Отслабване в Зоната - тема 2

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот gogo » Пон Фев 16, 2015 1:21 pm

Ани написа:И така искам да попитам тези, от вас, които спазват Зоновото хранене свалили ли са килограми, колко, за какъв период, задържалили ли са ги и най-вече как с справят с яденето на толкова белтъци?
Много благодаря предварително за отговорите ви :)

Здравей Ани,
Вече трета година се храня по Зоната. Свалих 25 килограма за около 5-6 месеца. От тогава поддържам теглото си в рамките на до 1, 2 килограма нагоре, които качвам след лятната почивка в Турция и после пак ги редуцирам. С белтъците нямам проблем. Ям извара, кисело мляко, риба, пилешко, свинско и телешко. Повече можеш да прочетеш в дневника ми. Зоната наистина действа. Успех.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Зоната
 

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот kiki » Вто Фев 17, 2015 9:40 am

Здравейте,искам да попитам защо в сайта на Бари ми изчисляват 11блока а тук каклкулатора дава 9 блока,на кого да вярвам? :think2:
Аватар
kiki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 11:21 am
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот gogo » Вто Фев 17, 2015 10:39 am

kiki написа:Здравейте,искам да попитам защо в сайта на Бари ми изчисляват 11блока а тук каклкулатора дава 9 блока,на кого да вярвам? :think2:

Кики, вземи соломоновско решение и приемай 10 блока. Разликата идва от това, че Пипи е "тунинговала" :lol: калкулатора на Бари. Не се шашкай. ;)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Симон » Пет Мар 06, 2015 8:26 pm

Здравейте, зонуващи!Постовете на някои от вас са истинско вдъхновение за мен :-) И така, докато си чета се опитвам да се надъхвам, че и при мен резултатите скоро ще са налице. Значи, в Зоната съм от 17.02.2015г Чувствам се чудесно - енергична, концентрирана. Е, имам си своите върхове и спадове, но като цяло съм в много по-добро физическо състояние, отколкото преди двайсетина дена. Започвам режима с 20 кг в повече - 81кг съм при ръст 1,64. Проблемите с инсулина също ги имам и затова смятам, че Зоната е режимът, който ще ми помогне. Въпросът е, че почти не съм мръднала с килограмите и ми е много странно, че всички тук сте започнали със силно мотивиращи резултати. Не знам защо се получава така. Стриктна съм поне на 80 %. Имам малки прегрешения един път седмично, но с нищо не съм прекалила. Не смятам да се отказвам, но много ще съм признателна на всички, които ми дадат своето стимулиращо Да и особено, ако има такива, които не са стартирали с минус 3,4,5 кг:-)
Аватар
Симон
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Фев 16, 2015 9:06 pm
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот bruki » Пет Мар 06, 2015 9:52 pm

Здравей , Симон!
Няма 80%, ако искаш резултати трябва 100% да спазваш всички написано. И то не 20 дни... Лесно е! След още 20 дни няма и да си помислиш за друг вид хранене.
Успех! И не се отказвай!
Аватар
bruki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Яну 27, 2015 8:37 am
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Маня » Пет Мар 06, 2015 10:16 pm

Здравей Симон! За да получиш добри резултати, трябва да си стриктна както вече е казала Бруки 100%. А за да ти бъдем полезни, добре е да споделиш менюто си, колко блока, как ги разпределяш през деня, да посочиш продуктите и количеството (виж като пример менюто, което е писала по време на състезанието Хипо). Възможно е да си мислиш, че си точна, но в същото време да имаш пропуски (забравяме за кръшкането).
Особено важно е в първите няколко месеца да се придържаш максимално към "зелените" храни от таблицата.
Хапвай храни, които са ти вкусни, комбинирай ги по свой избор. Приемай достатъчно количество вода (което също можеш да изчислиш в сайта.
И винаги трябва да имаш едно на ум, че всеки организъм е различен и реагира с различна скорост на промяната на храненето. Но ако си стриктна Зоната работи. И то отлично.
И преди всичко трябва да осъзнаеш основното - Зоната не е диета за отслабване, това е бонусът от една философия на храненето, която трябва да се следва цял живот.
Освен форума, отдели си време да прочетеш информацията от сайта и книгите на Бари Сиърс. Тогава сама ще си отговориш защо при теб смъкване на килограми не се наблюдава.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Симон » Съб Мар 07, 2015 10:13 am

Здравейте!Бързам да споделя огромното си задоволство - ставам, меря се и съм 78,9, а само преди два дни бях 80! Явно е трябвало да ви пиша - на късмет сте ми :-) Ох, страхотно е усещането. Сега ви разбирам :-) Относно водата - в началото ми се струваше невъзможно, но вече не падам под 2 л и половина, дори понякога надвишавам 3 л. Пия без да се насилвам, особено, когато съм на работа. Книгата на Бари я имам, но признавам си - много научна ми дойде и когато нещо ме интересува се допитвам до сайта и ... форума :-). Ще пиша пак и ще се поправя с моите 80 % процента, обещавам!!!!! Благодаря за бързата подкрепа, като бърза помощ ми дойде :-)
Аватар
Симон
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Фев 16, 2015 9:06 pm
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Дияна » Пет Мар 13, 2015 11:00 am

Здравей Симон,

Искам да ти кажа, че и при мен нещата стават бавно. Вече 3 месеца съм в Зоната и досега съм свалила 3 кг. от 67 сега съм 64 при ръст 165 см. И аз като теб бях се чудех, защо така другите свалят по 2-3 кг. на месец, но дори и по 1 кг. на месец да свалям се надявам до 5 месеца да сваля още 5 кг. Важното, че посоката е правилна и вървя надолу макар и бавно.
Дияна
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Яну 19, 2015 1:44 pm
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот gogo » Пет Мар 13, 2015 11:18 am

Момичета, пък и момчета, не гледайте на Зоната единствено само като на стопяване на килограми. Може да се окаже, че намаляването на килограмите е не в следствие на намалени мазнини, а на изядена мускулатура. За повече прочетете в дневника ми. В крайна сметка целта на Зоната е оптималното здраве, а отстраняването на мазнините е вторичен, макар и много желан, ефект.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Dara » Съб Мар 21, 2015 4:35 pm

Здравейте, приятели !
Ето ме, енергична и доволна ! След два месеца в зоната свалила неусетно 6 кг. бързам да споделя , за тези , които все още се чудят , че това е начина да се чувстваш - млад и красив ! :)
Аз самата се чудя на кантара , известно време никакво мърдане и хоп изведнъж 1 кило на долу. Всичко, което хапвам ми е вкусно , грешката ми е при киселото и прясно мляко , не ми харесват тези от 0,1 % и хапвам съответно кисело 2%, прясна 1,5 % , гледам да е рядко и не добавям мазнини . С всичко останало се справям чудесно, обичам много плодове и зеленчуци , в повечето случаи ги консумирам в суров вид, протеина е от извара и пилешко, а мазнините са ядки, маслинки и зехтин. Преди обичах много сирене и кашкавал , а сега освен, че не се сещам за сладко и тях забравих ! Успех на всички ! Благодаря за помощта и за чудесното ви местенце, което освен, че дава инфо , надъхва и окуражава ! :hug: :bouquet: :hug:
Аватар
Dara
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Мар 04, 2014 12:01 pm
Пловдив
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот jani8762 » Пет Мар 27, 2015 12:39 pm

Здравейте, скоро се регистрирах тук и сега изучавам този режим на хранене и мисля след 2-3 дни, когато го доизуча, да вляза в зоната :yess: Имам един въпрос към вас: Къде в сайта мога да намеря таблицата с храните и грамажите? Благодаря ВИ :skyle5:
jani8762
 
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Мар 24, 2015 4:55 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот bruki » Пет Мар 27, 2015 12:48 pm

Аватар
bruki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Яну 27, 2015 8:37 am
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот jani8762 » Пет Мар 27, 2015 3:14 pm

Благодаря ти bruki :yess:
jani8762
 
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Мар 24, 2015 4:55 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот jani8762 » Съб Мар 28, 2015 6:56 am

Ето че и аз съм вече във вашите редици от днес :) Закусвам с чаша прясно мляко с кафе и орех :) , но понеже не мога да хапна повече тази сутрин, реших към 10:00 да хапна още един блок (ще разделя закуската си на 2). Надявам се, че не правя грешка..... Хубав дъждовен ден на всички, и УСПЕХ!!! :smdance:
jani8762
 
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Мар 24, 2015 4:55 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот gogo » Съб Мар 28, 2015 7:14 am

jani8762 написа:Ето че и аз съм вече във вашите редици от днес :) Закусвам с чаша прясно мляко с кафе и орех :) , но понеже не мога да хапна повече тази сутрин, реших към 10:00 да хапна още един блок (ще разделя закуската си на 2). Надявам се, че не правя грешка..... Хубав дъждовен ден на всички, и УСПЕХ!!! :smdance:

Няма никакъв проблем. Д-р Сиърс пишеше някъде из книгите си, че е достатъчен 1 блок за да се задейства хормоналния карбуратор. И на мен се е случвало ако се събудя сутрин по-рано да хапна 1 блок, а после когато ми е обичайното време за закуска да хапна останалото количество. Това го правя с цел да ми се падне обяда някъде около 12 часа, когато е и обедната ми почивка в работата. Иначе надявам се ти е известно, че в Зоната няма определени часове за храненето. Единственото условие е между 2 хранения да няма повече от 5 часа. Успех!

PS:Млякото надявам се е обезмаслено. Кафето ако можеш го премахни(виж тук въпрос 29)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Italiano » Пон Мар 30, 2015 12:43 pm

Аааа, колеги, колеги, темата за храненето е ТАЗИ.
Тук се коментира основно отслабването.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron