Рибено масло в Зоната - Част 2

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Пон Окт 17, 2016 10:06 am

Да, това е маслото, което максимално се доближава до критериите на Бари Сиърс и е на сравнително изгодна цена. Дезата могат да го пият - за тяхната възраст препоръчаната от Бари Сиърс доза е като поддържащата доза за възрастни - 2,5 г - които се постигат с 3 капсули от маслото на Madre Labs.

Естествено най-добрият вариант са продуктите на Бари Сиърс, ако може да си ги разрешите

http://www.zonediet.com/product-categor ... -fish-oil/
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот loa » Пон Окт 17, 2016 10:19 am

Маня :bouquet:
Вижте на каква интересна статия попаднах за 5-те най-добри масла. http://omega3center.org/omega3-information/top-5-omega-3-supplements/
Аватар
loa
 
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2016 8:43 pm
Пловдив
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот The Jack » Пон Окт 17, 2016 2:41 pm

Тъй, тъй.... То е ясно, че в този форум сме пристрастни, но.....Струва ми се, че е и на тези люде не са им безразлични поръчковите статии (което май е по-добре, защото другия вариант е да са малко невежи или мързеливи да смятат). Според мен яко са окастрили маслото на Барито. Ок, това първото масло е качествено, спор няма, но защо не смятат цената за грам EPA+DHA, не ми е ясно. Хубаво са сложили Барито на 2 място, ама защо са избрали най-неизгодния вариант. С всичките отстъпки и 138 долара разход цената на грам на фаворита им е 0,55 долара. Е, течния вариант на Барито е 0,40 долара за грам :think2: , а това на капсулите Dr. Sears’ OmegaRx 2 Fish Oil – 120 Capsules излиза 0,50 долара за грам. И то без купонче за допълнителна отстъпка :laugh4: . Било рисковано регулярна поръчка - че то ясно е написано, че не е обвързваща тази опция. Това Krill и Нордик са си доста по-скъпички(и според мен с нищо не превъзхождат първите две), а последното пък ме е страх да го пия :lol: По отношение на другите съставки, вложени в маслата - честно, нищо не отбирам от това, но ми се струва, че 100% чистота е почти непостижима - най-вероятно под определен праг на вредители, същите въобще не се описват при фаворита им, докато бай Бари си описва и минималните количества, но може и да съм в грешка тука. Пък и самите автори на статията си пишат, че не били сигурни дали добавените от Барито съставки нямало да намалят ефективността на маслото - ми че то откъде са сигурни, че няма да я повишат - де да знам, размишлявам си просто. А, да, тия хорица написали, че в сайта Барито не бил обяснил защо и колко било полезно рибеното масло (There was also no education included on the website about the importance of Omega-3 and how it works.)- те туй книгите ги нямат за нищо бре, ама кой да чете. Че то, малка част от този ми пост да е вярна, какво излиза - че разбирам едва ли не повече от техните експерти :think2: и то съм се учил от сайт, дето нищо не пише за рибеното масло :think2: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Да не говорим, че най-изгодно, качество-цена, си е Мадре лабс Омега 800. Аз лично съм решил така - при високи дози - 7-8 -10 грама на ден - течното на Бари Сиърс. При поддържаща доза от 2,5г. - 3г- Мадре Лабс Омега 800. Не, че ме притеснява високи дози от Мадре, ама тия капсули 12-13 за доза от 10г. ми се виждат малко множко, пък и ако сложа превръзка на очите, бих се доверил изцяло на Сиърс и само на думи.
Баси, колко много писах, ама яд ме хваща на такива статии, дето обективизмът малко бяга по тъч линията.
Та така мисля аз, но може и да греша :hm:
Use it or Lose it!
Аватар
The Jack
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2016 2:01 pm
Пловдив
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Пон Окт 17, 2016 4:16 pm

Аз лично нямам какво да кажа за статията - първо трябва да видя всичките параметри на продуктите, а да се ровя в нета да ги търся - не ми се губи време. За мен поне след превода на Зоната Омега Rx и всичко което следя по въпроса е повече от ясно, че продуктите на Бари са № 1 и единствено ограничените ми финасови възможности не ми позволяват да си ги поръчвам. Но пък видях за себе си резултата от Madre Labs. И това ми стига.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот loa » Пон Окт 17, 2016 6:33 pm

А има ли по големи разфасовки на Мадре Лабс?
Аватар
loa
 
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2016 8:43 pm
Пловдив
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Пон Окт 17, 2016 7:12 pm

За сега не се предлагат.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Italiano » Чет Окт 20, 2016 11:01 am

Не, не, тази статия изобщо не е поръчкова. :laugh4:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот doval » Нед Окт 23, 2016 4:46 pm

Здравейте,

Първо да кажа, че Омега 800 е много по-добро от Now ultra.
Днес обаче останах изумен от новата цена - 20 лв
И освен това няма отстъпка за бройка :(

Ето отговора на iherb :)
We do apologize for the price increase on some of our products. Please do understand that when our manufacturer increases their price, we also do so as in the nature of the business. However, the most common cause as to why a certain product increases a price is due to a low production by the manufacturer or an increase demand. As such, we ask for your kind patience and understanding on this matter. Once again, please accept our apologies.

Маня някакъв съвет за заместващ продукт, докато се вразумят за цената :)

Поздрави,
Владо
Няма добри и лоши решения, само последствия.
Аватар
doval
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 148
Регистриран на: Сря Юли 20, 2016 1:58 pm
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Нед Окт 23, 2016 5:02 pm

Освен двата продукта на Now - Super EPA и Ultra.

Другото е това на Бари Сиърс. Но то е още по-скъпо. Madre с новата цена излиза 2 лв на ден, това на Бари - 3 лв.
Аз ще продължа с Madre и на тази цена, защото ми е по-приемлива.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот The Jack » Нед Окт 23, 2016 11:13 pm

Не знам какъв точно е замисълът на новата цена, но ако сте обърнали внимание вчера и днес Омега 800 е в daily deal в комплект с http://www.iherb.com/California-Gold-Nutrition-CoQ10-100-mg-30-Veggie-Softgels/61073 на обща цена 8,94 долара, което само по себе си е добра оферта. Поне към този момент, докато тази оферта е валидна, теорията с търсенето и намаленото производство стои малко като извадена от учебник по икономика :hm: Ще поживеем, ще видим, но......
Ако тази цена от почти 20 лв. се запази, съм категоричен, че си заслужава човек да си поръча от маслото на Бари Сиърс - поне аз предпочитам неговото, ако трябва да избирам. Тъй като не съм поръчал още от Iherb, ми е трудно да изчисля крайна цена до мен за Madre Labs, Omega 800 - малко се обърквам, кога ходи, кога не ходи на митница. Ако се спазва закона на 100% повече от 1 шише задължително митница, при 1 брой няма митница, ама от транспорта така се оскъпява, че....мисля, че единствения начин за малко по добра цена от това на Барито е да се надяваме на късмет с поръчка на повече бройки и да ни изпуснат за митница. Отиде ли на митница :scare:
Тъй като вече ми дойде първата доставка от маслото на Барито - течния вариант(общо EPA и DHA - 202,5гр.), мога да дам по-подробна информация. Първо да кажа, че изненадващо :laugh4: мина теста с фризера - даже по тяхна препоръка след отваряне на бутилката се съхранява постоянно именно във фризера :laugh1: Та така, възможно най-скъпия вариант за крайна цена е около 115 долара за бутилка- 80 долара цена от сайта(с опция за регулярна поръчка - отново казвам, че не е ангажираща), 7 долара доставка от Барито до склада на посредника в САЩ, 20 долара комисионна за посредника(включва и обмитяване), и около 8 долара транспорт - т.е. около 2,57лв. за дневна доза от 2,5г.
При първа поръчка има отстъпка от 10%, като купона е getstarted1015. Аз поръчах 3 бутилки - съветът ми е при първа поръчка максимални бройки, може да се комбинират и повече хора. Та при три бутилки сметката е следната: 3*80-10%= 216 долара+ 7 долара до склада + 54 долара комисионна + 23 долара транспорт(около)= 300 долара
202,5г.= 100 долара, откъдето 1г.= 0,89-0,90 лв, т.е 2,23-2,24 лв. за дневна доза от 2,5г. Наканил съм се да питам Барито при по-голяма доставка дали ще направят отстъпка, ама на този етап съмо съм се наканил.
Допълнително има възможност да договорите с посредника и по-ниска комисионна, но това вече е индивидуално.
Аз на този етап съм твърдо на маслото на Барито - при мин.10г. дневна семейна консумация(а в момента 17,5г.) просто митница не ми мърда. Ако си поръчам Омегата чрез посредника за 9 шишета(216г. EPA и DHA, еквивалент на шишето на Барито) цената на грам излииза около 1,17лв или над 2,90лв. за дневна поддържаща доза :think2:
Ако има някаква магия с избягването на митница при повече бройки от омега 800, ще черпя 2,5г. от най хубавото на рибката, ако някой ме светне.
Use it or Lose it!
Аватар
The Jack
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2016 2:01 pm
Пловдив
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот The Jack » Пон Окт 24, 2016 12:31 pm

Madre Labs, Omega 800 е пуснато като промоция към доста продукти - интересно, ще видим.
Някой да е проучвал :
http://www.iherb.com/Natural-Factors-Ultra-Strength-RxOmega-3-150-Enteripure-Softgels/24529
или
http://www.iherb.com/Natural-Factors-Ultra-Strength-RxOmega-3-Factors-with-Vitamin-D3-1000-IU-150-Softgels/24528
На етикет стоят доста добре, но тепърва ще ги попроуча. Ако някой се е занимавал с тези масълца, ще съм благодарен да сподели.
Use it or Lose it!
Аватар
The Jack
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2016 2:01 pm
Пловдив
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Пон Окт 24, 2016 5:46 pm

ИЗброените не съм ги тествала, но пробвах течната версия http://uk.iherb.com/Natural-Factors-Rx- ... 37-ml/2646, когато трябваше да приемам 10 г и отиде директно в кофата за боклук - непоносим вкус. Замръзна от раз. Да не говорим, че беше с кансистенция на водичка и никакъв вид на някаква що-годе мазност в нея. Та не знам за тези в капсулата дали не са същите.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот The Jack » Пон Окт 24, 2016 6:39 pm

Ясно, нещо ме притесняваше в това масло, явно даже малко ме е притеснявало - мерси за инфото, Маня. Ще ми остане малко свободно пространство в кофата за боклук :laugh4:
Един друг въпрос ми се е загнездил в главата - По колко витамин Е е необходимо да се пие на ден да кажем за 2,5г, 5г., 7,5г., 10г.? Мисля, че е обсъждано, но това, което си спомням, беше препоръчано между 200 и 400 IU. Та дилемата е следната - аз и децата (7г.) сме на 2,5г. омега3, жена ми на 10г - към този момент пием по 400 IU (без децата :think2: ) дневно от това http://shop.bb-team.org/now-foods-vitamin-e-400-iu?sku=598.
От всичко изчетено, мисля, че приемът на витамин Е с рибеното масло е задължителен, ама по колко :think2: :laugh4:
Use it or Lose it!
Аватар
The Jack
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2016 2:01 pm
Пловдив
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Пон Окт 24, 2016 7:09 pm

Между 100 и 400. Аз си пийвам по 400, но не всеки ден, а през ден, поняукога и през два. Колкото до "задължителното" - продължавам да си мисля, че Зоната не е нещо, което "задължава". Тя "препоръчва".
Зоната може да се практикува дори без рибено масло, но приема му води до много по-добри резултати в комбинация с комбинацията на храните и спазване на съотношението между основните макронутриенти в чинията.

И единствената друга добавка, която ползвам е магнезий, просто защото понякога получавам крампи и това е признак, че не ми достига.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот The Jack » Пон Окт 24, 2016 8:22 pm

Имах предвид, че приемът на рибено масло е желателно (моята убеденост го прави задължително за мен) да се комбинира с прием и на витамин Е, за запазване на по голям ефект от приема на рибеното масло - влиянието на антиоксидантите и връзката им с окисляването и свободните радикали. За мен е неразумно да давам луди левове на ден за качествено рибено масло и да не дам стотинки, за да му извлека заложения потенциал.
Аз също съм на мнение, че всичко в Зоната (а и самата Зона) е желателно, и не съм казал, че приемът на рибено масло и витамин Е е задължителен за Зоната, а че приемът на витамин Е е задължителен (по мое мнение) при прием на рибено масло, независимо дали човек спазва Зоната или не :peace1:
Както и да, мерси за отговора - аз и сега процедирам като теб горе долу - аз пия по 400 горе долу през ден, а жена ми , заради високата доза омега 3 всеки ден. Май трябва само на мушмуроците да им взема 100 или 200 и да им давам всеки ден или през ден.
Use it or Lose it!
Аватар
The Jack
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2016 2:01 pm
Пловдив
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот loa » Вто Окт 25, 2016 11:45 am

А какви са изискванията към витамин Е? Трябва ли като при рибеното масло да гледаме, как е произведено и други такива неща?

Вчера поръчах от рибеното на Бари http://www.zonediet.com/shop/omega-3-fish-oil/dr-sears-omegarx-2-fish-oil-120-capsules/и сега го чакам с нетърпение. :yess: Много ми е интересно колко ще ми излезе крайната цена. :th:
Аватар
loa
 
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2016 8:43 pm
Пловдив
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 2 госта