Здравето в Зоната

Дискусии свързани със здравето - съвети и начини за постигане на по-добро здраве.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Високо кръвно и Зоната

Мнениеот Kristal » Пет Май 09, 2014 10:33 am

Откакто съм в зоната вече не пия бетаблокери!
От доста време насам поддържах високо кръвно - 160/120 и преди половин година ми изписаха бетаблокер, с който стигнах до 135/115. Това беше най-ниската стойност. Започнах със Зоната след като видях интервю на Руслан Мъйнов най-вече заради думите му, че с този режим човек се чувства бодър, енергичен и паметта му се подобрява. За щастие, всичко това се потвърди. Още от четвъртия ден в Зоната намалих хапчетата на половина, а след седмица спрях да ги пия, защото кръвното ми стана каквото ми беше преди да започне да се покачва - ниско. Сега се радвам на стойности около 115/75, мозъка ми е свеж като краставичка и имам така лелеяната от мен енергия. Всичко това при положение, че в началото нямах кантарче и правех всичко на око, а и храните ми бяха почти в червената зона. Всичко съм описала в дневника си.

Моето кръвно е на хормонална основа, може би затова се повлия толкова добре от зоновото хранене.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Високо кръвно и Зоната

Зоната
 

Re: Високо кръвно и Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Май 09, 2014 9:01 pm

Хайде да видим каква ще е активността по темата и, ако не е висока, местя мнението в общата тема за здравето.
Иначе поздравления за кръвното! :yess:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Високо кръвно и Зоната

Мнениеот Kristal » Съб Май 10, 2014 7:11 am

Italiano написа:Хайде да видим каква ще е активността по темата и, ако не е висока, местя мнението в общата тема за здравето.
Иначе поздравления за кръвното! :yess:

Благодаря! Имах въпроси по темата на лични, но явно на хората не им се пише.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Високо кръвно и Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Съб Май 10, 2014 10:44 am

Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Високо кръвно и Зоната

Мнениеот Kristal » Съб Май 10, 2014 1:06 pm

Четох го и аз преди няколко дни, прав е човека, че хората не желаят да си променят начина на хранене, като че ли предпочитат да боледуват. Всичките ми познати, които взеха мерки и започнаха да спазват хранителен режим успяха да се справят с различни здравословни проблеми, за всяка болест си има и диета, всеки лекар го казва, но кой да слуша. Преди време бях на преглед при ортопед, отвън се чуваше как пита всеки поотделно с какво се храни и подробно му обясняваше какво трябва да яде и какво не, ама както е казал народа, като ми пееш Пенке ле, кой ли те слуша...
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Високо кръвно и Зоната

Мнениеот Italiano » Съб Май 10, 2014 9:37 pm

Е, ще ме извинявате, ама този доктор е написал някои доста големи глупости. Не го прочетох цялото и може би е по-добре.

Айде, това, че обявява, че не трябва да се консумират много протеини, а и че 200 дни в годината не трябва да се консумират храни от животински произход, ми е ясно защо го казва, макар категорично да не съм съгласен с него.

Ама да разправя за шоколада, че "той няма да ви пречи нито на килограмите, нито на кръвното" и "бих казал, че и по 100 гр. на ден да ядете, няма да качите килограми", говори за абсолютна, тотална аматьорщина.

А има и такъв лаф: "пълният човек има много задържана вода в себе си, поради отоците от солта. Затова не му трябва повече вода, за да я изкара".
:laugh2:

Иначе покрай глупостите е написал и хубави неща, но те олекват на фона на общото неразбиране.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Високо кръвно и Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Вто Май 13, 2014 11:09 pm

Според мен, всяка една гледна точка си има достойнства :hug: не можеда се отрече напълно или обратното. Аз го уважавам заради общата идея, че лекарите "замаскират" болести с хапчета. Най- престъпното е, че го знаят :ang: не мога да допусна лекар да ми каже- пий тези хапчета и готово- Неее това е начина, бих казала това е Абсурдно :refuse:

Относно шоколада съм много чувствителна ...моята най- голяма слабост. Не шоколадът ни е враг, а захарта в него. Нищо не пречи да си направим един зонов шок. Или просто 75+% какао ...

Аз разбирам защо казва, че пълните хора са всъщност "пълни" с вода. Когато си на плодове- първите около 5 кг са само вода. Това е , което ми обясняваха, че казва Емилова....не че имам отношение по въпроса :laugh:

Както и да го погледнеш, общата идея за високото кръвно , трябва да се разбере така, че е въпрос на строг режим- от доброто здраве зависи не само щастието ти, но това на твоите близки :hm:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Kristal » Пон Май 19, 2014 7:00 am

Между другото, установих с голяма радост, че зоната влияе много положително на месечния цикъл ;) в смисъл няма нерви, няма болки в главата и корема, само малко повишен апетит усетих, но не зверски глад.

Някой знае ли Сиърс дали е писал нещо конкретно за Зоната и ставни заболявания, какво точно да се яде, сега ще отида да се поразровя.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот tanita68 » Пон Май 19, 2014 11:46 am

Kristal написа:
Някой знае ли Сиърс дали е писал нещо конкретно за Зоната и ставни заболявания, какво точно да се яде, сега ще отида да се поразровя.

За ядене не се сещам за нещо специално, но има нужда от прием на по-голямо количество омега 3. Прочети в статията за рибеното масло.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Kristal » Пон Май 19, 2014 12:07 pm

tanita68 написа:
Kristal написа:
Някой знае ли Сиърс дали е писал нещо конкретно за Зоната и ставни заболявания, какво точно да се яде, сега ще отида да се поразровя.

За ядене не се сещам за нещо специално, но има нужда от прием на по-голямо количество омега 3. Прочети в статията за рибеното масло.

Да, само това пише в сайта му, одеве се рових. Така и не открих какво е добре да се яде и какво не е добре.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Маня » Пон Май 19, 2014 12:55 pm

Аз мога да споделя наблюдения върху себе си във връзка със ставни и костни проблеми. След един месец хранене в Зоната (приемам, че съм била относително стриктна по отношение на храната) махнах наколенките и космодиска :laugh4: . Единствената добавка, която използвам е препоръчаното от гого рибено масло, от което пия по 6 капсули вечер преди лягане с вечерната закуска, които се разванят на 3600 mg Omega-3. След вече повече от 3 месеца в Зоната спокойно мога да кажа, че няма болки нито в коленете, нито дископатията ми се е обаждала. Доколкото ставните заболявания са възпалителни процеси, самото хранене и завишена доза омега 3 облегчава проблема.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот gogo » Вто Май 20, 2014 10:18 pm

Кристал, и аз съм със ставни проблеми, които са и една от причините да се озова в Зоната. Освен рибеното масло си поръчвам и тези добавки с глюкозамин и хрондоитин. Втора година ги пия. Е, нова става не ми е пораснала, но при всички случаи положението не се влошава. А като цена ми се струва супер изгодно.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот tanita68 » Вто Май 20, 2014 10:28 pm

Гого, а от тия таблетки по-малка разфасовка няма ли? Че иначе ще трябва да се плаща мито за тази опаковка. И дали ще помогнат при артрит?
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот gogo » Вто Май 20, 2014 11:32 pm

tanita68 написа:Гого, а от тия таблетки по-малка разфасовка няма ли? Че иначе ще трябва да се плаща мито за тази опаковка. И дали ще помогнат при артрит?


Танитка, не видях по-малка разфасовка. И аз ходих до митница и платих ДДС, но и така ми излиза неприлично безбожно изгодно. Та една опаковка е 300 хапчета, като се пият по 2 хапчета на ден, което е 1500 мг - Glucosamine Sulfate • 2KCL и 1200 мг-Chondroitin Sulfate. Това стига за цели 5 месеца. Мен ме устройва напълно. При теб не знам как е положението. В краен случай можеш да си поръчаш няколко дози като си дойдеш в БГ. Аз ги взимам за кокс и гон артрозата ми. Би трябвало да помагат и при артрит. Нищо не пречи да се посъветваш и с личния си лекар.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Kristal » Сря Май 21, 2014 8:03 am

Благодаря много за ценното инфо, Manya каня се да започна рибеното масло, не съм го купила само защото имам две огромни кутии с ленено масло, което ми предписаха и честно казано доста добре ми повлияха.Чаках да го свърша, но вече няма да чакам ами ще си купя от iherb и ще пия и двете масла, от лененото и без това пия по една капсула на ден само.
Gogo тази добавка как точно влияе на ставите, при мен е остеопороза и остеосклероза едновременно на едното рамо - от едната страна костта нараства, а от другата намалява, казаха ми професионално заболяване. Факт е, че откакто ми сложиха една инжекция в рамото и пия ленено масло нямам болки, това беше миналото лято,вече почти година, но все търся информация как да стопирам този процес, който изненада докторите доста, тъй като аз нямам остеопороза, мериха ми костната плътност и въобще казаха, че е доста странно това явление при мен.
Убедих се, че въглехидратите ми действат зле и когато превиша количеството го усещам веднага - подува ми се лицето и губя енергия, особено ако става въпрос за тестени истории.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот tanita68 » Сря Май 21, 2014 11:06 am

gogo написа:
tanita68 написа:Гого, а от тия таблетки по-малка разфасовка няма ли? Че иначе ще трябва да се плаща мито за тази опаковка. И дали ще помогнат при артрит?


Танитка, не видях по-малка разфасовка. И аз ходих до митница и платих ДДС, но и така ми излиза неприлично безбожно изгодно. Та една опаковка е 300 хапчета, като се пият по 2 хапчета на ден, което е 1500 мг - Glucosamine Sulfate • 2KCL и 1200 мг-Chondroitin Sulfate. Това стига за цели 5 месеца. Мен ме устройва напълно. При теб не знам как е положението. В краен случай можеш да си поръчаш няколко дози като си дойдеш в БГ. Аз ги взимам за кокс и гон артрозата ми. Би трябвало да помагат и при артрит. Нищо не пречи да се посъветваш и с личния си лекар.

Гого, на мен ревматолога ми препоръча да пия глюкозамин 2 месеца, след това 6 месеца почивам и после пак така. При мен се получава унищожаване на ставния хрущял от самия организъм(автоимунно заболяване) и на негово място се образуват шипове. Това засега засяга само ставите на пръстите на ръцете като се образуват много неприятни удебелявания и изкривявания от това. С глюкозамина малко се нормализираха нещата, в смисъл намаляха възпаленията и пръстите, които не можех да изправя започнаха да се движат и не ме болят толкова. В началото като си взех рибено масло започнах да пия по-висока доза - по 10 капсули дневно от това, което ти препоръчваш, но сега го намалих на 5 капсули, че нещо ми е зор да пия по толкова много капсули. Само да спомена, че курса с глюкозамина не съм го правила в последните две години - първо заради бременността и после заради кърменето, никой доктор не можа да ми каже категорично дали влияе на детето. Тук видях на аптеката 120 таблетки глюкозамин за около 18 евро, на мен са ми напълно достатъчни за курса от 2 месеца лечение така че може би ще си взема от него. Но най-вероятно ще го взема чак като спрем да се кърмим, че сега не смея все още.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Здраве

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта