Дневникът на Маня

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Вто Авг 12, 2014 12:42 pm

Нарязваш пърхутката на парчета с дебелина около 1 см. Леко напръскваш (да се похваля, най-после си намерих пръскало за зехтина :laugh4: ) със зехтин, посоляваш и поръсваш и малко чер пипер. На силно загрят грил тиган (оребрен дето му викаш) редиш, печеш докато се образуват ивички, обръщаш и от другата страна. Редиш в съдче като ги напръскваш с балсамико. И после.... страхотен вкус. Мисля че и на скара биха станали вкусни по този начин, но нямам налична, за да експериментирам. Допускам че във всякакво подобно на гуфретник или хоризонтална скара за сандвичи чудо с незалепващо покритие дето има дъно и капак може да стане. Тогава печенето ще е наведнъж.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Зоната
 

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот gogo » Вто Авг 12, 2014 1:22 pm

Маня, това пръскало за зехтин читаво ли е. Къде може да се види?
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Вто Авг 12, 2014 1:44 pm

Вчера случайно го открих в един махленски магазин - пръска, не е зле. Испанско. изглежда горе-долу така:

Изображение

Подобни се предлагат в нета - например aliexpress.com - olive oil sprayer/pump, като ключ за търсене.

Повечето са с вместимост до 250 мл
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Tony » Сря Авг 13, 2014 10:45 am

А, добър ден! :) Отивам да видя туй пръскало за зехтин дали няма да го видя накъде по нашенските магазини - още с първото влизане във форума след месец и кусур и Маня ме зариби за поредната покупка :laugh1:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот gogo » Сря Авг 13, 2014 4:10 pm

Жената беше купила някакво пръскало от тук. Прилича на горното. Помпаш го малко и после пръскаш. Това беше до време(не повече от 1-2 месеца). :( После нещо запуши ли се не разбрах и почна леко да църцори а не да пулверизира. Та затова се оглеждам за нещо по читаво. ;)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Сря Авг 13, 2014 4:24 pm

Може би трябва да пробвам с едно дето е за цветя, но е като тези на препаратите - има възможност за струя и като душче. Но като изляза в отпуска.

А иначе май най-най са на MISTO, гледах ги в Амазон. Но и цените им са най-най. :lol: :lol:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот mahona » Сря Авг 13, 2014 4:34 pm

Може да си потърсите шишенце с пръскало в магазин за наливна парфюмерия на "Рефан".Има нови и различни мл.
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот gogo » Чет Авг 14, 2014 10:48 pm

Маня, Гъливер каза, че изварата на Домлян е имало и в Била.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот vanja » Пет Авг 15, 2014 12:24 pm

Аз си бях купила преди от Лидл един италиански оцет, който беше в стъклено шишенце с пръскало и като свърши оцета, си го ползвам за пръскало, пулверизаторчето е на винт, засега ми изглежда много читаво / оцета беше към 3лв с шишенцето/, вече доста време го ползвам, пък и стъклото е по-добре от тези пластмаси мисля... :think2:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот HippoDel » Пет Авг 15, 2014 1:13 pm

vanja написа:Аз си бях купила преди от Лидл един италиански оцет, който беше в стъклено шишенце с пръскало и като свърши оцета, си го ползвам за пръскало, пулверизаторчето е на винт, засега ми изглежда много читаво / оцета беше към 3лв с шишенцето/, вече доста време го ползвам, пък и стъклото е по-добре от тези пластмаси мисля... :think2:

Ванче, можеш ли да пуснеш снимка на шишенцето? Аз имам пластмасово, :but: но определено бих предпочела стъклено!
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Авг 15, 2014 2:26 pm

Моето е стъклено - това дето съм сложила подобна снимка, че нещо ми се сбъга телефона. А иначе тези дни си купих от италианския магазин на Аксаков балсамико с пулверизатор. И със сигурност ще върши работа след това и за зехтин, защото е с доста широка дюза. Всъщност това е най-важното за подобен уред за олио/зехтин - да е с по-голяма дюза, за да не се запушва поради гъстотата на мазнината.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Tatyana » Пет Авг 15, 2014 2:38 pm

Не съм сигурна дали за същото шишенце от Лидл става въпрос, но Ваня ще каже, като го види. И аз скоро взех такъв оцет, но и през ум не ми мина, че после мога да го ползвам за зехтин :yess:. Ето го
Скрит текст:
Изображение


Маня, запали ме ти с този агар-агар, но преди като търсех, нещо не можах да намеря в магазините, които обиколих. А цените, които виждам в нета никак не ми харесват - около 10 лв. за 30 г :notagree:. Днес попаднах на информация, че в Метро го има на по-добри цени, но не съм ходила скоро там. Ти откъде го взимаш и на каква цена?
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Авг 15, 2014 2:50 pm

От "Зоя", на Аксаков. Но цена не помня. Справката сега
Сега погледнах - единия е 11.15 лв - за 30 г.
другия, който го водят био е 16.25 за 60 г
Имаше и в Iherb - 6.62$ за 57 г

Скъпичък е. Но първо се ползва по-малко количество. Второ желира много по-бързо. Желира и студени.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Tatyana » Пет Авг 15, 2014 3:02 pm

Manya написа:Скъпичък е. Но първо се ползва по-малко количество. Второ желира много по-бързо. Желира и студени.

Точно затова и аз искам да го пробвам. Ще се разходя до Метро при повече свободно време, че там четох за цена 3,50 лв. с ДДС за 50 г, което е значително по-евтино.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Авг 15, 2014 3:22 pm

О, ако намериш - моляте купи и за мен. Аз трудно ще стигна дотам. :laugh1: Освен ако метрото не стига наблизо и си направя тази екскурзия в някой от дните на отпуската след една седмица.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Tatyana » Пет Авг 15, 2014 5:48 pm

Разсмя ме с тази екскурзия до Метро :bigsm5: - все едно ще се катерим на Витоша. Може и да изчакам да ти дойде отпуската и да се разходим заедно до там. Метрото наистина спира много близо :yess:
А сега се връщам от един магазин за здравословни храни до женския пазар и там казаха, че имат агар агар на цена около 6 лв. за 30 г. В момента не беше наличен, но вторник ще докарат. Пак е на половин цена от "Зоя".
И понеже ми беше на път минах и през един китайски магазин и намерих въпросното чудо за цена 1,50 :о , а грамажа е 100 г :о. Още не мога да повярвам, та днес или утре ще го пробвам, за да видя ще успея ли да желирам нещо :chef1:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта