Рибено масло в Зоната - Част 1

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Юни 18, 2014 10:18 am

gogo написа:Хипо, прочетох в Интернет, че цялата продукция на Nordic Naturals се прави в Норвегия. Затова и предложих на Тони, това рибено масло, което може да се поръча по Интернет.

Гого, не съм се изразила правилно, имам предвид, че се предлага само в Америка, защото фирмата производител е от там. :) И аз поради причината, че се прави в Норвегия, т.е. съвсем близо до нас, го търсих в европейски сайтове, но за съжаление не го открих. :(
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Tony » Сря Юни 18, 2014 11:14 am

Хипо, викаш да не се пъна да търся и аз. :hm:

Вчера в аптеката намерих много изгодно рибено масло, но не го намирам в нета, че да прочета повече. В 1 капсула се съдържа 1 гр. Омега 3. Може да не си спомням точно наименованието на продукта, че не го намирам, но следващият път ще си взема от него, че беше и на прилична цена 29 € за 100 капсули - това е по-голямата опаковка, което идва за месец и няколко дни, ако се взимат по 3 капсули дневно.
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Юни 18, 2014 11:40 am

Тони, трябва да гледаш не колко омега З има, а колко EPA и DHA. Има разлика. Прочети статиите в сайта за рибеното масло, за да разбереш как да избираш. Също във "въпроси и отговори". Струва ми се, че не си чела мнението и препоръките на Бари за рибеното масло. ;)
На това масло от аптеката, нямаше ли данни на етикета, та търсиш информация онлайн? :think2:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Юни 18, 2014 12:38 pm

Tony написа:Хипо, викаш да не се пъна да търся и аз. :hm:

Вчера в аптеката намерих много изгодно рибено масло, но не го намирам в нета, че да прочета повече. В 1 капсула се съдържа 1 гр. Омега 3


Тони, сигурна ли си, че 1 гр. е омега 3, а не рибеното масло :think2: Обикновено капсулите рибено масло са по 1000 мг, демек 1 гр, като май не съм срещал концентрация на омега 3 повече от 70-75%(това по памет :hm: ). Няма начин 100% да е омега 3 в 1 капсула. :refuse:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Tony » Сря Юни 18, 2014 1:33 pm

Така ми се струва, Гого, да. Не го купих, защото бях вече поръчала това, което Хипо препоръча, а и както писах не съм запомнила вероятно правилно наименованието на продукта, защото не ми излиза нищо онлайн, че да прочета повече в листовката му. Ще се разходя тези дни отново и ще го разгледам по-добре, ще си запиша дори данните и ще поровя в нета за повече инфо и тогава ще видя дани ще ми излезе по-удачно за прием, или не. :peace1:

Хипо, четох всичко наред преди време когато се опитвах да влизам в зоната. Сега от позицията на времето и опита, който понатрупах се връщам да препрочитам книгите на доктора, та ще си припомня, надявам се. :th:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Юни 18, 2014 3:51 pm

Тони, в книгите на български, не пише нищо за рибеното масло. В този сайт има една статия, едно интервю с Бари и във "въпроси и отговори" има нещо по темата.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Чет Юни 19, 2014 5:53 am

Тони,
Тук и тук :) .
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Tan Zaso » Нед Юни 22, 2014 2:24 pm

tanita68 написа:Хипо, аз редовно поръчвам от iherb. Единствено гледам стойността на поръчката да е под 22 евро(без транспорта). Не плащам нищо повече, никакви такси или мита. Така ми обясниха - че стойността на колета от страна извън ЕС не трябва да надвишава 22 евро.

tanita68, и аз пазарувам редовно от iHerb , но знам че стойноста не трябва да надвишава 15 евро/30 лева/, такава и информация намирам в сайта на митницатаhttp://www.customs.bg/bg/page/299

Какво трябва да знам когато получавам пратка до 30 лева от юридическо лице, извън ЕС?

За пратки, изпратени от юридически лица до физическо или юридическо лице, на стойност до 30 лева не се дължат вносни сборове и ДДС.

Какво трябва да знам когато получавам пратка над 30 лева, но до левовата равностойност на 150 евро от юридическо лице, извън ЕС?

За пратки, съдържащи стоки над 30 лева, но до левовата равностойност на 150 евро, не се дължат вносни сборове, но ДДС в размер на 20% остава дължим.


това е документа - http://www.customs.bg/document/3650

Да не би да имаш предвид 22долара?
Аватар
Tan Zaso
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Апр 01, 2013 1:18 pm
Плевен

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот tanita68 » Нед Юни 22, 2014 2:40 pm

Аз съм във Финландия и за мен важи това да не надвишава сумата от 22 евро. Досега винаги пратките ми са били около тази сума и не е трябвало да минават през митницата. Това за 30лв важи за България.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Нед Юни 22, 2014 4:39 pm

Тан Засо, изясни ли ти се случая с Танита ;) .
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Petya » Пет Юли 04, 2014 1:37 pm

Здравейте
Аз съм нова във Зоната. Само от 10 дена съм в нея. За сметка на това от година и половина знам за нея, но до сега се кумех нещо ... докато, разбира се, не развих сериозни здравословни проблеми(с Хашимото съм), а последния път правих изследвания и казаха, че съм на ръба на метаболитен синдорм.. През август месец ще ми правят по-сериозни изследвания за него. И така аз реших, че до датата на изследването имам 6 седмици и трябва да се хвана в ръце вече.
За 10 дни в Зоната съм свалила 2 кг.(Като гледам да правя и физически упражнения по 20 мин. на ден) Мерки не съм мерила, но ще измеря, за по-голям стимул - да гледам те как нямаляват :)
Това беше като въведение, сега за рибеното масло:
Рибено масло, обаче до сега не пия. Никога не съм правила и поръчка от ihreb. Изчетох коментарите и се спрях на това, което Гого препоръчва. Искам да Ви попитам, т.к. ще ми е първа поръчка от там и ще използвам код за отстъпка, ако си поръчам направо по-голямата разфасовка(ето тази: http://www.iherb.com/p/8305), ще отиде ли в митница или не?
Съответно може би аз трябва да пия повече от 5 таблетки на ден като се има предвид здравословните ми проблеми (а да спомена, че имам и 1 спонтанен аборт :( )
По колко таблетки трябва да пия от него?

Благодаря за отговорите предварително :)))

P.S. Чувствам се страхотно дори и само за 10 дни в Зоната и без претенции за строго спазване :)
Аватар
Petya
 
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Юли 04, 2014 1:25 pm
София

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот МИЛКА » Пет Юли 04, 2014 5:49 pm

Моля , кажете колко рибено масло трябва да се взема дневно.
МИЛКА
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Юли 04, 2014 5:36 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Юли 04, 2014 10:28 pm

Милка, въпрос и отговор №55 във Въпроси и отговори
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Съб Юли 05, 2014 6:27 am

Петя,
Отстъпката ти ще е 5$. Направи сметка дали тогава сумата без доставката дали минава 30 лв. На мен такова масло ми дойде в пощата преди време. Успех.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Petya » Съб Юли 05, 2014 1:03 pm

Благодаря Гого
Аватар
Petya
 
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Юли 04, 2014 1:25 pm
София

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Renika » Сря Юли 09, 2014 10:28 am

Gogo как ти се струва това масло ? http://ru.iherb.com/Nature-s-Answer-Liq ... 80-ml/7908
Някой пробвал ли го е ?
Аватар
Renika
 
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Май 19, 2014 11:40 am

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта