Отслабване в Зоната - тема 1

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пет Мар 21, 2014 9:49 am

Gazilot написа:Тони, приготви се и за 20+дневни застои. Свалените 3 кг за първите 10 дни са предимно задържани течности, и сега се приготви за истинското изчистване на мазнини, което е доста по-бавно.

Гази, ти имал ли си толкова дълги застои. Защото, аз за 6 месеца не бях имамала,(само кратички, до седмица) но сега съм в доста дълъг застой и съм в чуденка. :think2:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Зоната
 

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Стеф » Пет Мар 21, 2014 10:28 am

Отчет:
20.01 - 85,6 кг
20.02 - 81,2 кг
20.03 - 78,6 кг
И един чифт дънки за изхвърляне :laugh4:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Tony » Пет Мар 21, 2014 11:38 am

Браво, Стеф, страхотни резултати!

Тони, дори и да си в застой, добрата новина е, че все някога и той ще свърши. ;) Дали е седмица, или 10 дни все тая - ще свърши и после може да се учудиш колко бързо сваляш. :yess:

Аз също мога да се похваля с хубав резултат - 2,5 кг за 10 дни /и се претеглих по обяд и с дрехите... след като бях издрънкала почти литър чай и разни разтворими парацетамоли/. Аз последните 3 дни съм на легло с ужасен вирус и го карах малко едно към гьотере с храненето..т.е. нехраненето, защото така ме боли гърлото, че нищо не мога да хапна. :( Гледам поне разпределението на блоковете да спазвам, ама вчера със зор изядох едва 5 блока за целия ден. Знам, че това не е добре, ама не мога да се накарам да ям повече... Днес съм една идея по-добре и ще си приготвя нещо за обяд и вечеря. Сутринта се насилих и изпих едно мляко с 2 гр какао, вместо кафе и 3 бадема, които ми разказаха играта на гърлото. Та сега се лекувам с топъл чай и лимон. Дано вече ми поотмине, че тъкмо взех да се чувствам добре и ме посече вируса...
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Gazilot » Пет Мар 21, 2014 1:13 pm

HippoDel написа:Гази, ти имал ли си толкова дълги застои

Да, няколко. Аз се меря няколко пъти на ден, откакто съм почнал Зоната. Никога не се депресирам, а обратно, когато съм нагоре, или съм се фиксирал на определени килограми, това ми действа мотивиращо. Връщам лентата назад, какво и как съм ял, какво съм правил и вземам съответните мерки. Защото, колкото и да мериш и да се взираш в дисплейчето на везната, грешки се допускат. Трябва постоянна настройка на карбуратора. Например, когато кача малко или задържа, сменям храните - риба за П, само плод за В или 3 хранения ги меткам на млекце, или само зеленчук за В, решавам на момента, след като запитам мозъка си какво му се яде. И винаги правя обратното :). И се получава - излизам от застоя, но понякога са нужни няколко дена. Някога става и веднага. Пробвай, сама ще се удивиш, че действа :)
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот igito » Съб Мар 22, 2014 9:40 am

Не мога да се добера до шивашкия метър и до компютъра, но ето и моите резултати след втория месец.
20.01.14г.- ------- 22.02.14г ------- 22.03.14г.
115кг. ------ 108,7 --------- 106
ханш-126 -------- 124 -------- 122
талия-122 --------- 118 ---------- 113
ръст-178 --------- 178 -------------- 178

Килограмите са само 2,7 но пък сантиметрите в обиколка показват,че има голяма промяна. За около две седмици имах едно задържане на килограмите и ми беше гадно, но виждам как вече не мога да изляза за работа без колан, защото ми падат панталоните и дънките :laugh1: това ми харесва, и вече започнаха да ме питат какво правя :laugh3: отговарям, че ям като замаяна, щото то си е така.
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот tonyduve » Съб Мар 22, 2014 11:17 am

Гази , Ити,
нормално е , естествено...не може всеки ден да пада по половин кило ...така де . Инак след няколко месеца от Тони няма да има следа . И все пак се надявам да не е само водица сваленото . Спортувам ( ей на сегинка избягах 6,5 км ) , двоумя се следобед дали да карам колело в Морската или един пилатес...не знам .
Освен това от началото на тази година с почивки съм на Liquid Off . Т.е задържаната вода е на минимум .
Сланина е пък...сланина е :bigsm33:
Искам да споделя нещо . Снощи прегреших...но тази сутрин няма следа . Пак съм на същите килограми . Освен това промяната с мама е невероятна , макар да отказва да се тегли...И доста напето взе да ходи...в определени моменти я догонвам ( тя е на 72 и има проблеми с тазобедрена и колянна става ...) Напоследък я боли все по - слабо .
Колкото до тегленето...склонна съм да се съглася с Gazilot . Имах периоди на нетеглене с месеци ...щото ме е било страх де :) И в тез месеци достигах такъв прираст , че и най - добрите свинари биха ми завидели :)
Тony, миличка , пожелавам скорошно оздравяване и внимавай с парацетамола . Изобщо не е безобиден , гледай да редуваш с нещо друго ( аналгин ,аспирин , ибупрофен , във всичките му форми...) Да не е едно и също ( гадовете пускат парацетамол под 100 търговски имена и човек се обърква . Не надвишавай дневната доза .
Igi, на мен никой не ми е казал...явно промяната е голяма !
Последна промяна tonyduve на Съб Мар 22, 2014 11:20 am, променена общо 1 път
Аватар
tonyduve
 
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 8:20 am
Варна

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Самми » Съб Мар 22, 2014 11:19 am

Най-дългият ми застой беше от около два-три месеца. Вярно е, че той съвпадна със зимните месеци и празници, което е някакво обяснение. Най-радостното е обаче, че нещата се развижиха и то в момент, в който съм вкъщи. Бях почти обездвижена за 45 дни в гипс на целия крак. През това време се притесних, че ще кача килограми, макар да спазвах зоната неотлъчно (с леки прегрешения де :) ). Слалихме гипса и се оказа, че съм 1,5 кг надолу. Сега отново нямам особени движения освен рехабилитиращите упражнения по 3 пъти на ден и продължава движението надолу с още 1 кг. Така че, зонуващи, не се отчайвайте!
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот igito » Съб Мар 22, 2014 1:54 pm

Да, Тонидюв, промяната вече е голяма, но още не е пълна :laugh1: В началото ме гледаха с недоверие и ми говореха разни глупости, но сега има и погледи на завист :wow: Аз не бягам по толкова километри като теб, браво, но препускам по разни коридори и стълби от време на време и ходя по нощите напред -назад. Това е много лошо за постигане на режим, но какво да се прави, и честно казано спазвам Зоната и съм в нея, но не в педантичния й вариант.Въпреки това имам успех.
Като гледам и ти си от Варна или поне си във Варна, може да се засечем някъде по - нататък и да си споделяме напредъка
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот tonyduve » Съб Мар 22, 2014 2:15 pm

igi,
моята професия е отвратително натоварваща умствено и психически и няма никакъв елемент на физическо натоварване .(Впрочем това duve отзад не е нищо друго освен нескопосна абревиатура на " дърта вещица "- преди десетина години синът ми ми прави ник за една игра и така го измисли :laugh3: ) Запазила съм си го и всеки път се забавлявам ...
Моето физическо натоварване е неделно или сутрин ако съм втора смяна . След като си смених работата просто бях спряла да ходя на фитнес и това също помогна да втасам .
За срещането във Варна - супер! Мисля че и на още някой ник ми се беше мернало .
Аватар
tonyduve
 
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 8:20 am
Варна

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Съб Мар 22, 2014 5:37 pm

Самми написа:Най-дългият ми застой беше от около два-три месеца...

Е, значи да не се стряскам, явно е дошло време и за моя по-дълъг застой. ;) Аз, не че съм се стреснала особено, но ми е малко неприятно. :bored1: Все пак пролет е, усещането ми е, че слабея и постоянно чувствам празнота в стомаха, а килограмите и сантиметрите не мърдат. :doNotKnow: Но явно и другите сте се сблъсквали с това, така че търпение му е майката. :laugh:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот serena » Сря Апр 02, 2014 8:46 am

Добър ден на всички зонуващи :) От около 3 месеца спазвам режима на хранене и съм повече от доволна :yess: Резултата е минус 12 кг. Имам още много кг. за да съм във форма :( , но важното е , че се чувствам добре :) Последните 2 седмици свалам по 1,500 кг , а днес като се премерих видях 600 г за 3 дни, дали е нормално...Нямам промяна на блоковете приемам 11 дневно :hm: Пожелавам ви лек ден :)
Аватар
serena
 
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Мар 06, 2014 3:58 pm
Италия

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Стеф » Сря Апр 02, 2014 9:31 am

Добре дошла Серена :orangefl: :Boquett: Много хубави резултати за три месеца. Явно е дошъл и твоя момент на по-бавно сваляне на кг. Не се притеснявай :yess: Като си толкова отдавна в зоната защо не си направиш дневник и да опишеш преживяванията си до тук, да си описваш менюто и....не знам всичко каквото ти хрумне :shy:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот serena » Сря Апр 02, 2014 10:13 am

Здравей Стеф. Аз не живея в България и следя режима по италиански табели. Има много разлики и затова не мога да публикувам менюто си. Чета (с удоволствие) и ползвам и ваши рецепти и идеи .Доскоро
Аватар
serena
 
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Мар 06, 2014 3:58 pm
Италия

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Апр 02, 2014 11:29 am

Здравейте, днес ми е време за отчет! :Hello:
След около месец и половина задържане, мога да се похваля, че кантарът отново тръгна надолу и вече мога да отчета резултати. :smdance:
---------------------дата-----------тегло------ханш------корем-----талия
начало-------02.09.2013--------84,4---------115---------98---------92
след 1м------02.10.2013--------78,2---------111---------96---------89
след 2м------02.11.2013--------76,5--------108,5-------95----------86
след 3м------05.12.2013--------73,9---------107---------93---------84
след 4м------05.01.2014--------75,1--------------------------------------
след 5м------04.02.2014--------72-----------105---------89----------82
след 6м------01.03.2014--------72,7---------105---------89---------82
след 7м------02.04.2014--------71,5---------104---------89---------81

И така...за 7 месеца в Зоната -12,9кг! :hippo: :skyle11:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Апр 02, 2014 11:34 am

Здравей, Серена,
Драсни някои по-съществени разлики при основните храни в темата за "хранителни блокове", за да сравним българския и италианския опит!
Темата
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот marianapanova » Сря Апр 02, 2014 1:09 pm

Хипо,Серена, много ви се радвам липстваш ми и нс мен моето сваляне нс килограми,но и нс това за сега съм доволна,заливала съм тука едни 93кг и така да издържа един два месеца ще е геройство иначе си се храня в зоната, но за една седмица свалих 400гр сега се изследвам и ще споделям. Хапвам и червени храни.
А сега за Великден незнам как ще се удържа да не изям цял козунак :laugh:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

ПредишнаСледваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron