Рибено масло в Зоната - Част 1

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Pipilota » Пон Мар 10, 2014 2:46 pm

Ох, Мила Маня, благодаря ти за разяснението :hug: :laugh: Сама че чудих какво съм писала, и се притесних за психическото ми състояние :laugh4: :oh: Сега като ми припомни и ми олекна, и се сетих какво исках да кажа..правилно си ме разбрала и с недовършената ми мисъл ;) За сега единственото най-добро решение за хората в БГ остава това на Гого, но се надявам скоро да открием нещо, което редовно се тества в Ифос. :bow:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Violka » Пон Мар 10, 2014 3:40 pm

Благодаря ви за отговорите :bouquet:
Аз затова постоянно търся някаква алтернатива, ама все удрям на камък :bored1:
Аватар
Violka
 
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Апр 02, 2013 12:31 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот did_i » Сря Мар 12, 2014 4:53 pm

Здравейте,

нова "зоновачка" съм :) и имам въпрос за рибеното масло. След като видях, че повечето си поръчвате от това масло и аз си поръчах. Обаче от както го ползвам, след приема усещам леки оригвания с миризма на риба :th: а според раздела за рибено масло във сайта масло, което след приема му се усеща миризма на риба или оригвания с дъх на риба не трябва да се ползва в никакъв случай. Никой ли няма такъв проблем с това масло? :hm: или повредата е само в моя телевизор :lol: чакам и втората кутийка да дойде. Не че няма да я изпия, но все пак да питам.

Иначе се опитвам да съм в зоната от месец и малко и резултата ми е -4 кг; -7см талия; -4 см ханш :)
did_i
 
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Мар 12, 2014 4:44 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Мар 12, 2014 6:28 pm

did_i написа:Здравейте,

нова "зоновачка" съм :) и имам въпрос за рибеното масло. След като видях, че повечето си поръчвате от това масло и аз си поръчах. Обаче от както го ползвам, след приема усещам леки оригвания с миризма на риба :th: а според раздела за рибено масло във сайта масло, което след приема му се усеща миризма на риба или оригвания с дъх на риба не трябва да се ползва в никакъв случай. Никой ли няма такъв проблем с това масло? :hm: или повредата е само в моя телевизор :lol: чакам и втората кутийка да дойде. Не че няма да я изпия, но все пак да питам.

Иначе се опитвам да съм в зоната от месец и малко и резултата ми е -4 кг; -7см талия; -4 см ханш :)

Здравей Диди,

И аз в момента пия от това масло, но съм пила и други. Това, което съм забелязала при мен е следното: това дали ще се оригвам на риба след приема на маслото(поне при мен) не зависи от марката на маслото, а от това какво съм яла и по кое време го пия. Пила съм и неконцентрирани масла и пак не съм се оригвала. Пила съм и със сертификат от ИФОС и съм се оригвала. Забелязала съм, че ако го пия след обилно хранене се оригвам и също така, ако го пия с малко вода. Най-добре ми се отразява, ако го пия вечер след нощната закуска, но с една чаша вода(не по-малко). Също е ОК, ако го пия сутрин след закуска, може би защото сутрин ям суха храна и пак с една чаша вода или чай.
Резултатите ти са супер. Пиши по-често. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Маня » Сря Мар 12, 2014 6:52 pm

Аз приемам по 6 капсули с късния вечерен айран и досега не съм имала никакъв проблем. 200 г Елби 2% с 500 мл вода и щипка сол. Това е всяка вечер към 11 - 11.30 ч. половин-един час преди лягане (заспиването вече е друго нещо - не винаги става от раз :laugh4: ).
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот tanita68 » Сря Мар 12, 2014 6:53 pm

Аз пък установих, че като го пия по време на хранене по-рядко имам такива проблеми. А аз пия по 5 капсули сутрин и пет вечер, че ми се вижда много да изпия 10 наведнъж. :bigsm1: :bigsm2:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот did_i » Сря Мар 12, 2014 7:15 pm

Аз го пия след като обядвам. Ще го изместя вечер. :)
did_i
 
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Мар 12, 2014 4:44 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Мар 12, 2014 8:02 pm

Диди, добре дошла и от мен.
Пия прословутото рибено масло Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels от почти година и половина с малки прекъсвания, през които съм пробвал други рибени масла. Това рибено масло е единственото, което е по джоба ми и отговаря на изискванията на Сиърс - да е концентрирано, да е молекулярно пречистено и да мине теста с фризера. И на мен ми се е случвало да се оригвам, но сравнително рядко. Пия го по 4 капсули сутрин и вечер .
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Мар 12, 2014 11:48 pm

did_i написа:... Обаче от както го ползвам, след приема усещам леки оригвания с миризма на риба :th: а според раздела за рибено масло във сайта масло, което след приема му се усеща миризма на риба или оригвания с дъх на риба не трябва да се ползва в никакъв случай. Никой ли няма такъв проблем с това масло? :hm: или повредата е само в моя телевизор

Диди, всички сме се сблъсквали с това нещо при това масло - оригане на риба.
Но на този етап това е най-добрият вариант като цена.
Така че давай смело и не го мисли много!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот did_i » Чет Мар 13, 2014 1:25 pm

За съжаление наистина цената е доста определяща, но все пак като си припомних какво пише в статията за рибеното масло се замислих. Нали точно това се казва, че независимо, че отговаря на теста с фризера това не гарантира, че в него липсват бифенили и токсини. Както казах ще почна да го приемам вечер преди лягане, а за напред сигурно пак ще поръчвам, като няма много достъпни алтернативи.
did_i
 
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Мар 12, 2014 4:44 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Мар 13, 2014 4:09 pm

did_i написа:За съжаление наистина цената е доста определяща, но все пак като си припомних какво пише в статията за рибеното масло се замислих. Нали точно това се казва, че независимо, че отговаря на теста с фризера това не гарантира, че в него липсват бифенили и токсини. Както казах ще почна да го приемам вечер преди лягане, а за напред сигурно пак ще поръчвам, като няма много достъпни алтернативи.

Диди, ти съхраняваш ли го в хладилник? Това е важно, за да не гранясва. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот did_i » Чет Мар 13, 2014 9:07 pm

Да, знам, че се съхранява в хладилник. Не това ме притеснява.
did_i
 
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Мар 12, 2014 4:44 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пет Мар 14, 2014 12:41 am

did_i написа:Да, знам, че се съхранява в хладилник. Не това ме притеснява.

Идеята ми е, че ако не се съхранява правилно, може да граняса и това също предизвиква оригвания на риба, независимо от качеството на маслото.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Пет Мар 14, 2014 6:08 am

did_i написа:За съжаление наистина цената е доста определяща, но все пак като си припомних какво пише в статията за рибеното масло се замислих. Нали точно това се казва, че независимо, че отговаря на теста с фризера това не гарантира, че в него липсват бифенили и токсини. Както казах ще почна да го приемам вечер преди лягане, а за напред сигурно пак ще поръчвам, като няма много достъпни алтернативи.


Диди, струва ми се, че напразно се тревожиш. Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels е молекулярно пречистено, от известна фирма, която има GMP сертификат, който е гаранция за високо качество. Фактът, че се получава оригване не постоянно, а понякога(при мен рядко) говори, че причината не би трябвало да я търсим в рибеното масло, а по скоро в това как се приема. Хипчо много добре го е написала:

HippoDel написа:Това, което съм забелязала при мен е следното: това дали ще се оригвам на риба след приема на маслото(поне при мен) не зависи от марката на маслото, а от това какво съм яла и по кое време го пия. Пила съм и неконцентрирани масла и пак не съм се оригвала. Пила съм и със сертификат от ИФОС и съм се оригвала. Забелязала съм, че ако го пия след обилно хранене се оригвам и също така, ако го пия с малко вода. Най-добре ми се отразява, ако го пия вечер след нощната закуска, но с една чаша вода(не по-малко). Също е ОК, ако го пия сутрин след закуска, може би защото сутрин ям суха храна и пак с една чаша вода или чай.
Резултатите ти са супер.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот GODzillata » Сря Мар 19, 2014 4:58 pm

Привет на всички! :greetings-waveyellow:

Чел - недочел, поръчах Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels и понеже 120 pills ми се видяха малко, като куха лейка поръчах 2 шишенца :mrgreen: , вместо едно с 240. :bigsm36:

Питане: Колко pills трябва да пия на ден? :think2:
Пише serving size 2 softgels - та 2 ли да пия?
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Мар 19, 2014 9:17 pm

GODzillata написа:Привет на всички! :greetings-waveyellow:

Чел - недочел, поръчах Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels и понеже 120 pills ми се видяха малко, като куха лейка поръчах 2 шишенца :mrgreen: , вместо едно с 240. :bigsm36:

Питане: Колко pills трябва да пия на ден? :think2:
Пише serving size 2 softgels - та 2 ли да пия?

Препоръчваното количество от Бари Сиърс е 2,5 до 3г дневно, за хора в нормално здравословно състояние. За различни здравословни проблеми има препоръчителни дози, които можеш да прочетеш в темите за рибеното масло или въпроси и отровори (въпрос 55).
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта