Дневникът на Маня

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот marianapanova » Съб Апр 26, 2014 3:32 pm

Маня ,салатката с тиквички и краставици е много вкусна.
Благодаря за прекрасните рецепти!
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Дневникът на Маня

Зоната
 

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Съб Апр 26, 2014 6:41 pm

Тази вечер ще се наградя с полузоново меню, но просто не се удържах, вече месец ги подминавам в зарзаватчийницата :laugh4: - пресни картофки, запечени във фурната с добавено малко гхи минута-две преди да ги извадя от фурната (да не се пържат), поръсени с копър и пресен чесън и домашно козе сирене. Но съм си заслужила наградата - с тези добри резултати. :laugh1: И след като цял следобед се борих с едно пуешко филе. Шпиковах, пекох върху канапе от зелени подправи и накрая за малко да го изгоря :chef1: Но си имам мръвки пак за цяла седмица. Протеините са осигурени. Остават въглехидратите - тук винаги може да се иска повече и повече.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Съб Апр 26, 2014 9:46 pm

Картофките бяха супер - ама колкото само да си угодя на лакомията - 200 г (в зарзаватчийницата ми се смяха като купих 200 г пресни картофи - те си знаят, че съм зоНби, но им се видя странно това количество картоф) с 1 стрък чесън и половин връзка копър, 1 ч.л. гхи и 25 г сиренце. Не съвсем балансирано, но сърце ми падна на място :laugh4: И 2-3 листа марулка, да не пропусна свежите въглехидрати. Не, не се чувствам прегрешила, беше си вкусно. И толкова малка порцийка, каквато не съм яла от три месеца, но ме засити. Сега мога да продължа да се зоНбирам поне още месец, до следващото леко отклонение, да видим какво ли ще да е :laugh1:

А и пуешкото филе изглежда добре и вкусно:

Изображение

680 г "печено" тегло, което ще рече 8 пъти по 3 блока. Малиййй, вече ще почна да летя от тия фъркати дето ги дъвча.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот HippoDel » Съб Апр 26, 2014 11:08 pm

Manya написа:
Hippo написа:
Manya написа:... В тази връзка открих нещо в iHerb и си го поръчах. Кутии за храна с охладително блокче - за салатките през лятото. Чакам го да дойде и ще споделя струва ли си да си го поръча човек. Но ако някой има интерес - ето линкче към тези продукти - http://www.iherb.com/Fit-Fresh

Тази кутийка много ме впечатли, като я получиш непремено сподели дали си заслужава. И аз мисля да си я взема за лятото. :bigsm3:

Хипо, все забравям за тази кутийка. Те дори са вече две. Но реално ги ползвам от не повече от 10 дни, когато се позатопли доста. И съм страшно доволна. Почти идеално и в двата модела се събират 3 БПВМ - богата салата според случая с парчето мръвка. Щом се върна вечер слагам блокчето във фризера и на сутринта е готово за добавяне. Има възможност в едната да се постави по средата на съда или на капака. Когато на обед си отворя кутийчето, което си е седяло при мен в стаята в торбето - салатката е свежа и хладна, е и мръвката, но това не ме тревожи. Лично на мен са ми страшно удобни.

Мерси, Маня. Сигурно и аз ще си взема. А втората коя е, тази с двете кутийки ли?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Нед Апр 27, 2014 8:42 am

Тези двете
Fit & Fresh, Salad Shaker
Fit & Fresh, Lunch Set
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Нед Апр 27, 2014 2:39 pm

МЪФИНИ С ТИКВИЧКИ
6 БПВМ

Изображение

2 белтъка/1 яйце - 1 БП
12 пътпъдъчи яйца - 2 БП
100 г извара "Олимпус" - 2 БП (по етикет)
1 ч.ч. кисело мляко "Верея" 0,1 % (200 г по етикет) - 1 БП+1БВ (предварително поизцедено в чорапче)
76 г овесени трици - 4 БВ (по етикет)
2 ч.л. гхи - 6 БМ
240 г тиквичка - 1 БВ
стевия, канела, ванилия, джинджифил, кора от лимон, бакпулвер

Тиквичките се настъргват на едно ренде, леко се посоляват и се оставят да пуснат сока си, след което хубаво се изтискват (ползвах чорапче от ликра, вместо цял чорапогащник :laugh1: - много удобно предложение от сър Гази :yess: :applaus: ). В същото такова чорапче се поизчежда и киселото мляко. Когато двата подукта са готови, всичко се смесва с останалите продукти без бакпулвера. Сместа се оставя до почине поне половин час (при мен дори беше над два часа, че нещо реших да се поразходя). Фурната се затопля на програма сладкиши или на вентилатор до 180 градуса. В това време към сместа се добавя бакпулвера. Разсипва се в 6 формички за мъфини. Пече се 20-25 минути, като се проверява за готовност с клечка.

Всеки мъфин е 1 БПВМ.

Сместа може да се изпече и в тавичка с незалепващо дъно или върху хартия за печене и да се нареже на 6 равни парчета. Времето за изпичане зависи от дебелината на слоя, който ще се получи в тавичката. Колкото е по-тънък, толкова по-крато време ще е необходимо. Просто трябва да се следи от готвача :laugh1:

Добър апетит!
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Italiano » Нед Апр 27, 2014 2:50 pm

Ох, Маня, смени тая чиния, бе!
Прилича на едни железни от едно време, които бяха точно така - бели с черно по ръба.
:laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Нед Апр 27, 2014 2:57 pm

Сори, Ити, но това е сервиз от чешки порцелан от началото на миналия век и имам само този и е пълен комплект за 12 души. И аз си го ползвам ежедневно. Кремав със сребристо ръбче, но ефекта е от фотографа. Ако ми подариш някой модерен сервиз - става :lol:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Italiano » Нед Апр 27, 2014 3:04 pm

Ами, освен така да стане накрая. Ще обявим един кулинарен кОнкурс и победителят печели сервиз.
Така ще имаш стимул.
:laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Нед Апр 27, 2014 3:12 pm

Няма сми, няма да има място за него в тясната ми къщурка. А и този ми върши супер работа. Който не му харесва, да не гледа снимките.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Italiano » Нед Апр 27, 2014 3:15 pm

Ще изхвърлиш сегашния. И без това е стар. :laugh4:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Нед Апр 27, 2014 3:32 pm

Не става - той е с антикварна стойност :laugh1: Произвеждан е 1908 г.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Italiano » Нед Апр 27, 2014 3:56 pm

Ооо, значи трябва да го пазиш, да не се надраска. ;)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Слонче » Нед Апр 27, 2014 4:34 pm

Ауууу Маня, поредните прекрасни мъфини :bigsm47: Аз бих ги хапнала соленички ммммм! Обаче твърдо се въздържам от овесените ядки и трици, позволявам си ги 2 пъти седмично... И пада голяма борба със зарзаватите :lol:
Аватар
Слонче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:34 am
София

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот HippoDel » Нед Апр 27, 2014 10:21 pm

Manya написа:
Днес д-р Сиърс ми отговори на питането коя е актуалната информация за блоковете, която трябва да се следва. И сега ще си имам малко работа (ама няма да е бързо, че малко множко работа ми се е насъбрала в кантората, че си нося и у дома), да си попреработя таблицата с актуалната информация.

Маня, има ли разлики с нашата таблица? Ще споделиш ли нещо по-подробно.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Нед Апр 27, 2014 10:48 pm

Има Хипо, доста са. Освен това на мен ми направи още нещо впечатление - когато трябва да се изчислят 2 oz. в нашата таблица е закръглено към по-малкото число - 56 г, а би трябвало да е 57 г, а за за 1 1/2 oz. закръглението би трябвало да е 43, а не 42 г. Направила съм една сравнителна таблица засега на английски и полека лека я подготвям. Но съм доста ангажирана, пък и пустите му храни, не са ми силата на английски :laugh1: Това съм го учила в детските си години вероятно, пък и едва ли всичко. Затова ми отнема малко повече време да пренеса инфото в нашата таблица. Но се надявам до края на следващите празници да мога да ви я предложа на всички, които се интересувате.

Но ето ти примери
Пилешки гърди без кожа - 1 1/4 oz = 35 г
Това, което в нашата таблица се води телешко - е говеждо
Телешкото е влязло в месата с приемлив избор

Chicken breast, skinless 1 1/4 oz. 35 пилешко
Ground beef (Less than 10% fat) 1 1/4 oz. 35 говежда кайма
Lean Canadian Bacon 1 1/2 oz. 43 крехък канадски бекон
Turkey breast, deli-style 1 3/4 oz. 50 пуешко, деликатесно (шунка, и подобни)
Turkey, ground (7% fat) 1 1/4 oz. 35 пуешка кайма
Turkey bacon (Louis Rich) 1 1/2 oz. 43 - пуешки бекон

Всички тези са с променени количества

Има промени и в рибите, зеленцучите, прясното мляко. Айсберга е станал 1 глава. Марулята е увеличена като количество, или както я казват - добавя се като Freebie - някое друго листо без да се брои, като спанака например. Морковите са добавени в благоприятните сурови зеленчукови въглехидрати. Различни количества са зелените и червените чушки (сурови). И при плодовете има промени. Не са кой знае колко, но не са и малко. И технически ми е малко трудно да ги обобщя наведнъж. Но ще направя всичко възможно да стане бързо. А Пипи да реши дали да качи после преработената таблица. Когато съм готова, ще и я изпратя.

На сайта са публикувани само благоприятните и полублагоприятните храни. Неблагоприятни няма.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron