Рибено масло в Зоната - Част 1

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Пет Юни 13, 2014 12:55 pm

Хипо, не съм го ползвал това рибено масло, но изглежда добре и има доста отлични отзиви за него. Не пише, че е молекулярно пречистено, но пък гарантират чистотата му. Една бутилка съдържа 100 дози по 1,2 гр ЕПА+ДХА, което е доста добре и съизмеримо почти като цена с Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels. Единствено, което ме възпира да го пробвам е, че ще ми отиде на митницата. При теб не помня каква беше ситуацията :) .
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пет Юни 13, 2014 2:08 pm

Аз мисля да го пробвам, като се прибера в БГ ще си го поръчам. Тук не поръчвам от iHerb, защото последния път такива такси ми сложиха, че поръчката ми излезе на двойна цена. Ще си напоръчам много неща, докато съм в БГ и ще си ги донеса. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот tanita68 » Съб Юни 14, 2014 8:00 pm

Хипо, аз редовно поръчвам от iherb. Единствено гледам стойността на поръчката да е под 22 евро(без транспорта). Не плащам нищо повече, никакви такси или мита. Така ми обясниха - че стойността на колета от страна извън ЕС не трябва да надвишава 22 евро.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Tony » Пон Юни 16, 2014 10:05 am

Ето ме и мен тук, че ми свършва рибеното масло и ще трябва да взимам ново. Досета изпих 2 опаковки от това: http://fytostar.be/?CategoryID=1215 по 3 капсули дневно. Сега трябва скоростно да реша какво да взема, че да имам за почивката, а най-скоростно ми е да отида до магазина на 300 м от къщи и да си взема от същото. :) Мнения всякакви ще са ми от полза. :peace1:

П.с. Четох последните няколко страници, че от седмици се опитвам да изчета темата, ама все не успявам, та моля да ме извините, ако сте коментирали нещо подобно напред.
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Юни 16, 2014 11:11 am

Bestanddelen: Per 3 capsules ADH*
EPA 500 mg
DHA 330 mg
Това е най-обикновено риб. масло. Не е концентрирано, в три капсули има 830 мг EPA и DHA, а препоръчителната поддържаща доза от Бари е 2,5-3 г на ден. Потърси си концентрирано риб. масло (мин. 60% в 1 капсула) и най-добре молекулярно пречистено, което се съмнявам да намериш в аптеки или магазини, обикновено го има само онлайн. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Tony » Пон Юни 16, 2014 9:18 pm

Благодаря за отговора, Хипо! :peace1:
Ми то аз с 3 капсули съм на 2,4 гр и горе-долу съм в нормите, значи. Не знам дали ще имам време да чета допълнително по темата точно сега и вероятно ще взема пак от него, че ми е най-близо магазина, пък после ще мисля с доставки от нета и т.н. :think2:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Юни 16, 2014 10:18 pm

Tony написа:Ми то аз с 3 капсули съм на 2,4 гр и горе-долу съм в нормите, значи.

Как бе Тони? :laugh:
Hippo написа:Bestanddelen: Per 3 capsules ADH*
EPA 500 mg
DHA 330 mg
Това е най-обикновено риб. масло. Не е концентрирано, в три капсули има 830 мг EPA и DHA,...

За да си почти 2,5 г, трябва да приемаш по 9 капсули. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Tony » Вто Юни 17, 2014 9:56 am

Леле, Хипо, права си! Чак сега се забелязах като ми обърна внимание! 100 пъти гледах етикета и съм останала с убеждението, че това е съдържанието на 1 капсула, а не на 3. :refuse: Ще потърся нещо друго днес. Благодаря ти.
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот tanita68 » Вто Юни 17, 2014 12:06 pm

Тони, от опит мога да ти кажа - търсих по магазини, аптеки и нищо не намерих(говоря за молекулярно пречистено и концентрирано рибено масло). Иначе с обикновено рибено масло от черен дроб на треска е пълно, в хладилника имам едно шише от 250мл - уж моя го пие,на мен ми става гадно от вкуса му - уж тропик, ама в комбинация с вкус на риба е отврат. Единствения вариант е от iherb, иначе има едно масло, за което Хипо беше писала - от Дания, но то излиза доста по-скъпо. А и за Финландия го нямаше в наличност, иначе сигурно щях да го пробвам.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Tony » Вто Юни 17, 2014 12:52 pm

Предубедена съм американските добавки и илачи. Лична непоносимост. Предпочитам по-скъп вариант, но да е с европейско качество. Ще потърся из тукашните сайтове за професионални добавки и ще видя какво ще изскочи, но сега нямам време нито да търся, нито да пристигне преди да тръгнем, та ще видя как ще го реша този проблем. :th:

Благодаря ви!
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Вто Юни 17, 2014 1:39 pm

Тони, тогава ти препоръчвам това. Датско е, пращам ти сайта за Белгия. ;) Аз пия от него, много е добро! В момента приемам поддържаща доза, приблизително 2,5г - 4 капсули.
Нямам представа как е при вас, но тук поръчките онлайн пристигат обикновено за 3 работни дни. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Tony » Вто Юни 17, 2014 2:39 pm

Благодаря, Хипо! Щом доставката е от близки до Белгия страни поръчките също идват мах до седмица, така че ще имам възможност да си го взема. Направо ще си поръчам от него, щом вече си го проучвала. :peace1: :applaus:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Вто Юни 17, 2014 11:39 pm

Тони, хвърли един поглед и на Nordic Naturals, Ultimate Omega, Lemon Flavor, 1000 mg, 180 Soft Gels. Много добро рибено масло, което се добива само в Норвегия от дива риба и то само от 2 вида - сардина и аншоа. Концентрирано и молекулярно пречистено с 5 звезди по IFOS. Ако можех да си го позволя него щях да приемам.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Юни 18, 2014 12:02 am

Гого, това масло се произвежда в Америка и за съжаление го няма в Европа. Аз съм го търсила.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Юни 18, 2014 12:33 am

Хипо, прочетох в Интернет, че цялата продукция на Nordic Naturals се прави в Норвегия. Затова и предложих на Тони, това рибено масло, което може да се поръча по Интернет.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Tony » Сря Юни 18, 2014 8:35 am

Благодаря, Гого! Сега поръчах това масло, което Хипо ми предложи, а следващият път ще потърся да видя дали ще успея да поръчам и от другото, защото ако е норвежко, но ми го доставят от Щатите е кауза пердута.
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта