Дневникът на Маня

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Tony » Сря Авг 27, 2014 11:08 am

Еха, Маня, чудесни резултати! :yess: Браво! Много стимулиращо!
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Дневникът на Маня

Зоната
 

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Сря Авг 27, 2014 11:19 am

Малко предварително си получих подаръка от сина ми за р.д. и сега отпуската ми минава в подреждане на кухнята :laugh1: Леле колко боклуци са се насъбрали, не е за вярване. Дали ще ми стигнат дните да изхвърля всичко ненужно :laugh1:

Скрит текст:
Изображение
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот eldass » Сря Авг 27, 2014 11:59 am

Чудесни резултати, Маня! Голяма промяна имаш и в КТМ и %ТМ!

Скрит текст:
Идвам да "помагам" в кухнята с яденето на тирамису! :lol:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Сря Авг 27, 2014 12:05 pm

eldass написа:Чудесни резултати, Маня! Голяма промяна имаш и в КТМ и %ТМ!

Скрит текст:
Идвам да "помагам" в кухнята с яденето на тирамису! :lol:


А ако спра цигарите и почна да правя 15 мин на ден някое упражнение за коремните мускули - цена няма да има. Но полека лека. Първите стъпки са направени - успях да се престраша да се кача да измия поне един прозорец у дома без чужда помощ. Е, малко мускулна треска в бедрата при слизане по стълбите, ама не е болка за умиране.

То това дето става за тирамису май май ще ходи в боклука, че май май му е изтекъл срока на годност. :laugh1: Ама още не съм стигнала дотам.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот eldass » Сря Авг 27, 2014 12:10 pm

Е, и аз най-редовно имам мускулна треска.....от напъди. :lol:

Това са нездравословни остатъци от предишната кухня на Маня, сега в новата само плодове, зеленчуци и овес! ;) И съвсем няма да имаш нужда от кухня.... :laugh3:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Сря Авг 27, 2014 12:19 pm

Ами не съвсем, като гледам едно чекмедже не ме оправя с бурканчетата и кутийчетата с подправките. Но пък те са такова идеално допълнение към изварка, котидж, пиленце. Иначе пълна безвкусица е яденето (в или извън Зоната). А показаното е пълно с "полезни" въглехидрати - овес, ечемик, нахут, соя, трици, суперхрани. Мога в общи линии да мина на купуване само на извара и пресни пловоде и зеленчуци. Че и в чекмеджетата на фризера открих сготвени пуешко, пилешко, сьомга и скариди (на порциики по Зоната - позабравени за "черни дни").
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Tony » Сря Авг 27, 2014 1:48 pm

Честита нова придобивка, Маня! Със здраве да си я ползваш.

Сподели, моля те, за тези притогвени и замразени храни? Готови ли ги замразяваш? Не си ли променят вкуса като ги размразиш за да ги хапваш? Разпитвам подробно, че вероятно започвам работа скоро и ще ми се наложи да измислям нещо за себе си и за домашните, че няма да имам време много за готвене. :(
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Сря Авг 27, 2014 2:10 pm

Ами когато готвиш за 1 човек, фризерът се оказва много добро нещо. Една опаковка пилешки гърди без кожа е между 500 и 600 г. Пуешките по спомен бяха към кило и нещо. А аз купувам само охладени опаковки. Като ям веднъж на ден месо (че и това ми е много), как иначе да се процедира. Пуешките гърди вече не помня как ги бях сготвила, но гледам че са шпиковани с чесън и морков. Пилешките обикновено са овкусени и запечени във фурната или на тиган. Като изстинат - меря грамажа за 3 блока, увивам във фолио за свежо съхранение и редя във фризера. После вадя порцийката, затоплям в тигана (нямам микровълнова и никога няма да си купя такова чудо). Добавям блоковете въглехидрати и мазнини - и вечерята е готова. Същото и със сьомгата. И сьомговата пъстърва (нея пък няма как - продават я цяла риба, това не мога да го изям за седмица). През сезона съм си купувала разни видове гъби. Задушавам ги, за да си намалят обема и после или в кутийка, или в пликче - пак във фризера на порции с грамаж по Зоната. Пиша бележки, за да знам какво е и колко е и в моменти на безпаричие или мързел да се иде до магазина винаги има нещо полуготово за вечеря.
Е, моите чекмеджета са само 2 и запасите не са кой знае какви, но има и печени чушки в пакетчета по 140 г, и нарязани пресни чушки за бързо добавяне към храната, някоя и друга замразена зелена подправка.

Моя приятелка, в чието семейство едно ядене не се яде втори път, а тя така и не се научи да готви в малки обеми, фризерът решава въпроса кардинално. Готви, сервира, останалото във фризера. След седмица-две вади, претопля и сервира като току-що сготвено. Хем не хвърля храна. Хем си пести и време за готвене.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Tony » Чет Авг 28, 2014 10:11 am

М дам... ще трябва да се купува по-голям фризер. :( И моят тук е малък с 2 чекмеджета. Аз си купувам пилешки гърди, обезкостени, по 1 кг и размразявам по 1 пакет, защото готвя за всички ни, но често ни остава храна, но не съм се сетила да я замразявам готова. От тези пилешки гърди, например, готвя на 3 пъти да речем, но пак остава от готовата храна. Моите домашни също едно ядене не го ядат втори път и често се случва да изхвърлям храна и много се дразня. Преди, за да не изхвърлям дояждах аз и затова донякъде съм на това дередже...сега пък изхвърлям повече, но ще опитам така..пък да видим. Благодаря ти за споделеното! :bouquet:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Tatyana » Чет Авг 28, 2014 2:47 pm

Браво, Маня :bigsm20: :bigsm18:
Още малко и 7-мица ще е първата цифра - не, че сме тук само за това де, но е още по-стимулиращо, когато мерките и кг падат :bigsm1:
А ако решиш, като разчистиш шкафовете може да си направим една разходка до метро за агар-агар и разни други нещица. Почти до него спира вече метрото. Няма отдавна минимална сума за пазаруване. Само звънни един тел., че не знам докога ти е отпуската.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Tatyana » Сря Сеп 03, 2014 12:01 am

Маня, честит юбилей :birthd: :multicolor:
Желая прекрасно здраве, да си все така зонова и упорита, да ни радваш още дълго със зонови вкусни творения :chef1: и твоята компания в този прекрасен форум :hugs1:
А всичките ти желания - да се върнат при теб като подаръци от живота :gift2:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот gogo » Сря Сеп 03, 2014 6:13 am

Честит юбилей Маня !!! :occasion-birthday:
От все сърце ти желая изключително зоново здраве и настроение за да можеш и занапред да ни радваш с кулинарните си шедьоври. :rose4:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот mahona » Сря Сеп 03, 2014 6:47 am

Честит празник Маня! :msmile15: Само прекрасни неща да ти се случват и винаги да си толкова търпелива и отзивчива. :bouquet:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Стеф » Сря Сеп 03, 2014 8:29 am

:gift2: и от мен!!!!
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Italiano » Сря Сеп 03, 2014 9:07 am

Честит рожден ден, Маня!
Да си ни жива и здрава и все така активна!
Айде една зонова торта! :birthd:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Tony » Сря Сеп 03, 2014 9:24 am

Честита да си, Маня! Все така успешна и вдъхновяваща! :rose-1:
Последна промяна Tony на Сря Сеп 03, 2014 2:25 pm, променена общо 1 път
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта