Дневникът на Маня

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Karrita » Вто Май 27, 2014 12:09 pm

Hippo написа:На месец по 2 килца надолу - браво! :bigsm20: Много добре, направо отлично. Дай Боже всекиму, само не и на Кари. :laugh1:

Малеее, вече на майтап ме взехте.... :laugh4:
Шегичка, не е кой знае каква болка за умиране, но пък искам да съм красива, не като скелетон ;) ! И другият гаден ефект е, че постоянно ми е студено, не мога и не мога да се стопля!!!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Маня

Зоната
 

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Вто Май 27, 2014 12:13 pm

Karrita написа: И другият гаден ефект е, че постоянно ми е студено, не мога и не мога да се стопля!!!
О, това го има и при тези дето все още имаме бая за смъкване... все ми е хладно след намалените 10-тина кила. Но иде лято, Кари и трябва да намираш време малко повече за слънце край морето (въпреки тежкия за морските хора сезон) и да понасъбереш естествена топлина.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Вто Май 27, 2014 12:22 pm

Днес пак измислен обед - писна ми да готвя :laugh1:
Кутийка котижд от Лидл и нахут от консерва, овкусени с кимион и мента. Не е толкова лошо на вкус. Подправките някак свързаха блечния продукт с нахута и дори беше приятно. А кога ли ще ми остане време да си направя пастетче от нахут с мента и магданоз. Адски свежо и вкусно.

Чудя се след толкова изядено месо за четири месеца дали да не излеза за ден-два от Зоната и да си похапна на воля череши (а не само по 8-16 като десерт) - разтоварителни дни, както правех някога. Знам, че не е зоново решение, но такъв глад имам за череши, че не знам как да го преодолея. :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот zuzulin » Сря Май 28, 2014 5:00 pm

И мен ме друса глад за череши и в двора ни има две дървета и вече са готови. Направо ме е страх да отида да набера, че започна ли няма спиране :shy:
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Сря Май 28, 2014 7:38 pm

Постна мусака от тиквички

12 БПВМ

1200 г тиквички - 5 БВ
260 г стар лук - 2 БВ
95 г брашно от нахут - 5 БВ (по етикет)
84 г соева кайма - 6 БП (по етикет)
2 яйца - 2 БП
200 г изавара Олипмус - 4 БП
4 ч.л. зехтин - 12 БМ
сол, чер пипер, копър, магданоз, чили (подправките на вкус)
1 ч.л. бакпулвер

Настърганите на ренде (или смлени) тиквички се объркват със всички останали съставки и се изиспват в тавата на фурната върху хартия за печене. Пече се 40 минути на 180 г с вентилатор.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Съб Май 31, 2014 2:04 pm

Хехе, снощи с огромна радост зацепих, че мога дълго да не готвя - почти дойде времето на градинските домати и чушки. И времето на Шопската салата. Всъщност се оказа страшно лесна за балансиране с козе сирене за протеин и според това дали е у дома храненето или в офиса - без или с лук. И вече мога да забравя за готвене за следващите няколко месеца. Закуските - плодово/зеленчуково-протеинови смутита, шейкчета, мусове, бонбонките на Кари с добавен протеин.

Шопска салата

240 г домати - 1 БВ
75 г лук - 1/2 БВ
120 г краставица - 1/4 БВ
120 г чушка - 1/2 БВ
84 г сирене (каквото душата ти сака - краве, овче, козе, биволско) - 3 БПМ
магданозче, малко люта чушка, без сол и мазнина

десерт - 3/4 БВ плод ( напр. 105 г ягоди, 6 череши)
или капачка хубава ракия - 23 мл

Сиренето може да се замени с извара и да се добави зехтин като мазнина.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот eldass » Съб Май 31, 2014 5:48 pm

Маня, и аз много се радвам на зонова шопска салата от както я открих. Вече си я правя с извара и става зонова вкусотия. :lol:
А това с неготвенето ми е патент. :laugh: Палачинки или блата от тиквички май са ми единстветото готвене. :think2:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Italiano » Съб Май 31, 2014 11:27 pm

Съвет за изварата: смесвай я с малко кисело мляко. Така става като дресинг, а млякото си е баланс, така че няма какво да го смяташ.
За мазнини можеш да сложиш и зехтин. Добавяш босилек и става чудесно.

И нещо, което научих от един гръцки майстор-готвач от нашата сватба - отгоре слагаш шарен пипер (микс от черен, бял и розов (в Кауфланд го има, а, предполагам, и навсякъде), като розовият е задължителен). Той го слагаше на "гръцка" салата, ама нали знаеш, че това си е едро нарязана шопска.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Tony » Пон Юни 02, 2014 7:25 pm

О, шопската салата и у нас е хит :) И аз я правя с извара - от домашната, ама и зехтин не слагам, че не знам колко успявам да я обезмасля...макар че напоследък от 7 л мляко вадя 240 гр масло, от което правя около 180 мл гхи...та май се обезмаслява добре :think2:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Юни 16, 2014 7:40 pm

Нещо много работа напоследък и почти никакво време за писане. Но зонуването си върви и няма мърдане (е, с едно-две прегрешния с череши на корем). А иначе - редовните "летни" комбинации
Закуска
протеин на прах/извара/котидж - за БП
овес + плод - за БВ
явки - за БМ (в зависимост от протеиновия блок)

обед
шопска салата с извара/котидж/нискомаслено сирене + плод

следобедна закуска
бонбонките на Кари с добавен протени на прах (адски удобно за носене на работа)

вечеря
според настроението за готвене - последното беше едно много приятно пюре от тиквички с мента
БП - каквото намеря в хладилника - млечно или месно (по рядко)
БВ - кактвото ми хареса от зеленчуците в зарзаватчийницата - сурово или задушено/запечено
БМ - зехтин или ядки

късна вечеря
0,1% Верея евентуално с ядки (но най-често само айрянчето за поглъщане на рибеното масло)

Но от 2 седмици - никакво мърдане на кантара, максимум с + или - 100 грама. Твърдо съм забила на 83 и няма мърдане.

Важното е, че се чувствам добре. Енергията ми е достатъчна. Ходя пеша колкото време ми остава. Жалко, че нямам време за някое и друго упражнение, каквото и да е. Но и на това ще му дойде времето.

Пюре от тиквички с мента
3 БВ тиквички
1 БВ стар лук
1-2 скилидки чесън
листата на 5-6 стръка мента
сол, чер пипер, зехтин

Тиквичките нарязвам на кръгчета, леко посолявам, завивам във фолио и запичам във фурната за 20-25 минути. Лукът и чесъна задушавам със зехтина. Всичко в блендера, добавям листата мента и черния пипер и...

Деля на 2 порции по 2 БВМ и хапвам с 3 БП - месни или млечни. И 1 БВ плод. Плод винаги когато е възможно 1 БВ към всяко меню. В сезона на плодовете е нормално те да участват в менюто, макар и в по-ограничено количество.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Юни 23, 2014 9:52 am

От вчера "експериментирам"! :) Минах на 9 блока. Задържането на килограми и обиколки може да се дължи и на количеството блокове, тъй като по принцип съм стритктна в грамажите и съотношенията. Малките "прегрешения" с череши едва ли могат да са причина. Така че, ще пробвам. Пък то ще си покаже.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Юни 23, 2014 3:06 pm

Салата от домати с кисело мляко
3 БПВМ

240 г домати - 1 БВ
200 г кисело мляко - 1 БВ + 1 БП
130 г салатен лук - 1 БВ
100 г извара Олимпус или 50 г извара + 28 г сирене - 2 БП
1 ч.л. зехтин - 3 БМ
магданоз, 1-2 скилидки чесън, сол и чер пипер на вкус

Лукът се нарязва тънко на полумесеци и леко се намачква със солта. Доматите се белят (по желание) и се режат на удобни хапки. Млякото и изварата/сиренето се смесват със зехтина, накълчаните чесън и магданоз, черния пипер. Всичко се смесва и се хапва с огромно удоволствие!
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот vanja » Вто Юни 24, 2014 10:12 am

Няма ли да са ти малко 9 блока, до сега на колко беше. Аз от известно време съм стриктно на 10 блока и кантарчето върви надолу. Като изяждам по 11 -12 и тогава не мърда.
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Съб Юли 05, 2014 9:35 am

:bigsm10: И с намалените блокове - нищо - твърдо 83 кг +- 100 гр и никаква промяна в обиколките. Но няма да се предавам, я! Все ще тръгнат пак надолу някой светъл ден! :bigsm5:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот marianapanova » Съб Юли 05, 2014 9:48 am

Маня колко време ги задържаш тези кг,да не би да е от цикъла,аз също преди да забременея имах такъв период месец без да мръдна,но после изведнъж всичко се нормализира.
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Съб Юли 05, 2014 9:51 am

Марианка, вече близо 2 месеца - няма как да е от цикъл, няма как да е и да съм бременна - есента ставам на 60 г. :laugh: По-скоро си го обяснявам, че имаше един период в живота ми, в който преди рязко да кача до 95-100 дълго време бях около 80. Вароятно организма временно си е харесал тези килограми. Трябва му време да разбере, че не това е добрата му форма.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron