Здравето в Зоната

Дискусии свързани със здравето - съвети и начини за постигане на по-добро здраве.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Маня » Нед Авг 31, 2014 9:28 pm

Тони, ако успееш да храниш човечето по Зоната или около Зоната, организмът му сам ще се стабилизира и ще се засили имунната му система. Добавянето на рибено масло ще е още един плюс. Не че няма да се разкиха или разсмърка, но всичко ще минава по-леко, а и ще е по-рядко.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Здравето в Зоната

Зоната
 

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Tonkata » Нед Авг 31, 2014 9:41 pm

Manya написа:Тони, ако успееш да храниш човечето по Зоната или около Зоната, организмът му сам ще се стабилизира и ще се засили имунната му система. Добавянето на рибено масло ще е още един плюс. Не че няма да се разкиха или разсмърка, но всичко ще минава по-леко, а и ще е по-рядко.

Ех, Маня "човечето" е пълнолетна госпожица и ушите и са позапушени когато мама говори. Ама тази година, както и тя самата отбеляза "надминах себе си" боледуването и беше в повече.
Доколкото да се храни в Зоната, иска и се и опитва. Но тъй като живее самостоятелно май мързела и е в повече и ту влиза, ту излиза от Зоната. :refuse:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Tonkata » Нед Авг 31, 2014 9:51 pm

tanita68 написа:....................А това за ваксините, особено противогрипните дето като наближи есента и започват да ги рекламират си е точно така - сестра ми една година ваксинира децата си и цяла зима боледуваха. От тогава не е ползвала ваксини и са по-добре.

Ще опитаме с бъза, пък дано се получи. :)
Доколкото до ваксините, в нашето семейство сме твърдо против и никога не сме си слагали противогрипни ваксини. Считаме, че това е една добре измислена акция на фармацевтичния бизнес за увеличаване на и без това немалките им приходи ! :bigsm32: :bigsm32: :gunshot:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Маня » Нед Авг 31, 2014 10:01 pm

Бъза можеш да го направиш със стевия, за да няма захар. То май се правеше от цвят това чудо. И може да е малко късно. Но със стевия стават страхотни сладка. Просто се вари плода в много малко вода, колкото да омекне леко. След това се послажда с течна стевия и се добавя желиращ агент (агар-агар или пектин), затваря се в буркан и се стерилизира за 5 минути. И компоти стават със стевия.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Сеп 01, 2014 10:01 am

Аз имам предвид не само противогрипните ваксини.
Но щом вече е пълнолетна, значи е минала през задължителното ваксиниране.

Пращам ти на лично телефона на хомеопата.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот eldass » Пон Сеп 01, 2014 12:39 pm

Аз препоръчвам клеева тинктура за подсилване на имунитета. Започва се точно сега и се приема до края на март всеки ден. На детето давам по 6-10 капки, аз приемам 30. Може да се закупи от специализиран магазин за мед и пчелни продукти готова, от аптека или да се направи домашна. Аз си я правя вече вкъщи от доста време. Купувам 3 пръчки клей, замразявам ги и ги натрошавам ситно в стъклен буркан с винт, наливам и 200 мл. 95% спирт. Разклаща се всеки ден и така около 30-40 дена. Прецежда се и се поставя в тъмно шише с капкомер.
Пресен случай от днес - събуждам се с болки в гърлото. Веднага си направих гаргара и вече нямам помен от неприятно усещане. Повтаря се няколко пъти на ден.
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот tanita68 » Пон Сеп 01, 2014 1:59 pm

Manya написа:Бъза можеш да го направиш със стевия, за да няма захар. То май се правеше от цвят това чудо. И може да е малко късно. Но със стевия стават страхотни сладка. Просто се вари плода в много малко вода, колкото да омекне леко. След това се послажда с течна стевия и се добавя желиращ агент (агар-агар или пектин), затваря се в буркан и се стерилизира за 5 минути. И компоти стават със стевия.

Маня, от цвят се прави сироп и то от цвят на дръмбъз(поне така му викат по нашия край), растението е по-скоро като дърво, цъфти през май, юни в зависимост от надморската височина - например в моя край цъфти през май, а в Родопите където съм живяла цъфти през юни, дори и началото на юли.
Това се прави от плодовете на бъза, тоя дето расте покрай пътищата и на мен лично ми мирише неприятно. Две различни растения са, но повечето хора ги наричат с едно име. :) Освен това този сироп не се вари, налагат се един слой плодове, един слой захар и така се редуват докато се запълни съда, престояват определено време, след което се прецежда и се налива в шишета. Не се вари - самата захар го консервира и пречи да се развали. Приема се по 1с.л. на ден. Лично аз предполагам, че го препоръчват като средство за подсилване на имунитета поради голямото количество витамини, които се съдържат в него и се предполага, че зимно време липсват на организма. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Tonkata » Вто Сеп 02, 2014 10:03 am

eldass написа:Аз препоръчвам клеева тинктура за подсилване на имунитета. Започва се точно сега и се приема до края на март всеки ден. На детето давам по 6-10 капки, аз приемам 30. Може да се закупи от специализиран магазин за мед и пчелни продукти готова, от аптека или да се направи домашна. Аз си я правя вече вкъщи от доста време. Купувам 3 пръчки клей, замразявам ги и ги натрошавам ситно в стъклен буркан с винт, наливам и 200 мл. 95% спирт. Разклаща се всеки ден и така около 30-40 дена. Прецежда се и се поставя в тъмно шише с капкомер.
Пресен случай от днес - събуждам се с болки в гърлото. Веднага си направих гаргара и вече нямам помен от неприятно усещане. Повтаря се няколко пъти на ден.

За клеевата тинктура съм с двете ръце "ЗА" :yess:
Благодарение на гаргарите с нея сме спасили много "гърлобол" и лежане вкъщи, но не знаех че може да се приема и за засилване на имунитета!
На тези които решат да го ползват за гаргара препоръчвам да внимават да не си изцапат дрехите и да мият фаянса веднага след изплюване, защото е с по-особена консистенция - лепкаща и като че ли мазна предвид спецификата на пчелния клей и се отпира и мие много трудно. :laugh:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот eldass » Вто Сеп 02, 2014 11:53 am

Тони, последно като си купувах клея, пчеларят ми показа как си носи шишенце с тинктура винаги с него. Изрично ме предупреди да не я плюя /не го правех и преди това/. Личната ми лекарка ме посъветва за тази профилактика за месеците септември-март и вече няколко години я спазвам.
Да, цапаща е процедурата по домашното приготвяне, особено в частта с прецеждането :stupid: но вече се специализирах. :)
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Tony » Вто Сеп 02, 2014 9:58 pm

Manya написа:Тони, ако успееш да храниш човечето по Зоната или около Зоната, организмът му сам ще се стабилизира и ще се засили имунната му система. Добавянето на рибено масло ще е още един плюс. Не че няма да се разкиха или разсмърка, но всичко ще минава по-леко, а и ще е по-рядко.


Подкрепям с 2 ръце. Моите също ядат зонови храни и ястия - като готвя за нас, готвя и за тях. Разбира се, далеч не ядат само такива храни, но поне 2 от 5 хранения са зонови с добавка много плодове и зеленчуци и наистина не са боледували от повече от половин година, ако изключим варицелата, която караха през юни. Те, принципно моите деца не боледуват често /досега антибиотици не са пили, а най-силното лекарство е нурофен и хомеопатичен сироп за кашлица, че личният ни лекар е и хомеопат/ и ако нещо вирусно пренесат обичайно минава за ден-два, но откакто се хранят и по/около зоната пък не са боледували хич.

Нищо засилващо имунитета не съм им приготвяла досега, ама сякаш и нямат нужда, да чукам на дърво. :)

Адаш, дано се закрепи дъщеря ти, че като не е при теб си представям как я мислиш, когато не се чувства добре. :hug:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Italiano » Вто Сеп 02, 2014 11:21 pm

Хей, белгийското Тони, този Нурофен е изключително вреден!
:refuse:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Tony » Вто Сеп 02, 2014 11:54 pm

Знам, Ити, но е по-малкото зло от Панадола, който доказано уврежда черния дроб. За съжаление при 40 С температура бабешките ми методи на смъкването ѝ не успяват да се справят и се налага прием на температуро-болко-понижаващо средство. Добрата новина е, че рядко се налага да го пият. Аз температуропонижаващо преди да вдигнат 39,5 С не давам - лоша майка, кво да кажеш :)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Сеп 03, 2014 8:59 am

Мда, и нашият хомеопат казва, че под 39 градуса температура не се сваля, защото с нея организмът се бори с инфекции, вируси и т.н.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот eldass » Сря Сеп 03, 2014 9:39 am

Моето дете също не боледува и до сега не е пило антибиотици, аз също не давам температуропонижаващо до 39 градуса, но то се е налагало само веднъж дваж досега.../да не ме види дявола :stupid: /
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот markizzz » Пон Сеп 08, 2014 2:04 pm

Привет на всички,да се вмъкна и аз в темата за температурите...има едно сиропче,МИГ за деца,което е също доста добро средство за бързо сваляне на температура.Моята дъщеря също не е от "проблемните" така да се изразя деца,които често боледуват,но за жалост миналото лято преживяхме един гърч с температура по-ниска от 39.След това в случаите,когато вдигаше съм й давала основно този медикамент.Изпихме какви ли не имуностимуланти,защото с тръгването на ясла последваха и многобройните разболявания,сега пие само клеева тинктура сутрин и вечер,без да съм я спирала през лятото...До тук с моя опит, майчински, :) ...
Сега искам да Ви попитам дали някоя от вас има опит в комбинирането на зоната и кисти на яйчниците.Откриха ми една доста голяма преди около 2 месеца...в следствие,на което започнах медикаментозно лечение,спрях зоната,на моменти спирах изобщо да ям,защото се чувствах ужасно.Сега пак се чувствам така с малката разлика,че успявам да сложа нещо в устата си.Резултатът- безброй проблеми с вените,подути крайници, подут корем с болки в стомаха и поне добрата новина след всичко това е намалята на половина киста...Иска ми се отново да започна да се храня зоново,защото /освен разбира се др симптоми/с зоната се чувствах свежа и изпълнена с енергия...Това е накратко.Усмихнат и ползотворен ден на всички Ви желая :bouquet:
Истинските неща са невидими за очите
Аватар
markizzz
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Май 20, 2014 10:15 am
Ямбол,България

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Karrita » Вто Сеп 09, 2014 7:50 pm

Според мен е грешка, че си спряла Зоната.....Започвай я бързо и пий рибено масло ( прочети за него в сайта).
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

ПредишнаСледваща


Назад към Здраве

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron