Таблица и количества за блок на различни продукти

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот mahona » Пет Юни 20, 2014 4:25 pm

Здравейте.Тъй като още съм нова в зоната и нямам достатъчно опит искам да помоля някой от по старите зонуващи да ми помогне като ми сметне по етикет сирене лайт на Маджаров,за да знам дали да го включвам в менюто си.Показателите са следните : Протеини 20 ±1%, Мазнини 10±1%, Въглехидрати 1,5±1%, сол 3-4,5%...как е според вас..става ли за употреба в зоната? :think2: Това е линка към всичките им лайт продукти : http://madjarov.bg/blog/2011/09/13/%D0% ... %B8%D1%8F/
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Зоната
 

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот HippoDel » Пет Юни 20, 2014 4:33 pm

Това сирене е 35г за 1ПБ+2МБ. Има доста мазнини, които не са от полезните. Не те съветвам да го ядеш често и го приемай без да прибавяш допълнително мазнини.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Italiano » Пет Юни 20, 2014 4:35 pm

Добре, де, толкова ни няма кой да направи обезмаслено сирене, или просто вкусът му няма да прилича на нищо?!
:th:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот HippoDel » Пет Юни 20, 2014 4:41 pm

За мене сиренцето трябва да е мазничко, иначе ядеш тибешир. :laugh4:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот mahona » Пет Юни 20, 2014 4:43 pm

Благодаря Хипо..не съм го купила,но и на мен като на Ити много ми се искаше някой да е направил от нашите прекрасни продукти и нещо по здравословно и да купуваме български продукти, затова се разрових и открих новата серия на Маджаров,чиито продукти са с много добра технология и качество.
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Tatyana » Вто Юли 22, 2014 11:41 am

Гледам доста хора "прегрешават" с диня и тъй като аз също съм от тях, реших да сметна колко ще излезе по данни от тук
Само, че не си спомням дали от този сайт фибрите са извадени или трябва аз да ги извадя :think2:
Ако ги извадя се получава около 126 г за блок диня, а ако не ги извадя 119,2 г. Правилно ли разсъждавам и да ги махам ли фибрите от общите въглехидрати :hm: ?
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот ginette » Вто Юли 22, 2014 12:10 pm

Татянче и мен ме интересува колко гр.е 1Б диня .Аз съм си отбелязала-84 гр.,някой го писа ,но не помня кой :doNotKnow: .Ще чакам и други да се включат ,че сега е сезона на дините ,а и не бива да прекаляваме . :)
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот eldass » Вто Юли 22, 2014 12:57 pm

Аз за друг продукт имам питане - печена соя. Купих си скоро, не бях яла от поне 10 години. Хареса ми, но за какво се приема - смесен продукт ли е, или само протеин. Изобщо става ли за Зоната?
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Вто Юли 22, 2014 1:10 pm

eldass написа:Аз за друг продукт имам питане - печена соя. Купих си скоро, не бях яла от поне 10 години. Хареса ми, но за какво се приема - смесен продукт ли е, или само протеин. Изобщо става ли за Зоната?


Барито е сложил варените соеви зърна като смесен продукт и препоръчва 1/4 чаша за 1 БПВ. Печената е с близки параметри из разните източници. А дали става - естествено че става, Барито цяла книга е написал за Соева зона, за хората вегетарианци. Соята и соевите продукти са си заместител на животинските протеини.
Последна промяна Маня на Вто Юли 22, 2014 2:43 pm, променена общо 1 път
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот eldass » Вто Юли 22, 2014 1:21 pm

А, Маня успокои ме. Аз я хапнах само за протеин около 20 гр. за блок, но вече ще знам...Ще си купувам насипна от време на време, много приятно хрупане на ядки ми се получи. :lol: А и за мен си е разнообразие като не ям месо. Единственото, което ме притеснява са лошите мнения за нея като цяло.
Скрит текст:
А какво казва Барито за соевата зона?
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Вто Юли 22, 2014 2:33 pm

Купуваш си от био магазини, където уж не е ГМО (ако изобщо може да им се вярва). Аз още не съм прочела книгата на Барито Soy Zone, че не ми стига време. Но на сайта му има дадени доста соеви продукти в категория протеини (у нас едва ли могат да се открият толкова), със забележката да се внимава и да се четат етикетите, защото съществува голямо разнообразие - едни са с повече въглехидрати, други с повече мазнини.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Karrita » Вто Юли 22, 2014 2:37 pm

Tatyana написа:Гледам доста хора "прегрешават" с диня и тъй като аз също съм от тях, реших да сметна колко ще излезе по данни от тук
Само, че не си спомням дали от този сайт фибрите са извадени или трябва аз да ги извадя :think2:
Ако ги извадя се получава около 126 г за блок диня, а ако не ги извадя 119,2 г. Правилно ли разсъждавам и да ги махам ли фибрите от общите въглехидрати :hm: ?

126 гр е за блок
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот mahona » Вто Юли 22, 2014 2:46 pm

Урааа..радост за очите ми си ти Кари!С тия 126 гр за блок ме метна директно в изолатора на Ити за цяло лято!Поне 2 дни в седмицата ще си хапвам диня дори без да се тормозя,че "съгрешавам".Мисля,че като съм на 100% в зеления сектор това прегрешение няма да ми се отрази зле на Зоната.Пък и ще е сезонно.Благодаря ти за грамажа,защото определяйки на око колко е 1/2 чаша мисля ,че не ми бяха много точни мерките :laugh1:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Tatyana » Вто Юли 22, 2014 3:03 pm

Кари, много благодаря :bouquet: . И за моите очи е радост, че тези 84 г нещо ми малееха, като знам какъв унищожител на дини съм :laugh:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Italiano » Пон Юли 28, 2014 3:46 pm

Такааа, купих едно страхотно домашно прясно сирене, но не му знам данните.
Изключваме маслеността (ясно, че едва ли е обезмаслено), но се чудя колко грама е блока.
Досега го смятах по 28 гр., ама установих, че пуска доста вода.
И сега се чудя, че узрялото сирене е 28 гр., но то е твърдо и с по-малко вода.
Може и да е дискутиран въпросът, но аз да си попитам - някой проучвал ли е истинското свежо сирене?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Пон Юли 28, 2014 3:50 pm

Гази пресмята купешкото на Хелиос по 77 г (то толкова си излиза де). То е нискомаслено. И като си прави "саламчето" му добавя орехи и зехтин. Мисля че можеш да се възползваш от това инфо и само да се въздържиш от мазнините.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 0 госта