Протеини в Зоната

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот gogo » Пет Мар 14, 2014 6:17 am

Пламче,
Хиляди благодарности за направения разбор. :bigsm22: Явно Този - Now Foods, Pea Protein, Unflavored, 12 oz (340 g) не е лош избор на достъпен ценово протеин. Сега и ако Пипи вземе отношение ще бъде добре, а и който се смята за сведущ - чакам мнения дали да пия такъв протеин.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Протеини в Зоната

Зоната
 

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Пет Мар 14, 2014 8:00 am

gogo написа:Пламче,
Хиляди благодарности за направения разбор. :bigsm22: Явно Този - Now Foods, Pea Protein, Unflavored, 12 oz (340 g) не е лош избор на достъпен ценово протеин. Сега и ако Пипи вземе отношение ще бъде добре, а и който се смята за сведущ - чакам мнения дали да пия такъв протеин.

Гого, за вас винаги :love:
И аз честно чакам отношение по въпроса от Пипи, Барито не е взел под внимание този протеин, а аз съм многоо впечатлена от ползите на граха като концентрация на аминокиселини и още повече, че разширява кръвоносните съдове и помага кръвоснабдяването....или да взема да се обадя на някои консултант ли?! :doNotKnow:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Пет Мар 14, 2014 8:09 am

Italiano написа:Караш ме да потривам ръчички ...
Но все пак недей да си гърмиш патроните (контактите) заради нас!
Ние пак си те обичаме и без да ни уреждаш протеинчета!
:bouquet:

Ити, ако ще бъркаме в бурканчето с мед, поне да е на дълбоко :laugh: :laugh: така де, за мен никога не е било проблем да се занимавам с протеини като всеки ден съм във фитнес залата и така или иначе тези хора ги виждам всеки ден :yess: все пак и ти си много прав, защото едва ли мога да си позволя да взема повече от 3 бр...та първо да видим колко ще ни излезе, а после да му мислим.... :hm:
П.С. Да подчертая, че аз пък ви обичам още повече :love1: :love1: :grouphug:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Kalina » Съб Мар 15, 2014 4:00 pm

Здравейте, реших да ви попитам колко често използвате протеина на прах, че с това хапченце" еутирокса "за хашимото в комбинация с млечни продукти, нещо получавам сърбежи по лицето. Та реших поне на сутрешна закуска да си правя шейкове.Пиша и се чудя до къде стигнах, преди години сина ми като беше в тинейджърските години, ми спомена нещо,че ще приема протеини аз изпаднах в такъв ужас, сега ако разбере ще каже, а а помниш ли. Скоро влезнах в един фитнес магазин да по огледам протеините , продавача така ме изгледа, чак ми стана неудобно. Пита ме дали аз ще го използвам. :bouquet: :wave:
Аватар
Kalina
 
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Ное 26, 2013 9:39 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Tatyana » Съб Мар 15, 2014 7:45 pm

Пламче, и аз много благодаря за подробната информация :bigsm21: . Тази тема още не съм успяла да я изчета цялата, а и доста време ще ми трябва да се ориентирам кой протеин е добър. Тъкмо мисля тези дни да поръчам втората доза рибено масло и този протеин идеално ще се върже в поръчката, без да ходи до митница. Благодарение на подробните указания на Гого преди 2 дни си взех първата поръчка с рибено масло от пощата и съм много щастлива :bigsm16:
Plam4e22 написа: Наистина по самата си същност растителните протеини имат ниска биологична стойност, но когато става дума за ГРАХОВ ИЗОЛАТ, ситуацията леко се променя. От концентрира­на форма на протеин от около 6% в пресния грах,достигат до около 90% :yess: :yess: в грахо­вия протеин изолат на прах.

Само не разбрах въпросния протеин грахов изолат ли е? И дали дозите на приемане са като на другите протеини? Извинете за лаишките въпроси, но с тези протеини още ми е доста мътно… А не съм голям любител на месото и такъв протеин много ще ми помогне в менюто.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Вто Мар 18, 2014 1:12 pm

Kalina написа:Здравейте, реших да ви попитам колко често използвате протеина на прах, че с това хапченце" еутирокса "за хашимото в комбинация с млечни продукти, нещо получавам сърбежи по лицето. Та реших поне на сутрешна закуска да си правя шейкове.Пиша и се чудя до къде стигнах, преди години сина ми като беше в тинейджърските години, ми спомена нещо,че ще приема протеини аз изпаднах в такъв ужас, сега ако разбере ще каже, а а помниш ли. Скоро влезнах в един фитнес магазин да по огледам протеините , продавача така ме изгледа, чак ми стана неудобно. Пита ме дали аз ще го използвам. :bouquet: :wave:

Калинке, радвам се, че си се престрашила да вземеш протеин, тъй като е много добро решение в твоя биха казала сложен случай. Обожавам да прибягвам до една дозичката протеин сутрин :yess: , когато бързам и нямам никакво време да ям или готвя, но през останалото време гледам да ям истинска храна....
П.С. За да се чувстваш по-комфортно, пазарувай в и-нет, защото аз като момиче, пак много не се вписвам в тези "мускулести" магазини :laugh:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Kalina » Сря Мар 19, 2014 2:42 pm

Пламче, благодаря за съвета смятам тия дни да си поръчам. :yess:
Аватар
Kalina
 
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Ное 26, 2013 9:39 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Pipilota » Чет Апр 03, 2014 2:39 pm

Охоо, в тази тема от кога не съм влизалааа.. трябва да изчета малко странички назад май ;)
Иначе дойдох тук да кажа на Ити кой протеин използвам аз :) Може пък и в европа някъде някъде да се продава...Isopure Low Carb Chocolate
Аз си ги въртя редовно най-различните вкусове на ягода, шоколад, ванилия и т.н, Префектни са ми, особено като трябва да заблуждавам дъщеря ми, че не яде зоново ;) А на мъжо любимото- от вечерта като му накисна 4 блока овес, и сутринта само го стопля и слага 4 блока шоколадов или ягодов протеин...и вкусотийка просто :peace1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Маня » Чет Апр 03, 2014 2:48 pm

При последната поръчка на рибено масло си поръчах тестче на този протеин. Оказа се много добър. Разстваря се безпроблемно във вода (за разлика от другите, които имам на разположение - суроватъчни, соеви, грахови, конопени и т.н.)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Апр 04, 2014 11:54 am

Plam4e22 написа:Все пак има добри варианти за не толкова съкрушаващи цени: http://shop.bb-team.org/now-foods-whey-protein-isolate това ми е най-любимият пример за ИЗОЛАТ

Хммм, този излиза 83 стотинки на блок (ако съм го сметнал правилно).
Излиза ми по-евтино да ям пастърма и филе Елена.
А и има подсладител.
Надявах се на нещо докъм 40 стотинки за блок. Айде 50 да са в краен случай.
:refuse:
Изглежда е мисия невъзможна.

Пламче, благодаря ти за усилията!
Сега имаш разрешение да се завърнеш към обичайните си ежедневни задължения. :laugh1:

п.с. Пипи, на този твоя не мога да му хвана спатиите. Колко излиза 1 блок като грамаж и цена?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Пет Апр 04, 2014 10:30 pm

Леле, поласкана съм, че вече съм в отпуска :laugh:
П.С. Ити, тъкмо днес ми беше възможно най-петъчно,та нямам търпение да се върна към любимите ми занимания-->ремонт и чистене :laugh4:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Апр 04, 2014 11:30 pm

Have fun! :yess:
:laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пет Май 02, 2014 10:07 pm

GODzillata написа:Защо 8БП са 62 гр. сухи........не са ли 56гр.? :hm:

Няма сух протеин, който да е 100% протеин. До колкото знам, най-пречистения е с 90 на 100 протеини. Значи 1ПБ=7,77г., от където следва, че 8ПБ=62г. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот eldass » Съб Май 03, 2014 8:25 am

Годзи, моят протеин е 7,8 гр. за блок. Стевия има в протеина и дори за моя вкус стана сладко от него и фурмите.
А кивито е за декорация, но е не повече от 10 гр., а и дъщеря ми също участва в декорирането и изяждането на кремчетата и имаше къде къде по фрапиращи незонови украси. :laugh:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Tony » Съб Май 03, 2014 8:47 am

Hippo написа:
GODzillata написа:Защо 8БП са 62 гр. сухи........не са ли 56гр.? :hm:

Няма сух протеин, който да е 100% протеин. До колкото знам, най-пречистения е с 90 на 100 протеини. Значи 1ПБ=7,77г., от където следва, че 8ПБ=62г. :)


така е, да. моят протеин излиза 8,1 гр за 1 ВБ. :peace1:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот HippoDel » Съб Май 03, 2014 1:20 pm

eldass написа:Годзи, моят протеин е 7,8 гр. за блок. Стевия има в протеина и дори за моя вкус стана сладко от него и фурмите. :laugh:

Може ли да споделиш какъв протеин ползваш, че и аз си търся такъв със стевия. :pray:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron