Рибено масло в Зоната - Част 1

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Karrita » Чет Май 01, 2014 6:49 am

Гого, приемам всичките ти доводи и съм съгласна напълно с тях, но толкова ли ти е трудно да препоръчаш рибено масло от нашия пазар?!
Просто кажи кое е най-подходящо....всеки сам си решава после!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Рибено масло в Зоната

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот tanita68 » Чет Май 01, 2014 10:38 am

Manya написа:Да, gogo, дори ако си го поръчаш от Now Foods излиза по-скъпо, отколкото от iHerb, където отстъпката е почти 8 долара. Съгласна съм, че човек трябва да си прави сметката и да намира начин да мине по тънката лайсна. Но пък сигурно има хора, които това не ги интересува и ще им е по-лесно да скокнат до магазина или аптеката. Аз се опитах да бъда полезна с инфо, а всеки да си решава сам. А има и ситуации, в които може да се налага по-бързо да стигнеш до продукта, отколкото да го чакаш 20 дни.

И аз съм за предложението на Маня! На мен няма да ми е от полза, но има хора, които наистина това ги спира да си купят рибено масло. А и преди време докато бях в България обикалях като щура по аптеките и питах за рибено масло, но не навсякъде имаш възможност да видиш етикета, а и на място нямаш възможност да смяташ и да прецениш по колко трябва да пиеш и дали ще ти излезе скъпо или не. Друго ще си е да знаеш какво точно търсиш и да отидеш в аптеката, някои аптеки изпълняват и доставка по поръчка. А вече всеки да си преценява дали му е изгодно или не. Освен това в България масово хората имат карти Maestro, които не стават за пазаруване по интернет в повечето случаи. На мен ми е по-удобно да пазарувам от интернет, но доскоро не бях го правила(плащането с карта, иначе с наложен платеж много пъти съм пазарувала и преди). В България все още не е станало ежедневие плащането с карта по интернет, някои хора нямат доверие на подобно пазаруване. Така че това би било алтернатива за много хора. А също и за такива, на които рибеното масло им трябва спешно и не могат да чакат две седмици за доставката.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Чет Май 01, 2014 11:58 pm

tanita68 написа:
Manya написа:Да, gogo, дори ако си го поръчаш от Now Foods излиза по-скъпо, отколкото от iHerb, където отстъпката е почти 8 долара. Съгласна съм, че човек трябва да си прави сметката и да намира начин да мине по тънката лайсна. Но пък сигурно има хора, които това не ги интересува и ще им е по-лесно да скокнат до магазина или аптеката. Аз се опитах да бъда полезна с инфо, а всеки да си решава сам. А има и ситуации, в които може да се налага по-бързо да стигнеш до продукта, отколкото да го чакаш 20 дни.

И аз съм за предложението на Маня! На мен няма да ми е от полза, но има хора, които наистина това ги спира да си купят рибено масло. А и преди време докато бях в България обикалях като щура по аптеките и питах за рибено масло, но не навсякъде имаш възможност да видиш етикета, а и на място нямаш възможност да смяташ и да прецениш по колко трябва да пиеш и дали ще ти излезе скъпо или не. Друго ще си е да знаеш какво точно търсиш и да отидеш в аптеката, някои аптеки изпълняват и доставка по поръчка. А вече всеки да си преценява дали му е изгодно или не. Освен това в България масово хората имат карти Maestro, които не стават за пазаруване по интернет в повечето случаи. На мен ми е по-удобно да пазарувам от интернет, но доскоро не бях го правила(плащането с карта, иначе с наложен платеж много пъти съм пазарувала и преди). В България все още не е станало ежедневие плащането с карта по интернет, някои хора нямат доверие на подобно пазаруване. Така че това би било алтернатива за много хора. А също и за такива, на които рибеното масло им трябва спешно и не могат да чакат две седмици за доставката.


Е, добре момичета. Порових бг сайта на NOW и открих за съжаление само 1 рибено масло, което отговаря на критериите на д-р Сиърс, а именно - Now Foods Ultra Omega 3 Fish Oil. То съдържа 500мг EPA + 250мг DHA в капсула от 1000 мг., т.е е концентрирано.Освен това е молекулярно пречистено. Доколкото си спомням Хипо беше поръчвала от него и беше писала, че е минало и теста с фризера, но имаше някакъв проблем с капсулите за който ако може да се включи и да сподели за какво точно ставаше въпрос, за да не заблудим някого.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пет Май 02, 2014 9:39 am

Да, същото е, но аз си го поръчах от iHerb. Изпила съм 3 опаковки, мина теста с фризера, но капсулите бяха твърди, матови и не еластични. Като ги стиснеш малко по-силно се пукаха. Аз си поръчах първия път една опаковка, но преди да я отворя поръчах още 2, но и трите не бяха с читави капсули. Това е. :)
До колкото си спомям и Гери беше поръчвала няколко месеца от същото и всичките и пратки бяха с такива капсули. :hm:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот ValentinaV » Съб Май 10, 2014 2:01 pm

Здравейте,
днес ми е трети ден в Зоната, с блоковете вече посвикнах, но в момента не мога да си позволя да купя качествено рибено масло, има ли смисъл да ползвам по-евтино? Мога ли да продължа в Зоната без да пия рибено масло?
Аватар
ValentinaV
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 11:25 am
Бургас

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Kristal » Съб Май 10, 2014 2:57 pm

ValentinaV написа:Здравейте,
днес ми е трети ден в Зоната, с блоковете вече посвикнах, но в момента не мога да си позволя да купя качествено рибено масло, има ли смисъл да ползвам по-евтино? Мога ли да продължа в Зоната без да пия рибено масло?

Карай сега така докато събереш парички, аз още не съм си поръчала рибеното масло от iherb защото нямам време да отида до банката да си направя една виртуална карта, а пейпал не приемат. По-добре без нищо, отколкото с некачествено рибено масло, поне аз така съм го решила за себе си, но в понеделник вече ще си направя виртуална карта към една дебитна, която я държа празна за подобни случаи и ще си купя маслото, което препоръчва gogo 14 долара + 4 долара доставка, само ще трябва да се опитам да изчисля по колко капсули трябва да се пие, че математиката ми куца доста.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Мечта_8 » Съб Май 10, 2014 5:14 pm

ValentinaV написа:Здравейте,
Мога ли да продължа в Зоната без да пия рибено масло?

Аз 1-2 седмици карах без рибено масло, но придържайки се около зоната. Имаше ефект. Положителен разбира се. Иначе съм поръчвала ето това масло в БГ сайт - http://healthstore.bg/orange-oximega-fi ... tions=cart
Мечта_8 = първа цифра 8 на кантара :-)
Аватар
Мечта_8
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Мар 06, 2014 9:06 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Karrita » Съб Май 10, 2014 6:40 pm

Kristal написа: ще си купя маслото, което препоръчва gogo 14 долара + 4 долара доставка, само ще трябва да се опитам да изчисля по колко капсули трябва да се пие, че математиката ми куца доста.

Зависи за какво ще го пиеш. Ако пиеш поддържаща доза - 5 капсули от това масло на ден.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Karrita » Съб Май 10, 2014 6:41 pm

ValentinaV написа:Здравейте,
днес ми е трети ден в Зоната, с блоковете вече посвикнах, но в момента не мога да си позволя да купя качествено рибено масло, има ли смисъл да ползвам по-евтино? Мога ли да продължа в Зоната без да пия рибено масло?

Можеш да продължиш Зоната и без масло, то просто е черешката на тортата :lol:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Съб Май 10, 2014 6:58 pm

ValentinaV написа:Здравейте,
днес ми е трети ден в Зоната, с блоковете вече посвикнах, но в момента не мога да си позволя да купя качествено рибено масло, има ли смисъл да ползвам по-евтино? Мога ли да продължа в Зоната без да пия рибено масло?


Валентина, както и д-р Сиърс съветва не купувай евтино и некачествено рибено масло. В моя дневник съм описал подробно какво трябва да се гледа при избора на рибено масло в съответствие с препоръките на Сиърс. Омега 3 киселините(EPA+DHA) са основен, но не единствен, фактор за овладяване на Зоната.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Съб Май 10, 2014 7:04 pm

Мечта_8 написа:
ValentinaV написа:Здравейте,
Мога ли да продължа в Зоната без да пия рибено масло?

Аз 1-2 седмици карах без рибено масло, но придържайки се около зоната. Имаше ефект. Положителен разбира се. Иначе съм поръчвала ето това масло в БГ сайт - http://healthstore.bg/orange-oximega-fi ... tions=cart


Мечта, това рибено масло мина ли теста с фризера и пише ли на опаковката, че е молекулярно пречистено?
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Маня » Съб Май 10, 2014 7:07 pm

gogo написа:Мечта, това рибено масло мина ли теста с фризера и пише ли на опаковката, че е молекулярно пречистено?
На нито една от картинките в amazon, където също се предлага (с намаление :hm: ) не е споменато, че е молекулярно дистилирано. Дори и от какви риби е, не пише. В сайта им има само 1 ред, че е 100% Nordic Fish Oils.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот ValentinaV » Съб Май 10, 2014 8:03 pm

Благодаря за отговорите, ще поизчакам малко и ще си взема нещо добро :)
Аватар
ValentinaV
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 11:25 am
Бургас

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Мечта_8 » Съб Май 10, 2014 8:11 pm

gogo написа:Мечта, това рибено масло мина ли теста с фризера и пише ли на опаковката, че е молекулярно пречистено?

Мина теста с фризера. Даже го държах цяла вечер. Сутринта си бе бистро като сълза. Опаковката е с превод на български. Там точно не пише дали е молекулярно пречистено. В сайта пише "Извлеченото рибено масло в Orange OxiMega™ Fish Oil не съдържа никакви вредни и токсични съставки, то е прецизно пречистено на молекурлярно ниво и съдържа витамин Е, за да се гарантира отличното качество.", ама дали е така, незнам.
Мечта_8 = първа цифра 8 на кантара :-)
Аватар
Мечта_8
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Мар 06, 2014 9:06 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Italiano » Съб Май 10, 2014 8:52 pm

ValentinaV написа:... в момента не мога да си позволя да купя качествено рибено масло, има ли смисъл да ползвам по-евтино? Мога ли да продължа в Зоната без да пия рибено масло?

При рибеното масло правилото е "Или пиеш качествено такова, или не пиеш изобщо".
Просто в евтиното и с негарантирано качество рибено масло е доста вероятно да има вредни токсини.
Да, Зоната си върви и без маслото. То е просто начин да поддържаш оптимално здраве. Но и само със Зоната да си, пак си ОК.
Успех! :yess:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Italiano » Съб Май 10, 2014 9:00 pm

Мечта, заинтригува ме с това масло.
Колко е доставката?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron