Рибено масло в Зоната - Част 1

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Чет Мар 20, 2014 6:22 am

GODzillata написа:Привет на всички! :greetings-waveyellow:

Чел - недочел, поръчах Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels и понеже 120 pills ми се видяха малко, като куха лейка поръчах 2 шишенца :mrgreen: , вместо едно с 240. :bigsm36:

Питане: Колко pills трябва да пия на ден? :think2:
Пише serving size 2 softgels - та 2 ли да пия?


Годзи, добре дошъл на борда :text-welcomewave:

В 2 капсули от Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels има 1,2 гр омега 3 (EPA+DHA). Ако гониш поддържаща доза от около 3 гр омега 3 (EPA+DHA), то тогава трябва да приемаш по 5 капсули. Ако целта е друга - просто си го изчисли.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот GODzillata » Чет Мар 20, 2014 6:51 am

Благодаря, Гого! :)

Снощи, понеже още нямах отговор, изпих 2 капсули и веднага установих, че е трябвало да поръчам течно масло........просто не се виждам как ще изпия пет, та в тази връзка - мога ли да срежа 5-те и да изпия течното съдържание? :doNotKnow:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Мар 20, 2014 11:05 am

GODzillata написа:Благодаря, Гого! :)

Снощи, понеже още нямах отговор, изпих 2 капсули и веднага установих, че е трябвало да поръчам течно масло........просто не се виждам как ще изпия пет, та в тази връзка - мога ли да срежа 5-те и да изпия течното съдържание? :doNotKnow:

Айде сега, нямало отговор, а аз снощи на кого отговорих. ;)
GODzilla, може да ги режеш, но не те съветвам, от опит ти го казвам. Първо, част от маслото остава в капсулите и ще имаш загуби. Второ, не можеш са ди представиш каква миризма е това и как пръска при срязването, този мирис ще те следва постоянно. Ако не можеш да ги пиеш наведнъж, може половината сутрин, след закуска и половината вечер, след нащната закуска. Успех! :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот GODzillata » Чет Мар 20, 2014 12:24 pm

HippoDel написа:....може да ги режеш, но не те съветвам, от опит ти го казвам. Първо, част от маслото остава в капсулите и ще имаш загуби. Второ, не можеш са ди представиш каква миризма е това и как пръска при срязването, този мирис ще те следва постоянно. Ако не можеш да ги пиеш наведнъж, може половината сутрин, след закуска и половината вечер, след нащната закуска. Успех! :hug:



Благодаря!

Миризмата едва ли ще ме уплаши - заклет рибар съм! :)
Ще пробвам с разделяне на дозите и ако пак не ме изкефи - ще мина на вариант срязване....., а пък следващата ми покупка определено ще бъде течен вариант.
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот eldass » Чет Мар 20, 2014 1:51 pm

Защо, какво им е на капсулите? Преди като пиех ленено масло на едни огромни капсули си ги приемах по 3 заедно. А и според мен щом са на капсули не е удачно да се режат. :notagree: Просто с вода минават перфектно. :lol:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот GODzillata » Чет Мар 20, 2014 2:52 pm

eldass написа:Защо, какво им е на капсулите? Преди като пиех ленено масло на едни огромни капсули си ги приемах по 3 заедно. А и според мен щом са на капсули не е удачно да се режат. :notagree: Просто с вода минават перфектно. :lol:



Фобия, че ще ми залепнат по средата на гърлото и че ще се задуша. ;)
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот tanita68 » Чет Мар 20, 2014 3:04 pm

Сдъвчи ги тогава, поне няма да се губи съдържанието! :bigsm1: :bigsm5:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот GODzillata » Чет Мар 20, 2014 6:02 pm

Боцнах една капсула, потече масълце, което с 3-те бадема ми дойде супер! :smdance:

Мисля, че ще е много удачно, ако приемам течността от срязаните капсули или с бадемите, или когато ям риба.....а за вечеря подготвям 3БП ципура, та ще й добавя масълце. :chef1:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Маня » Пон Мар 24, 2014 10:23 pm

Който има интерес към течно рибено масло в iHerb получиха Nature's Answer, Liquid Omega-3, Deep Sea Fish Oil EPA/DHA
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Мар 24, 2014 10:40 pm

Manya написа:Който има интерес към течно рибено масло в iHerb получиха Nature's Answer, Liquid Omega-3, Deep Sea Fish Oil EPA/DHA

Nature's Answer, Liquid Omega-3, Deep Sea Fish Oil EPA/DHA - това масло някой пробвал ли го е?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот TheCatCharli » Вто Мар 25, 2014 10:51 am

Аз препрочетох мненията отдолу в сайта на iHerb, но никъде не се споменава теста с фризера.

Негативно за мен, е че има голямо съдържание на мазнини, като на 5 мл от общо 4,5 г мазнини идват 3,350 г други мазнини и 1,15 г Омега 3. За 2,5 г. дневна доза трябва да приемеш към 6,7 г допънително други мазнини, което са >4БM. :о Докато при това на New food допълнително приетите мазнини са към 1,6 г или ~1БМ.

Иначе излиза доста по-евтино в сравнение с това на Now Foods. При прием на дневна доза от 2,5 г на ден излиза към 0,62$ срещу 0,85$ на Now Foods или ~37% по-евтино. По днешния курс на долара идва тамън под 30 лв. :)
Аватар
TheCatCharli
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 9:54 am

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Вто Мар 25, 2014 11:29 am

TheCatCharli написа:Аз препрочетох мненията отдолу в сайта на iHerb, но никъде не се споменава теста с фризера.

Негативно за мен, е че има голямо съдържание на мазнини, като на 5 мл от общо 4,5 г мазнини идват 3,350 г други мазнини и 1,15 г Омега 3. За 2,5 г. дневна доза трябва да приемеш към 6,7 г допънително други мазнини, което са >4БM. :о Докато при това на New food допълнително приетите мазнини са към 1,6 г или ~1БМ.

Иначе излиза доста по-евтино в сравнение с това на Now Foods. При прием на дневна доза от 2,5 г на ден излиза към 0,62 лв срещу 0,85 лв на Now Foods или ~37% по-евтино. По днешния курс на долара идва тамън под 30 лв. :)

Да, точно това ме е спирало досега да си купувам течно рибено масло, защото при повечето е така. Знам само едно-http://www.iherb.com/Nordic-Naturals-Ultimate-Omega-Xtra-Lemon-8-fl-oz-237-ml/39279, което е супер според мен, защото в 5г има 3,5г омега 3, но то е доста скъпо и като му се плати и ДДС-то, става... :oh:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот GODzillata » Вто Мар 25, 2014 7:47 pm

Koйто ще пазарува в iHerb - CLICK за до 10% отстъпка.
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот silvy_ba » Вто Апр 01, 2014 9:05 pm

Здравейте на всички и от мен!!! Аз съм съвсем прясна,прясна в Зоната и все още изпитвам трудности с избора на рибено масло :hm: Няколко пъти срещам препоръки за маслото от Omapure,което е с доста висок процент. Проблемът ми е от къде да си поръчам,защото от техния сайт доставката ми е колкото още 2 опаковки от продукта :noo:
Моля ви упътете ме на някъде или ми дайте предложения за друг продукт,който сте изпитали! :pray:
-Как говориш след като нямаш мозък?-Попита Дороти.
-Не знам-каза Плашилото-но тези,които нямат мозък,много обичат да говорят.
Магьосникът от Оз
Аватар
silvy_ba
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 8:56 pm
Пафос,Cyprus

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Маня » Вто Апр 01, 2014 9:14 pm

silvy_ba написа:Здравейте на всички и от мен!!! Аз съм съвсем прясна,прясна в Зоната и все още изпитвам трудности с избора на рибено масло :hm: Няколко пъти срещам препоръки за маслото от Omapure,което е с доста висок процент. Проблемът ми е от къде да си поръчам,защото от техния сайт доставката ми е колкото още 2 опаковки от продукта :noo:
Моля ви упътете ме на някъде или ми дайте предложения за друг продукт,който сте изпитали! :pray:

Здрвей Силви, Omapure не се доставя за България през Амазон. Допускам, че и при поръчка от сайта ще излезе подобна информация, въпреки че при тест се вижда колко би струвала доставката. Засега продукта е за съжаление недостъпен за нас. Освен ако имате близки в САЩ, които да ви го купуват и изпращат, но не е сигурно, че може да мине през техните митници. Повечето от нас ползват рибеното масло на Now Foods, за качествата на което и как се поръчва има подробро описание в тази тема.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот tanita68 » Вто Апр 01, 2014 9:22 pm

silvy_ba написа:Моля ви упътете ме на някъде или ми дайте предложения за друг продукт,който сте изпитали! :pray:

Силви, прочети назад в темата има препоръчано от много хора рибено масло от iherb. Почти всички тук ползваме него. Аз пия вече втора опаковка от 240 капсули и имам още една в запас. Аз поръчвам това. В началото и аз се двоумях какво рибено масло да пия, търсих вариант с производител от ЕС, за да не плащам мито, но просто установих, че цените са СТРАХОВИТИ. Засега това масло е най-добрия вариант за хора, които са в България, а и изобщо в Европа. Всъщност май в Англия имаше едно, което е изгодно за живеещи там.
Последна промяна tanita68 на Вто Апр 01, 2014 10:12 pm, променена общо 1 път
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron