Дневникът на Маня

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Tony » Чет Апр 24, 2014 1:24 pm

Леле, Маня, тази салата сега ще ме държи до довечера... ще тичам за още репи, че тиквички имам :)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Дневникът на Маня

Зоната
 

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот roksi » Пет Апр 25, 2014 10:39 am

Маня,моля те да споделиш , колко гр.ти е един бл.м от кедровите ядки, по ВВ ми излиза много малко , не си заслужава да си харчиш блока ,а толкова много ги харесвам,имам достичкаааа. :th:
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Апр 25, 2014 11:01 am

roksi написа:Маня,моля те да споделиш , колко гр.ти е един бл.м от кедровите ядки, по ВВ ми излиза много малко , не си заслужава да си харчиш блока ,а толкова много ги харесвам,имам достичкаааа. :th:


1 БМ - 2 г. по етикет. Въпрос на личен избор е в какъв вид ще включиш блоковете мазнина. Лично аз винаги предпочитам да е под формата на ядки, и не мисля, че включването макар и на такова минимално количество е "харчене". Но всеки си решава сам. Аз дори с тях си замествам цели 3 блока в закуската вместо бадеми или други ядки. Въпрос на вкус. А и идва времето на босилека и пестото, а песто без кедрови явки и пермезан не става. Като си го приготвя ще го ползвам по 1 с.л. за 3 БМ, както ползвам гуакамолето.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот roksi » Пет Апр 25, 2014 11:50 am

Благодаря,разбира се че пестото без тях не е песто ,ползвам ги за мазнина в салата и почти се губят/ 1 бл. я.+ 2бл. зехтин /когато ги хапваш като 3бл.е друго,аз също предпочитам ядки ,но не винаги стават за готвените храни.
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Апр 25, 2014 11:55 am

Ами в салатата, ако ги добавям, просто не слагам зехтин, а само ядки, когато искам да се забелязват. :laugh4: А най-често просто си ги хрупвам за десерт, от това салатата не става по-лоша на вкус :laugh4:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот marianapanova » Пет Апр 25, 2014 1:33 pm

Маня,салатата е страхотна, направих си 1 1/2 от нея направо ще ме държи сита до довечера. Признавам за първи път ядох сурова тиквички, не е лоша, нямах лимон така че минах само с оцет, както и див чесън,сложих домашен от градината,също така не сложих черен пипер,защото от тази бременност ме мъчат киселини
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Апр 25, 2014 1:42 pm

Марианка, радвам се, че ти се е усладила. И на мен ми хареса. И може да се комбинира и на вкус - повечко тиквички, по-малко лук и репички. А овкусяването винаги е въпрос на вкус - и нормалния чесън на пастетче е супер добавка. Последния път като я правих лукът беше ужасно лют и ми дойде малко в повече. Така че следващия път ще го компенсирам с тиквичка и репички. Е, най-готина става ако човек и сложи хубаво овче сирене, ама това засега е забравено като вкус :(
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Апр 25, 2014 2:08 pm

Салата от тиквички и краставица
3 БПВМ

Изображение

240 г краставица - 1/2 БВ, нарязана на кубчета или настъргана на едро ренде или ренде Бьорнер
240 г тиквички - 1 БВ, нарязани на тънки ивички или настъргани на едро ренде по дължина или ренде Бьорнер
330 г кисело мляко - 1 1/2 БП+1 1/2 БВ
1 1/2 БП под формата на извара, свежо сирене (по етикет) или 3 белтъка
1 ч.л. зехтин - 3 БМ
2-3 стръка пресен чесън
1/2 връзка копър
1/2 връзка магданоз
сол и чер пипер на вкус

От чесъна, магданоза и копъра смесени със зехтина и малко солчица се прави песто, или се нарязват много ситно. Тиквичките и краставиците се заливат с млякото и се разбъркват, добавя се зеленото песто, при сервиране се поръсва със сиренето или изварата, или с нарязаните на лентички белтъци.

ПП. На снимката е вариант с 1 белтък от цяло яйце останало от Великден и 6 пътпъдъчи. Поръсено с чили (много убичам леко лютичко). А киселото мляко го бях оставила малко да се оцеди, че беше доста воднисто.
Последна промяна Маня на Пет Апр 25, 2014 6:38 pm, променена общо 2 пъти
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Tony » Пет Апр 25, 2014 5:16 pm

Ох, и тази ще се прави :) Аз преди често правих салата от сурови тиквички с моркови и разни подправки, заливах с песто от авокадо и домат и ставаше чудна, ама не съм се сетила да я преизчисля за зоната. Тъкмо ми напомни с тези твои интерпретации. Благодаря! :applaus:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Апр 25, 2014 8:24 pm

Hippo написа:
Manya написа:... В тази връзка открих нещо в iHerb и си го поръчах. Кутии за храна с охладително блокче - за салатките през лятото. Чакам го да дойде и ще споделя струва ли си да си го поръча човек. Но ако някой има интерес - ето линкче към тези продукти - http://www.iherb.com/Fit-Fresh

Тази кутийка много ме впечатли, като я получиш непремено сподели дали си заслужава. И аз мисля да си я взема за лятото. :bigsm3:

Хипо, все забравям за тази кутийка. Те дори са вече две. Но реално ги ползвам от не повече от 10 дни, когато се позатопли доста. И съм страшно доволна. Почти идеално и в двата модела се събират 3 БПВМ - богата салата според случая с парчето мръвка. Щом се върна вечер слагам блокчето във фризера и на сутринта е готово за добавяне. Има възможност в едната да се постави по средата на съда или на капака. Когато на обед си отворя кутийчето, което си е седяло при мен в стаята в торбето - салатката е свежа и хладна, е и мръвката, но това не ме тревожи. Лично на мен са ми страшно удобни.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Слонче » Пет Апр 25, 2014 10:27 pm

Тази салатка изглежда чудничка ММММ :) Ще я пробвам тези дни ;)
Аватар
Слонче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:34 am
София

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Апр 25, 2014 10:51 pm

Утре ми е ден за мерки и теглилки - 3 месеца в, с незначителни отклонения извън, но по-вероятно е да съм била около ЗОНАТА. Утре е денят на истината! Но и без да се качвам на кантара, и без да хващам метъра - резултатът е видим. Днес едни миналогодишни панталони само ми падаха от д*то. И колана не помогна, че и той, който едва закопчавах миналата пролет, сега се въртеше около кръста ми. Намаляла е двойната гушка, появили са се наченки на видимост на скули по муцуната. И повечето ми дешки, които си купувах миналата година, за да мога да имам какво да облека с увеличените обеми, почнаха да ми седят като подарени от по-едричка от мен приятелка :laugh4: :laugh4: Но пък е толкова готино да не те стягат дрехите - свобода на движението, засега намалените размери не ме притесняват. Но ако така продължават нещата, а те със сигурност ще продължават, защото Зоната така ме е хванала в хватката си, че няма спасение от нея :laugh1: .

Днес д-р Сиърс ми отговори на питането коя е актуалната информация за блоковете, която трябва да се следва. И сега ще си имам малко работа (ама няма да е бързо, че малко множко работа ми се е насъбрала в кантората, че си нося и у дома), да си попреработя таблицата с актуалната информация.

А има и още една новина от Бари - през септември ще излезе новата му книга MEDITERRANEAN ZONE. А тя ще е посветена на един от най-добрите хранителни режими, но пречупен през постиженията на Зоната. Лично аз я очаквам с нетърпение.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Съб Апр 26, 2014 1:00 pm

И така - направих малки преизчисления и приех, че на 26.1. съм била 92 кг (кантарите пак показват 2 кг разлика в полза на стария надолу, но приемам че електронния е по-точен)
дата----------26.1.---------26.4
ръст-----------156----------156 (ех, ако можеше и да се расте от Зоната на моята възраст :laugh1:
тегло-----------92-----------85
талия---------119----------108
ханш----------125----------116

По калкулатора на Бари
Body Fat %:
------------------56------------49
Body Fat Weight (lbs):
----------------115-------------91
Lean Body Mass (lbs):
-----------------90-------------94

Май никак не е зле за три месеца :laugh4: :laugh4: Аз доволен! Аз доволен! Аз щастлив! :smdance: :smdance: :smdance: :smdance: Thank you, Dr. Sears! :applaus: :applaus: Благодаря и на Пипилота, Админа, Модераторите за това прекрасно местенце, в което можем да се мотивираме да вървим по вярната пътека на Зоната. Благодаря и на всички зонуващи приятели за всичко, което споделят от своите преживявания в Зоната, с което помагат на новаци като мен да се ориентираме още по-добре къде сме и че сме избрали правилната пътека.

А ето и днешния обед: бърза салата от настъргана тиквичка допълнена с 1 малка чушчица и 3-4 розички попарено броколи и нахут (за оформяне на 3 БВ) с пилешко филе с прошуто крудо и подправки (3БП) и за десерт ягоди с бадеми, поръчени с канела, джинджифил и няколко листа мента:

Изображение
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот vanja » Съб Апр 26, 2014 1:35 pm

Маня, поздравления за добрите резултати! Продължавай все така! За лятото ще трябва да сменяш гардероба с нов. :yess:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Съб Апр 26, 2014 1:49 pm

vanja написа: За лятото ще трябва да сменяш гардероба с нов. :yess:
За това лято може би не, но за следващото със сигурност. Макар че се чувствам великолепно в широките си дрешки. :laugh4: :laugh4:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Tatyana » Съб Апр 26, 2014 3:21 pm

Manya написа:Май никак никак не е зле за три месеца :laugh4: :laugh4: Аз доволен! Аз доволен! Аз щастлив! :smdance: :smdance:

Как така никак не е зле??? Много си е добре даже според мен и има причина да си щастлива :yess:. Само си представи как ще се чувстваш след още три месеца или на юбилея :). Браво на теб :hug:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron