Рибено масло в Зоната - Част 1

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Маня » Пон Апр 28, 2014 6:11 pm

Hippo написа:Все се каня да питам и все забравям, но сега е моментът. :)
Нали препоръчителната доза за прием на рибено масло, ако нямаш здравословни проблеми е 2,5-3 г омега-3 на ден. Но не на всички масла сбора от EPA и DHA е равен на общото количество омега-3, както е при "Гоговото".
Например, ако на етикета пише:
дневна доза 3 капсули
Съдържание в 3 капсули:
рибено масло 2700 мг
общо омега-3(74%) 2000 мг
EPA 1250 мг
DHA 500 мг
други омега-3 мастни киселини 250 мг

Ако искам да приемам по 2,5-3 г омега-3, трябва да приемам по 4 или по 5 капсули? В единия случай взимам общото съдържание на омега-3, а в другия само сбора на EPA и DHA. Кое е правилното според Бари Сиърс. Може ли някой да ми напише линк, където я има тази информация, че аз нещо не можах намеря.
Аз до сега винаги съм смятала само съдържанието на EPA и DHA, но не си спомням чела ли съм го някъде или така съм си решила за по-сигурно. :)


В статията в сайта за Рибеното масло в раздел Процентно съдържание на Омега 3 в рибеното масло е обяснено как се пресмята. И ако си смятала само ЕРА и DHA - мисля че си смятала правилно.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Апр 28, 2014 11:52 pm

Мерси, Маня. Значи там съм го чела. Което ще рече, че препоръчителната доза за прием на рибено масло, ако нямаш здравословни проблеми, е 2,5-3 г EPA и DHA на ден, а не омега-3 на ден. Май така излиза, а? :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Вто Апр 29, 2014 5:55 am

Hippo написа:Все се каня да питам и все забравям, но сега е моментът. :)
Нали препоръчителната доза за прием на рибено масло, ако нямаш здравословни проблеми е 2,5-3 г омега-3 на ден. Но не на всички масла сбора от EPA и DHA е равен на общото количество омега-3, както е при "Гоговото".
Например, ако на етикета пише:
дневна доза 3 капсули
Съдържание в 3 капсули:
рибено масло 2700 мг
общо омега-3(74%) 2000 мг
EPA 1250 мг
DHA 500 мг
други омега-3 мастни киселини 250 мг

Ако искам да приемам по 2,5-3 г омега-3, трябва да приемам по 4 или по 5 капсули? В единия случай взимам общото съдържание на омега-3, а в другия само сбора на EPA и DHA. Кое е правилното според Бари Сиърс. Може ли някой да ми напише линк, където я има тази информация, че аз нещо не можах намеря.
Аз до сега винаги съм смятала само съдържанието на EPA и DHA, но не си спомням чела ли съм го някъде или така съм си решила за по-сигурно. :)


Хипо,
Омега 3 мастни ненаситени киселини представляват група от девет полиненаситени мастни киселини. Най-важни от тях са три: алфалиноленична киселина (АЛК / ALA), ейкозапентанова киселина (ЕПК / EPA) и докозахексанова киселина (ДХК / DHA). Те са едни от много необходимите мастни киселини, важни за целия организъм и за нормалното му развитие. Участват в редица важни биохимични процеси. Мастните киселини се наричат още есенциални, тъй като не могат да се синтезират в организма от други неесенциални вещества. Това означава, че тези киселини не се образуват в нашето тяло (с изключение на майчината кърма).

Здравословните ползи от омега-3 мастните киселини, обаче има най-вече комбинацията от EPA и DHA. Причината за това е, че EPA и DHA са дълговерижни мастни киселини, докато ALA е известна като късоверижна. Тялото не може да оползотворява късоверижните мастни киселини като ALA директно. Когато приемаме ALA, тя се превръща от тялото в дълговерижна мастна киселина EPA или DHA преди да се усвои от организма. Цената обаче на това превръщане е висока - повечето от алфа-линоленовата киселина се губи. Сиърс в едно свое интервю казва, че да постигнем същия хормонален ефект с ALA трябва да се приема от 50 до 100 пъти повече ленено семе, което е богат източник на ALA. Сама разбираш, че ALA отпада от сметките и остават само EPA и DHA.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Вто Апр 29, 2014 6:07 am

Manya написа:
karina написа:Докато пия Омега 3 трябва ли да си приемам мазнини (бадеми, зехтин) ? Ето това пия http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00C ... UTF8&psc=1 и дали по 1 на ден е ок както пише на етикета?


В една капсула се съдържат 980 mg Omega 3. Минималната препоръчана от Д-р Сиърс дневна доза е 2.5 - 3 g. Зависи какви цели гониш. Повече можеш да прочетеш в статията за рибеното масло ТУК. Това означава, че трябва да приемаш поне 3 капсули на ден. Препоръчително с вечерната закуска. Приемането на Омега 3 не изключва приемането на другите препоръчани мазнини в количествата, посочени в таблицата за 1 БМ.


Маня, в цитираното рибено масло има 900 a не 980 гр EPA+DHA. Минималната доза е както и ти си написала 3 капсули.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Вто Апр 29, 2014 6:51 am

stan69 написа:Здравейте на всички!
Имам нужда от малко помощ. Поръчах си и вече получих Life Extension, Super Omega-3, EPA/DHA With Sesame Lignans & Olive Fruit Extract, 120 Softgels,но за моя изненада таблетките се оказаха тъмно кафяви на цвят.След като разрязах една от тях от там изтече някаква тъмно кафява сусбстанция,която трудно бих нарекъл течност,затова и не направих теста с фризера(то и така изглежда като каша).Та въпросът ми е,това да не би да е заради маслините или нещо не е наред.Някой пробвал ли го е? Не открих номера на лот-а в IFOS. :th:


Стан, не съм поръчвал такова рибено масло и не мога да кажа има ли проблем и какъв е той. Винаги обаче съм изпитвал скептицизъм към комбинирани продукти. Още повече, че и доктор Сиърс препоръчва да се приема рибено масло без никакви примеси, овкусители и т.н. Аз приемам това рибено масло.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот stan69 » Вто Апр 29, 2014 7:32 pm

Благодаря за бързите отговори!Гого ще се възползвам от съвета ти за следващите поръчк,но ще трябва да приключа първо с това,надявайки се че така е създадено. :hm:
stan69
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Апр 28, 2014 2:36 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Апр 30, 2014 9:43 am

gogo написа:Хипо,
Омега 3 мастни ненаситени киселини представляват група от девет полиненаситени мастни киселини............

Гого, мерси за инфото. Звучи ми познато, като че ли съм го чела някъде, но явно вече започвам да ги забравям нещата. :bored1: Ще трябва препрочитане. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Маня » Сря Апр 30, 2014 11:32 am

Открих нещо в нета, предлагано на българския пазар - Mini-Gels RxOmega-3®, производство на Natural Factors, Canada, с цена 25 лв
Молекулярно дестилирано, ултра пречистено рибено масло със защитено фармацевтично ниво. Осигурява препоръчваните 500-1000 mg дневни дози от EPA (ейкозапентаенова киселина) и DHA (докозахексаенова киселина). Технологията на мини капсулите позволява бързото освобождаване на рибеното масло в червата, както и оптималното му усвояване.
в една капсула
Рибено масло (аншоа, сардина и/или скумрия) 625 mg
Omega 3 530 mg
EPA 356 mg
DHA 144 mg

Може да се поръчва онлайн.

Моля gogo да сподели заслужава ли си
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Апр 30, 2014 3:08 pm

Manya написа:Открих нещо в нета, предлагано на българския пазар - Mini-Gels RxOmega-3®, производство на Natural Factors, Canada, с цена 25 лв
Молекулярно дестилирано, ултра пречистено рибено масло със защитено фармацевтично ниво. Осигурява препоръчваните 500-1000 mg дневни дози от EPA (ейкозапентаенова киселина) и DHA (докозахексаенова киселина). Технологията на мини капсулите позволява бързото освобождаване на рибеното масло в червата, както и оптималното му усвояване.
в една капсула
Рибено масло (аншоа, сардина и/или скумрия) 625 mg
Omega 3 530 mg
EPA 356 mg
DHA 144 mg

Може да се поръчва онлайн.

Моля gogo да сподели заслужава ли си


Маня, аз мисля, че не си заслужава изобщо.
В Mini-Gels RxOmega-3® има 60 капсули, всяка от които има по 0,5гр. EPA+DHA(интересуват ни само тези омеги). Значи в опаковката има 30 гр. EPA+DHA, което при цена на опаковката от 25 лв. прави 0,83 лв. за 1 гр. Сега за това рибено масло. То има 120 капсули по 0,6 гр. EPA+DHA, т.е в опаковката има 72 гр EPA+DHA, което за цена на опаковката от 14$(по-малко от 20 лв ) излиза, че 1 гр. EPA+DHA са 0,27 лв. Е къде са 0,83 лв. и къде са 0,27 лв. Грамът излиза 3 пъти по-скъпо. Де е Киро на кирия. :noo:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Маня » Сря Апр 30, 2014 3:17 pm

Благодаря за отговора, в случая ме интересуваше повече като качество, не като цена и като възможност за хора, които не могат да си го купят от iHerb, да се доберат до по-качествен продукт в България от всички, които дотук са споменавани. Защото и продукти на Now Foods се предлагат на българския пазар, но това, което ползваш ти, което ползвам и аз, го няма в продуктовата гама.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Апр 30, 2014 3:42 pm

Manya написа:Благодаря за отговора, в случая ме интересуваше повече като качество, не като цена и като възможност за хора, които не могат да си го купят от iHerb, да се доберат до по-качествен продукт в България от всички, които дотук са споменавани. Защото и продукти на Now Foods се предлагат на българския пазар, но това, което ползваш ти, което ползвам и аз, го няма в продуктовата гама.

Маня, не мисля, че като качество превъзхожда маслото на NOW. И двете масла са молекулярно пречистени. Маслото на NOW минава теста с фризера, а това на natural - не знам. Освен това то не е концентрирано или поне не е толкова концентрирано колкото това на NOW. Сигурно в БГ могат да се намерят качествени рибени масла, но на каква цена? И при положение, че рибеното масло трябва да се пие постоянно това си е същинско финансово харакири. Не разбирам много добре каква би могла да бъде причината(освен може би липсата на интернет) да не пазаруваш по Интернет и в частност от iHerb. :hm:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Karrita » Сря Апр 30, 2014 4:46 pm

gogo написа: Не разбирам много добре каква би могла да бъде причината(освен може би липсата на интернет) да не пазаруваш по Интернет и в частност от iHerb. :hm:

Не само липсата ами и работата с Интернет спират много хора от онлайн поръчки. Не можеш да си представиш колко хора не могат да работят с компютри пък да не говорим с Интернет. Освен това много хора не разполагат и с кредитни карти, затова предпочитат да си купуват от нашия пазар. И наистина ще е много полезно да препоръчаш някое рибено масло Гого, което може да се купи от магазин в България ( с уговорката, че няма да е финансово изгодно). Всеки сам да си решава и да си прави избора!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Маня » Сря Апр 30, 2014 5:21 pm

Това е страницата на вносителя на Now Foods за България, http://www.nowfoods.bg/ . Има различни рибени масла и ЕPA r DHA продукти, но препоръчаното от gogo го няма, но той като най-вещ по темата би могъл да насочи и към други продукти от тази серия. Има магазини в София, Варна и Стара Загора. А продуктите се продават и в аптеки.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Апр 30, 2014 7:19 pm

Karrita написа:
gogo написа: Не разбирам много добре каква би могла да бъде причината(освен може би липсата на интернет) да не пазаруваш по Интернет и в частност от iHerb. :hm:

Не само липсата ами и работата с Интернет спират много хора от онлайн поръчки. Не можеш да си представиш колко хора не могат да работят с компютри пък да не говорим с Интернет. Освен това много хора не разполагат и с кредитни карти, затова предпочитат да си купуват от нашия пазар. И наистина ще е много полезно да препоръчаш някое рибено масло Гого, което може да се купи от магазин в България ( с уговорката, че няма да е финансово изгодно). Всеки сам да си решава и да си прави избора!


Кари, сигурно е така. Не всеки има Интернет и/или карта за пазаруване, не всеки може да работи в Интернет и/или да се оправя с пазаруване по Интернет. Това обаче въобще не е оправдание да се пълнят гушите на нашите търгаши. :gunshot: Когато открия някое рибено масло, което е съпоставимо или почти съпоставимо по качество и цена с това рибено масло ще го оповестя. Но да ми продават 3 пъти и повече по-скъпо масло - не благодаря. Ще повторя - това е финансово харакири. Рибеното масло трябва да го приемаме постоянно и затова освен качеството му много е важно и неговата цена. Ако не можеш да работиш с Интернет намери някой роднина, съсед, познат който да ти помогне, но не пълни гушите на нашите търгаши. Как може всичко или почти всичко в БГ да е по-скъпо. Та нашия стандарт на живот ли е най-висок. Малкият ми син е Георги и наскоро ще има имен ден, а след това и рожден ден. Та във връзка с това си поръча подаръци - Lego Star Wars. Познай от първия път. Ако го поръчаме по Интернет е много по евтино. Цената на едното лего тук в БГ е колкото на същото лего плюс още две легота от същата серия. Е, какво е това? Затова всеки трябва да направи малко усилие, което ще му се върне многократно.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Апр 30, 2014 7:23 pm

Manya написа:Това е страницата на вносителя на Now Foods за България, http://www.nowfoods.bg/ . Има различни рибени масла и ЕPA r DHA продукти, но препоръчаното от gogo го няма, но той като най-вещ по темата би могъл да насочи и към други продукти от тази серия. Има магазини в София, Варна и Стара Загора. А продуктите се продават и в аптеки.


Маня, дори и да го имаше щеше да е два и повече пъти по-скъпо. Трябва да покажем на нашите търгаши, че не сме толкова улави колкото им се иска на тях. И най-важното - че имаме избор.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Маня » Сря Апр 30, 2014 7:31 pm

Да, gogo, дори ако си го поръчаш от Now Foods излиза по-скъпо, отколкото от iHerb, където отстъпката е почти 8 долара. Съгласна съм, че човек трябва да си прави сметката и да намира начин да мине по тънката лайсна. Но пък сигурно има хора, които това не ги интересува и ще им е по-лесно да скокнат до магазина или аптеката. Аз се опитах да бъда полезна с инфо, а всеки да си решава сам. А има и ситуации, в които може да се налага по-бързо да стигнеш до продукта, отколкото да го чакаш 20 дни.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта