Протеини в Зоната

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Вто Мар 11, 2014 7:15 am

HippoDel написа:Пламче, какво ще кажеш за този протеин http://www.bodylab.dk/shop/oekologisk-maelkeprotein-619p.html-екологичен млечен протеин изолат?

Хипо, определено в Бг никъде няма да намеря подобен протеин- "екологичен" :refuse: като състав- мазнините са супер малко, което е добре, но въглехидрати ме тревожат, че не мога да видя от какво са съставени :hm: иначе 5.5 гр въглехидрати за 100гр протеин е съвсем в норма, но все пак не обичам като няма подробно описание :notagree:
По мои изчисления ти трябва да приемаш 8,6гр за 1БП, което е доста показателно, че е чист от други примеси, а и все пак е ИЗОЛАТ, така че това винаги е най-висок клас протеин :yess:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Зоната
 

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот HippoDel » Вто Мар 11, 2014 2:53 pm

Plam4e22 написа:
HippoDel написа:Пламче, какво ще кажеш за този протеин http://www.bodylab.dk/shop/oekologisk-maelkeprotein-619p.html-екологичен млечен протеин изолат?

Хипо, определено в Бг никъде няма да намеря подобен протеин- "екологичен" :refuse: като състав- мазнините са супер малко, което е добре, но въглехидрати ме тревожат, че не мога да видя от какво са съставени :hm: иначе 5.5 гр въглехидрати за 100гр протеин е съвсем в норма, но все пак не обичам като няма подробно описание :notagree:
По мои изчисления ти трябва да приемаш 8,6гр за 1БП, което е доста показателно, че е чист от други примеси, а и все пак е ИЗОЛАТ, така че това винаги е най-висок клас протеин :yess:

Пламче, долу има табличка с 3, правоъгълничета. Първото "beskrivelse" е с описанието на продукта, което е отворено. Второто, на което пише "Næringsindhold" е съдържанието, трябва да кликнеш на него и отдолу ти излиза подробна табличка с всички съставки. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот eldass » Вто Мар 11, 2014 3:10 pm

И аз тук с мнение и съвет за тези протеини - каква е разликата кой от двата да поръчвам? Освен че вторият е с доста високо съдържание на протеин 95% и почти няма мазнини и въглехидрати...
http://redis.bg/bg/product-view/44/597.html
http://redis.bg/bg/product-view/85.html
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот HippoDel » Вто Мар 11, 2014 3:24 pm

HippoDel написа:
Plam4e22 написа:
HippoDel написа:Пламче, какво ще кажеш за този протеин http://www.bodylab.dk/shop/oekologisk-maelkeprotein-619p.html-екологичен млечен протеин изолат?

Хипо, определено в Бг никъде няма да намеря подобен протеин- "екологичен" :refuse: като състав- мазнините са супер малко, което е добре, но въглехидрати ме тревожат, че не мога да видя от какво са съставени :hm: иначе 5.5 гр въглехидрати за 100гр протеин е съвсем в норма, но все пак не обичам като няма подробно описание :notagree:
По мои изчисления ти трябва да приемаш 8,6гр за 1БП, което е доста показателно, че е чист от други примеси, а и все пак е ИЗОЛАТ, така че това винаги е най-висок клас протеин :yess:

Пламче, долу има табличка с 3, правоъгълничета. Първото "beskrivelse" е с описанието на продукта, което е отворено. Второто, на което пише "Næringsindhold" е съдържанието, трябва да кликнеш на него и отдолу ти излиза подробна табличка с всички съставки. :hug:

Там пише, че 5,5 гр. въглехидрати са захари. Предполагам, че това са си естествените захари, които се съдържат в млякото, аз така го разбирам. Защото пише, че е извлечен от мляко и е 100% без добавки, а също така има вкус на сухо мляко. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Вто Мар 11, 2014 9:13 pm

eldass написа:И аз тук с мнение и съвет за тези протеини - каква е разликата кой от двата да поръчвам? Освен че вторият е с доста високо съдържание на протеин 95% и почти няма мазнини и въглехидрати...
http://redis.bg/bg/product-view/44/597.html
http://redis.bg/bg/product-view/85.html

Хммм, този първият излиза 31 стотинки за 1 ПБ, което е доста добре.
Обаче не го знам доколко е добър. Пламчето трябва да каже.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Сря Мар 12, 2014 7:16 am

Italiano написа:
eldass написа:И аз тук с мнение и съвет за тези протеини - каква е разликата кой от двата да поръчвам? Освен че вторият е с доста високо съдържание на протеин 95% и почти няма мазнини и въглехидрати...
http://redis.bg/bg/product-view/44/597.html
http://redis.bg/bg/product-view/85.html

Хммм, този първият излиза 31 стотинки за 1 ПБ, което е доста добре.
Обаче не го знам доколко е добър. Пламчето трябва да каже.

Ити, признавам си, че аз страшно много се влияя от цената, а когато е евтино- имам подозрително отношение :notagree: поразгледах се из форумите на www.bb-team.org и тези хора споделят абсолютно идентично мнение :typing: това са румънски протеини и боди-билдържите не гледат с добро око на "недоказали" се марки :refuse:
П.С. Нямам подкрепа от доказателства, а само мнения от сайта на бб-тийм.
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Мар 12, 2014 11:18 am

А аз пък имам доверие на теб! :hug:
Проблемът ми е, че протеин (от прахообразните) с единична цена на блок над 35 стотинки не ми се струва приемлив, а и по джоба.
Ако намериш някакъв сравнително качествен протеин до тази цена на блок, пиши, за да го изкупим!
:)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот eldass » Сря Мар 12, 2014 11:55 am

А аз бих им се доверила, но тъй като имам още от Биогейм за месец, който ми се връзва 30 ст. за блок цена на едро, ще ги опитам още повече, че имат и неовкусен и цената е доста по-висока 44 ст. за блок. Биогейм е български изопротеин подсладен със стевия, въпреки, че не го пишат на етикета, за сега ме удовлетворява. До сега не съм видяла цена под 35 ст. на дребно.
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Мар 12, 2014 12:59 pm

Кое приемаме за едро и кое - за дребно?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот eldass » Сря Мар 12, 2014 1:11 pm

Мога да си купувам определени продукти от склад или търговец на едро и тогава цената е приемлива за блок сух протеин, иначе си е все едно дали ще е шунка или риба, които и без това не ям. На дребно е цената за всички, които купуваме кутия протеини от търговците на дребно, он лайн магазините или аптеката примерно.
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Мар 12, 2014 5:01 pm

Ясно.
Ами, да - конкретно мен ме интересува цената на дребно.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Мар 12, 2014 8:22 pm

gogo написа:Пламче, някой търсеше вегетариански протеин.Този - Now Foods, Pea Protein, Unflavored, 12 oz (340 g) дали става, че сега е на много изгодна примоция. :th: И това въобще как се връзва с факта, че не броим протеините в растенията. :think2: Мистерия някаква. :hm:

Пламче, побутвам си въпроса, ако можеш да вземеш отношение :pray:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Сря Мар 12, 2014 11:07 pm

Гого, признавам, мислех много по въпроса и стигам до извода, че ситуацията е аналогична като при соята :hm: но тогава ми идват на ум :th: поне още десетки въпроси като: защо примерно има вече протеин от грах и соя, а не от леща или боб???!!! :wow: чела съм за боба и лещата, че са страшно богати на протеин, но никъде не съм виждала чист протеин.....обещавам, че седна още тази вечер да прочета повечко :doNotKnow:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Чет Мар 13, 2014 10:57 am

Italiano написа:А аз пък имам доверие на теб! :hug:
Проблемът ми е, че протеин (от прахообразните) с единична цена на блок над 35 стотинки не ми се струва приемлив, а и по джоба.
Ако намериш някакъв сравнително качествен протеин до тази цена на блок, пиши, за да го изкупим!
:)

Ити, забравих да отбележа- доверието е взаимно :hugs1: а що се отнася до изгоден протеин- мисля да се възползвам от някои мои пр и да ги помоля при голяма поръчка да ми дадат по-голяма отстъпка, като за на едро например, и ще рапортувам колко ще ви излезе ако изпратя на послушните Зонбенца :raport:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Чет Мар 13, 2014 11:28 am

gogo написа:
gogo написа:Пламче, някой търсеше вегетариански протеин.Този - Now Foods, Pea Protein, Unflavored, 12 oz (340 g) дали става, че сега е на много изгодна примоция. :th: И това въобще как се връзва с факта, че не броим протеините в растенията. :think2: Мистерия някаква. :hm:

Пламче, побутвам си въпроса, ако можеш да вземеш отношение :pray:

Гого, оказа се, че този протеин от грах се оказа доста интересен :zoneread: и иновативен продукт :bigsm18: . Извличат го от специален сорт грах с високо съдържание на протеин." Про­изводителите използват зелен или жълт грах, сушен и разцепен на две. Зеленчука се смила и се извлича концентрат от него. По-голямата част от въглехи­дратите се премахват чрез специална екстракция и процес на пречиства­не, резултатът от който е почти чист протеин. Граховият протеин е с по- високо съдържание на аргинин от су­роватъчния, казеина, яйчния и соевия протеин. Освен това съдържа повече глутамин от суроватъчния и яйчния протеин, и е по-богат на ВСАА от соевия, като стойността се сравнява с тази на суроватъчния, казеина и яйчния протеин."-цитирано от http://fhl.bg/news/article/794
Наистина по самата си същност растителните протеини имат ниска биологична стойност, но когато става дума за ГРАХОВ ИЗОЛАТ, ситуацията леко се променя. От концентрира­на форма на протеин от около 6% в пресния грах,достигат до около 90% :yess: :yess: в грахо­вия протеин изолат на прах. Грахът е беден на незаменимата аминокиселина метионин, но под формата на протеин на прах продукта има почти толкова метионин, колкото соевия протеин, също ефективен за изграждане на мускули.
Излишно е да казвам, че въглехидратното съдържание е сведено до минимум като това е извлек на протеин от зрънцето.... :typing:
Та изчетах и някои чужди сайтове, където ползването на грах е доста нашумяло. Има няколко добри страни, с които тази култура се оказва полезна за почвата :ok: помага й да се възстанови, евтин е и освен това е лесно обновяем (не много добър превод на easily renewable)
Има още какво да кажем, но нека да не прекалявам, а и много ми интересно какво би казал Бари по въпроса, дали ще направи още една книга:" Грахова Зона" :bks:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Мар 14, 2014 12:36 am

Plam4e22 написа:... мисля да се възползвам от някои мои пр и да ги помоля при голяма поръчка да ми дадат по-голяма отстъпка, като за на едро например, и ще рапортувам колко ще ви излезе ако изпратя на послушните Зонбенца :raport:

Караш ме да потривам ръчички ...
Но все пак недей да си гърмиш патроните (контактите) заради нас!
Ние пак си те обичаме и без да ни уреждаш протеинчета!
:bouquet:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron