Дневникът на Танита

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Сря Апр 02, 2014 2:59 pm

Тия дни като не ми е добре и не ми се пише из форума, само чета. Даже щях да забравя да си напиша отчета. Само че този път не го направих в понеделник, а на 01.04(вторник). Смятам вече да се тегля и меря един път месечно, а не като преди всяка седмица. Е, то тегленето по принцип е всяка сутрин, но просто информативно. А отчет правех до сега всеки понеделник.
Та ето новия отчет и следващия след 1 месец:

.............20.1.2014........27.1.2014.......3.2.2014.......10.2.2014........17.2.2014.........24.2.2014.........3.3.2014
тегло.........91,5............89,7(-1,8).......88,9(-0,8).......88,8(-0,1)........88,1(-0,7).........86,9(-1,2).......86(-0,9)
ханш.........128.............125(-3)...........123(-2)...........123................122(-1)..............122.............120(-2)
корем........118.............115(-3)...........111(-4)...........107(-4)............107..................107.............106(-1)
талия........104.............104................100(-4)...........98(-2)............97(-1)...............96(-1)............96

.............24.3.2014.................01.04.2014
тегло.........85,5(-0,5)...............85(-0,5)
ханш.........120.......................120
корем........105(-1)...................105
талия.........96.........................96

Този път промяна в мерките няма, само в килцата. Дано покрай Великден да не кача някое килце. :bigsm1: Козунак ще има при всички случаи и то собствено производство както всяка година. Само дето тука няма локум, а аз го обожавам с локум. Е, има още двайсетина дни до тогава. Дано да сваля някое килце, а по Великден май само козунака ще ме изкара от зоната. :bigsm1: :bigsm2: Всичко друго може да се балансира!
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Зоната
 

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Стеф » Сря Апр 02, 2014 8:15 pm

Оооо и аз го обожавам с локум....... :(
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Пон Апр 14, 2014 1:11 pm

Нещо дневника ми взе да мухлясва тук, скучно му е самичък!
Ама се чудя какво да пиша в него като няма ново развитие на нещата.
Чудя се понякога - случва ми се да огладнявам по-рано. Но сякаш не е глад, а по-скоро някакъв навик, желание да дъвча нещо. Иначе тортичката в хладилника не ме изкушаваше, сякаш нямах желание да я ям. По-скоро имам желание да си направя нещо тестено - баничка, тутманик или козунак. Хляба не ми липсва, доста отдавна се отказах от него. Преди да започна да се храня по зоната хапвах хляб единствено на закуска - препечени филийки с масло и шарена сол. Това ми беше редовната закуска.
Смятам тия дни да нарисувам някое яйце за Великден. Имам си писалка с восък. Миналата година рисувах с нея, но рисувах върху сварени яйца, а наскоро гледах няколко клипчета, от които разбрах, че с восък се рисува върху суровите яйца и после се варят в самата боя. Смятам да пробвам по този начин. И без това ще се наложи да боядисвам яйца с природни бои - тук никъде не видях да се продават бои за яйца. Освен да си купя хранителни бои , за сладкиши и да пробвам с тях. Иначе тук продават готови боядисани яйца, но според мен това разваля очарованието на празника.
А в събота ще меся козунак!
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Tony » Вто Апр 15, 2014 11:04 am

Танита, има една балансирана баница в рецептите на Дани във форума на бг-мамма - ако искаш може да опиташ да си я направиш. И аз я мисля, но понеже съм обещала на приятели да им направя боза, че тук е много интересно нещо подобно и ще я направя и нея, че и аз да хапна малко...то не стига, че боза няма да пия. :laugh1:

Да покажеш яйцата. Вероятно ще са интересни...аз последните 2 години не боядисвам яйца, че боите са ужасно вредни и ги отказах, а все се случва да има боя и по вътрешността на яйцата. Опитвах 2-3 години с разни цвекла, зеленища, люспи от лук, но нещо все не стават приказни цветове, които харесвам.... та затова си реших въпросът с декупаж. ;) Много свежи и красиви стават. Купила съм си 7-8 различни видове салфетки и в четвъртък ще се забавляваме с децата. Ето я идеята: http://hitrinibg.com/%D0%B4%D0%B5%D0%BA ... %B5%D0%BD/

А козунак ще им меся още днес, че ми извадиха душата..не знам как ще устискам да не го опитам като знам колко невероятно вкусен става. Мисля да си позволя само на Великден, ама да видим. :laugh:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Вто Апр 15, 2014 12:04 pm

Тони, пробвах овесената баница, но не бях очарована от нея, може би и аз не съм я направила както трябва. А иначе тук няма кори за баница, аз трябва да си ги точа. Може и да пробвам да измайсторя нещо.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Tony » Вто Апр 15, 2014 12:40 pm

tanita68 написа:Тони, пробвах овесената баница, но не бях очарована от нея, може би и аз не съм я направила както трябва. А иначе тук няма кори за баница, аз трябва да си ги точа. Може и да пробвам да измайсторя нещо.


Нямате ли турски, или български магазин? Тук има и има кори за баница. Ако искаш мога да ти пратя 2-3 пакета. ;)
Последна промяна Tony на Вто Апр 15, 2014 1:42 pm, променена общо 1 път
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Вто Апр 15, 2014 12:55 pm

Благодаря, Тони! Няма нужда. Нямаме такива магазини покрай нас. Ние всъщност живеем в едно малко градче, малко от селски тип, с 8000 жители. Ходим понякога в Турку, който е на 60км оттук, но не сме обикаляли много, обикновено пазаруваме от големите вериги магазини. Тези вериги са превзели Финландия и не съм виждала малки магазинчета. Тук при нас има само един естонски магазин, но в него едва ли ще има. За мен не е проблем да си точа кори, просто не ми се смята колко блока ще излязат. Свикнала съм да ги правя на око и не знам като цяло колко брашно влиза в тях. Но ще взема да пробвам тия дни да си сметна нещо.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Tony » Вто Апр 15, 2014 1:52 pm

То и аз съм на "село", ама нашето село си е селище, :) тъй де - община...само с 35 000 жители и също имаме само големи вериги магазини, но имаме и турски на 500 м от къщи и не ми е проблем, наистина, ако решиш. ;) Най-близкият ни български магазин е на 18 км, а по-далечните 2 са на 45 км в Антверпен и ходим често, но да ти кажа предпочитам турските кори - по-вкусни са като домашно точени и не гранясват като българските.

Аз също точа, та си мисля, че може да е трудничко да се сметнат до грам, защото при самото разточване също си отива известно количество брашно...а доколкото съм чела голяма разлика в брашната за 1 ВБ няма. Ако опиташ ще се радвам да споделиш. ;)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Чет Апр 17, 2014 4:57 pm

Моите яйца станаха с едни отвратителни цветове! Направо ме е яд и то страшно много! :ang: :ang: :ang:
Никога повече няма да правя тая грешка - да боядисвам яйца с природни бои! Уж с цвекло ставало червено, да ама моите яйца станаха кафяви, рисуваното почти не се личи, само жълтото яйце стана горе-долу добре на цвят. Червеното зеле боядисвало в синьо - да ама толкова бледо, че почти не се личи цвета. А яйцата ми бяха бели и ако бях ги боядисвала с бои щяха да имат страхотни цветове! :ang: :ang: :ang:
Тая година бях изрисувала с восък 10 яйца, станаха много хубави картинки, направо бях доволна от себе си и като ги сложих да се варят във водата с червеното цвекло и стана едно мазало, направо не е за разказване! Догодина ако рисувам яйца ще бъде върху сварени яйца като миналата година и топя в нормални бои за яйца! Даже сега ще поръчам да ми купят в България и на лято като си ида ще си ги взема. То като не си боядисаш яйца в къщи а ги купиш готови изчезва половината от очарованието на празника!
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Karrita » Чет Апр 17, 2014 6:45 pm

Танита, имаш още време да поправиш грешката. В събота.... ;)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Чет Апр 17, 2014 6:57 pm

Karrita написа:Танита, имаш още време да поправиш грешката. В събота.... ;)

За съжаление няма как да я поправя! Тая година ще караме с тия яйца! Тук не можах никъде да намеря бои за яйца. Продават готови боядисани, но не и бои. Единственото друго, което ми дойде наум, че мога да използвам са бои за сладкиши, но като не съм сигурна в резултата предпочитам да не рискувам, че тогава ще падне едно мърморене от мъжката половина, просто не ми се мисли. Дано поне козунака да ми се получи в събота. Аз яйца ям много рядко и повече ме интересува външния им вид, но козунак откога чакам да си хапна....
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Tatyana » Чет Апр 17, 2014 8:08 pm

Изобщо не им се ядосвай на тези яйца и не позволявай да ти развалят настроението. Жалко за труда с рисуването, но поне вече ще знаеш за другата година ;). Ако ти се занимава в събота и имаш акрилни бои (на водна основа) можеш да превърнеш дефектите в ефекти, ако пък не - важното е, че си с любимите си хора на празника. Хич не ги мисли и весели празници от мен :bouquet:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот GODzillata » Чет Апр 17, 2014 8:26 pm

tanita68 написа:...Ходим понякога в Турку, който е на 60км оттук, но не сме обикаляли много, обикновено пазаруваме от големите вериги магазини. Тези вериги са превзели Финландия и не съм виждала малки магазинчета. ....


Мяташ се на това:
Изображение

...и отскачаш набързо до Стокхолм, там може би ще имаш по-голям избор. ;)

До Хелзинки наминаваш ли чат-пат?
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Чет Апр 17, 2014 9:03 pm

Годзи, на това ще се метна някъде в началото на юли и през Стокхолм за към България. :)
А в Хелзинки засега само един път съм ходила, налагаше се да посетя посолството ни и използвахме повода да се поразходим и да поразгледаме. Хелзинки е на около 300км от тук и едва ли ще имам скоро повод да се разходя до там. :bigsm1:
Адаш, аз ако имах бои хич нямаше да се замисля, а направо щях да си ги нарисувам. Снощи ми беше супер приятно да си поиграя с писалката с восък. Ако си бях в България можеше и да се намери нещо, но тук все още не съм си улегнала на мястото, дето се вика и съдове за готвене още нямам като хората. Понякога това най-много ме дразни. Но полека-лека ще се оправи всичко. Само един път малкия да порасне, за да ходи на градина и аз да си намеря работа тук и всичко ще се уреди! Сега все още трябва да се съобразявам с мъжкото тяло, защото само той получава пари. Нали знаете как става - започват едни приказки, пък защо ти е това и т.н. Хиляди обяснения за нещо дребно. Друго си е да идеш и да си купиш каквото ти е нужно без да обясняваш много-много защо и как. :bigsm1: :bigsm2:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Маня » Чет Апр 17, 2014 9:13 pm

Танита, една лесна идея за подобряване на стореното с яйцата. Ако имаш шарени салфетки и имаш търпение да изрежеш елементи от тях, можеш върху вече боядисаните яйца да ги залепиш с белтък. Може да станат по-ефектни. Е, играчка си е, но може да ти е по-приятно да ги гледаш.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Чет Апр 17, 2014 9:25 pm

Благодаря за идеята, не знам дали ще стане, тъй като вече ги намазах с олио. А и ще видя дали ще имам възможност в събота да се занимавам и с това.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Michaelboync и 0 госта