Таблица и количества за блок на различни продукти

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот silvy_ba » Нед Апр 13, 2014 9:53 am

gogo написа:
Силви,
Това сирене си е жива мазнина. Не го приемай за протеин. Ако мазнините бяха наполовина, т.е 6 гр. то това сирене щеше да е смесен продукт - 1БП+1БМ = 29 гр., но сега е мазнина 1БМ = 12 гр.

И в БГ е голям проблем да се намери обезмаслено сирене за протеин. Така и не намерих такова. Успех в търсенето.


Ами Гого,вече е употребено :angel: но за соленото кексче...няма как без сиренце. Гледах да балансирам мазнината/само намазах леко хартията с една капка/ и мисля,че се получи не чак толкова зле разделено в 8 парчета...Но пък стана превъзходен :smdance:
-Как говориш след като нямаш мозък?-Попита Дороти.
-Не знам-каза Плашилото-но тези,които нямат мозък,много обичат да говорят.
Магьосникът от Оз
Аватар
silvy_ba
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 8:56 pm
Пафос,Cyprus

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Зоната
 

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Слонче » Нед Апр 13, 2014 2:22 pm

Здравейте, вероятно е коментирано, но не намирам, затова да попитам - патладжан и зелен фасул са дадени и при суровите зеленчуци, и при сварените по 1 1/2 чаша, което няма как да бъде вярно... Сега премерих патладжан, домашна консерва, сварен 1 1/2 ч. е 430 г. Суров е даден 120 г, защото той е много порест и "въздушен" зеленчук. Каква стойност да взема за тези два сварени зеленчука?
Аватар
Слонче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:34 am
София

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот gogo » Чет Апр 17, 2014 10:59 pm

Слонче, вероятно няма грешка. Ако си забелязало, само при суровия патладжан е даден грамажът - 120 гр. за 1 БВ, за сварения е дадено само в чаши. Напълно допускам, че след варене патладжанът не се разширява толкова много. Но един съвет от мен - мери си продуктите винаги в сурово състояние. Изключение прави купешкото пилешко, което е пълно с вода и което мерим след термичната обработка.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Слонче » Пет Апр 18, 2014 7:03 am

Gogo исках да кажа обратното- като се свари патладжана, се свива много, защото в сурово състояние в самия зеленчук има много пори /въздух/ и колкото и ситно да се накълца, пак ще се смие повече от другите зеленчуци... А имам още малко домашни консерви и са ми удобни за готвене. Пък и сега сезонът е най-беден откъм зарзават, освен зелениите цените на всичко друго са меко казано височки ;)
Мога ли все пак за го приема както пипера е даден - суров и там е 140 г, варен /печен/ 1/4 ч., как мислите ?
Нали и с лещата и натута е подобно положенитето с едната четвърт чаша.
Аватар
Слонче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:34 am
София

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Kristal » Нед Апр 27, 2014 2:23 pm

Привет, аз съм новак в Зоната и тъй като ми се стори доста трудно да съчетавам храните, затова потърсих някакво улеснение и открих този калкулатор - от падащи списъци се избират храните, добавя се грамажа и той изчислява автоматично всички параметри, включително и блоковете. Това е линка - http://diet.zone.massamagra.com/ZoneCalculatorGRAMS.htm
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Italiano » Нед Апр 27, 2014 2:53 pm

Защо авокадото е при протеините?! :о
Нещо ми е много съмнително - броколите и зелето са при балансираните храни.
:notagree:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Kristal » Нед Апр 27, 2014 4:13 pm

Сега потърсих състава на авокадото, за 100 гр. - 2 гр. белтъчини, 14.6 мазнини и 1.8 въглехидрати. Пише че е много богато на Омега 6 и трябва да се комбинира с рибено масло. Това намерих за него в гугъл, но в тази таблица стойностите са двойни за същото количество авокадо, може би за целите на Зоната се изчисляват по различен начин, защото тези, които ги намерих в гугъл са от форум за бодибилдинг.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Pipilota » Нед Апр 27, 2014 5:04 pm

Кристал, провет и от мен :hug: тази таблица-калкулатор е много стара, от преди години, и информацията вътре е събирана от различни хора. Сега например ако искаш да добавиш някой продукт, пишеше им, и те го добавят, и не се зане кое колко е актуално. Още преди години имаше големи несъответствия с количествата дадени от Барито, така че не знам, да не стане да се объркаваш още повече :doNotKnow: с тази таблица...
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Kristal » Нед Апр 27, 2014 6:25 pm

Оф, много трудна работа, като за начало май успявам да спазвам правилата на Зоната, но играя на сигурно. Сега се зарових в едни английски сайтове с рецепти, събирам си по-лесни и бързи за приготвяне, защото времето никога не стига. Сега ще си купя кантарче, явно без него няма да мина.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот gogo » Нед Апр 27, 2014 7:19 pm

Kristal написа:Оф, много трудна работа, като за начало май успявам да спазвам правилата на Зоната, но играя на сигурно. Сега се зарових в едни английски сайтове с рецепти, събирам си по-лесни и бързи за приготвяне, защото времето никога не стига. Сега ще си купя кантарче, явно без него няма да мина.

Кристал, добре дошла в Зоната. Определено без електронно кантарче не може да се мине в Зоната. Не може да се мине и без да си прочела поне 1 от книгите на д-р Сиърс. Много е важно да се вникне във философията на Зоната, за да можеш успешно да я практикуваш. Що се отнася до рецепти то на сайта има доста такива. В дневника на Маня има също интересни рецепти. Ако за пръв път се сблъскваш със Зоната вярвам ще ти е полезно и да надникнеш и в моя дневник. Успех.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Kristal » Нед Апр 27, 2014 8:09 pm

Благодаря, чета сайта и форума от вчера, супер е всичко, много подредено. Прочетох и няколко дневника случайно подбрани, но сега ще вляза и в тези, които ми препоръчвате. Книгата на доктора я свалих от нета, прочетох я честно казано на диагонал, но с времето ще я изчета подробно. Реших да се заема със Зоната заради интервю на Руслан Мъйнов, в което споменава, че се чувства много тонизиран и пълен с енергия, а точно това ми трябва на мен. Също споменава и за по-добра памет и концентрация и още много други ползи. Ако успея да сваля и пет - шест килограма, няма да е зле :)
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот gogo » Пон Апр 28, 2014 5:47 am

Kristal написа:Благодаря, чета сайта и форума от вчера, супер е всичко, много подредено. Прочетох и няколко дневника случайно подбрани, но сега ще вляза и в тези, които ми препоръчвате. Книгата на доктора я свалих от нета, прочетох я честно казано на диагонал, но с времето ще я изчета подробно. Реших да се заема със Зоната заради интервю на Руслан Мъйнов, в което споменава, че се чувства много тонизиран и пълен с енергия, а точно това ми трябва на мен. Също споменава и за по-добра памет и концентрация и още много други ползи. Ако успея да сваля и пет - шест килограма, няма да е зле :)


Кристал, ефектите от Зоната са точно такива. За целта обаче трябва да си в Зоната, което повярвай ми не е трудно. Бъди стриктна и резултатите няма да закъснеят.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот tanita68 » Пон Апр 28, 2014 9:33 am

Ще взема тия дни да поразгледам таблицата, която публикува Кристал и ще мъдря дали може нещо да се направи на excel. Поне нещо подобно да е. Бая работа ще е да се вкарат всички храни с данните им, доколкото разбирам в тази таблица са включени протеини, въглехидрати и мазнини на всичките храни, всичко се взема под внимание.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот vanja » Пон Апр 28, 2014 3:59 pm

Имам въпрос за Маринованите краставички - какво колечство приемаме за 1В - на етикета на буркана нищо не пише за стойностите на въглехидратите, а в bb team не видях мариновани...
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Tatyana » Пон Апр 28, 2014 8:27 pm

За кисели краставички ли говориш? В bb team и аз нищо не намерих, но погледни в този сайт. Сигурно няма да е съвсем точно, но поне ориентировъчно.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот HippoDel » Вто Апр 29, 2014 1:30 pm

tanita68 написа:Ще взема тия дни да поразгледам таблицата, която публикува Кристал и ще мъдря дали може нещо да се направи на excel. Поне нещо подобно да е. Бая работа ще е да се вкарат всички храни с данните им, доколкото разбирам в тази таблица са включени протеини, въглехидрати и мазнини на всичките храни, всичко се взема под внимание.

Да де, ама нали в Зоната протеините в зърнените, плодовете и зеленчуците не се броят, защото почти не се усвояват. :think2: Може би при тях трябва да се въведат само въглехидратите и мазнините.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron