношение диаметъра на зеленчука. Между другото, на "Раковска" и "Графа" почти срещу "Билла" имат магазин. Там може да ти предложат много неща. Е, малко са скъпички, но можеш да го хванеш, да видиш как ти седи в ръката. Всичко е и въпрос на удобство.


Ахх, греда. От Пловдвид съм! Мога да питам моята приятелка откъде взе нейната, добре й се бяха получили като форма! (А нещо спомена, че струвала към 6-8 лева май).
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Пет Сеп 19, 2014 11:50 am

Имам въпрос. Значи, нутри булет-а се бави с доставката, но не ми е свързан с това въпроса.

Искам да ви попитам дали според вас се учеличава гликемичният индекс на плодовете, когато са разградени от нутри булет-а? В смисъл, те не са изтискани, а само разградени, не сме махнали нищо, което бихме махнали, ако ги изцедим в джусър. Целулозата си е все там (уж). Съответно не би трябвало да се увеличава гликемичният индекс, нали?

Или аз не разсъждавам правилно :hm:
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Маня » Пет Сеп 19, 2014 12:19 pm

Не мисля, че точната дума е "разграждане". Резултатът е фино смилане. Всичко си е вътре. Добавянето на вода просто спомага смилането. Аз лично се чувствам много добре с течната храна от булета. В момента обядвам точно такава "супичка": 3БПВМ
150 г извара - 3 БП
40 г накисната комбинация от ечемик и овес (толкова излиза след кисненето на 28 г) - 2 БВ
240 г домат - 1 БВ
9 киснати бадема - 3 БМ
щипка сол, 2-3 стръка магданоз, подправка по избор
1/2 ч.ч. вода
Въртя 2 пъти по около минута.

Поне за мен е много лесно решение за приемане на течна храна, защото трудно успявам да балансирам готвена супичка.

И закуската днес беше "течна" - комбинация от извара, киснат овес+ечемик, грозде, ябълка, круша и киснати бадеми. Подправки: канела, карамфил, ванилия, маки бери, 1 капка стевия

И не огладнявам по-рано, отколкото когато подобна комбинация я сдъвча.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Пет Сеп 19, 2014 1:15 pm

Manya написа:Не мисля, че точната дума е "разграждане". Резултатът е фино смилане. Всичко си е вътре. Добавянето на вода просто спомага смилането. Аз лично се чувствам много добре с течната храна от булета. В момента обядвам точно такава "супичка": 3БПВМ
150 г извара - 3 БП
40 г накисната комбинация от ечемик и овес (толкова излиза след кисненето на 28 г) - 2 БВ
240 г домат - 1 БВ
9 киснати бадема - 3 БМ
щипка сол, 2-3 стръка магданоз, подправка по избор
1/2 ч.ч. вода
Въртя 2 пъти по около минута.

Поне за мен е много лесно решение за приемане на течна храна, защото трудно успявам да балансирам готвена супичка.

И закуската днес беше "течна" - комбинация от извара, киснат овес+ечемик, грозде, ябълка, круша и киснати бадеми. Подправки: канела, карамфил, ванилия, маки бери, 1 капка стевия

И не огладнявам по-рано, отколкото когато подобна комбинация я сдъвча.


Звучи ми добре и вкусно. A булета го водят "extractor", сега колко extract-ва ... не знам още.

В интерес на истината, аз обичам да закусвам:

кисело мляко (обезмаслено) - 1 БП + 1 БВ
16 гр протеин на прах (с вкус на ягодка) - 2БП
18 бадема (двойно заради протеина на прах) - 3БМ
Овес - 2БВ

Кафе - около половин чаша (без захар, отказах я както говорихме, почвам да свиквам вече)

Правя си го от вечера и сутринта ми е супер вкусно! Като ми пристигне булета мисля да го минавам с него да стане още по-гладко и лекичко! :chef1:
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта