Рибено масло в Зоната - Част 1

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Пет Яну 31, 2014 6:32 am

Има една малка подробност. Ако се приемат повече омеги, т.е се пие повече рибено масло, то има голяма вероятност ако се взема наведнъж част от тях да отиде в :obscene-tolietpush: . Ето защо ми се струва разумно приемът на рибеното масло следва да бъде поне на 2 пъти, за да се сведе до минимум опасността да изпуснем омегите не там където трябва. :laugh4:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пет Яну 31, 2014 11:21 am

gogo написа:Има една малка подробност. Ако се приемат повече омеги, т.е се пие повече рибено масло, то има голяма вероятност ако се взема наведнъж част от тях да отиде в :obscene-tolietpush: . Ето защо ми се струва разумно приемът на рибеното масло следва да бъде поне на 2 пъти, за да се сведе до минимум опасността да изпуснем омегите не там където трябва. :laugh4:

Gogo, от къде черпиш тази информация? Бари Сиърс пише друго. :think2:

Не е нужно да си разделяте дозите рибеното масло през целия ден – За разлика от витамините и минералите, които траят само няколко часа в кръвта, мастните киселини от рибеното масло се задържат до няколко дни. Така че, е без значение, дали ще ги вземете на веднъж, или на части. Така или иначе стабилните нива на кръвта ще се запазят.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Пет Яну 31, 2014 12:49 pm

HippoDel написа:
gogo написа:Има една малка подробност. Ако се приемат повече омеги, т.е се пие повече рибено масло, то има голяма вероятност ако се взема наведнъж част от тях да отиде в :obscene-tolietpush: . Ето защо ми се струва разумно приемът на рибеното масло следва да бъде поне на 2 пъти, за да се сведе до минимум опасността да изпуснем омегите не там където трябва. :laugh4:

Gogo, от къде черпиш тази информация? Бари Сиърс пише друго. :think2:

Не е нужно да си разделяте дозите рибеното масло през целия ден – За разлика от витамините и минералите, които траят само няколко часа в кръвта, мастните киселини от рибеното масло се задържат до няколко дни. Така че, е без значение, дали ще ги вземете на веднъж, или на части. Така или иначе стабилните нива на кръвта ще се запазят.


Хипо, аз говоря ако се взема повечко рибено масло и особено ако не е концентрирано, то за да се достигне адекватна доза ще трябва да се приемат доста грамове рибено масло. Сега си представи ако изпиеш наведнъж 2-3 лъжици олио например какво ще се случи. Най-вероятно :obscene-tolietpush: . Аналогично същото би се случило и с приема на повечко рибено масло. Та затова си мисля, че е удачно да се взима поне на 2 пъти.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Хриси » Пет Яну 31, 2014 6:38 pm

Какво ви е мнението за това рибено масло от БГ? http://apteka.framar.bg/30011926/%D1%80 ... 0%BA%D1%81

Все пак по-лесно е от БГ да се купи.
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Пет Яну 31, 2014 10:37 pm

Хриси написа:Какво ви е мнението за това рибено масло от БГ? http://apteka.framar.bg/30011926/%D1%80 ... 0%BA%D1%81

Все пак по-лесно е от БГ да се купи.


Хриси, много е съмнително и несериозно това рибено масло.
1. Количеството е изключително малко. Една капсула е 150 мг. Обикновено рибеното масло се продава на капсули по 1000 мг. Да предположим, че половината от капсулата е омега 3(EPA и DHA) макар че това едва ли е така. Но и да приемем, че е така за да приемеш поддържащата доза от 3 гр омега 3 ще ти трябват цели 40 капсули :wow: . Направи си сметка какво означава това.
2.Няма описано какво е точно съдържанието на омега 3 в това рибено масло, защото в крайна сметка нас ни интересуват омега 3 и даже по конкретно EPA и DHA.
3. Това масло няма информация дали и как е пречистено и аз само заради това не бих го купил никога. Сиърс препоръчва рибеното масло да бъде молекулярно пречистено.
4. Това е масло от черен дроб и следователно съдържа витамин А, който е мастноразтворим и е токсичен при предозиране. Когато си избирам рибено масло аз гледам да не е от черен дроб на риба.

Хриси, в БГ добрите рибени масла са прекалено скъпи(от iHerb идват 2 и повече пъти по евтино) и факта, че трябва да се приемат постоянно е едно финансово харакири ако си ги купуваш от тук. Не знам какво точно те притеснява в пазаруването по Интернет. В моя дневник съм дал още информация за рибеното масло и за пазаруването от iHerb. Ако все пак има нещо неясно не се притеснявай да питаш.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Хриси » Пет Яну 31, 2014 10:45 pm

Благодаря ти много, Гого! Ще си поръчам от Ихерб. Не ме притеснява пазаруването от нета, просто ми е малко по-сложно, отколкото да си го купя от БГ. Няма значение, ще си го купя от Ихерб. :) После ще разуча по колко трябва да приемам.

П.П. Писах в темата "хранене и въпроси..." за пилешките бутчета. Ако може да ми отговориш ще съм ти благодарна.


Хубава вечер! :)
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Хриси » Пет Яну 31, 2014 11:22 pm

П.П. Гого, а какво масло да си поръчам: примерно 240 капсули, със 180/120 EPA i DHA?
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Пет Яну 31, 2014 11:39 pm

Хриси написа:П.П. Гого, а какво масло да си поръчам: примерно 240 капсули, със 180/120 EPA i DHA?


Хриси,

Рибено масло с 180/120 EPA i DHA не е концентрирано, а Сиърс казва да приемаме концентрирано. Концентрирано е например това което аз приемам - Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels. То е 360/240 и идва под 30 лв. и затова не ходи до митница. Ако това ти е първото пазаруване от iHerb ще можеш да ползваш код за отстъпка(виж по подробно в дневника ми) и тогава можеш да поръчаш и по-голямата разфасовка - Now Foods, Super EPA, Double Strength, 240 Softgels, която заради отстъпката също идва под 30 лв. и съответно - в пощата. За следващи поръчки обаче си вземай от по малката разфасовка ако не искаш да ходиш до митницата.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Хриси » Съб Фев 01, 2014 9:23 am

Много благодаря, Гого! Поръчвам....
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Ani » Съб Фев 01, 2014 3:39 pm

Здравейте,

пак съм аз.Оказа се, че няма да мога да си поръчам таблетки от Iherb, т.к. нямам кредитна карта и никой не се заема да ми свърши услугата.Аз съм в Германия и сега намерих тука следните в amazon.de.Мислите ли, че са добре http://www.amazon.de/Now-Foods-Omega-3- ... uctDetails и по колко би трябало да вземам?Двойно аз както го разбирам, поне 12 ? Тях поне мога да ги поръчам и платя с обикновена карта.


Или на Doppelghertz : http://www.allyouneed.cn.com/products/d ... 000-80-pcs

Чакам съвеет :)
Най-често хората се отказват,защото искат всичко да се случи днес,да се случи на момента.Нямат търпението,а за нещата, които си струва,трябва да вложиш много време,затова си струват,защото не са лесни.
Аватар
Ani
 
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Юли 05, 2013 10:23 am

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Нед Фев 02, 2014 2:12 am

Ani написа:Здравейте,

пак съм аз.Оказа се, че няма да мога да си поръчам таблетки от Iherb, т.к. нямам кредитна карта и никой не се заема да ми свърши услугата.Аз съм в Германия и сега намерих тука следните в amazon.de.Мислите ли, че са добре http://www.amazon.de/Now-Foods-Omega-3- ... uctDetails и по колко би трябало да вземам?Двойно аз както го разбирам, поне 12 ? Тях поне мога да ги поръчам и платя с обикновена карта.


Или на Doppelghertz : http://www.allyouneed.cn.com/products/d ... 000-80-pcs

Чакам съвеет :)


Ани,
Става и със дебитна карта. Ето с кои карти работи iHerb(това ми излиза като тръгна да плащам):
    Mastercard
    Visa
    American Express
    Discover
    JCB
    DCI
    BC
Сега относно рибените масла. Първото, от Амазона е неконцентрирано. В 1 капсула от 1000 мг. има едва 300 мг EPA+DHA. Това значи, че за доза от 3 гр. ще трябва да пиеш цели 10 капсули, което не е добре. Не е добре и цената. Гледам, че е 20,95 евро. В iHerb същото е 10,18 $.
Второто рибено масло също не е концентрирано и трябва да приемаш по 10 капсули. Освен това то не е и молекулярно пречистено за разлика от първото. Така че не бих ти го препоръчал.
Ако трябва все пак да избереш едно от двете, то това ще е първото защото е молекулярно пречистено.
Определено обаче бих те посъветвал да пробваш пазаруване от iHerb с някоя от горните карти защото цените там са много изгодни и поради факта, че рибено масло трябва да пием постоянно цената му въобще не е без значение.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Pipilota » Нед Фев 02, 2014 5:27 am

eldass написа:pipilota, обръщам се към теб с молба за препоръка на това ново поколение масла от водорасли, богати на дълговерижни Омега 3 мазнини, описани като отговор на въпрос №58, т.к. като не искам да приемам рибено масло. Благодаря! :)

eldass, чак сега ми остана малко време да отговоря :oh: Едвам успявам да се докопам до форума :) Сега на въпроса– за сега най-предпочитаното масло от водорасли е спирулината, което всъщност не е за предпочитане, но е еиднствеото решение за вегани. Тези водорасли сме ги коментирали в темата Витамини, билки и други добавки в Зоната Третият пост от горе надолу :yess:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Diva69 » Нед Фев 02, 2014 9:34 am

Може ли някой да си каже мнението за тоба рибено масло, моля :th: http://www.sfh.com/products/omega_3-oil ... defined/0/ или някое друго, което не е в капсули.
Аватар
Diva69
 
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Яну 16, 2014 8:55 pm
Michigan/Пловдив

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Маня » Нед Фев 02, 2014 9:09 pm

Днес попаднах на интересен материал за рибеното масло и синдрома на Хашимото: http://fitnesinstruktor.com/hashimoto-lechenie/.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот tanita68 » Пон Фев 03, 2014 12:42 pm

Здравейте!
Днес си поръчах това рибено масло Now Foods, Super EPA, Double Strength, 240 Softgels . Оказа се, че ако сумата на поръчката не надвишава 22 евро не се плаща мито. Като го получа ще видя какви още такси ще трябва да се плащат. Вчера търсих рибено масло от EU, но цените бяха страховити! По-нормална ми се видя цената на рибеното масло, за което Хипо беше споделила от Дания, но в сайта за Финландия пишеше, че няма наличност. Ще търся и тук, но явно трябва да проверя в аптеките, защото в магазините има само на Möller, а то се произвежда от черен дроб на треска и никъде не видях да пише, че е фармацевтичен клас, а и по съдържанието на EPA/DHA съдя, че едва ли е такова - в 5ml съдържанието е 600/400. Купих си в началото едно такова, има добавен някакъв аромат и не знам дали е от аромата, но е отвратително на вкус. Добре, че някой беше споменал за дъвкане на лимон преди прием на течно рибено масло, иначе едва ли щях да го пия повече. Сега приемам по 1 ч.л., но са ми нужни по-големи количества заради артритни изменения в пръстите на ръцете. Дано да се повлияе от приема на рибено масло, че понякога много боли.
Заедно с рибеното масло си поръчах и още нещо, но то е за друга тема ;)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Пон Фев 03, 2014 1:02 pm

Diva69 написа:Може ли някой да си каже мнението за тоба рибено масло, моля :th: http://www.sfh.com/products/omega_3-oil ... defined/0/ или някое друго, което не е в капсули.


Дива,
Добре изглежда това рибено масло. В 5мл. има близо 3,2 гр омега 3(EPA+DHA). Освен това е и молекулярно пречистено. Вероятно ще мине и теста с фризера. Проблематична е обаче доставката, защото се доставя само в САЩ, но ти вероятно живееш там. Ако не те притеснява цената, то на мен ми изглежда добре. Ако си го купиш ще ми бъде интересно, дали е минало теста със фризера. :wave:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта