Дневникът на Танита

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот HippoDel » Нед Юни 15, 2014 8:18 pm

Тони, аз го правих без грис и пак стана много вкусен. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Танита

Зоната
 

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Нед Юни 15, 2014 8:27 pm

Още не съм успяла да го опитам как е станал с ечемиченото брашно. Малкия вече си хапна, че преди малко се върнахме от разходка и беше умрял от глад - веднага се залепи за сладкиша и докато не му дадох парче не спря да вика. :lol:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Tony » Нед Юни 15, 2014 8:44 pm

Хипо, гриса с какво го замени? Овесени трици, овес, или някакво друго брашно? Ама какво ли разпитвам и аз..ще видя какво имам в шкафа и ще имправизирам. :lol:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Нед Юни 15, 2014 9:03 pm

Аз го замених с ечемичено брашно. То е по-едро смляно и наподобява малко грис. Добре е на вкус, но сякаш с грис беше по-пухкаво.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот HippoDel » Нед Юни 15, 2014 9:41 pm

Вместо грис и брашно сложих само брашно, но повече блокове. Аз го правя с брашно от спелта, защото тук не намерих овесено. Всичко в Зоната правя с това брашно. :) Чудех се дали да не сложа овесени трици вместо грис, но накрая се отказах. Все пак мисля, че не е лоша идея. :think2:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Tony » Нед Юни 15, 2014 9:53 pm

Hippo написа:Вместо грис и брашно сложих само брашно, но повече блокове. Аз го правя с брашно от спелта, защото тук не намерих овесено. Всичко в Зоната правя с това брашно. :)
И аз се чудех дали да не сложа трици, но накрая се отказах. Все пак мисля, че не е лоша идея. Щом и Татяна казва, че е станал добре с малко трици.


Спелтата я ядат и децата, но пък за първи път чета, че е добре за зоната...ама то всяко брашно е еднакво зле май, с изключение на овеса. :laugh: Спелтата е вид пшеница, та сигурно става добре. Може би ще направя 1/3 трици/спелта. Утре ще взема круши, че ги изядох и ще го направя. Благодаря за идеите, дами! :applaus:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот HippoDel » Нед Юни 15, 2014 10:47 pm

Според мен, всяко брашно не е добре за Зоната. Най-ниско въглехидратно е овесеното(макар и незначително), а тук е това от спелта. Иначе съм чела хубави неща за спелтата. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Tony » Нед Юни 15, 2014 11:06 pm

А и аз все хубави неща съм чела за нея, а и у нас се ядат принципно все полезни неща, в това число и спелта, та съм щастлива, че децата свикват и те да се хранят що-годе прилично от сега. Като харесат сега и зоновия сладкиш и съвсем добре ще е :)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Чет Юни 19, 2014 5:58 pm

Май и ние тая година ще отскочим до морето. Най-вероятно до Китен, че големия ми син си е намерил работа там и хем на море, хем да го видим за някой ден. Най-вероятно ще сме там между 14 и 20 юли. :) А иначе след една седмица потегляме на дългото пътешествие към България. Вече имаме билет за ферибота до Стокхолм за 27.06. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Чет Юни 26, 2014 11:23 pm

Утре потегляме на великото пътуване! Няма да ме има във форума около седмица! :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот GODzillata » Пет Юни 27, 2014 6:59 am

Лек път и весела отпуска! :yess:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Tony » Пет Юни 27, 2014 7:47 am

Лек път, Танита! И прекрасни дни ви желая, да си починете и заредите. :yess:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Italiano » Пет Юни 27, 2014 11:54 am

Танита, да не се отнесеш нанякъде?! Чакаме те след седмица да пишеш!
:laugh:
Лек път!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Нед Юли 06, 2014 11:09 am

Italiano написа:Танита, да не се отнесеш нанякъде?! Чакаме те след седмица да пишеш!
:laugh:
Лек път!

Ити, не съм се отнесла, но като видях какво чистене и подреждане ме чака в къщи и не ми се сядаше на компа! Иначе зоната се кара малко на око, тук нямам електронна везна, а и като сме при бабата и дядото е неудобно да се деля - възрастни хора, току виж се обидили, че не харесвам яденето. Засега килцата се задържат. А чистенето продължава! :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Нед Авг 03, 2014 5:48 pm

Малко да поизтупам праха от дневника ми, че горкия един месец си прашасва самичък.
Снощи се прибрахме във Финландия и вместо хладно време, на каквото се надявахме, и тук ни очакват горещини! Жега от 30 градуса, че и отгоре! Малкия седи в къщи по памперс и му е добре. :)
Хладилника е празен, утре чак ще пазаруваме по-основно, за сега карам на домати и котидж, абе в общи линии приблизително в зоната. Иначе пътуването не ми се е отразило чак толкова зле, въпреки само приблизителното придържане към зоната. Около килограм съм нагоре в сравнение с преди един месец. Очаквах по-големи поражения.
Сега като напазаруваме и пак влизам в ритъм, въпреки че в тая жега много, много не ми се яде. А и не ми се готви! :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Tatyana » Нед Авг 03, 2014 6:08 pm

Че то на килограм отгоре "поражения" ли му казваш :think2: ? Браво на теб, значи и на око - пак си била в Зоната :yess:. Ще го стопиш за отрицателно време това нищо и никакво килце ;)

Съжалявам, че не се задържахте още 2-3 дни тук, та да се видим утре на срещата :(, но да сме живи и здрави другата година.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Michaelboync и 2 госта