Здравето в Зоната

Дискусии свързани със здравето - съвети и начини за постигане на по-добро здраве.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Pipilota » Сря Мар 19, 2014 2:27 pm

tonyduve Изобщо не си ни досадила с дългия си пост. Напротив, много си ни полезна :hug: Благодаря ти за мнението. Аз също съм против английската сол. За мен спасението са фибрите и някой чайчета....
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Здравето в Зоната

Зоната
 

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Мар 19, 2014 3:24 pm

pipilota написа:tonyduve Изобщо не си ни досадила с дългия си пост. Напротив, много си ни полезна :hug: Благодаря ти за мнението. Аз също съм против английската сол. За мен спасението са фибрите и някой чайчета....

И аз съм на същото мнение. :yess: Аз лично, слава Богу, никога не съм имала проблеми с WC-то, нито в Зоната, нито извън нея, така че не мога да говоря от опит. Но съм чела и чувала от мои приятелки, че са си създали големи проблеми с използването на английска сол. Така че смятам, че поста на tonyduve е много полезен. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот did_i » Сря Мар 19, 2014 5:01 pm

Засега разчитам на прясно мляко сутрин, печена тиква, сурови зеленчуци и манЖории. Но истината е, че проблема е, че преди зоната не съм яла всекидневно месо или млечни. Погледнато реално 84 гр. пилешко за едно хранене са никаква порцийка, но при всеки прием да има нещо месно или мляко явно ми оказа влияние. Не съм се отказала и дано се оправи положението, че ми води много неприятни последици :(
did_i
 
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Мар 12, 2014 4:44 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот tonyduve » Сря Мар 19, 2014 7:18 pm

Благодаря ви за търпението :bouquet:
Имам и още един лек за запек : :running: Установих че след 6 км първата ми работа е да отърча до WC -to .
Аватар
tonyduve
 
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 8:20 am
Варна

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Pipilota » Чет Мар 20, 2014 5:03 am

HippoDel написа:....Аз лично, слава Богу, никога не съм имала проблеми с WC-то, нито в Зоната, нито извън нея, така че не мога да говоря от опит

Офф Хипчоо, и аз бях като теб, от както се помня никога не съм имала проблеми с WC-то. Бях като часовник всяка сурин след кафето....обаче от както спрях цигарите...майко мила, в оргаизма ли какви ли не бури не се случиха...и вече 6 месеца от както съм враг на цигарите и запека ми стана голям приятел- мамка му и запек :ang: И няма отърване...и за сега се справям с лененото семе, и чай, ама докога ще е така не знам...И то по скоро не знам дали да го нарека запек, или просто че го няма...ям, ям, ям, а количеството което отива в тоалетната е несъответстващо малко :laugh4: и отделно още и още огладнявам по-рано от нормалното, изобщо взех да се чудя колко време му трябва на моето тяло, за да свикне че вече ще живее в чиста от никотин атмосфера... :think2:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Мар 20, 2014 10:40 am

pipilota написа:Офф Хипчоо, и аз бях като теб, от както се помня никога не съм имала проблеми с WC-то. Бях като часовник всяка сурин след кафето....обаче от както спрях цигарите...майко мила, в оргаизма ли какви ли не бури не се случиха...и вече 6 месеца от както съм враг на цигарите и запека ми стана голям приятел- мамка му и запек :ang: И няма отърване...и за сега се справям с лененото семе, и чай, ама докога ще е така не знам...И то по скоро не знам дали да го нарека запек, или просто че го няма...ям, ям, ям, а количеството което отива в тоалетната е несъответстващо малко :laugh4: и отделно още и още огладнявам по-рано от нормалното, изобщо взех да се чудя колко време му трябва на моето тяло, за да свикне че вече ще живее в чиста от никотин атмосфера... :think2:

Pipi, ми ти колко време си го мъчила с тези цигари, сега тялото ти си го връща, мъчи те със запек. :laugh: Само дано да не е толкова дълго, колкото години си пушила. ;)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот TheCatCharli » Чет Мар 20, 2014 3:16 pm

Активния спорт също помага срещу тоз враг- запека :laugh4:
Бащата навремето ми разправяше, че трябва да спортувам за да не са ми лениви червата (едно от хилядите указания/ упреци :lol: ). По мен съм забелязал, че като дрема дълго време пред компютъра без никаква кой знае каква физическа активност проблемите със задържането зачестяват.
Аватар
TheCatCharli
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 9:54 am

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот eldass » Чет Мар 20, 2014 6:46 pm

Аз нямам този проблем на Зоната, дори съм като часовник. Отдавам го на многото зеленчуци, които ям ежедневно в съчетание със спорта и водата, която пия.
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Стеф » Пон Мар 24, 2014 2:03 pm

Преди да вляза в Зоната бях в другата крайност - ходех по три пъти на ден. Но в първия месец в Зоната разбрах какво е това запек и си мисля че причината са сухата храна и ядките, които приемах като мазнина. Сега като започнах да ям повече зеленчуци и най-вече коприва, спанак и маруля, да чукам на дърво нещата се нормализираха - всяка сутрин след закуска.
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Мар 24, 2014 7:33 pm

Нормално, фибрите са си голяма работа.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Tony » Сря Мар 26, 2014 12:23 am

А, здрасти и в тази тема. Аз пък откакто сутрин пия протеини на прах и с тях ям круша като въглехидрати и ядки, а след час изпивам 1 блок мляко с кафе и грижи нямам изобщо с ходенето до ВС-то. Рядко пропускам сутрините, но тогава преди обяда пия чай от салвия и слагам 1-2 листенца сена и ефекта също е много бърз и облекчаващ. Разбира се, не трябва да се прекалява със сената, защото се привиква към нея, но ако се сменят "слабителните" съставки в храната през 2-3 дни, т.е. да се редуват ленено семе, чай, плод сутрин и сякаш проблемите намаляват... Аз като човек все с подобни проблеми от пубертетските години мога да го кажа от опит...неприятен...но сега се чувствам добре в Зоната.

Аз пък съм без жлъчен мехур и избягвам да ям жълтъци и месо обичайно ям 1 на ден, за да може организма ми да се справя с наличните му жлъчни сокове, защото си няма на слад, горкият. Но вчера ядох едни сладки кексчета, които си правя за следобедна и късна закуска, а там сложих 2 цели яйца и не знам от тях ли, но снощи имах болка лека в страни, точно там където беше жлъчният мехур...и сега съм се ошашкала дали не съм прекалила с месото и яйцата? То вярно, че с 2 яйца стават 8 кексчета, но за 24 часа ми се събират 2 кексчета и 84 гр нетлъсто свинско....на другото основно хранене ядох Рикота и белтък от варено яйце.

Има ли други без жлъчен мехур и дали имат подобни проблеми?
Последна промяна Tony на Сря Мар 26, 2014 2:38 pm, променена общо 1 път
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот tanita68 » Сря Мар 26, 2014 12:03 pm

Tony написа:Аз пък съм без жлъчен мехур и избягвам да ям жълтъци и месо обичайно ям 1 на ден, за да може организма ми да се справя с наличните му жлъчни сокове, защото си няма на слад, горкият. Но вчера ядох едни сладки кексчета, които си правя за сладобена и късната закуска, а там сложих 2 цели яйца и не знам от тях ли, но снощи имах болка лека в страни, точно там където беше жлъчният мерух...и сега съм се ошашкала дали не съм прекалила с месото и яйцата? То вярно, че с 2 яйца стават 8 кексчета, но за 24 часа ми се събират 2 кексчета и 84 гр нетлъсто свинско....на другото основно хранене ядох Рикота и белтък от варено яйце.

Има ли други без жлъчен мехур и дали имат подобни проблеми?

Тони, и аз нямам жлъчка от 2007г., но досега не съм имала проблеми от това, нито преди, нито сега. Всъщност единствения ми проблем беше с едни пържени патладжани докато бях бременна с дребосъчко, обикновено усещам тежест и ако хапна повече чесън, но иначе всичко е наред. Основните ми протеини са месо и риба. Сутрин хапвам котидж и извара. Не съм забелязала болка или тежест. Аз по принцип не съм голям любител на яйцата и ги използвам основно като правя мъфини и сладкиши. Вчера например цял ден не бях в къщи и основното ми хапване на обяд беше мъфини и сладкиш с боровинки. Не съм забелязала проблем, но то си зависи от самия организъм.
Аз вчера бях на зъболекар и понеже проблема е сложен(зъба, който лекуват е част от мост и моста не се сваля), та затова се наложи да пътувам на 60км при специалисти. Ако си бях в България щяха да ми свалят моста и после да се наложи да се прави отново. Та сега съм и на антибиотици на всичкото отгоре. С изключение на подутата дясна страна и дискомфорта от това се чувствам отлично. :bigsm1: :bigsm2:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Tony » Сря Мар 26, 2014 2:54 pm

Благодаря за споделеното, tanita68.

Аз понеже се страхувам да не претоваря организма си затова и повече от 1 дневно месо не ям, а и жълтъци избягвам, защото знам, че при по-голямо количество жлезата, която произвежда соковете, които ги разграждат не може да им смогне - то това реално май е и функцията на жлъчният мехур - да излее складираните сокове в него, ако се хапват повече от някои храни. При мен се наложи да го отстранят след първата бременност, че получавах ужасни спазми и на 2 пъти правих възпаления от многото и дребни камъчета, които се бяха образували вероятно следствие на бременността. Вече 5 години и аз съм без него и не съм усетила да ми липсва особено, още повече че вкъщи принципно не се яде тлъсто, не пържа от години и т.н. Но сега нещо се притесних дали не съм прекалила...ще се наблюдавам тези дни пък да видим - може да е било от нещо друго. :think2:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Мар 26, 2014 7:34 pm

Мисля, че не може да се прави заключение, че яденето на повече суха храна води до запек. Твърдя го, защото при мен няма проблем с ходенето до WC въпреки че до голяма степен храната ми е "сухоежбина".
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот tanita68 » Чет Мар 27, 2014 12:37 am

Тони, не виждам как можеш да претовариш организма си с количествата месо, които ядеш. То зависи все пак и по колко блока ти е едно хранене, но аз обикновено не ям за всичките блокове като протеин месо. Например на обед имам 4 блока, но месото е два или три блока(обикновено като е пилешко са 3), останалите са извара с подсладител и добавен плод за десерт или йогурт с подсладител и канела. Само риба когато ям всичките блокове са ми риба, по стар навик не смесвам риба с млечни продукти. :bigsm1:
Моята жлъчка беше диагностицирана доста преди да започне да ми прави проблеми, но накрая преди операцията бях стигнала до 3-4 пъти месечно посещение на бърза помощ и отделно още няколко кризи, които успяваха да минат с обезболяващи в къщи. От бърза помощ бяха започнали да мърморят, че много често ги посещавам. Операцията беше по "безкръвен" метод, с лазер. Извадиха ми 12 камъчета с окраска като тигрово око и големи около 7-8мм, абсолютно еднакви по форма и големина. Даже сестра ми искаше да ми направи гердан от тях. Още ги пазя някъде из къщи.
Надявам се да нямаш проблеми с липсващата жлъчка. А за яйцата - аз не съм им голям любител както вече писах, използвам ги за някои манджички и за сладкишите. Даже и по Великден едва ли изяждам повече от едно яйце. Затова и не боядисвам много.
Дъщеря ми също е с премахната жлъчка след първата бременност, затова и наддаде бая килограми и сега се надявам да я приобщя към този начин на хранене. Но при нея е малко по-сложно, трябва да се съобразява със свекър и свекърва и засега още се двоуми. Надявам се като види резултата и ефекта върху мен и тя да се запали. :bigsm1: :bigsm2:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Tony » Пет Мар 28, 2014 12:14 pm

tanita68 написа:Дъщеря ми също е с премахната жлъчка след първата бременност, затова и наддаде бая килограми и сега се надявам да я приобщя към този начин на хранене. Но при нея е малко по-сложно, трябва да се съобразява със свекър и свекърва и засега още се двоуми. Надявам се като види резултата и ефекта върху мен и тя да се запали. :bigsm1: :bigsm2:


Мислиш ли, че това може да е причина за напълняване? Факт е, че аз с втората бременност качих повече кг, отколкото с първата. :think2:

Иначе на основно хранене повече от 3 блока нямам, защото ям по 10 бл, а когато имам повече движение по 11, но тогава закуската вместо 2 блока ми става 3, а обяда и вечерята си остават по 3 и 2 закуски по 1 блок. Понякога и 3-те блока са ми с месо, но ако на обяд ям месо, вечер гледам е котидж, или белтъци.
За съжаление тук извара няма, а за да си направя сама си е хамалогия и от обезмаслено мляко не излиза кой знае колко като количество. Ето защо ям предимно котидж чийз - изчислено по етикет и има нещо средно между извара и кисело мляко, което наричат kaas, но той по етикет трудно се балансира, защото не е в най-благоприятната комбинация от В и П. Затова нямам голям избор и ям и белтъци, но поне гледам жълъка да избягвам.

Благодаря ти още веднъж за споделеното!
Последна промяна Tony на Пет Мар 28, 2014 5:32 pm, променена общо 1 път
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

ПредишнаСледваща


Назад към Здраве

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron