Рибено масло в Зоната - Част 2

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Пон Май 25, 2015 6:19 am

Питко, ако искаш сертифицирано по ИФОС рибено масло виж Nordic Naturals, Ultimate Omega, Lemon, 1000 mg, 120 Soft Gels. Определено обаче по-изгодно от финансова гледна точка излиза Now Foods, Super Omega EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот питко » Пон Май 25, 2015 9:36 pm

gogo написа:Питко, ако искаш сертифицирано по ИФОС рибено масло виж Nordic Naturals, Ultimate Omega, Lemon, 1000 mg, 120 Soft Gels. Определено обаче по-изгодно от финансова гледна точка излиза Now Foods, Super Omega EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels.


Мерси Гого, ще го видя :yess:
Аватар
питко
 
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Апр 30, 2015 2:55 pm
Бургас
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Мутко » Нед Май 31, 2015 5:08 pm

Здравейте. Какво мислите за http://www.fhl.bg/products/product/3957/fish-oil-400-epa-dha-200-100-softgels.html
В доста бг сайтове го има, но само тук има сниман етикета. Има и само положителни ревюта, но май има соя.
Мутко
 
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Май 31, 2015 5:01 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Пон Юни 01, 2015 7:08 am

А на вас, г-не, дали ви е изобщо ясно какво означава да сте в Зоната?

Зоната не е някое мистично място или умен маркетингов термин. Тя е реално физиологично състояние в организма ви, което може да бъде измерено с клинични тестове, които се използват рутинно...
Ако сте в Зоната, сте оптимизирали способността си да контролирате възпалението. Възпалението е причината да натрупваме килограми, да боледуваме и да остаряваме по-бързо.
Единственият начин да стигнете до Зоната и да останете там за цял живот е чрез начина на хранене.
...Диета Зоната не е диета, а план как да балансирате едно ястие, за да оптимизирате хормоналната реакция през следващите пет часа, като по този начин ви позволява да контролирате нивата на възпаление в тялото си. Всичко което ви е необходимо, за да следвате този план за цял живот и драстично да намалите риска от затлъстяване и другите значими заплахи за здравето в наши дни са ръка, око и часовник.
Тъй като концепцията за Зоната е просто план за балансиране на ястията ви, това я прави съвместима с всички философии за храненето, вариращи от вегани до палео. Балансът на ястието не се променя, а само хранителните съставки, които използвате, за да изпълните плана на Зоната.


Колкото до цената, не бих казала, че храната ми е по-скъпа отпреди да започна да се храня по този план. Дори правя икономии - първо от лекарства, после от хилядите примамливи боклуци по рафтовете във веригите магазини и стотиците витрини с лакомства покрай които минавам, от количеството на храната. И знам, че се чувствам великолепно, жизнена и подмладена, спокойна и уравновесена, с енергия за работа и удоволствия. Будя се отпочинала. Денят ми започва с усмивка и почти нищо не е в състояние да ме извади от равновесие. Състояния, които преди година и половина бяха с обратен знак.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Сертификат на рибеното масло, моля помогнете...

Мнениеот pritesnena » Чет Юни 04, 2015 4:09 pm

Здравейте, не мога да разчета сертификата на рибеното масло което приемах около месец и половина а съм бременна и се притеснявам, да не би това количество да е високо моля ви за помощ
https://controlledlabs.com/wp-content/u ... alysis.pdf
pritesnena
 
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Юни 04, 2015 4:06 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот tanita68 » Пет Юни 05, 2015 10:39 am

Само от този сертификат нищо не може да се каже. Дай малко повече инфо - какво е рибеното масло, какво му е съдържанието на ЕРА и DНА, по колко приемаш и т.н. :)
По принцип дори се препоръчва на бременни да пият рибено масло, помага за развитието на бебето, но би трябвало да е молекулярно пречистено и от висок клас, за да не поемаш и вредни тежки метали. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот pritesnena » Пет Юни 05, 2015 10:59 am

Това е http://controlledlabs.com/product/orang ... -formulas/ взимала съм по една таблетка дневно, като понякога съм пропускала в продължение на месец и половина. Свързах се с фирмата произовдител и от там ми обясниха, че предупредителния знак е заради Про 65, понеже са в щата Калифорния а там тези полихлорирани бифенили се смятат за канцерогенни, понеже е много строг закона. Пуснах си изследване на кръвта за наличие на живак и олово, но ще излезе след около седмица резултата и до тогава ще се побъркам....
pritesnena
 
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Юни 04, 2015 4:06 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Пет Юни 05, 2015 11:46 am

Притеснена, от постнатия от теб сертификат се вижда, че няма нищо притеснително относно съдържанието на PCB(polychlorinated biphenyl). Съгласно стандартите на CRN(Council for Responsible Nutrition) за PCB рибеното масло не трябва да съдържа повече от 90ppb(part-per-billion). Твоето съдържа 28,7 ppb, така че спокойно. Друг е въпросът, че освен PCB трябва да се гледат и други показатели като нивото на диоксин, ниво на тежки метали и ниво на окисляване. Тези показатели се следят и тестват от IFOS. Рибено масло, което е получило 5 звезди по IFOS, означава, че е напълно безопасно по тези критерии.Такова рибено масло например е Nordic Naturals, Ultimate Omega, Lemon, 1000 mg, 120 Soft Gels. Ето и сертификата му в IFOS.
И накрая да кажа, че данните за твоето рибено масло от сайта са доста нечетими и не мога да взема отношение по тях. Ако можеш да снимаш кутийката и да сложиш снимки ще бъде добре.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Пет Юни 05, 2015 11:50 am

Това, което поне аз виждам е, че този продукт не е молекулярно пречистен, нито някъде пише че е концентрат. Твърдят, че е с ниски дози остатъчни PHBs (полихлорирани бифенили), което е добре, защото реално не съществува май масло без такива остатъчни вещества. Въпросът е да са сведени до минимум. Не ми е много ясно какви са тези смесени мастни киселини, но това говори че не е достатъчно пречистено. Препоръчаната доза е 2 капсули, ти пиеш по 1. От гледна точка на Зоната (но ти май си тук само задари въпроса си за рибеното масло) това е нищожно количество.
Но най-добре е да се консултираш за приема на рибено масло с лекаря си, който е най-добре запознат с развоя на бременността ти.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот pritesnena » Пет Юни 05, 2015 12:58 pm

Ами говорих с генетик и ми каза, че количеството РСВ е малко и да не се притеснявам, но вече ако ми излезе резултата на кръвта с завишени показатели на олово и живак е опасно... :gunshot:
pritesnena
 
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Юни 04, 2015 4:06 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот tanita68 » Пет Юни 05, 2015 3:26 pm

Доколкото видях стойностите на етикета са дадени за 2 капсули, а ти пиеш по една. Ако става въпрос за препоръчително количество според зоната - при тези данни се получава, че трябва да пиеш най-малко по 4 капсули на ден. Но пък не видях някъде да пише, че е молекулярно пречистено така че при такъв случай Бари Сиърс пише да не се надвишава препоръчаната дневна доза от опаковката на продукта. Честно казано на мен това рибено масло ми се вижда доста скъпо. Ако не ти е проблем цената по-добре се ориентирай към рибено масло, което има сертификат по IFOS както ти е писал Гого. :)
Не знам и дали си в България или чужбина. Например ако си в щатите и искаш действително добро рибено масло според мен оптималния вариант за теб би бил рибеното масло на самия Бари Сиърс. Всъщност и много зависи дали спазваш зоната или го пиеш просто като добавка. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот pritesnena » Пет Юни 05, 2015 3:59 pm

Аз го пиех, защото ми беше препоръчано от други бременни като полезно за мозъка на плода, сега съм спряла всичко и не смятам да пия друго, дано не е прекалено късно спирането му обаче, докато не ми излязат резултатите на кръвта ще треперя :sad: :sad: :sad:
pritesnena
 
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Юни 04, 2015 4:06 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот pritesnena » Пет Юни 05, 2015 4:24 pm

Защо казвате, че не е пречистен на молекулярно ниво вижте средния абзац на сайта:
he first is a very high potency Nordic fish oil product that is 60% DHA/EPA. This is an extremely high level which allows for the overall consumption of less fat and cholesterol from your omega intake. Not only are these Nordic fish oil softgels a nutritional masterpiece, but they are enteric coated and citrus flavored so they smell/taste very good and you will not get any regurgitation (fish oil burps) that is common with cheaper more crude fish oil formulations. Our Nordic fish oil is also free from all contaminants and is molecularly protected with the inclusion of vitamin E so you can be assured of the utmost quality.
pritesnena
 
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Юни 04, 2015 4:06 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Пет Юни 05, 2015 5:04 pm

Molecularly protected with е мисла различно от molecularly distilated. Едното означава "зищитено", а второто "оречистено".
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот pritesnena » Пет Юни 05, 2015 5:13 pm

Еми явно освен да чакам и да се моля, друго не ми остава... :sad:
pritesnena
 
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Юни 04, 2015 4:06 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Пет Юни 05, 2015 5:27 pm

Не мисля, че си сбъркала. Първо, приеманата от теб доза е малка. Второ, добре е да е съчетантана с диетата..
Трето, по-добре малко, отколкото никак. Четвърт, ако са коректни производителите, вредните елементи са пренебрежимо малки според приеманата от теб доза. Пето, остана ли нещо чисто и натурално след индустриалната революцция през 19-те век? Всичко понякога се свежда и до правилен избор ,или късмет.
Последна промяна Маня на Пет Юни 05, 2015 6:24 pm, променена общо 1 път
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта