Писаниците на Tony в зоната

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот tanita68 » Съб Апр 26, 2014 10:34 am

Абе сега както ми е възпален венеца ми е бая трудно да си хапвам каквото и да било. Гадното е, че въглехидратите ги предпочитам в сурово състояние и сега ми е трудно да ги дъвча. А иначе тестените не ме привличат толкова, аз и не правя много - само един път седмично кекс за мъжа ми и той си го хапва цяла седмица. Но вчера взехме от Лидл някакъв сладкиш със сини сливи и явно тая седмица няма да бъркам кекс. :bigsm5:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Зоната
 

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот Tony » Съб Апр 26, 2014 10:42 am

А на пара не обичаш ли зеленчуци - аз много и често си правя също. Дано ти се подобри положението с венците. :hug:

Аз правя често разни домашни печива, защото на децата слагам за следобедна закуска в училище - предпочитам аз да им правя разни по-здравословни неща, отколкото да ядат купешки бисквити и кукита пълни с Е-та и аспартами. Та правя често 1-2 пъти седмично... и бисквите и белгийските вафли не ме изкушават толкова, но козунак и разни меки хлебчета с квас, които им бъркам за обяд..ме тормозят.

За хляба му намирих цаката - правя и за себе си - изчислих си някакви брашна и трици и така, но с козуначените истории ми е проблем. :shy: Дано скоро я отминат тази вълна, че лошо иначе.
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот tanita68 » Съб Апр 26, 2014 11:39 am

На мен хляба не ми е проблем, но козунака определено. Просто не го правя иначе няма спиране докато не се изяде. Ако си бяхме в България нямаше да има проблеми и всеки ден да правя козунаци - големия ми син е направо унищожител на всякакви такива изделия. Но тук такива неща се задържат бая време ако не ги ям аз. Проблема е основно, че обичам да ги правя и да се занимавам да доизкусурявам нещата, а като се направи и трябва да се изяде естествено. :bigsm1: :bigsm4:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот baci » Съб Апр 26, 2014 9:05 pm

Слонче написа:А докато мама смята и готви, малкото сладурче е ожадняло и огладняло :)

Аз пък реших, че само помирисва :lol:
Аз сложих 28 гр. трици(2БВ) и 1 яйце(1БП), като капнах 20 грама прясно мляко и така направих палачинка, която намазах с извара(1БП)+1 суп.л.тахан (2БМ). Вкусно стана. Прясното мляко не го смятах.
Аватар
baci
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Мар 20, 2014 9:36 am

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот Tony » Нед Апр 27, 2014 8:46 am

baci написа:
Слонче написа:А докато мама смята и готви, малкото сладурче е ожадняло и огладняло :)

Аз пък реших, че само помирисва :lol:
Аз сложих 28 гр. трици(2БВ) и 1 яйце(1БП), като капнах 20 грама прясно мляко и така направих палачинка, която намазах с извара(1БП)+1 суп.л.тахан (2БМ). Вкусно стана. Прясното мляко не го смятах.


Хубава идея ми даваш - тъкмо децата ядат палачинки всяка събота/неделя..така поне мога да закусвам и аз с палачинки. ;) Преди време правих подобни палачинки и дори те ги ядяха...ще опитам да им направя пак.
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот baci » Нед Апр 27, 2014 11:04 am

Днес направих палачинката с 2 белтъка, без млякото и постигнах необходимата консистенция.
Аватар
baci
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Мар 20, 2014 9:36 am

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот Tony » Нед Апр 27, 2014 3:28 pm

Ха, и аз така я правих днес, че си събирам 3-4 жълтъка за маска за косата след малко :)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот baci » Нед Апр 27, 2014 8:01 pm

Моите жълтъци така си скучаят в хладилника.
Аз добавям в сместа и 1 с.л. счукано ленено семе, 1/2 сусам, сол и чубрица.
Отгоре върви със домат и шарена сол и извара, а също и с шунка.
Аватар
baci
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Мар 20, 2014 9:36 am

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот Tony » Пон Апр 28, 2014 3:01 pm

baci написа:Моите жълтъци така си скучаят в хладилника.
Аз добавям в сместа и 1 с.л. счукано ленено семе, 1/2 сусам, сол и чубрица.
Отгоре върви със домат и шарена сол и извара, а също и с шунка.


Мий си косата с тях - знаеш ли как хубаво измиват. :laugh:

От 2 дни съм стриктно в зоната и веднага кантара показа 450 гр надолу - голяма работа е тази зона! :)

Днес ще опитам да си направя гхи - да видим дали ще да ми се получи. :hm:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот baci » Пон Апр 28, 2014 4:23 pm

Ще се наложи да ги използвам за шампоан и аз :th: .
Още не съм стигнала до идеята за това ГХИ. Но ако има някаква изгода от него, ще го проуча. :chef1:
Аватар
baci
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Мар 20, 2014 9:36 am

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот Tony » Пон Апр 28, 2014 4:56 pm

Пипи, пусна специална тема за гхи, извара и мляко - ако искаш я погледни. ;) Моето масло е на котлона, та ставам :)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот baci » Пон Апр 28, 2014 7:32 pm

:book1: Хубаво, че вали. Изпопрочетох доста материал :lol: .
Аватар
baci
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Мар 20, 2014 9:36 am

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот Tony » Пон Апр 28, 2014 7:45 pm

Чудесно ми се получи ГХИ-то. Утре ще го пробвам в тиквените кексчета на Маня. Нямам търпение още заран ще ги забъркам. :)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот Tony » Вто Апр 29, 2014 1:36 pm

Айде да си помрънкам и тук... не ми се беше случвало от 3 години да ми се подуят краката, ама на - последните 2 седмици това е факт. :( Лошото е, че и ме болят, особено десният... а тъкмо достигнах желаните 3 литра вода на ден.

Днес май изцяло ще съм в зоната с манджите на Маня. :laugh: На обяд направих от нейните пълнени италиански тиквички, но при мен се получиха с леко видоизменена рецепта. Ето ги:
Изображение

Получиха по следния начин:
5 бр тиквички - 2 по 200 гр, 2 по 220 гр и 1 по 180 гр - това обелени и с изрязани капачета - общо 1020 гр и трябваше да натаманя всички сметки по тях.
Това са 4, 1/6 ВБ добавих и 5/6 ВБ стар лук, което е 108 гр, ама главата лук ми дойде 110. ;)
4 ПБ пилешки гърди - 112 гр и 1 яйце за спойката - общо 5 блока.
Издълбах ги с лъжица - много удобно се получи и вътрешността, заедно с месото и лука бухнах в блендера. Разбих яйцето, прибавих бъркоча и добавих 1 ч.л горчица, една идея сол, че нали задържам вода, а и принципно ям по-безсолно, мащерка, чесън на прах и пресен магданоз. Напълних ги и понеже забравих да сложа мазнина, та отгоре ръснах по 2-3 капки зехтин на всяка тиквичка. Остана ми малко от пълнежа и го сложих отстрани в тавичката. Добавих вода, покрих с фолио и пекох за около 40 мин на 220 С.

Като станаха готови отделих една от големите и най-мъничката и си добавих 1/5 от останалата плънка горе-долу. Реших, че това е за 2 блока, затова си добавих 1В+1П кисело мляко - при мен е 135 гр и 3 маслинки. Много вкусен обяд се получи. :)

Сега ще забъркам и кексчетата ѝ за следобедна закуска и късната закуска довечера. Благодаря, Маня. :applaus:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот Tony » Чет Май 01, 2014 12:42 pm

Честит ден на труда! :bouquet:

И аз се потрудих тези дни по този повод... започнах приготовленията за рождения ден на сина ми и затова минахме на бързи храни вчера и днес.

Зелена салата с риба тон:
Изображение
За 3 блока:
риба тон - 84 гр - 3 П
зелена салата - 500 гр - 1В
пресен лук 60 гр - 3/4 В
репички 100 гр - 1/4 В
имах и царевица на пара за децата, та сложих 1/3 чаша за още 1 В, знам, че е в червеният сектор на таблицата, но толкова отдавна не бях яла, а обожавам, та реших, че няма да е голям проблем.
зехтин 1 ч.л., сол и сока на половин лимон.
Та тези 3 блока като количество са огромни и затова ядохме с мъж ми по блок и половина и добавихме по блок и половина от тиквените кексчета - по 3 бр.:
Изображение
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот Маня » Чет Май 01, 2014 1:06 pm

Страхотно меню! Да ви е сладко! И честит празник!
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Michaelboync и 0 госта

cron