Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопаджия

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот HippoDel » Вто Мар 04, 2014 1:44 pm

kazakova написа:Взех го
http://prikachi.com/images/31/7124031A.jpg
Ама това е накакъв салам, не е пуешко филе. Филето не беше нарязано. Може в момента да е нямало, то май, не винаги го има. :(
Не знам, може и това да е хубаво, пробвай и ще кажеш. Изглежда добре, може би има няколко вида, щом е с 97% месо е ОК. ;)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Зоната
 

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот kazakova » Вто Мар 04, 2014 2:08 pm

Аз каква съм шматка
Да видях филето , обаче имаше повече Е-та и взех това- "4 пакетчета- ще го изядеме -нали става !.
Аватар
kazakova
 
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Фев 02, 2014 7:18 pm

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот HippoDel » Вто Мар 04, 2014 4:06 pm

kazakova написа:Аз каква съм шматка
Да видях филето , обаче имаше повече Е-та и взех това- "4 пакетчета- ще го изядеме -нали става !.

Разбира се, че става. Просто, това не съм го пробвала, важното е, че и в него има 97% месо, а иначе Е-та има във всички шунки, ама като не живеем на село да си правим домашни, нямаме избор, ще нагъваме Е-та. :laugh4:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Tatyana » Вто Мар 04, 2014 8:37 pm

gogo написа:Татяна, тези 4$ за транспорта не влизат в сумата от 30 лв. Обаче, ако пратката ти(само продуктите в нея) надвиши 30 лв.(без транспорта, т.е без тези 4 $), то ДДС се плаща и върху тези 4$. Дано да успях да го обясня добре.
Що се отнася до въпросите с радост ще отговарям, стига да мога. :hug:

Перфектно си го обяснил и ще ми е полезно за следващите поръчки. Аз мислех, че е с транспорта и за всеки случай махнах едната стевия, а то е могло и нещо друго дори да поръчам. Но другите неща постепенно при следващи поръчки. А и до митницата ще се науча до ходя, но не исках поне първия път. Сега нямам търпение да дойде масълцето и да го почвам - точно като дете се чувствам, което си чака подаръците за рожденния ден :)
И да се похваля с моето първо масло Гхи от вчера. Стана страхотно, леко жълто и много ароматно. Исках да е по-кехлибарено, но ме беше страх да не прегори и го държах на 2 степен от 9. Равдин не намерих около нас, но продължавам да го търся. Това от халите излезе 467 г от 600. А днес се сдобих и с мерителна чашка, по-скоро каничка - точно такава Пипи някъде беше показала на снимка.
Така, че още веднъж безкрайно ти благодаря за съветите и търпението :hooo:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Сря Мар 05, 2014 1:00 pm

kazakova написа:gogo , би ли споделил какво филе - шунка хапваш . Сутрин обичам закуската да ми е с препечена филиика с филе - шунка , но на пазара само боклуци . Хапвам от ръженото хлебче на вита , този Бонус не мога да го намеря никаде !
Благодаря !

Казакова,
И аз си купувам шунка от Лидъл. Чат-пат пускат една шунка на Барони(ако не се лъжа) на промоция и взимам от нея. А за хлебчето и аз купувам ръженото на Вита, малкото калъпче. Една филийка е горе -долу 1БВ(към 28гр) :wave:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Нед Мар 09, 2014 10:45 pm

Момичета,
Честит 8 март на патерица и от мен. Бъдете много зонови и щастливи(това май е едно и също). :rose-1:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Tatyana » Вто Мар 11, 2014 10:05 pm

gogo написа:Що се отнася до въпросите с радост ще отговарям, стига да мога. :hug:

Можеш, затова пак към теб се обръщам. Уж ми се поизясниха нещата, но все изниква по някой въпрос :th: . Знам, че ти беше изчислявал някъде грамаж на маслини, но не можах да го намеря. Взимам "каламон", но всеки път са различна големина. Сега взех и без костилки - и те са смесени малки и големи, та по колко да ги меря? И един страхотен хляб взимам от халите 80% ръж и 20% пшеница, но вече 5-ти път ги моля да не изхвърлят етикета и все забравят :) Засега го смятам като ръжения на "Вита" по 28 г. Дано не правя голяма грешка? Иначе е вкусен, плътен и от малко засища - като домашен хляб. А и би трябвало да е истински при цена 3,20 за 700 грама. Не, че това е определящо у нас де. И последен въпрос за едно пуешко месо. Готово е за ядене, пушено, като малки "бомбички". Вижда се, че си е чисто месо и затова го смятам по 28 г, а не като шунка. Дано и тук не правя грешка?
Хайде спирам, че много май ми станаха въпросите и да не прекалявам с гостоприемството ти :bigsm1:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Сря Мар 12, 2014 6:38 am

Tatyana написа:
gogo написа:Що се отнася до въпросите с радост ще отговарям, стига да мога. :hug:

Можеш, затова пак към теб се обръщам. Уж ми се поизясниха нещата, но все изниква по някой въпрос :th: . Знам, че ти беше изчислявал някъде грамаж на маслини, но не можах да го намеря. Взимам "каламон", но всеки път са различна големина. Сега взех и без костилки - и те са смесени малки и големи, та по колко да ги меря? И един страхотен хляб взимам от халите 80% ръж и 20% пшеница, но вече 5-ти път ги моля да не изхвърлят етикета и все забравят :) Засега го смятам като ръжения на "Вита" по 28 г. Дано не правя голяма грешка? Иначе е вкусен, плътен и от малко засища - като домашен хляб. А и би трябвало да е истински при цена 3,20 за 700 грама. Не, че това е определящо у нас де. И последен въпрос за едно пуешко месо. Готово е за ядене, пушено, като малки "бомбички". Вижда се, че си е чисто месо и затова го смятам по 28 г, а не като шунка. Дано и тук не правя грешка?
Хайде спирам, че много май ми станаха въпросите и да не прекалявам с гостоприемството ти :bigsm1:

Здравей Татяна,
По ред на въпросите:
1.За маслините. Бях ги изчислил на 1МБ=8 гр., но това беше за черни маслини. Почнах да ровя за каламон, но все удрях на камък - няма и няма данни. Реших да проверя и в iHerb и да не повярваш намерих данни - Gaea, Pitted Kalamata Olives, 10.2 oz (290 g). В 15 гр маслини има 3 гр мазнина. Значи 1БМ=7,5 гр. маслини.
2.За хляба е добре да дадеш даните от етикета и да го сметнем. Иначе само ще гадаем.
3.За пуешкото в тези бомбички май грешиш. Ако няма етикет на него с данни, поискай от магазина да ти предоставят информация за съдържанието на продукта - не могат да ти откажат. Съмнявам се да е истинско месо. Тия са факири да изглежда и има вкус на нещо истинско. Не много отдавна купих някакво месо, като котлет за скара. Ами то се разпадна на конци като се изпече. :hug:
Последна промяна gogo на Съб Сеп 20, 2014 10:47 pm, променена общо 1 път
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Tatyana » Сря Мар 12, 2014 7:54 pm

Мерси Гого :hug:. Маслините се оказа, че излизат 8-9 бройки за 2 БМ, а аз досега слагах 6. Значи са ми били малко полезните мазнини и при три блока си е сериозна разлика. За голямо мое съжаление се оказа абсолютно прав за пуешкото месо :( Ама верно са големи магьосници тези и аз наивно си мисля, че 1 месец си ям чисто месце. Да, ама не. Ето какво пише на етикета.
Състав: пуешко месо, вода, соев протеин, сол. Антиокс.: аскорбинова киселина. Стабил.: Е450,Е451,Е452. Конс.: Е250. Оцветител: кармин, карамел. Сгъст.: карагенан, ксантан, мод.нишесте. Овкусител: Е621, малтодекстр. декстоза, захароза, подправки, аромати. Направо съм в шок, защото си изглежда като истинско месо, без никакви добавки, а не като шунка. Няма данни за протеини на 100 г и освен да смятам блока за 42 г? С фирмата едва ли ще успея да се свържа, защото не ми изглежда българска - Karl Wursten и отдолу произведено за еди кое си ЕООД. Добре, че ми каза за това месо. Ама голям съм шаран :bigeye: щом се вързах, че е само опушено месце.
Благодаря ти :yess:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот vlaivsto » Чет Мар 13, 2014 1:24 pm

Последната ми поръчка беше за 53,58щ.д., но на митницата ми начисляват ДДС на сумата 49,58щ.д., т.е. само върху общата стойност на пратката без 4щ.д. за транспорт. Получих си пратката от пощата като заплатих 14,30лв ДДС плюс 3,50лв пощенски разходи
Аватар
vlaivsto
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Ное 25, 2013 11:22 am

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Пет Мар 14, 2014 6:22 am

vlaivsto написа:Последната ми поръчка беше за 53,58щ.д., но на митницата ми начисляват ДДС на сумата 49,58щ.д., т.е. само върху общата стойност на пратката без 4щ.д. за транспорт. Получих си пратката от пощата като заплатих 14,30лв ДДС плюс 3,50лв пощенски разходи


Извадил си късмет. Аз до сега 2 пъти съм получавал пратки на митница и са ми включвали и транспорта.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Tonkata » Пет Мар 14, 2014 4:19 pm

Здлавейте !
Четейки материала разбирам, че съм попаднал на правилното място ! Благодаря ! :yess:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Tonkata » Пет Мар 14, 2014 4:24 pm

Здравей !
Мисля че мога да ти помогна - хляб Бонус има в Метро - стига да ти ходи до там. :laugh4:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Съб Мар 15, 2014 12:56 pm

За дамите, които пазаруват от iHerb. В безплатните мостри са пуснали това серумче на Madre labs.Може да се поръчва само по 1 мостра на акаунт. Внимавайте някоя да не изгори :laugh4:
Последна промяна gogo на Съб Сеп 20, 2014 10:50 pm, променена общо 2 пъти
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот tonyduve » Пон Мар 17, 2014 6:26 pm

gogo,
И тук се намъквам , да питам . Нали това

http://www.iherb.com/Now-Foods-Omega-3- ... gels/18104

е препоръчаното омега - 3 ? Днес го видях за 35 лв./200 капсули в " Дрога " . Да не объркам нещо , че това за което ти говореше беше 120 капсули...
И , Господ здраве да ти дава , благодарение на теб днес имах желание и сили след работа да избягам чевръсто пак 6 км . Значи послушно си спретнах копанята с извара , домати и 1/2 фил . хляб + 100 гр ябълка . Е...не е истина колко ми е добре :smdance:
Аватар
tonyduve
 
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 8:20 am
Варна

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот HippoDel » Пон Мар 17, 2014 8:36 pm

tonyduve написа:gogo,
И тук се намъквам , да питам . Нали това

http://www.iherb.com/Now-Foods-Omega-3- ... gels/18104

е препоръчаното омега - 3 ? Днес го видях за 35 лв./200 капсули в " Дрога " . Да не объркам нещо , че това за което ти говореше беше 120 капсули...

Аз не съм Гого, :laugh4: но ще ти отговоря-НЕ Е СЪЩОТО РИБЕНО МАСЛО. Има една много съществена разлика и тя не е в броя на капсулите, а количеството DHA и EPA в една капсула. :) В това масло има 50% по-малко, от колкото в "Гоговото". :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron