Отслабване в Зоната - тема 1

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот amaZONka » Нед Фев 23, 2014 8:12 pm

УАУ! Страхотни резултати момичета! :yess: :hug:
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Отслабване в Зоната

Зоната
 

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот eldass » Нед Фев 23, 2014 8:18 pm

Еййй, много ви се радвам като прочета за страхотните резултатите, Маня и Игито! Още повече се амбицирам и аз :yess:, така че споделяйте и не жалете тази темичка. :laugh3:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот igito » Пон Фев 24, 2014 7:06 am

Ами, да, но първо - нека да ядемммм :smdance: :laugh4:
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Стеф » Пон Фев 24, 2014 12:15 pm

igito написа:Ами, да, но първо - нека да ядемммм :smdance: :laugh4:


Е пак лииии? :lol: Моя мъж като ме види вечер да ям ми вика - уж си на диета пък ядеш пак вечер преди лягане.
Не може да разбере, че това не е диета, а балансирано хранене и никога не си гладен. :yess:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот tanita68 » Пон Фев 24, 2014 10:47 pm

Моя отчет за седмицата:
.............20.1.2014...........27.1.2014..........3.2.2014..........10.2.2014...........17.2.2014............24.2.2014
тегло.........91,5...............89,7(-1,8)..........88,9(-0,8)..........88,8(-0,1)...........88,1(-0,7)............86,9(-1,2)
ханш.........128................125(-3)..............123(-2)..............123...................122(-1).................122
корем........118................115(-3)..............111(-4)..............107(-4)...............107.....................107
талия........104................104...................100(-4)...............98(-2)...............97(-1)..................96(-1)
Тази седмица сантиметрите са в застой. Ама килцата направо хвърчат. :bigsm1: :bigsm2:
За пет седмици -4,6кг. :bigsm16:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот vanja » Пон Фев 24, 2014 10:58 pm

Браво, Танитка! Поздравления за изчезналите килца! Продължавай в същия дух да изчезнат още много:)
Аз ще се претегля в края на месеца, дано да покаже надолу. Иначе се чувствам много енергична и бодра :) :)
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Darina » Вто Фев 25, 2014 7:54 am

:bigsm16: Ура, урара! От днес 25.02.2014г постигнах първата си поставена цел: да отслабна с 10 кг.! Какво щастие!
Накратко: жена 40 г. старт: 30.11.2013г. ръст: 174 см, тегло: 102.3 кг., талия: 111 см., ханш: 124 см.
днес: 25.02.2014г. ръст: 174 см, тегло: 92.1 кг., талия: 106 см., ханш: 117 см.
резултат: тегло: -10.2 кг. , талия: -5 см., ханш: -7 см.
Споделям тук, защото зная, че само тук истински ще ми се зарадвате на успеха и защото това щастие дължа на всички вас, които пишете, споделяте опит и съветвате! Започвам да боря втората декада телесни мазнини и вече съм уверена, че ще имам успех! Бях се зарекла да не си правя дневник, докато не сваля 10 кг. и съжалявам, че не го направих, защото щях да си спестя много грешки, но сега възнамерявам да го направя когато имам време и то с цел да опиша точно грешките - осъзнати и неосъзнати, които съм допускала и които сигурно продължавам да допускам. И да не пропусна да се похваля: за тези 85 дни съм приобщила (надявам се да съм - времето ще покаже) 4 души към зоновото семейство с които всеки ден обменяме информация по телефона: правим менюта, смятаме грамажи и се радваме на успехите и самочувствието си. Благодаря Ви!
Всяко отделно действие и животът като цяло (ако не се превърне в природна случка, а се води съзнателно) означава поредица от най-дълбоки решения, чрез които душата избира своята съдба, смисъла на своята дейност и съществуване. Макс Вебер
Аватар
Darina
 
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 9:54 pm
Варна

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Karrita » Вто Фев 25, 2014 9:08 am

Дарина, аз бях те отписала, защото не си писала от доста време, а гледай то какво става, нашето девойче тайничко се подвизава в Зоната и жъне плодовете й. :)
Браво, браво! Само човек който е убеден, че знае какво иска, може да го постигне! :bigsm20:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Вто Фев 25, 2014 10:29 am

Дари, браво! :bigsm20: Страхотни разултати, много се радвам за теб! :bigsm21:
Направи си дневниче и пиши по-често, че ни липсваш. :)
Успех! :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Вто Фев 25, 2014 1:11 pm

Браво, Даре!
Дано да си направила снимки в началото, за да може после (стига да имаш желание, разбира се) да обогатим рубриката "Преди - след".
Която рубрика обаче още не сме пуснали ... :hm:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Darina » Вто Фев 25, 2014 6:50 pm

Благодаря за адмирациите! Ити, пускайте рубриката, защото имам снимки в профил и анфас. Тук съм и нямам намерение да напускам зоновото семейство, но като ви чета какви виртуози сте в кухнята няма с какво да се включа, просто съм удивена от фантастичните зонови рецепти, които сте сътворили. Моята най-сложна рецепта е телешко варено, защото всичко може да се претегли когато е сготвено поотделно :laugh:. Почти 3 месеца съм на т. нар. прости манджи: месо, най-вече пуешко и телешко, салати от пресни зеленчуци, плодове, ядки, маслинки и сирене котидж, но пък не тръгвам сутрин без торбата с кутийките храна - всичко претеглено до грамче. Единствено кашкавалът ми липсва и откакто Пламчето или Хипо (не си спомням точно) ме скастри преди около 25 дни не съм вкусвала, а преди изяждах на ден поне по 100 тина грама, но както е казал мъдрецът: всеки лош или добър навик с времето се изкоренява, един за месец, друг за повече.
Всяко отделно действие и животът като цяло (ако не се превърне в природна случка, а се води съзнателно) означава поредица от най-дълбоки решения, чрез които душата избира своята съдба, смисъла на своята дейност и съществуване. Макс Вебер
Аватар
Darina
 
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 9:54 pm
Варна

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот igito » Вто Фев 25, 2014 9:06 pm

HippoDel написа:Дари, браво! :bigsm20: Страхотни разултати, много се радвам за теб! :bigsm21:
Направи си дневниче и пиши по-често, че ни липсваш. :)
Успех! :hug:

Извинявайте, но какво пишете в дневниците, сигурно какво ядете или нещо друго...аз ощенямам такъв, но си драскам по някога в един тефтер :think2:
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот tanita68 » Вто Фев 25, 2014 9:43 pm

igito написа:Извинявайте, но какво пишете в дневниците, сигурно какво ядете или нещо друго...аз ощенямам такъв, но си драскам по някога в един тефтер :think2:

Ами прочети някой от дневниците, всеки си пише различно - някои какво ядат, други разни общи теми, всеки сам решава какво да пише там. Като споделяме менютата си има възможност да ни коригират ако грешим някъде.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Вто Фев 25, 2014 10:00 pm

Браво Даре, страхотни резултати. :bigsm20: Що се касае до кашкавала, ако толкова много ти се яде сметни си го по етикет и хапни 1/2 или цял блок. Той със сигурност ще е мазнина. Аз преди да почна със Зоната много обичах синьо сирене(Рокфор), направо умирах за него. Бях си го изчислил за 1БМ=5 гр.(при около 29% масленост за 100 гр). Мажех си го върху ръжена филийка и м.м.м...вкуснотия. Напоследък въобще не ме привлича. Зоната ни дава свободата да ядем от всичко, но в правилната пропорция. Дори и Барито пише, че можем да приемаме от неблагоприятните продукти, но те не трябва да надвишават 20% от цялата храна(цитирам по памет).

Иги, в дневника си можеш да пишеш всичко(дано Ити не ме чуе :laugh4: ). Да споделяш и да задаваш въпроси които те вълнуват.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Dianant » Сря Фев 26, 2014 10:17 am

Здравейте зонари, напоследък нямам много време да пиша. При мен е малко в застой отслабването. За 6 седмици съм свалила само 3 кг :( Предимно около талията и корема. Изводът е ,че не се движа достатъчно. Аз си знам - нямам ли движение, няма сваляне, а само задържане. :th:
Dianant
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 11:57 am
The Nederlands

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот eldass » Сря Фев 26, 2014 11:35 am

Dianant, аз бих се радвала на тези резултати - здравословно, умерено и сигурно. А за намаляването на обиколките от корем и талия - :bigsm20: това е най-хубавото, защото точно там са вредните мазнини, които объркват инсулина и предизвикват инсулиновата резистентност, съответно сърдечно-съдовите болести и диабет!
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

ПредишнаСледваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта