Рибено масло в Зоната - Част 1

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Drago » Чет Мар 06, 2014 6:00 pm

Здравей pipilota , благодаря :applaus: за светкавичния отговор. Убеди ме ! Ще се възползвам от съвета ти и още днес ще ги поръчам.
Поздрави и успех !!!
Аватар
Drago
 
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Мар 05, 2014 6:18 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Пет Мар 07, 2014 2:53 am

Drago написа:Здравейте на всички ! Аз съм нов в Зоната. Прочетох изцяло форума и съм впечатлен от коментарите и помоща , която си оказвате. Изправен съм пред следната дилама и много бих се радвал , ако ми помогнете :stupid: :
Кое рибно масло е по-добро , това , което препоръчва Gogo /моите уважения за отзивчивоста и компетентноста / или
Omapure , което е дадено в таблицата на Апи.
Моля да бъда извинен , ако Ви звуча некомпетентно /то си е така/.
Благодаря предварително !

Драго, добре дошъл и от мен. Разгледах маслото на Omapure и установих, че концентрацията на EPA+DHA е същата, както в Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels, а именно 600 мг. в 1 капсула от 1000 мг рибено масло. Това се връзва на цена 0,42$ за 1г(EPA+DHA) за маслото на Omapure , докато за цитираното масло на Now цената е само 0,19$. Това са цени без доставката. Давам ги така, защото не можах да разбера цената на доставка до БГ на Omapure. А тази на iHerb е символична - 4$.И двете масла са молекулярно пречистени.Маслото на Omapure е сертифицирано по IFOS, докато това на NOW има GMP сертификат. Изхождайки от факта, че трябва да приемаме постоянно рибено масло трябва да си прецениш кое финансово те устройва. Не съм приемал маслото на Omapure и не мога да кажа дали минава теста с фризера, докато за това на NOW е тествано многократно и успешно. Ако можеш финансово да си позволиш приемай маслото на Оmapure,но нищо не ти пречи и да пробаш маслото на NOW. Аз го пия вече повече от година и нямам забележки, а и цената ме устройва. Успех. :wave:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Маня » Пет Мар 07, 2014 8:01 am

gogo написа:Това са цени без доставката. Давам ги така, защото не можах да разбера цената на доставка до БГ на Omapure. А тази на iHerb е символична - 4$.


Omapure се доставя само чрез UPS и за 1 опаковка цената на доставката е 55$, с увеличаване на бройката (с предлаганите възможности от 3 или 5 опаковки) цената на доставката скача. За 5 бройки сумата излиза 272.19$ с доставката.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Пет Мар 07, 2014 9:53 am

Manya написа:
gogo написа:Това са цени без доставката. Давам ги така, защото не можах да разбера цената на доставка до БГ на Omapure. А тази на iHerb е символична - 4$.


Omapure се доставя само чрез UPS и за 1 опаковка цената на доставката е 55$, с увеличаване на бройката (с предлаганите възможности от 3 или 5 опаковки) цената на доставката скача. За 5 бройки сумата излиза 272.19$ с доставката.


Благодаря Маня за инфото. :hug:
Малиии, сериозни суми, цифромания някаква. :bigsm36: Това въобще обезмисля поръчката на маслото на Omapure.
Дано Драго не се е "набутал" с такава доставка.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Маня » Пет Мар 07, 2014 10:03 am

Сумата за доставка е по-висока от тази за 5-те опаковки. Те с намалението от 60$ излизат около 109, другото е за транспортните разходи. Явно за БГ доставката излиза солена. :hm: И през Amazon.com 5 опаковки са за 110 $. Трябва да видя дали имаше некуриерски транспорт, че отдавна не съм поръчвала оттам.

Хехе, не се доставя за БГ през Amazon:
IMPORTANT MESSAGE
There is a slight problem with your order. (See below.)
We're sorry. This item can't be shipped to your selected destination. You may either change the shipping address or delete the item from your order.


Освен да отиде човек на екскурзия до САЩ с цел да си набави Omapure :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Violka » Пет Мар 07, 2014 1:16 pm

Gogo и всички компетентни :yess: , а какво ще кажете за това рибено масло http://www.barleansbg.com/fish_more.html. Поне това което аз разбрах, е че в 1 капсула има 1000 mg DNA и EPA. Дали е така?
Аватар
Violka
 
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Апр 02, 2013 12:31 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот tanita68 » Пет Мар 07, 2014 4:17 pm

Violka написа:Gogo и всички компетентни :yess: , а какво ще кажете за това рибено масло http://www.barleansbg.com/fish_more.html. Поне това което аз разбрах, е че в 1 капсула има 1000 mg DNA и EPA. Дали е така?

Ами никъде не видях колко е съдържанието на ЕРА и DHA в една капсула. Това първо. Второ - цената е бая висока. За 100 капсули 30,90лв + доставка 5лв=35,90лв. За сравнение от iherb това масло Now Foods, Super Omega EPA, Double Strength, 240 Softgels ще ти излезе: 240 капсули на редовна цена са 25,49 долара, това е приблизително около 36,27лв, но за първа поръчка като ползваш кода за отстъпка имаш 5% намаление значи поръчката ти излиза 24,22 долара, приблизително 34,46, плюс доставка 4 долара общо излиза 28,22 долара или 40,16лв, мисля, че от iherb ще имаш повече сметка да купуваш, дори и ако си поръчаш по-малката опаковка от 120 капсули.
Относно качеството - не знам, аз ползвам това от iherb и съм доволна. Не съм много сигурна, но май в сайта на IFOS имаше тествана партида от маслото на Barleans. Ти си прецени, но аз никъде в сайта не видях точното съдържание на ЕРА и DHA в една капсула.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пет Мар 07, 2014 4:33 pm

Drago написа:Здравей pipilota , благодаря :applaus: за светкавичния отговор. Убеди ме ! Ще се възползвам от съвета ти и още днес ще ги поръчам.
Поздрави и успех !!!

Драго, много се извинявам, но бих искала да те помоля да си смениш аватара, защото вече имаме потребител(Djidji) с този аватар и става объркване. Благодаря ти предварително. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Мар 07, 2014 4:57 pm

Всъщност, ако съдържанието на това масло Барлийн'с е наистина 1000, то тогава, вместо 5 капсули от гоговото, ще се пият само по 3 на ден. Което сваля цената. Но не знам доколко е качествено това.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Drago » Пет Мар 07, 2014 7:11 pm

Здравей Gogo , благодаря ти за сравнеителния анализ на двете рибни масала.Omapure наистина не се доставя в България от Amazon , при цена от 109 щ.д. за продукта да се плати 272 щ.д. само за доставка според мен е липса на здрава логика , даже при условие , че човек може да си го позволи. :gunshot:
Pipilota , смених кораба . Извинявай не знаех , че дублирам аватара.
Аватар
Drago
 
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Мар 05, 2014 6:18 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Pipilota » Съб Мар 08, 2014 6:44 pm

Аз лично не съм фенка на barleans. Имат хиляди продукти, какво ли не произвеждат. В ИФОС имат само няколко партиди тествани, колкото да имат очи да кажат че са се тествали ....и :doNotKnow: не знам, ама никак не са ми на сърце тия.

За Omapure, казах който може да си го позволи, т.е който живее в САЩ, да сипоръчва това, защото всяка една партида се тества в Ифос, и е с висока концентрация.
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Нед Мар 09, 2014 10:05 pm

Violka написа:Gogo и всички компетентни :yess: , а какво ще кажете за това рибено масло http://www.barleansbg.com/fish_more.html. Поне това което аз разбрах, е че в 1 капсула има 1000 mg DNA и EPA. Дали е така?


Виолка,
Това рибено масло според мен не струва. Не случайно не му дават състава. Ама човек като търси и намира.
Тук намерих необходимите данни. И какво излиза - това прехвалено рибено масло е едно обиновено неконцентрирано рибено масло. В 1 капсула от 1000 мг. има едва 300 мг. EPA+DHA. Което значи, че за 3 г. EPA+DHA ще трябва да се пият 10 капсули. Не, благодаря. Дори няма да обсъждам цената му, която и не може да се сравнява с Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Нед Мар 09, 2014 10:12 pm

pipilota написа:Аз лично не съм фенка на Gogo...


Пипи, що така си ме разлюбила. :bigsm10:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Нед Мар 09, 2014 10:15 pm

Italiano написа:Всъщност, ако съдържанието на това масло Барлийн'с е наистина 1000, то тогава, вместо 5 капсули от гоговото, ще се пият само по 3 на ден. Което сваля цената. Но не знам доколко е качествено това.

Ити, не знам да има такова нещо - в 1 капсула рибено масло само EPA+DHA. :th:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Pipilota » Пон Мар 10, 2014 2:03 am

Гого, не знам какво съм писала, сега си препрочетох изречението, и го редактирах съответно.. :stupid: :laugh1: :laugh4: Нямам идея какво съм искала да кажа, и + това на латиница...нещо се е бъгнало в клавиатурата ми като копирах марката на маслото, че не ми се пишеше (това помня, че копирах )...Sorry Man.... :stupid: :laugh1: Как можеш да си помислиш, че съм те разлюбила... :hug: та ти си ми една от големите слабости тук...наравно с Гази и Ити :hugs1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Маня » Пон Мар 10, 2014 7:54 am

pipilota написа:Гого, не знам какво съм писала, сега си препрочетох изречението, и го редактирах съответно.. :stupid: :laugh1: :laugh4: Нямам идея какво съм искала да кажа, и + това на латиница...нещо се е бъгнало в клавиатурата ми като копирах марката на маслото, че не ми се пишеше (това помня, че копирах )...Sorry Man.... :stupid: :laugh1: Как можеш да си помислиш, че съм те разлюбила... :hug: та ти си ми една от големите слабости тук...наравно с Гази и Ити :hugs1:


Че то си беше ясно, Пипи не е фен на препоръчваното от gogo рибено масло на Now Foods, не на gogo. :laugh4: Само дето не си беше довършила мисълта. :lol: Но за тия дето не живеем в америчко то си е все пак май най-доброто решение.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта