Дневникът на Татяна

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот ginette » Сря Юни 25, 2014 4:58 pm

Татяна ,много ще съм ти признателна ,ако ми пратиш и на мен ,рецептите .Това би ме улеснило много .С мейлите нямам проблем , срам ме е ,но си признавам ,с този форум с лични съобщения се затруднявам :mrgreen: Кой иска да ми помогне :pray:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Дневникът на Татяна

Зоната
 

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Сря Юни 25, 2014 7:14 pm

Джини, изпратила съм ти ЛС. Напиши ми там имейла си и ще ти ги изпратя. На него отговоряш със Send reply. Но трябва да си влязла с ника си, а не като гост. Горе в ляво пише: Потребителски панел (1 ново съобщение) например. Влизаш в съобщенията и виждаш кой какво ти е писал.
Ако искаш ти да напишеш нещо на някой друг - натискаш на ника му, там се появява "ЛС:Изпрати лично съобщение" и после пишеш. Само слагаш някаква тема за заглавие, иначе не го изпраща. После долу в дясни има изпрати и си готова :yess:. Когато човека е на линия ще го види.
Дано съм обяснила разбираемо. Ако нещо не е ясно, пак пиши и ще се включат по-компетентни да обяснят, ако нещо съм пропуснала. И хич да не те е срам - няма как човек всичко да знае, но е по-добре да пита за това, което не знае :)
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот ginette » Сря Юни 25, 2014 8:17 pm

Татянче ,писах на лични ,но не знам дали съм се справила :laugh: ,затова за по-сигурно ще пиша и на е-мейла ти .Извинявай ,ако ти досаждам :hug:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tonkata » Сря Юни 25, 2014 10:14 pm

Tatyana написа:И аз се чудех за този желатин. Сега погледнах желатина на две различни фирми и е 10 г в пакетче. Дали да се смята, защото се пада по 1/4 БП на блок :think2: ?

Малко късно видях коментарите, но все пак да отговоря - Желатина който аз ползвам е 10гр, т.е.1/4 БП, но за себе си съм решила, че това няма да е причината да него правя и ям :yess: . Но е добро предложението за 2 черши или 1/4 БП ягоди - вариации много. Идеята на Кристал ми допада, ще го пробвам и с ванилия ! :chef1:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот HippoDel » Съб Юни 28, 2014 7:52 am

Tatyana написа:Ити, благодарение на теб и търсенето ти на грил-тиган, от днес съм горд собственик на нови 3 бр. керамични тигани :). Грил-тиган и аз трябва да взимам по-натам, че стария отиде на боклука - тефлонов, на италианската фирма RISOLI. Ще чакам отзиви за твоя, макар, че вече съм доста предубедена към тефлона като цяло :think2:.
Днешните тигани са на промоция (до 29.06.2014 г.), на испанската фирма Jata, с 34 % намаление. С по-старото керамично покритие са, което не издържа на удар, но се надявам да не ги изпускам или пък някой да не ме предизвика да проверя здравината на керамиката :bambam2: :glaugh:
Не гарантирам за качеството на тиганите, но на същата фирма имам блендер и термо кана, от които съм много доволна.
Ако някой има желание да се възползва от промоцията, са на този адрес за поръчка онлайн, а в София може директно от магазина на Интерсервиз Узунови АД на бул. "Ал. Стамболийски" № 50, за да се спестят разходи за доставка.
Още веднъж ти благодаря за ненадейната ми придобивка :hug:

Tатянче, май че манията за купуване на тигани ни заля лавинообразно. :laugh1: Казах на майка, днес да отиде да ми купи от керамичните тигани, които ти си си взела, даже, ако ми харесат, може поне единия да си го взема за Дания. Видях на сайта, че имат и промоция на кантари по 25 лв., та и казах направо да ми вземе и един електронен кантар, да си следя теглото, докато съм в София. ;)
Мерси за споделената информация. :thanкu: :love1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Съб Юни 28, 2014 12:57 pm

Радвам се, че съм била полезна :). Не, че имах някаква спешна нужда от тези тигани, но не се сдържах на промоцията :laugh:. Поне един от трите ще отиде при моята майка, та поне да готви по-здравословно (като не мога да я вкарам в Зоната засега). Иначе фирмата е добра, макар и не толкова известна. Блендерите им са със стъклени кани и също са на много разумни цени.
На кантарите и аз им се чудех :think2:, но засега ще си карам на стария китайски.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот HippoDel » Съб Юни 28, 2014 3:10 pm

Току що ми се обади мама. Имам си вече нови тигани и нов кантар. :yess:
Татяна, а с този блендер можеш ли да разбиваш лед? Пробвала ли си?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Съб Юни 28, 2014 3:54 pm

Хипчо, честити ти придобивки и много вкусотии да твориш в тях :bigsm39:
Лед не съм разбивала в блендера и нямам представа. В момента не мога да пробвам, защото една умна глава беше решила преди време да ме изненада с крем-супа и сложил врелите зеленчуци в стъклена кана да ги пасира... :oh: (не, че няма пасатор за тази цел, ама кой да се сети :laugh:). Естествено каната вече е пукната и май няма да мога да намеря нова. Но и следващия ми блендер ще е на тази фирма, защото каните им са стъклени и с голяма вместимост - старата беше 1750 мл. В момента имаха само бял цвят, иначе вчера щях да се обзаведа и с нов блендер.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Пон Юни 30, 2014 10:00 pm

Голям майтап - днес ходих до великия "зонов" ресторант, а дори не бях го предвидила :glaugh: .
Абсолютно случайно трябваше да изчакам на същата улица клиент около 30 мин. Тъкмо се чудех къде да убия време и се запътих към единственото заведение, което ми попадна пред погледа. И за мой късмет - "Здравословен ресторант-пицария Diet zone" :о.
А то тъкмо време за обяд. Зарадвах се, защото бях отписала днешния ден като зонов (с изключение на закуската), че цял ден се налагаше да тичам с други хора и не вървеше да мъкна кутии с мен. Да, ама НЕ, както се казва - не ме огря да хапна зоново :notagree:. Единственото готвено за обяд се оказа боб яхния и 2 супи. Салатите нямаше как да балансирам, защото в менюто дори нямаше плочка сирене :oh: За пилешка пържола нямах никакво време да чакам, защото преди мен едно семейство станаха ядосани и не си дочакаха поръчката за кафе, коети били поръчали преди 20 минути....Та накрая се задоволих с таратор, който сервитьорката ме увери, че е с нарязани краставици, а се оказаха настъргани :(
На въпроса ми какво от менюто е все пак зоново - девойчето ме гледаше с такова объркване, че чак ми стана жал и съжалих, че попитах :laugh:
Но пък любезно предложи да извика шефа си, защото е нова. Та имах честта да се запозная с шефа-диетолог. Няма да влизам в подробности, но поне ми обясни, че тепърва предвижда да има в менюто 2 зонови пици и няколко салати. А иначе той затова бил на разположение през целия ден в ресторанта, за да съветва клиентите какво да комбинират :think2:
Ама явно не е очаквал клиенти, които могат да си комбинират сами - ако имаше с какво точно да комбинирам в менюто де :bigsm5:.
А "диетолога" като усети, че насреща му говори човек, който има понятие от Зоната - наблягаше по-скоро на това, че всичко се приготвяло здравословно и е абсолютно пресно. А в някои от салатите имало слънчогледови семки, които били много здравословни :hm:!!! Излишно е да казвам, че на въпроса ми за арахидоновата киселина просто отклони темата :laugh:. Иначе поне беше много любезен и усмихнат :bow:
Та с две думи - засега не се лъжете да ходите на "зонов" ресторант :noo: .
Последна промяна Tatyana на Пон Юни 30, 2014 11:00 pm, променена общо 1 път
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Пон Юни 30, 2014 10:04 pm

GODzillata написа:Вземи си я на хартия, .......би трябвало по средата на книгата да те огрее прозрението и няколко страници по-натам да те обхване неистово желание да НЕ пушиш! :yess:

Годзи, вкара ми мухата ти и вчера я взех и на хартия. Утре пак ще пътувам за 2-3 дни, та ще си я взема да я чета по път. Да видим кога ще ме обхване това желание да не пуша... :th:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот GODzillata » Вто Юли 01, 2014 7:10 am

Tatyana написа:Годзи, вкара ми мухата ти и вчера я взех и на хартия. Утре пак ще пътувам за 2-3 дни, та ще си я взема да я чета по път. Да видим кога ще ме обхване това желание да не пуша... :th:


По време на пътуване не би било най-удачно да я четеш.
Също така и вечер, изморена, в някой хотел.

Запази я за отпуската и я чети на спокойствие и с ясна мисъл. :but:

Все пак ти стискам палци и за този прочит. :yess: :)
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Italiano » Вто Юли 01, 2014 2:01 pm

Знаех си, че е прекалено хубаво, за да е истина с тоя зонов ресторант.
Татянче, ти си го разбила тоя. Защо му задаваш такива сложни въпроси с такива непонятни за него термини като "арахидонова киселина"?!
:laugh1:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Renika » Вто Юли 01, 2014 4:20 pm

:lol: Ще е яко няколко зонуващи от София ,да си спретнете една среща в този "зонов" ресторант и да поискате зоново меню от 3 блока на човек )))ако пък и някой си носи кантарче хи хи ....
Аватар
Renika
 
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Май 19, 2014 11:40 am

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот venci68 » Вто Юли 01, 2014 4:27 pm

Ако е тарикат, ще им сервира по една купичка овес със сирене и някоя ядка :laugh4:
Аватар
venci68
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 244
Регистриран на: Пон Апр 28, 2014 12:44 pm

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Renika » Вто Юли 01, 2014 4:42 pm

Toni написа:
Tatyana написа:
Крем "Мечта”
кисело мляко 2% - 2 кофички
желатин - 1 пакетче /от Лидъл/
стевия на вкус - за мен по-лесна за употреба е течната, защото има указано количествота стевия на какъв еквивалент захар отговаря и така по-лесно се ориентирам
кората на 1/2 лимон – фино настъргана
Желатина го разтварям в 100 гр. вода на водна баня и го прибавям към подсладеното със Стевия кис.мляко. Разбивам с миксер до еднородна смес и разливам в купичкил. Получават се 4 порции по 1 зонов блок /1БП+1БВ+1БМ/
На всички които решат да пробват – Да ви слако ! :bigsm39:

И аз сьм се зарибила по нещо подобно и редовно го правим в къщи с вариации в плодовете , но е много свежо и вкусно
1чаша кисело мялко 0,1%-200 гр-1 П 1 В
1 чаша прясно 0,1%-1П 1 В
56 грама извара 0,2 %-1 П
200 грама малини -2 В (пробвахме го с ягоди , ябълка , круша )
1 пакетче –желатин(10 гр) -1 П
бадеми /лешници- 4 М
1 пакетче ванилия ,кора от настърган лимон
Дели се в 4 купички по равно и в хладилника .След няколко часа е готово.Всяка купичка по 1 Б ПВМ
относно желатина по тази рецепта се водя http://www.vzonata.com/iagodovo-parfe/- едно пакетче един блок протеини,моя е от 10 грама , но сега се чудя така ли е ?
Аватар
Renika
 
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Май 19, 2014 11:40 am

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот gogo » Вто Юли 01, 2014 9:26 pm

Ити, ти пък какво си очаквал от "големия" зонов специалист. Какъвто той - такъв и ресторанта му :refuse: .
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron