Рибено масло в Зоната - Част 2

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Вто Дек 13, 2016 4:10 pm

Маня написа:
eefimova написа:Здравейте,
В процес на избор на рибено масло съм. Попаднах на този сайт:
http://www.amway.bg/product/4298,nutril ... ngredients
Може ли да ми кажете дали това масло е добро.
Поздрави,
Емилия

За минималната препоръчана от Бари Сиърс доза от 2,5 г омега-3 мастни киселини от този продукт ще трябва да приемате по 8 капсули. Съдържанието ще ви стига за окоо 10 дни и дневната воза ще ви излиза около 6.50 лв.
Освен това няма достатъчно информация какъв вид е съдържащото се в капсулите масло - дали е поне молекулярно пречистено. Лично аз не бих го препоръчала.

В темата има доста по-добри предложения и като качество, и като цена.


Освен това не е и концентрирано, няма и информация от какви риби е добито, което е важно. Hай-вероятно не е и молекулярно пречистено, щяха да го напишат.
И аз не бих си го поръчал, нито бих го препоръчал на друг.
Madre Labs, Omega 800, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels е много добро рибено масло.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogokuzo » Пет Дек 23, 2016 2:25 pm

Само да проверя дали са ми верни сметките, от изброените по горе масла излиза че най-изгодно като цена от доказаните марки е Now Foods, Super Omega EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels

http://www.iherb.com/now-foods-super-om ... ftgels/858

Ораковката е 120бр, като необходимото количество за ден се съдържа в 4 таблетки - 2.4гр, евентуално в 5 за да не си на минимума. Тоест дневния разход е около 1.00 - 1.30 лв към момента

26лв+6 лв.транспорт = 32лв
120таблетки / 5 = 24 дена

32/24=1.33лв

30х1.33=40лв месечен разход

Някъде по-горе прочетох че транспорта е около 6лв, не съм го проверявал.

Моля поправете ме ако греша
gogokuzo
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Дек 23, 2016 2:07 pm
Ямбол
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Пет Дек 23, 2016 2:46 pm

Ако се спираш на продукт на Now, по-изгодният изобор е http://www.iherb.com/Now-Foods-Molecula ... tgels/8305 - същите показатели за 240 капсули и еднократен разход за транспорт. И цената за опаковката излиза по-евтино отколкото за 2 х 120 капсули. ;). Достатъчно е да приемаш по 4 капсули. :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogokuzo » Пет Дек 23, 2016 3:30 pm

Благодаря, и аз го видях след като написах изчисленията си. Исках да разбера дали вярно смятам. В момента приемам омега 3 на Хербалайв, но за техния продукт ми трябват 7.50лв на ден или 225лв на месец, стори ми се доста скъпо и реших да поровя в нета. С изненада попаднах на този сайт - Зоната, не знаех че е станал толкова известен този начин на хранене в БГ.
Поздравления за модераторите и участниците, аз се храня по този начин от 7-8 години мисля, че станаха.
gogokuzo
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Дек 23, 2016 2:07 pm
Ямбол
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Пет Дек 23, 2016 4:48 pm

Ако държиш да приемаш качествена омега-3 (което наистина е важно, независимо как се храни човек, дали се храни по правилата на Зоната или просто си хапва по своя си система) се ориентирай към продукт, който е минимум молекулярно пречистен, съотношението между ЕРА и DHA е 2:1, съдържанието на омега-3 киселините в посочената на опаковката доза да е над 60%. Продуктите на Now (не всички, но за въпросните два това важи) отговарят на тези критерии. Единственият им недостатък е, че не са в триглицеридна форма. На този критерий отговаря http://www.iherb.com/Madre-Labs-Omega-8 ... gels/65844. Да, цената има значение, но по-голямо значение има качеството на продукта. Madre покрива всички критерии за фармацевтичен клас рибено масло. 3 капсули са дневната доза от 2,4 г омега-3. Продукта е сертифициран от IFOS. Да, малко по-скъп е от продуктите на Now, но определено е с много високо качество. И определено резултата от използването е много добър. В моя дневник ще намериш резултата от АА/ЕРА теста, който си направих след ползването именно на това рибено масло по-продължително време и то в доста по-голяма от минималната препоръчана доза. Сега вече съм на поддържащата.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogokuzo » Пет Дек 23, 2016 5:03 pm

Благодаря Маня, точно това ми трябваше, да разбера къде е уловката.

С риск да се повторя, но ми изчезна някъде въпроса.

Тези допълнетелни мазнини които се приемат с рибеното масло трябва ли да ги смятаме към блоковете в някое от храненията или са си горница.
gogokuzo
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Дек 23, 2016 2:07 pm
Ямбол
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Пет Дек 23, 2016 5:23 pm

Не, мазнините от рибеното масло не се включват в мазните блокове. Обикновено количеството се приема с вечерното хранене наведнъж. Омега-3 мастните киселини не се произвеждат от организма и трябва да се приемат като добавка. Подробно за ползите от омега-3 мастните киселини и в какви дози могат да се приемат и при какви здравословни състояния, можеш да получиш, ако прочетеш публикуваната в РЕСУРСИ на сайта ни книга на Бари Сиърс "Зоната Омега Rx"
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот doval » Пет Дек 23, 2016 6:14 pm

Здравейте,

От днес до 23.12.16г. има 20% намаление на Madre Labs, Omega 800

http://www.iherb.com/madre-labs-omega-8 ... ode=ndp623

Весели празници,
Владо
Няма добри и лоши решения, само последствия.
Аватар
doval
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 148
Регистриран на: Сря Юли 20, 2016 1:58 pm
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogokuzo » Съб Дек 24, 2016 9:09 am

Добро утро на всички,

Поръчах си 6 опаковки от това масло, общата ми стойност с транспорта по пощата дойде около 48 долара, надявам се да нямам проблеми на митница, там прага е 50 долара.

Дойде ред да попитам и за витамина Е, който трябва да се приема с рибеното масло, може ли да ме светнете каква доза и има ли нещо друго спецефично или мога да си купя обикновен от аптеката. И освен това пия мултивитамини в които има витамин Е, дали това се брои или е малко.
gogokuzo
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Дек 23, 2016 2:07 pm
Ямбол
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот doval » Съб Дек 24, 2016 11:32 am

Добро утро gogokuzo,

По принцип прага на митниците в БГ за ддс за стоки извън ЕС е 30 лв.
Но не е задължително поръчката ти да бъде спряна на митница,
всичко е въпрос на късмет и настроение на проверяващия митничар.
Дори и да решат да сложат ддс, не е толкова страшно,
във форума има доста информация, как се освобождава пратката.

Препоръчаната от Бари Сиърс доза за "витамин Е" е 100-400 IU дневно.
Аз лично не бих приемал повече от 400 IU дневно, тъй като "витамин Е"
е мастно разтворим витамин и се натрупва в организма.
От друга страна той е един от най-полезните и важни витамини в зоната.
На повечето продавани продукти мерната единица на "витамин Е" е IU,
но ако попаднеш на някой продаван в мг, има калкулатори в интернет
за преобразуване между двете единици.
Ако пиеш мултивитамин вадиш стойността на "витамин Е" в мултивитамина
от препоръчителната дневна доза и преценяваш дали да приемаш отделно.

При избора на "витамин Е" най-важно е да се избере продукт съдържащ
d-alpha, а не dl-alpha, който е синтетичен
Освен това "витамин Е" се състои от Mixed Tocopherols - Алфа, Бета, Гама, Делта
Alpha е евтиния и не толкова добър вариант.
По-добрия вариант е Gamma, който е добре да бъде поне в равно количество на Alpha.
Освен това е добре, за разкош :) продукта да съдържа Tocotrienol Complex.

Има 3 продукта в iherb изпълняващи тези критерии, като аз съм се спрял
на единия от тях, защото посочват реалното количество на Gamma,
а не просто да пишат, че съдържа Gamma.
Продукта, който съм избрал за себе си е
http://www.iherb.com/now-foods-gamma-e- ... ode=ndp623
Пия го по една капсула на ден /а не както е препоръчал производителя по две на ден/
По скъп продукт е, но е качествен и ми стига за 4 месеца.
Добре е Витамин Е да се приема заедно с приема на рибено масло.

Надявам се да съм ти бил полезен. Весели празници :)

Владо
Няма добри и лоши решения, само последствия.
Аватар
doval
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 148
Регистриран на: Сря Юли 20, 2016 1:58 pm
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogokuzo » Съб Дек 24, 2016 12:15 pm

Много пълна информация, благодаря.

На моите мултивитамини пише.
Витамин Е - 3.5 mg a-TE

Конвертора ми дава от 3 до 5 IU за различните 5-6 вида витамин Е, не мога да разбера моя кой е.

Но който и да е явно е пренебрежимо малко до 400 IU

Ползвах този конвертор - http://www.etoolsage.com/converter/IU_C ... IU+%28s%29
gogokuzo
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Дек 23, 2016 2:07 pm
Ямбол
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот doval » Съб Дек 24, 2016 4:53 pm

Здравей gogozkuzo,

Радвам се, че съм ти бил полезен.
Количеството на Витамин Е в твоя мултивитамин е наистина доста малко
и следва да си закупиш допълнително Витамин Е.

Повечето продавани мултивитамини в Европа имат съдържание на витамини
близки до RDI, RDA, DRI /това са официално одобрени нива на витамини като добавка/.
Повечето стойности в тези таблици са стари и неактуални.
Американците от своя страна произвеждат доста по-добри витамини като количество и качество.
При тях проблема е, че някой път прекаляват в завишаването на количеството :)
Трябва да се търси златната среда и да се чете много :)

Аз лично ползвам информацията от този сайт, когато търся информация за витамини и минерали.
https://ods.od.nih.gov/factsheets/Vitam ... fessional/
Има доста пълна информация, като се посочва и Tolerable Upper Intake Levels (ULs)
Това са максималните стойности на даден витамин на ден, като гледам да не съм близо до тях.

Някъде четох следното:
Ако живееш на място, където няма никакво замърсяване, никакъв стрес, храниш се с органична храна, ядеш достатъчно плодове и зеленчуци и разнообразна храна, не пиеш и не пушиш - тогава няма нужда да пиеш витамини като добавка. За всичко останали - следва да приемаме витамини и минерали като добавка :)

Поздрави,
Владо
Няма добри и лоши решения, само последствия.
Аватар
doval
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 148
Регистриран на: Сря Юли 20, 2016 1:58 pm
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogokuzo » Пон Дек 26, 2016 11:01 am

Здравейте и честитат Коледа

Аз продължавам с моите изчисления и сметки, дано не съм ви дотегнал, но мисля че ако човек е решил да прави разход за нещо което ще е постоянен разход до края на живота му, или поне за дълъг период и ако става въпрос за семейството което е 3-4 членно освен качеството трябва да търси и балансирани финанси.

Та въпроса ми е какво мислите за това рибено масло - http://www.iherb.com/Madre-Labs-Omega-3 ... gels/62118

На същата фирма е, не виждам разлика от по-горе обсъденото, но е два пъти по-евтино. Сметките ги правя на грам полезни омега 3

Разхода за това на човек на месец излиза 27лв, а другото е около 49лв
gogokuzo
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Дек 23, 2016 2:07 pm
Ямбол
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Пон Дек 26, 2016 11:19 am

Сметката е елементарна - с това минималната доза се постига с 8 капсули, с новата формула се постига с 3 капсули. Самият производител е определил новата си формула като фармацевтичен клас рибено масло. Концентрацията също е от значение при определяне качеството на рибеното масло.
Да, финансовият момент не е без значение, но когато става въпрос за здраве мисля, че по-важно е качеството.
Старата формула по-скоро попада в клас рибени масла продавани в магазини за здравословни храни.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот doval » Пон Дек 26, 2016 12:18 pm

Здравейте и Честита Коледа и от мен,

Маня е абсолютно права. При избора на рибено масло трябва да се гледа концентрацията на EPA+DHA над 600 мг в 1гр. рибено масло, освен това е важно да има IFOS сертификат, както и да е триглицеридна форма.
Има много продукти, които отговарят на само един или два от тези критерии и са доста по евтини.
Лично за себе си съм решил, че ще използвам рибено масло отговарящо и на трите критерия.
Преди това пиех Ultra Omega 3 на Now, което не е лошо масло и е доста по-евтино, но не е триглицеридна форма,
която се усвоява по-добре от организма спрямо етил-естерната. Но всично е въпрос и на пари.
На 25 страница от тази тема съм предложил още 4 масла отговарящи на тези критерии,
като цената не излиза много по-евтино от Omega 800 на Madre labs.
На тази страница съм направил изчисления за цената на грам и на ден.
Рибено масло отговарящо на трите критерия струва между 1.70 лв и 2.30 лв на ден на човек.
Предложените масла не са много по-евтини, тъй като и те са качествени продукти.
Търсенето ми бе продиктувано, от един проблем, който както виждам и ти ще имаш,
че трябва да осигуря около 300 бр капсули рибено масло за семейството ми на месец,
от където идва проблема с доставка, митници и ддс.
За да не се повтарям, ако ти е интересно изчети 25 стр. от тази тема.

Поздрави,
Владо
Няма добри и лоши решения, само последствия.
Аватар
doval
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 148
Регистриран на: Сря Юли 20, 2016 1:58 pm
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogokuzo » Пон Дек 26, 2016 1:57 pm

Уф да бе, концентрацията е малка, това съм пропуснал, само не разбирам къде виждате дали е триглициридно и къде е показан сертификата, но спирам и се доверявам на това което сте избрали, така или иначе вече го поръчах вчера, пък и не мисля да ставам доктор по тия неща, харесвам Зоната като начин на хранене, имам опит и знам какви резултати съм постигал с нея.
Впрочем по призвание съм счетоводител, така че не ми се сърдете за финансовите ми тревоги.
gogokuzo
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Дек 23, 2016 2:07 pm
Ямбол
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron