Рибено масло в Зоната - Част 1

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот tanita68 » Сря Апр 09, 2014 10:18 am

В мириса промяна не съм усетила, но цвета е лимоново жълт особено сутрин след приема на рибено масло. След това се нормализира през деня.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Апр 09, 2014 10:32 am

Manya написа::stupid: ще е валидна ли пробата ако поседи до довечера, че забравих сутринта да я измъкна от фризера (пооспах се, тези дни постоянно ми се случва). Ще и се съберат близо 24 часа във фризера когато се прибера довечера, ако не и повече.

Няма никакъв проблем и 3 дни да стои. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Апр 09, 2014 10:38 am

eldass написа:Имате ли някаква промяна в мириса на урината след приема на рибеното масло?

Не съм усетила да има промяна в мириса, само в цвета, става доста жълта. Ако съм го пила вечерта преди лягане, първата урина ми е жълта, после изсветлява. :) Но не знам, това от маслото ли се получава или от капсулите, по-склонна съм да смятам, че е от второто. :doNotKnow: Може някой, който пие течно рибено масло да сподели, при него има ли разлика в цвета?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Апр 09, 2014 12:02 pm

Не се бях замислял за цвета. А съм го виждал.
Мислех, че така ми се струва от луминисцентното осветление ... :)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Маня » Сря Апр 09, 2014 8:52 pm

Хехе, пак щях да забравя за теста на рибеното масло. При изваждането от фризера прилича на гхи когато е извън хладилника . Но в рамките на минута се втечни и си възстанови течната форма и цвят.
Явно не е като свет. Ще се продължава на Now Foods. Е, това ще си го изконсумирам, защото все пак има добри показатели за EPA/DHA, а и ухае на портокал, никакъв намек за риба.

Сега се зачетох в добавките - портокалово масло, масло от розмарин, комбинация от билки - корен джинджифил, люта чушка, плод от алма (индийска версия на цариградското грозде). Възможно е побеляването да се дължи на добавките.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Апр 09, 2014 9:41 pm

Ами, да - тия масла от портокал, розмарин и т.н. сигурно замръзват ...
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Чет Апр 10, 2014 10:14 pm

Radost написа:Гого здравей :hug: ,имам въпросче относно рибеното масло ,би ли ми казал мнението си за този продукт ,мисля да си го поръчам .

http://www.iherb.com/Nature-s-Answer-Li ... 80-ml/7908

Аз в момента пия това ,по колко таблетки да взимам на ден http://www.iherb.com/Madre-Labs-Omega-3 ... gels/37790


Радост,
Маслото на Nature's Answer има добри показатели - молекулярно пречистено, добива се от 2 вида риби - аншуа и сардина(и то от тялото им) от чистите води на Северния Атлантик. Концентрацията му би могла да е по-голяма, но за тази цена си е добра. От теста с фризера направен от Маня излиза, че маслото не е останало съвсем течно, а е придобило консистенцията на ГХИ. Това наистина може да се дължи на допълнителните съставки, които са сложени в маслото за повишаване на неговото усвояване от организма или за овкусяването му. Все пак маслото не е замръзнало на лед. Нищо не ти пречи да поръчаш 1 шише за да пробваш как ще ти се отрази. Цената му е добра и ще ти дойде в пощата(за БГ)
Що се касае до маслото на Madre Labs, то е обикновено рибено масло, т.е не е концентрирано. Молекулярно пречистено е, но в 1 капсула има само 300 мг EPA+DHA и ако приемаш на ден по 3 гр EPA+DHA , то ще трябва да пиеш по 10 капсули, което идва малко много. Затова трябва да се търси концентрирано рибено масло. Апропо и аз си поръчах от това рибено масло когато беше на промоция(май по 1$). Сега го пия в комбинация с маслото на Now, като за количеството на EPA+DHA разчитам на маслото на Now, а маслото на Madre Labs взимам по 1-2 капсули допълнително.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Radost » Пет Апр 11, 2014 12:50 am

Гого ,изчерпателен отговор както винаги ,благодаря ти :hug: И аз го взех заради намалението когато правих първата ми поръчка .

Между другото маслото на manya и моето е едно и също сега забелязах .Ще го поръчам за проба скоро.
Аватар
Radost
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 7:26 pm
Някъде между Казабланка и Сандански :)

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот karina » Пон Апр 28, 2014 2:15 pm

Докато пия Омега 3 трябва ли да си приемам мазнини (бадеми, зехтин) ? Ето това пия http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00C ... UTF8&psc=1 и дали по 1 на ден е ок както пише на етикета?
Аватар
karina
 
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Апр 16, 2014 3:32 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Маня » Пон Апр 28, 2014 2:38 pm

karina написа:Докато пия Омега 3 трябва ли да си приемам мазнини (бадеми, зехтин) ? Ето това пия http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00C ... UTF8&psc=1 и дали по 1 на ден е ок както пише на етикета?


В една капсула се съдържат 980 mg Omega 3. Минималната препоръчана от Д-р Сиърс дневна доза е 2.5 - 3 g. Зависи какви цели гониш. Повече можеш да прочетеш в статията за рибеното масло ТУК. Това означава, че трябва да приемаш поне 3 капсули на ден. Препоръчително с вечерната закуска. Приемането на Омега 3 не изключва приемането на другите препоръчани мазнини в количествата, посочени в таблицата за 1 БМ.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот stan69 » Пон Апр 28, 2014 3:14 pm

Здравейте на всички!
Имам нужда от малко помощ. Поръчах си и вече получих Life Extension, Super Omega-3, EPA/DHA With Sesame Lignans & Olive Fruit Extract, 120 Softgels,но за моя изненада таблетките се оказаха тъмно кафяви на цвят.След като разрязах една от тях от там изтече някаква тъмно кафява сусбстанция,която трудно бих нарекъл течност,затова и не направих теста с фризера(то и така изглежда като каша).Та въпросът ми е,това да не би да е заради маслините или нещо не е наред.Някой пробвал ли го е? Не открих номера на лот-а в IFOS. :th:
stan69
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Апр 28, 2014 2:36 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот karina » Пон Апр 28, 2014 3:14 pm

Manya мерси за бързия и точен отговор :yess:
Аватар
karina
 
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Апр 16, 2014 3:32 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Апр 28, 2014 3:28 pm

stan69 написа:Здравейте на всички!
Имам нужда от малко помощ. Поръчах си и вече получих Life Extension, Super Omega-3, EPA/DHA With Sesame Lignans & Olive Fruit Extract, 120 Softgels,но за моя изненада таблетките се оказаха тъмно кафяви на цвят.След като разрязах една от тях от там изтече някаква тъмно кафява сусбстанция,която трудно бих нарекъл течност,затова и не направих теста с фризера(то и така изглежда като каша).Та въпросът ми е,това да не би да е заради маслините или нещо не е наред.Някой пробвал ли го е? Не открих номера на лот-а в IFOS. :th:

Това, че таблетките са кафяви е добре, така маслото се предпазва от светлината. Но за кафявата и кашава субстанция най-вероятно са виновни сусама и маслините. Не знам някой да е пил такова масло до сега.
Странно, че не си го открил по номера на лот-а в IFOS. :think2:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Маня » Пон Апр 28, 2014 3:36 pm

Hippo написа:Странно, че не си го открил по номера на лот-а в IFOS. :think2:
Е, и други от препоръчаните масла ги няма в IFOS, но тези, които са там не са по джоба на всеки или не могат да бъдат доставени в БГ.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Апр 28, 2014 5:01 pm

Да, но на това масло пише, че има 5 звезди от IFOS, затова е странно.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Апр 28, 2014 5:16 pm

Все се каня да питам и все забравям, но сега е моментът. :)
Нали препоръчителната доза за прием на рибено масло, ако нямаш здравословни проблеми е 2,5-3 г омега-3 на ден. Но не на всички масла сбора от EPA и DHA е равен на общото количество омега-3, както е при "Гоговото".
Например, ако на етикета пише:
дневна доза 3 капсули
Съдържание в 3 капсули:
рибено масло 2700 мг
общо омега-3(74%) 2000 мг
EPA 1250 мг
DHA 500 мг
други омега-3 мастни киселини 250 мг

Ако искам да приемам по 2,5-3 г омега-3, трябва да приемам по 4 или по 5 капсули? В единия случай взимам общото съдържание на омега-3, а в другия само сбора на EPA и DHA. Кое е правилното според Бари Сиърс. Може ли някой да ми напише линк, където я има тази информация, че аз нещо не можах намеря.
Аз до сега винаги съм смятала само съдържанието на EPA и DHA, но не си спомням чела ли съм го някъде или така съм си решила за по-сигурно. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта