Отслабване в Зоната - тема 1

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Tony » Пет Мар 14, 2014 9:00 pm

gogo написа:
Tony написа:Благодаря, HippoDel! Аз нали си мисля, че все ми е много, но определено от 9 блока не ми е ок - все нещо ме човърка да похапна и без да искам си ги направих 10. Ще опитам сега с 10 как ще се чувствам поне седмица стриктно измерени и ще видя как ще ми се получат нещата. Давам си сметка сега, че вероятно от по-малкото храна ме е дърпал дяволът да си хапна нещо допълнително, което да ми разваля режима. :th:

Тони, при такава физическа активност приемай поне 11 блока, както те е посъветвала Хипо.


Така де, ама ето днес дребното е болно и не сме излизали от къщи, а трябваше да отскочим до магазина на 2 км, но не успяхме. Имам само 20 мин степер, а това ми се струва малко...и затова си мисля, че 10 блока ще да ми са добре. Вярно, че сега с хубавото време често водим децата на сладолед на 13 км от къщи и си е бая въртене, но това все пак е 2 пъти седмично, защото през седмицата те са на училище. През другото време предимно обикалям по работа и горе-долу 10 км навъртам, но има и дни като днешният, който е със съвсем малко движение... та затова ми е чуденката голяма. :th:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Отслабване в Зоната

Зоната
 

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пет Мар 14, 2014 9:15 pm

Тони, ти явно движението за нищо го нямаш. :laugh1: Знаеш ли, че повечето хора в големия град не ходят и по един км на ден, това е липса на движение. А ти направо си тренираш с това ходене и колоездене.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Маня » Пет Мар 14, 2014 9:25 pm

По повод блоковете - аз лично се доверих на калкулатора в сайта на Барито - 11 блока, а калкулатора в нашия сайт - 9. И то при минимално движение - ходене около километър пеша и 5 етажа стръмни стълби сутрин. Опитах с 9 - изпитвах глад, опитах с 10 - пак не ми беше много конфортно. Не че няма дни, в които да се задоволявам с 10 блока. Но с 11 се чувствам най-добре. И резултати има.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Tony » Пет Мар 14, 2014 9:42 pm

Мanya, ти сега съвсем ме замисли. Аз пеша рядко ходя, защото навсякъде съм с колелото, ама хич и не го смятам за голяма активност, защото тук всички карат колела и е част от ежедневието. Освен когато ще имам повече въртене на педалите да хапвам 11 бл, а в дни като днешния с дребни упражненийца вкъщи да ям по 10. А дали това е позволено, или не? Не съм смогнала да изчета още целият форум, макар че статиите в сайта почти ги приключвам, ама не помня някъде да съм прочела нещо специално затова. :th:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Маня » Пет Мар 14, 2014 10:06 pm

Най-важното е съотношението на блоковете в конкретно ядене за деня - винаги да са 1:1:1 протеини:въглехидрати:мазнини. И да се спразва времето между отделните хранения - сутрин до 1 час след ставане, обеда след 4 до 5 часа, следобедната закуска след 2 до 3 часа, вечерята отново след 2 до 3 часа и късната нощна закуска - половин час преди лягане. И да се пие мнгоооооого вода! Колкото повече, толкова повече :laugh1: :laugh1: както казваше Мечо Пух! По принцип между две хранения времето е добре да не е повече от 5 часа - разпределяш си го според дневната си програма. А че един ден ще хапнеш 10 блока, а на следващия 11 - не би объркало биохимията ти. Според мен с тези 10 км каране на колело трябва да си изчислиш протеиновите блокове като ползваш поне "Умерена активност", ако не и "Активен начин". Това си е яко ежедневно спортуване. Уаууу! На мен ще ми се пръсне сърцето след първия километър въртене на педалите. :laugh4:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пет Мар 14, 2014 11:10 pm

Tony написа:Мanya, ти сега съвсем ме замисли. Аз пеша рядко ходя, защото навсякъде съм с колелото, ама хич и не го смятам за голяма активност, защото тук всички карат колела и е част от ежедневието. Освен когато ще имам повече въртене на педалите да хапвам 11 бл, а в дни като днешния с дребни упражненийца вкъщи да ям по 10. А дали това е позволено, или не? Не съм смогнала да изчета още целият форум, макар че статиите в сайта почти ги приключвам, ама не помня някъде да съм прочела нещо специално затова. :th:

Тони, ако не е тайна, ти къде живееш, че всички се движите на велосипеди. Да не си в Дания или Холандия?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот tonyduve » Съб Мар 15, 2014 8:11 am

GOGO , да , пия рибено масло повече от 2 години . Добавките ми са рибено масло по 3000 мг ( това е най - нищонезначещото инфо ма нейсе :) , магнезий по 500 мг и вит Д по 400 Е дн .
Обаче макар досега с магнезия да бях решила проблема с WC сега пак е налице ( някой беше писал че е като машина за сладолед...е , и аз съм така , ма нещо много рядко отварям сладоледжийницата ) .
Мдаааа....направо не се виждам с кутийките...не че не съм го правила години наред...ама сега съм всеки ден на работа до късно...и пак ...и пак...
Тази сутрин май зоната наднича през прозореца :) Едно ми е слънчево на душицата , пък така хубаво съм се наспала...дай Боже :)
Поздрави за всички и хубав и слънчев ден !
А , и за малко да забравя . Нахулих съвсем неочаквано едни дънки от преди....е , позапънатички , ама нали съм вътрееееее :laugh3:
Аватар
tonyduve
 
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 8:20 am
Варна

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Съб Мар 15, 2014 9:12 am

tonyduve написа:GOGO , да , пия рибено масло повече от 2 години . Добавките ми са рибено масло по 3000 мг ( това е най - нищонезначещото инфо ма нейсе :)...


Тони, недей така. :refuse: Рибеното масло го пием не заради самото него, а заради омега 3 киселините, които съдържа. Отгоре на това ни интересуват не всички омега 3 киселини а само EPA и DHA. Тук можеш да прочетеш повече за рибеното масло. В моя дневник съм споделил моя опит с рибеното масло. Най-изгодно за пазаруване в БГ е Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels. То отговаря на изискванията на Сиърс за концентрация, молекулярно пречистено е и мина теста с фризера. Напиши твоето какво е и колко EPA и DHA съдържа. Правила ли си му теста с фризера?

tonyduve написа:
Обаче макар досега с магнезия да бях решила проблема с WC сега пак е налице ( някой беше писал че е като машина за сладолед...е , и аз съм така , ма нещо много рядко отварям сладоледжийницата ) .

Виж въпрос 26

tonyduve написа:Тази сутрин май зоната наднича през прозореца :) Едно ми е слънчево на душицата , пък така хубаво съм се наспала...дай Боже :)
Поздрави за всички и хубав и слънчев ден !
А , и за малко да забравя . Нахулих съвсем неочаквано едни дънки от преди....е , позапънатички , ама нали съм вътрееееее :laugh3:

Тони, няма да е далеч деня когато ще ти трябват нови дрехи. Така че започвай да спестяваш. :laugh4:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Съб Мар 15, 2014 9:25 am

Tony написа:Мanya, ти сега съвсем ме замисли. Аз пеша рядко ходя, защото навсякъде съм с колелото, ама хич и не го смятам за голяма активност, защото тук всички карат колела и е част от ежедневието. Освен когато ще имам повече въртене на педалите да хапвам 11 бл, а в дни като днешния с дребни упражненийца вкъщи да ям по 10. А дали това е позволено, или не? Не съм смогнала да изчета още целият форум, макар че статиите в сайта почти ги приключвам, ама не помня някъде да съм прочела нещо специално затова. :th:


Сиърс казва, че блоковете се променят единствено когато се промени физическата активност. Така че, Тони можеш да променяш блоковете.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Crunk » Съб Мар 15, 2014 10:05 am

Време е за отчет. Малко изчезнах, но обстановката го изискваше :)

За 2 месеца като се има в предвид, че имах доста прегрешеня :):

Тегло - 100,50 (старт 107.6 кг.) -7,1кг.
Ханш - 107 (114 см.) - 7см
Корем - 101 (110 см.) - 9см.

:smdance: :smdance: :smdance:
Аватар
Crunk
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 9:55 am

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Tony » Съб Мар 15, 2014 10:29 am

Благодаря ви, че ми изяснихте положението. :)

Manya, благодаря - аз блоковете си ги спазвам и вече въпреки залитанията свикнах да си ги деля на половинки и четвъртинки и се спрявам с балансирането. :peace1: Проблемът ми беше, че на 9 блока огладнявам, а и с това никакво движение - един ден така, друг ден иначе ми беше странно, но сега вече ми се изяснява картинката. ;)

HippoDel, не е тайна - в едно белгийско село съм и да тук много се карат велосипеди. А понеже сме на село нямаме градски транспорт, а само междуградски, но ние обичайно си движим с колела. Само в супер неприятно време сме с колата.

gogo, благодаря! Чета дневника ти - много е вдъхновяващ. ;) Като се позамислям да кривна от зоната в последно време и се връщам да погледна в него... :)

Crunk, чудесни резултати! Поздравления! Дано и аз се похваля така след 2 месеца ;)
Последна промяна Tony на Съб Мар 15, 2014 12:50 pm, променена общо 1 път
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот tonyduve » Съб Мар 15, 2014 12:18 pm

GOGO ,
мдааа . Значи по въпроса с омега 3 , до скоро пиех или OMEGA 3 - NOW FOODS . Там ЕДА Е 180 , DHA - 120 / 1000 мг kкапсула . Обаче никак не ми се купува онлайн , а веригите във Варна ги продават почти двойно по - скъпо . После минах на едно рибено масло Oт DM - там ЕДА е 140 , инак няма разлика . Сега съм на ЕСКИМО . Капсулите са по 500 мг . Съдържанието е ( за 4 капсули , препоръчваната дневна доза ) :
-ЕDА 600 МГ.
- DHA 400
-ALA ( алфалиноленова ) 65
- LA ( линолова ) 400
- GLA ( гамалиноленова )45
- vit D 175 UI
vit E 15 UI
Q10 7 mg.

Чела съм хубави неща за ЕСКИМО , но до скоро го нямаше в мрежата . Ще видим .
Лошото е че аз много се надявам да преборя едни левкотриени ...мори ме алергичен ринит и денят ми до обяд минава в сополи и кихавици . Ако не пия нещо ( в момента съм на Zirtek D ) съм загубена . По - лошият вариант - Awamys поне го спрях . Така че си мисля дали да не вдигна дозата до 4 - 5 ГР на ден .
Последна промяна tonyduve на Съб Мар 15, 2014 5:33 pm, променена общо 1 път
Аватар
tonyduve
 
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 8:20 am
Варна

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Съб Мар 15, 2014 1:52 pm

tonyduve написа:GOGO ,
мдааа . Значи по въпроса с омега 3 , до скоро пиех или OMEGA 3 - NOW FOODS . Там ЕДА Е 180 , А дха - 120 / 1000 мг kкапсула . Обаче никак не ми се купува онлайн , а веригите във Варна ги продават почти двойно по - скъпо . После минах на едно рибено масло Oт DM - там ЕДА е 140 , инак няма разлика . Сега съм на ЕСКИМО . Капсулите са по 500 мг . Съдържанието е ( за 4 капсули , препоръчваната дневна доза ) :
-ЕПА 600 МГ.
- DHA 400
-ALA ( алфалиноленова ) 65
- LA ( линолова ) 400
- GLA ( gamalinolenowa )45
- vit D 175 UI
vit E 15 UI
Q10 7 mg.

Чела съм хубави неща за ЕСКИМО , но до скоро го нямаше в мрежата . Ще видим .
Лошото е че аз много се надявам да преборя едни левкотриени ...мори ме алергичен ринит и денят ми до обяд минава в сополи и кихавици . Ако не пия нещо ( в момента съм на Zirtek D ) съм загубена . По - лошият вариант - Awamys поне го спрях . Така че си мисля дали да не вдигна дозата до 4 - 5 ГР на ден .


Тони,
И аз съм чувал добри неща за Ескимо-то. Но от това, което си дала като съдържание се вижда, че това Ескимо не е концентрирано, за разлика от Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels. Маслото на Now се връзва на 0,19$ на 1 грам омега 3(EPA+DHA) без доставката, която е 4$. Направи сметка колко ти идва твоето рибено масло за 1 грам омега 3(EPA+DHA). Подозирам, че ще бъде доста над 0,19$ и се замисли дали да не се ориентираш към пазаруване от iHerb. Просто рибеното масло трябва да приемаме постоянно и всеки цент е от значение, поне за мен. ;)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Crunk » Съб Мар 15, 2014 3:07 pm

Аз си бях купил течната форма на Ескимо преди време и не мина теста на фризера. Концентрацията на аптечните рибени масла е под всякаква критика, само Ескимото горе долу пасва. Най-добре е през нета :) на New Foods.
Аватар
Crunk
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 9:55 am

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот tonyduve » Съб Мар 15, 2014 5:41 pm

Прави сте естествено ...но не мога да преодолея резервите си към online пазаруването . В защита на Ескимо-то мога да каже че е шведско , ако това е гаранция де .
И да се похваля - браво , браво на Тони !
Пилатесът не беше толкова отчайващ , но играх само час гимнастика . Утре - бягане . И толкоз . Нова седмица .И то доста тежка .
Някой беше похвалил във форума едно консервирано пуешко от ЛИДЛ , от 97% месо . Днес това обядвахме с майка ми , И остана и за следобедна закуска и на двете ни . Малко ме притесняват мазнините , макар да нямаше видимо нищо отгоре...Не намерих котидж тук . Но пък ей сега ще си спретна пак мъфинките ( бяха много успешни и ми решават проблема на работа към 15 ч. )
Аватар
tonyduve
 
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 8:20 am
Варна

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Нед Мар 16, 2014 7:06 am

tonyduve написа:Прави сте естествено ...но не мога да преодолея резервите си към online пазаруването .


Тони, ако притесненията ти са свързани със сигурността те разбирам. :) Хората обаче са измислили решение и то се казва вртуална карта(или поне при мен е така). Ето каква е хватката. Аз съм се закачил към услугата на банка ДСК(предполагам, че и другите банки редлагат нещо подобно) наречена ДСК Директ. Издават ти една реална дебитна карта - аз си избрах Visa Electron(която захранвам с пари на гише на банка ДСК) и така наречените виртуални карти тип Visa или Mastercard(техния брой май зависи от желанието ти ). И така алгоритъмът е следният. Зареждам си реалната карта с пари на гише на банката, след което в къщи през компютъра(чрез приложение на услугата на банка ДСК наречено ДСК Директ (където си имам акаунт- потребителско име и парола) прехвърлям тези пари от реалната карта в една виртуална част наречена спестовна(там уж лихвата на парите била малко по-голяма отколкото ако седят в реалната карта). В същност аз правя това упражнение защото така парите не се виждат от външния свят от никъде. От банката ме увериха, че и те нямат достъп до парите в тази спестовна част. И така когато ми се наложи да пазарувам от iHerb или от другаде сядам на компютъра, влизам в ДСК Директ и от спестовната част прехвърлям пари в реалната карта толкова колкото са ми необходими. След това вариантите са 2. Или плащаш с реалната карта, което аз избягвам да правя, а прехвърлям парите във виртуалната карта и прехвърлени така парите във виртуалната карта са достъпни от всички виртуални карти, които имаш издадени от банка ДСК. След плащането ако са останали пари(аз обикновено вкарвам във виртуалната карта малко повече пари, с 1-2 лева) си връщам по обратния начин остатъка - от виртуалната карта в реалната и от там в спестовната част. Чиста работа. Всичко става за не повече от 2-3 минути и вероятността да изгориш е сведена до 0. Дори някой да ти засече картата, след плащането до следващото плащане, в нея няма да има пукнат лев и няма да има какво да ти вземе. Така че, за мен това е повече от сигурен начин за пазаруване по Интернет.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта