Дневникът на Маня

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот HippoDel » Нед Апр 27, 2014 11:17 pm

О, това е много полезна информация. Мерси, Маня. :love:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Маня

Зоната
 

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Нед Апр 27, 2014 11:32 pm

Няма картофи в никакъв вид в полублагоприятните варени зарзавати :laugh1: А аз си хапнах 200 г с огромно удоволствие въпреки Зоната :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Karrita » Пон Апр 28, 2014 8:39 am

Маня, супер си!
Новата информация ще бъде много полезна! :bouquet:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Tatyana » Пон Апр 28, 2014 11:14 am

Manya написа:Няма картофи в никакъв вид в полублагоприятните варени зарзавати :laugh1: А аз си хапнах 200 г с огромно удоволствие въпреки Зоната :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Е, това вече не ми хареса :refuse:. Аз спокойно си хапвах понякога картофена салатка с рибата. И бях спокойна, че поне са оранж, а не червени. Явно това е една от причините да зацикля на едно място в последно време :( .

Оооо и да не забравя да ти благодаря за последните рецепти с мъфини :hug:. Вчера направих онези с маслинки и гъби, само че ги модифицирах в сладък вариант, защото имах малко ягоди. Като ги хапна ще направя оригинала, че и без това си падам повече по солени неща. Благодаря ти, че внасяш такова разнообразие в менюто ми :bouquet:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот HippoDel » Пон Апр 28, 2014 3:06 pm

И аз току що се възползвах от твоя рецепта, за салатата от тиквички и репички, с малка промяна. Моят червен лук е много лют и затова сложих половин блок, а останалата половина замених с 1/2 БВ карфиол, накъсан на малки розички. Нямах див чесън и си добавих в дресинга една мъничка счукана скилидка чесън. А за протеини хапнах агнешко. Беше превъзходно, само дето ще се пръсна. Май другият път ще си направя половин доза. :laugh1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Апр 28, 2014 3:13 pm

О, аз от една седмица съм на салатка от тиквички в разни модификации. Ту публикуваните тук, ту нови версии като гарнитура за пилешките и пуешките мръвки, които не щат да свършат и това е :laugh1: Днес беше комбинация от тиквичка, краставица и домат с добавка на домашно приготвен хумус (за пръв път го правя, ама стана супер) и едно последното пилешко роле в прошуто. :laugh1: А следва пуйката, мама и... :laugh4: Добре, че си имам една приятелка, с която събота и неделя пия кафе, че като сготвя повечко нося и тя да си похапне, че иначе на мен ще ми втръсне. Че и мъфинчета намазва :laugh4: А милите махленски котки и пилци и те редовно намазват нещо... я мръвка, я жълтък, я вкиснал нахут.... Ако живеех на село можех да охраня един прасчо с излишъчите...
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Апр 28, 2014 9:16 pm

След моята кореспонденеция с Барито през двата сайта, промени в таблицата май няма да правя. Защото на сайта http://zonediet.com/ възстановиха стойностите, които са и в нашата таблица и които баха на сайта до преди седмица. Лин Сиърс ми изпрати и пълен списък с благоприятни, приемливи и неблагоприятни храни, който покрива нашата таблица. Ех, за Гергьовден мога да си почина :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: без да се боря с ексела.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Сря Апр 30, 2014 7:14 pm

Тази вечер си направих "разтоварителна" сладка супичка, че ми дойде до ... от пилета, пуйки, риби и зелени кокошки.

3 БПВМ

14 г протеин - 2 БП
1 ч.ч. килесол мляко 0.1% - 1 БП+1 БВ
280 г ягоди - 2 БВ
9 бадема - 3 БМ
1/2 ч.ч. вода, няколко капки стевия, канела, джинджифил и листа от мента

Всичко в блендера и.... смути, супичка, кой както ще да го нарича, но на мен ми беше вкусно и леко. И в устата, и в стомаха, и в душата... :laugh1: :smdance: :laugh4: :laugh1: :smdance: :smdance:

Следват 6 дни мързел, лежачка, разходки под дъжда, съчинения на рецепти, тестване на рецепти.
В момента на котлона къкрят зърна соя, които киснаха близо 24 часа, докато се сетя че съм ги заляла :laugh4: :laugh4: Ма много шума по тях има да се чисти, се едно ситен боб люспя. Но съм намислила един нов експеримент с тойзи продукт, пък да видим какво ще се получи. Ако стане, ще споделя. Само дано Ити успее да преглътне моите чинии :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот amaZONka » Сря Апр 30, 2014 10:31 pm

Tatyana, не само, че не си сбъркала с картофите, а напротив - добре правиш. Важни са количествата. Картофите и ориза не са дяволска храна :) Това са полезни въглехидрати, които не бива да се изключват от менюто (за съжаление аз го направих преди доста време, но сега си осъзнавам грешката).Бих те посъветвала поне 1 път в седмицата / през 4 дена да приемаш бавен въглехидрат картоф/кафяв ориз, но в малки количества :peace1:
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Karrita » Чет Май 01, 2014 6:34 am

amaZONka написа:Tatyana, не само, че не си сбъркала с картофите, а напротив - добре правиш. Важни са количествата. Картофите и ориза не са дяволска храна :) Това са полезни въглехидрати, които не бива да се изключват от менюто (за съжаление аз го направих преди доста време, но сега си осъзнавам грешката).Бих те посъветвала поне 1 път в седмицата / през 4 дена да приемаш бавен въглехидрат картоф/кафяв ориз, но в малки количества :peace1:

Пълни глупости!
Картофите и ориза имат ВИСОК гликемичен индекс, затова и са в червено-оранжевата зона!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Чет Май 01, 2014 1:10 pm

Бърз късен обед след късна закуска - голямо спане падна :laugh1: :laugh1:

84 г пилешко филе "по тайландски"(бях забравила една тайландска чили паста в хладилника и всичките пилета престояха в нея 24 часа, после във фурната върху канапе от всякакви зелении, които за съжаление отидоха в кофата :hm: - явно ползвани само за вкус), полято с чаша червено вино и позапечено
чаша червено вино
280 г ягоди
9 бадема

Тия ягоди направо ме фалират. Никога не са ми били толкова вкусни ранните. Май почти не ги пропускам ти дни в менюто си.

Следобеда, уж празничен, посвещавам на копитата си. И на поредната доза мързелуване. Соята се свари чудесно, паднаха сума ти люспи. Сега трябва да пресметна намислената рецепта. Като се замисля, ако не я бях пасирала вече, става на разкошна "бобена" чорбица. Но идеята е за нещо по-така, по-иначе...
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Чет Май 01, 2014 7:01 pm

Нещо с вегетариански протеин, че аман от мръвки

"БОБ" НА ФУРНА
ама не съвсем
соева измишльотина


10 БПВМ

Изображение

480 г тиквички - 2 БВ
560 г печени чушки - 4 БВ
260 г лук - 2 БВ
80 г зелен лук - 1 БВ
2 с.л. доматена салца - 1 БВ (по етикет)
2 1/2 ч.ч. сварени соеви зърна (пообелени) - 10 БП
2 ч.л. зехтин - 6 БМ
1 1/3 ч.л. гхи - 4 БМ
1 стрък пресен чесън, чер пипер, кимион, сол, сумак, кориантър - на вкус

Накиснатите за 8-10 часа соеви зърна се претриват с ръце, за да паднат люспите. След това се варят до омекване - около час.
Една хватка за варене на бобови култури (ако не е в тенджера под налягане) - Варите в малко количество вода и щом кипне доливате по 1 ч.ч. студена вода и така няколко пъти. Боб, нахут, соя увират много по-бързо
Сварената соя се пасира с пасатор или в робот - но не напълно. Хубаво е да останат и цели зрънца. Тиквичките се настъргват на едро ренде. Чушките се пюрират. Лукът се нарязва наситно. Всичко се смесва, добавят се мазнината и подправките.

Пече се в тавичка на 180 градуса с вентилатор 30 минути.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Май 05, 2014 12:06 pm

"ТЕРИН" ОТ ТИКВИЧКИ И КРАСТАВИЦА
3 БПВМ
Скрит текст:
Изображение


480 г тиквички - 2 БВ
240 г краставица - 1/2 БВ
50 г извара - 1 БП (по етикет)
50 г котидж - 1 БП (по етикет)
50 г цедено кисело мляко - 1 БП + 1 БВ (1 ч.ч. след изчезждане при мен излиза толкова грама)
1 ч.л. зехтин - 3 БМ
1-2 стръка чесън, сол, връзка копър, чер пипер

Тиквичките се режат на тънки дълги ленти и се пекат на грил тиган, предварително намазани от двете страни със зехтина (така не залепват, зехтинът не прегаря и си остава по зеленчука). Готовите тиквички се посоляват на вкус. Краставицата се настъргва на ситно ренде, чесънът се наситнява, копърът също. Всички се смесват с изварата, котиджа и киселото мляко. В подходящ съд (аз ползвах малка формичка за кекс) се редят по стените и дъното тиквичките като се оставят леко да висят навън. Пълни се с млечната смес, като и между нея се редят тиквички. После се завиват краищата и се оставя час-два в хладилник. Обръща се и се сервира.
Последна промяна Маня на Пон Май 05, 2014 1:52 pm, променена общо 4 пъти
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Kristal » Пон Май 05, 2014 12:26 pm

Много интересна рецепта, ще я пробвам :chef1:
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Май 05, 2014 5:13 pm

Баси студа! Чак печка включих! :coldhat: С тия намалели със 7% телесни мазнини :laugh1: почвам да усещам хлад, ама май не е от тях а от гадното време! Иде ми да се мушна под дебел юрган! Май месец, а навън е 7 градуса. Ужас! От сутринта съм погълнала поне 5 литра горещ чай и не мога и не мога да се стопля.

Да му мислят Георгьовците - хич не е за агнешко чеверме навън! :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Вто Май 06, 2014 3:55 pm

И аз се поупражних върху рулото от тиквички. Стана великолепно! Благодаря на авторките на рецептата. :Hello:
Е, проявих малко "творчество" и я направих от 6 БПВМ - малки по обем и удобни за носене на работа.
Скрит текст:
Изображение

360 г тиквички - 1 1/2 БВ
85 г овесени трици - 4 1/2 БВ (по етикет)
2 ч.л. зехтин - 6 БМ
2 белтъка - 1 БП
6 пътпъдъци яйца - 1 БП
200 г извара - 4 БП (по етикет)
връзка копър, чесън на прах, чер пипер, чили, куркума, сол

Настъргах тиквичките, леко посолих и след това изцедих. Със сока навлажник триците и ги оставих да постоят 20-тина минути. Разбих белтъците на сняг с щипка сол, добавих предварително разбитите пътпъдъчи яйца. Чрез "вгъване" добавих триците, тиквичките и подправките. Разстлах върху хартия за печене в плоската тава на печката и пекох в загрята на 200 градуса фурна с вентилатор 20 минути. Още гореща завих платката на руло и изчаках да изстине. После разгърнах и намазах равномерно с разбърканата с копъра, чесън, чер пипер, чили, куркума и зехтина извара до 2/3 от площта и отново навих на руло. Срязах на 2 порции от по 3 БПВМ
Последна промяна Маня на Вто Май 06, 2014 5:24 pm, променена общо 1 път
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron