Таблица и количества за блок на различни продукти

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот tanita68 » Вто Апр 29, 2014 2:14 pm

Hippo написа:Да де, ама нали в Зоната протеините в зърнените, плодовете и зеленчуците не се броят, защото почти не се усвояват. :think2: Може би при тях трябва да се въведат само въглехидратите и мазнините.

Хипо, и аз това се чудех. Но виждам, че точно тази таблица отчита и трите. Затова се чудя все още по въпроса как да бъде направена. Маня беше започнала да преработва таблицата от сайта да може и да смята, но не знам докъде е стигнала с нея.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Зоната
 

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Pipilota » Вто Апр 29, 2014 2:18 pm

Какви таблици ще правите :lol: ?Нали Маня направи една таблица като тази в сайта, само че да изчислява повече блокове. Впросът е как да я сложим в сайта сега. Каква друга таблица искате да правите ?

И не се водете по тази която Кристал е дала, защото както казах, има много несъответствия. Знам я от години тази табличка, и никога не ми се е налагало да я ползвам.
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот tanita68 » Вто Апр 29, 2014 2:25 pm

pipilota написа:Какви таблици ще правите :lol: ?Нали Маня направи една таблица като тази в сайта, само че да изчислява повече блокове. Впросът е как да я сложим в сайта сега. Каква друга таблица искате да правите ?

И не се водете по тази която Кристал е дала, защото както казах, има много несъответствия. Знам я от години тази табличка, и никога не ми се е налагало да я ползвам.

Пипи, прочетох това, че има несъответствия в таблицата, просто ми стана интересна идеята да се направи нещо подобно, с което лесно да се изчислява например като готвиш какви количества да слагаш от отделните продукти, за да се балансира храната. А тази табличка на Маня няма ли начин да се прикачи към сайта като файл за изтегляне?
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Вто Апр 29, 2014 2:34 pm

Не че не може да се направи и таблица, като тази на Кристал, с данните от нашата таблица, но за това се иска висш пилотаж в ексела. Първо трябва да се създаде базата данни, после тя да се върже към крайната таблица и това си е бая бая труд, ако някой го може, може да опита. Аз лично смятам, че това е излишен труд.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот tanita68 » Вто Апр 29, 2014 2:59 pm

Всъщност май има смисъл от това единствено ако се вземат предвид всички съставки на продуктите, иначе би било по-лесно да се смята с данните от нашата таблица - все пак за една манджа не отиват повече от 5-6 съставки.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Вто Апр 29, 2014 3:09 pm

tanita68 написа:Всъщност май има смисъл от това единствено ако се вземат предвид всички съставки на продуктите, иначе би било по-лесно да се смята с данните от нашата таблица - все пак за една манджа не отиват повече от 5-6 съставки.


Виж, ако реши някой да отвори ЗОНОВ РЕСТОРАНТ, тогава си струва. Но за готвене дори за семейство от 4 души моята табличка върши супер работа.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот zuzulin » Вто Апр 29, 2014 6:38 pm

Здравейте,не знам дали въпросът ми е за тази тема и да ли е дискутирано някъде из форума,но от толкоз четене съвсем се обърках.Днес и Танита ми е обяснила за тази формула,но нещо пак не схващам.Моля да ми разясните:
На пример имам сухари пълнозърнести със следното съдържание на 100гр(уточнявам,че една филийка е 8 гр.),та за 100 гр.:протеини-12
въглехидрати-67,7
мазнини-6
изчислих по формулата(100/12)*7=58гр-това е един БП,за другите получих 13гр.-1БВ, 25гр.-1БМ
при положение,че една филийка е 8 грама ,ако реша да изям 1/4от БП ,как да си до изчисля въглехидратите и мазнините?Струва ми се,че идват много нищожни стойностите им?
Моля помогнете ми.Не искам да бъркам и да излизам от Зоната.
Приятна вечер
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Вто Апр 29, 2014 6:51 pm

Първото, което бих те посъветвала е временно да забравиш за сухара, хляба, тестените изделия. Всички те са продукти, които трябва да се ползват в ограничено количество, но най-добре след първите два-три месеца в Зоната да се включват в менюто, ако човек толкова не може без тях. Въпреки че така се свиква, че изобщо не се сещаш за хляб. Аз дори питка омесих и я подарих.

Но ако все пак решиш или ти е жал да го дадеш на птичките, трябва да изядеш 13 г, т.е. 1 1/2 филийки приблизително. Когато изчисляваш от трите стойности взимаш най-малкото число и това определя продукта дали е протеин, въглехидрат или мазнина. Само в някои случаи продуктите са смесени - като млякото да речем.

Не се вживявай в осминки и шестнайсетинки. Свят ще ти се извие да смяташ. Към тази 1 1/2 филийка, която се равнява на 1 блок въглехидрат, трябва да прибавиш 3 блока протеини (мръвка, извара, белтък и т.н.), 2 блока други въглехидрати (домати, чушки, салата, нахут) и 3 блока мазнина - зехтин, ядки, тахан - количеството в чашки или грамаж за 1 блок си ги взимаш от таблицата.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот zuzulin » Вто Апр 29, 2014 9:43 pm

Благодаря ти за помоща!!!!С още четене и твоите разяснения най-накрая зацепих :yess: .Знам за хляба,тестените неща и сухарите,но в един прекрасен момент се оказа,че запасите ми в хладилника драстично намаляха :о .А и дъщеря ми винаги иска да яде каквото и аз!!!На всичко отгоре колата ми се развали :ang: ,цялата седмица ще вали :mrgreen: (не мога да използвам колелото)и най-близкия магазин е на 5 км.-едва в събота моя приятелка ще дойде,за да ходя да пазарувам.Иде ми да се :gunshot: До тогава ми се иска поне да е балансирано храненето и по възможност по малко в червения сектор.За протеините и мазнините разбрах вече.Остава ми още малко да си съставя седмично меню и да изчисля от кое по колко трябва да пазарувам за седмицата,защото тук без кола си като без крака!!!
Лека и спокойна вечер
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот GODzillata » Сря Апр 30, 2014 5:42 pm

Спешно!!!!!!!

Колко мгр. бяло вино е 1БВ? :th:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Сря Апр 30, 2014 5:46 pm

Колкото и червеното, стига да е сухо - 115
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот GODzillata » Сря Апр 30, 2014 5:51 pm

Manya написа:Колкото и червеното, стига да е сухо - 115



Благодаря! :yess:

Ами защо го няма в таблицата? :th:

Както и да е, тази вечер ще съм на бяло вино с бяла риба! :smdance:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Tony » Сря Апр 30, 2014 6:10 pm

Manya написа:Колкото и червеното, стига да е сухо - 115


Маня, това се чудих и аз, та ти благодаря! Изпихме си червеното домашно вино и сега чакаме попълнения от България, ама да видим кога ще да са..та временно ще минем на каквото има в килера, а се оказа, че има само бяло, сухо вино поне са 5 бутилки. :)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот baci » Сря Апр 30, 2014 8:09 pm

Искам да попитам, колко грама е суримито?
Аватар
baci
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Мар 20, 2014 9:36 am

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Сря Апр 30, 2014 8:25 pm

baci написа:Искам да попитам, колко грама е суримито?
Доколкото суримито се произвежда от бяла риба, би трябвало да се брои като рибен продукт, може би 42 г за блок. Няма ли етикет?
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот baci » Сря Апр 30, 2014 8:57 pm

Има етикет, но съм в друга сграда и не ми на удобно до компютъра.
Аватар
baci
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Мар 20, 2014 9:36 am

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron