Рибено масло в Зоната - Част 2

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Блу » Пон Сеп 12, 2016 7:09 pm

Свърших я аз каквато я свърших.
Заядоха се за документите, че не били коректни и въобще едно препиране беше ,че им губя времето..
Явно не ми е бил ден.
Аватар
Блу
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Авг 18, 2016 8:31 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Пон Сеп 12, 2016 7:39 pm

Това, което мога да те посъветвам в момента е, на първо време да си купиш едно от тези масла, за които ти дадох линк. При твоите размери, извинявай за намека, просто е абсолютно задължително спазвайки Зоната да приемаш рибено масло.
В книгите си Бари пише, че преди да се започне каквато и да е диета за намаляване на теглото (не само Зоната), задължително трябва да се започне с рибеното масло, за да се намали ефекта на токсичните мазнини.
Трябвало е да ги попиташ какво точно искат и да отидеш на следващия ден.
След това си направи нова поръчка съобразно това, което са ти обяснили, че трябва да има в документите.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Блу » Пон Сеп 12, 2016 8:10 pm

Няма за какво да се извиняваш,Маня, това е действителността.
Твоят съвет е разумен, просто последната седмица нещо става с мен, емоциите ми ескалират и за най - малкото нещо ми се плаче,сякаш са ми предписали грешните антидепресанти и това ми пречи да взимам правилните решения.
Аватар
Блу
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Авг 18, 2016 8:31 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот JustMe » Пон Сеп 12, 2016 8:40 pm

Блу, лично аз нямам никакво желание, а и време да се занимавам с митниците и за себе си взех решението да си поръчвам по-често рибено масло, но за суми под 30 лв., за да не ми се налага да посещавам митницата. Наясно съм, че вместо 6 лв. за доставка месечно, плащам 12 лв., месечно. Наясно съм и че поръчвайки си по-малката разфасовка, също съм един вид прецакана, но сметнах, че с всички разходи, рибеното масло ми се оскъпява с около 10-12 лв. месечно и предпочетох да дам тези пари отгоре, но да си получавам колета в пощата, пред разходка до митницата. От поста ти и този на Маня, разбирам че на митницата се доплаща повече, т.е. решението ми не е толкова лошо.
Разбира се, никого не задължавам с моето мнение , а и не е 100% гарантирано, че някой ден пратката ми няма да се окаже на митницата, но за сега ми се получава и за мен това е добро компромисно решение.
JustMe
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Май 28, 2016 11:45 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Блу » Пон Сеп 12, 2016 8:54 pm

Just..., аз все още съм дезориентирана, а и може би съм очаквала нещата да са малко по - опростени.
Не ми се мисли какво щеше да е без постоянните указания на старите Зонбита /сигурно им е втръснало вече да повтарят на всеки новодошъл/. Респект за търпението им.
Но ако ще срещам всеки път начумерени чиновнички, предпочитам да си го спестя.
Аватар
Блу
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Авг 18, 2016 8:31 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот The Jack » Пон Сеп 12, 2016 10:44 pm

Да ви кажа и аз за моя опит с маслото от рибки. На втория ден след като започнах Зоната си купих това https://healthstore.bg/now-ultra-omega-3-fish-oil-180-drazheta : С помощ от приятел успях да го взема с 30% надолу. Май си дават такива отстъпки на редовни клиенти /аз го взех от друг магазин на място, дет се вика/. Да, ама на мен ми трябва фармацевтичен клас, защото се очертава сериозно пиене от страна на съпругата ми, а смятам да давам и на два мушмула по на 7г. Надявам се и за мен да има, а не само да им ближа лъжичките :laugh4: Та проучването го насочих към http://www.iherb.com/madre-labs-omega-800-1000-mg-30-fish-gelatin-softgels/65844 и http://www.zonediet.com/shop/omega-3-fish-oil/dr-sears-omegarx-2-fish-oil-10oz-liquid/
Long story short - купих си на Барито. Легна ми на доста приемлива цена за грам. Имайте предвид, че за първи път пазарувам по интернет (малко old fashion екземпляр съм), и може и да напиша накои глупости или всеизвестни тайни, но накратко, пък на някой може да му е полезно. Мой близък приятел има приятел :laugh4: , който има фирма за доставки от САЩ /даже не знам как им казват на тези фирми/ - е, скъсах му нервите на тоя човек. Имат си разни разнообразни опции. Стандартните им такси са от порядъка на 25% от стойността на стоката (включва и обмитяване от тяхна страна, без транспорта от САЩ до БГ), ама може и да варира !. Отделно гледам в сайта на Барито някакъв купон ми иска (аз съм боравил само с тея за хляб, ама беше преди бая годинки)- писах на чичко zonediet coupon и взе, че изкара някакъв - метнах го в поръчката и хоп -10% :think2: - почувствах се като гениален shoper :laugh4: На бройките шибнах направо 3 - да не свършат купоните, пък и транспорта се разводнява малко. Сериозно, цифрата ме стресира, ама ежедневния разход е един и същ, независимо по колко поръчваш. От там Барито ги праща до склад на фирмата посредник в Щатите, те пък съответно доставят до БГ, с опции за обмитяване от тяхна или от ваша страна. Имайте предвид, че пазаруването от zonediet става с кредитна карта, и независимо, че подобни фирми предлагат опцията и те да ви закупят стоката, трудно ще се навият, заради регулярните поръчки / задължителна опция за -20% от цената/ . Мисля, че спокойно и при по-малка поръчка и отстъпка от посредника може да се докара цена от порядъка на 0,80-0,85 лв. за грам.
Дано да съм бил полезен с нещо. Ако някой не е разбрал - на лични, че и без това написах достатъчно.
Use it or Lose it!
Аватар
The Jack
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2016 2:01 pm
Пловдив
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот The Jack » Сря Сеп 14, 2016 9:09 pm

Според вас дневна доза от 10г. рибено масло от това http://www.zonediet.com/shop/omega-3-fish-oil/dr-sears-omegarx-2-fish-oil-10oz-liquid/ как е най-добре да се приема - 1,2,3 приема или само вечер или.....
Use it or Lose it!
Аватар
The Jack
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2016 2:01 pm
Пловдив
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Сря Сеп 14, 2016 9:15 pm

Тъй като дозата е голяма може да се приема на три пъти с основните хранения - закуска, обед и вечеря.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Блу » Съб Сеп 17, 2016 9:41 pm

Зонковци здравейте,
Искам да ви питам някои от вас правили ли са тест на рибени масла със стиропор като в това клипче.
https://www.youtube.com/watch?v=dNQrR35Gnvs
извинявам се ако е дискутирано вече и съм го пропуснала .
Аватар
Блу
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Авг 18, 2016 8:31 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Съб Сеп 17, 2016 10:14 pm

Тестът показва предимствата на триглицеридната форма на омега 3 (формулата на Нордик) и етил естера (т.е. с участието на алохол) на Солгар. Съдържащия се във формулата на Солгар етилов естер разгражда стиропора в рамките на 15-тина минути, заради съдържанието на алкохол. Не напразно тук никой досега не е препоръчвал да се пие рибеното масло на Солгар.

Не напразно в последно време повечето от нас са се ориентирали към продукта на Мадре Лабс, тъй като уви нямаме всички опция да се снабдяваме с най-доброто - това на Бари Сиърс.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Блу » Съб Сеп 17, 2016 10:21 pm

Да ,Маня, но аз с неразбираща ти глава си мисля,че едно молекулярно пречистено масло би трябвало да мине успешно теста..
Тази вечер го направих с масло на NOW и резултатът не ми хареса.
Аватар
Блу
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Авг 18, 2016 8:31 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Mariela Z » Пет Сеп 30, 2016 9:00 am

Здравейте, казвам се Мариела. Сега влизам в зоната и въпреки, че прочетох доста все още имам въпроси. Надявам се с ваша помощ да се ориентирам по-бързо и лесно :)
Ако въпроса ми не е подходящ или не е на правилното място, моля администраторите да го изтрият.

Сегашното ми питане е свързано с рибеното масло. Темата е доста дълга и вие многократно сте я обсъждали, което е чудесно, защото така прохождащите като мен, не се лутат безкрайно и по-лесно решават какво масло да си закупят.

Въпроса ми е - знаете ли кое масло е подходящо за малко дете? Имам дете на 2г. и 6 м. и искам и на него да давам рибено масло, доста боледува и искам малко да го подсиля. Маслата, които са за възрастни могат ли да се дават и на деца (разбира се в по-малко количество) или трябва специално да пише, че са за деца? Ако някой от вас има опит ще съм много благодарна да сподели...

Усмихнат ден :)
Mariela Z
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Сеп 30, 2016 8:32 am
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Пет Сеп 30, 2016 11:43 am

Mariela Z написа:Въпроса ми е - знаете ли кое масло е подходящо за малко дете? Имам дете на 2г. и 6 м. и искам и на него да давам рибено масло, доста боледува и искам малко да го подсиля. Маслата, които са за възрастни могат ли да се дават и на деца (разбира се в по-малко количество) или трябва специално да пише, че са за деца? Ако някой от вас има опит ще съм много благодарна да сподели...

Усмихнат ден :)

Здравей,

Рибеното масло за толкова малко дете явно ще трябва да е течно. Хубаво е да е триглицеридна форма, молекулярно пречистено. Голям плюс е ако има и сертификат по IFOS.
Nordic Naturals, Baby's DHA, with Vitamin D3, 2 fl oz (60 ml) е специално за малки деца и затова е с превес на DHA.
Nordic Naturals, Ultimate Omega Xtra, Lemon, 8 fl oz (237 ml) е също качествено масло.
И двете рибени масла са с триглицеридна форма, молекулярно пречистени и течни. Съдържат и витамин Д3, така че ако се спреш на някое от тях или на друго, което съдържа витамин Д3 е хубаво да направиш консултация с педиатъра на детето за да не се получи предозиране на витамин Д, особено ако приемате витамин Д отделно.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Mariela Z » Съб Окт 01, 2016 9:25 pm

Благодаря много за бързия отговор :)
И аз се бях насочила към течната формула, защото още не може да гълта капсули малкия. Разгледах предложените. Ultimate Omega Xtra ми харесва, но за жалост не мога да си го позволя финансово, а на Baby DHA му е много малка разфасовката - само за 12 дни ще стига.
Може ли да си кажете мнението за това: http://uk.iherb.com/Nordic-Naturals-Ome ... 7-ml/23066
Ако избера варианта с масло, което не е специално за деца, пълната доза (5мл) ли трябва да давам или наполовина?
Mariela Z
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Сеп 30, 2016 8:32 am
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Съб Окт 01, 2016 9:36 pm

Бари Сиърс препоръчва за деца над 1 г. възраст приема на 2,5 г омега-3 мастни киселини. С този продукт с 1 1/2 ч.л. ще постегнете това количество. Продуктите на Нордик са качествени и няма значение дали е за възрастни или за деца. Маслото е фармацевтичен клас. Добрите рибени масла все пак не са евтини.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот loa » Пон Окт 17, 2016 10:01 am

А това ли е най-доброто, което може да се вземе на Мадре лабс? http://www.iherb.com/Madre-Labs-Omega-800-Pharmaceutical-Grade-German-Processed-1000-mg-30-Fish-Gelatin-Softgels/65844
И от него мога ли да давам и на децата? Едното е на 4 г., а другото на 8 г. На капсули го пият, но ако е течна форма не искат.
Последна промяна loa на Пон Окт 17, 2016 10:18 am, променена общо 2 пъти
Аватар
loa
 
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2016 8:43 pm
Пловдив
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта