Рибено масло в Зоната - Част 2

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Julaya » Пон Авг 29, 2016 2:47 pm

Привет Маня,

много благодаря за бързия отговор. :bouquet:

В сличай че си поръчам таблетките от Мадрелабс, дозировката би идвала 3 таблетки (2,4 мг)

Тъй като не намерих никъде където да е описано какво би трябвало да е съотношението ЕРА:DHA, защо е хубаво то да е 2:1?

Благодаря
Julaya
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Авг 29, 2016 9:48 am
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Пон Авг 29, 2016 2:59 pm

Julaya написа:Привет Маня,

много благодаря за бързия отговор. :bouquet:

В сличай че си поръчам таблетките от Мадрелабс, дозировката би идвала 3 таблетки (2,4 мг)

Тъй като не намерих никъде където да е описано какво би трябвало да е съотношението ЕРА:DHA, защо е хубаво то да е 2:1?

Благодаря


Подробна информация за омега-3 можеш да прочетеш в книгата на Бари Сиърс "Зоната ОмегаRx".
Колкото до това съотношение - омега-3, предлагани на сайта на Бари Сиърс са точно с това съотношение.

И за МадреЛабс - да приемат се по 3 капсули.

DHA е особено важна през първите години след раждането, защото е необходима за развитие на мозъка. С напредване на възрастта по-важната омега-3 киселина е ЕРА за поддържане баланса между "добри" и "лоши" айкозаноиди.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Julaya » Пон Авг 29, 2016 5:02 pm

Супер, благодаря!
До книгата още не съм стигнала, но и нея ще я подхвана скоро.
Julaya
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Авг 29, 2016 9:48 am
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Вто Авг 30, 2016 3:09 pm

Julaya, ако още не си прочела книгата, то можеш да погледнеш на няколко места в сайта - "Рибено масло в Зоната" , "Въпроси и отговори" - виж Въпрос 55 относно количеството омега 3, която трябва да се приема според д-р Сиърс. А за ползите от Madre Labs, Omega 800, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels можеш да прочетеш в края на 5-я пост на моя дневник.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Блу » Чет Сеп 08, 2016 12:49 pm

Здравейте Зонковци! :)
Имам въпрос, като човек който за пръв път поръчва рибено масло. На 25.08 направих поръчка, учудващо бързо е пристигнала пратката до София. На 1.09 , но аз съм от провинцията и оттам насетне нямам информация какво се случва. Преди малко ходих до пощенската станция да проверя лично, но напразно.
То вярно, че празници и чудо тия дни, но се притеснявам да не би през митница да трябва да я освобождавам.
Въпросът ми е при всички случаи ли ще имам известие от бг Пощи или да чакам друго известие?
Аватар
Блу
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Авг 18, 2016 8:31 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Чет Сеп 08, 2016 10:10 pm

Блу, досега един или два пъти съм ходил до митница, като преди това съм получавал от пощата "Митническо известие". От около 2 месеца има някакви нови разпоредби и доколкото имам информация документа вече се казва "Уведомително писмо" и пак ти пристига в пощата. За съжаление не можеш да направиш справка в митницата за пратката ти по телефон. Това може да стане на гише "Справки" (за митница София ) срещу някаква символична такса. Имай предвид, че има някакъв срок, може би около 20 дни, след който от митницата ще върнат пратката обратно, ако разбира се тя е там. Така че е добре да изчакаш може би още няколко дена и ако в пощата ти няма нищо да направиш справка в митницата. Успех!
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Пет Сеп 09, 2016 11:43 am

За интересуващите се

До 14 септември, сряда - 10 ч. сутринта, тихоокеанско време Madre Labs, Omega 800, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgel се предлага с 20% отстъпка.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Блу » Пет Сеп 09, 2016 8:20 pm

Благодаря за инфото , Маня. :bouquet:

Гого, здравей и на теб.. :) Не съм се представяла още, но от две седмици съм в зоната, до голяма степен благодарение на всички вас тук, но да не се отплесвам.
Днес получих известие ,че трябва да посетя митница и някакви изброени документи от които свят ми се зави..
Имам еори номер отпреди и нат. заверено пълномощно към DHL.

но в бланката също пише :
- Документ,съдържащ описание,стойности условия на доставка на получените стоки както и номер на конкретната пратка.
-Поръчка от сайта или фактура, съпоставими с номера за проследяване на пратката.
-Извлечение за запращаен по банков път.
Аватар
Блу
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Авг 18, 2016 8:31 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Пет Сеп 09, 2016 8:30 pm

Ако съобщението е от Български пощи стъпките са следните:
Разпечатваш си мейла, с който ти потвърждават поръчката - това е фактурата.
Разпечатваш си извадка от картата, с която си платила - ако ползваш електронно банкиране е лесно, иначе просто от банката ти вадят извлечение от датата на плащане.
Описанието - принтираш си страницата на продуктите, които си поръчала.
С всички тези документи отиваш на митница, а след това ще те накарат да отидеш на следващи ден да си вземеш пратката.

За да спестиш време: Проверяваш дали в съобщението за посещение на митницата е посочен имейл адрес. Ако има такъв, сканираж всички горни документи и им ги можеш да им изпратиш (заедно със съобщението) с молба за освобождаване на пратката и доставка на адрес (има плащания, които зависят от стойността на пратката) и кратко описание на български какво съдържа поръчката ти. Остави и телефон за връзка, ако предприемеш доставка чрез описаната услуга.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Блу » Пет Сеп 09, 2016 9:31 pm

Ей,Маня, безценна си! :love:
Такова лутане щеше да падне. Направих скийншотове на всичко което изброи. Утре ще ги принтирам,че нямам вкъщи принтер.Имам оставен адрес и телефон само на митницата, ще звънна да питам за мейл, дано са в настроение и ми дадат да пусна електронно документите.

Новобранците какво щяхме да правим без вас, направо не знам...

ПП Това с принтването в случай че ми откажат да ги пусна по мейл.
Последна промяна Блу на Пет Сеп 09, 2016 9:36 pm, променена общо 1 път
Аватар
Блу
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Авг 18, 2016 8:31 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Пет Сеп 09, 2016 9:34 pm

Щом нямаш подаден имейл адрес, ще ти се наложи да се разходиш до митницата.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Блу » Пет Сеп 09, 2016 9:38 pm

Ех, пусти бг неуредици.. Поне спестих част от недоразуменията.
Аватар
Блу
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Авг 18, 2016 8:31 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Пет Сеп 09, 2016 9:43 pm

Гадното е, че тези нови разпоредби вече прилагат и за частни колети, не само за покупки през нета. И създават един куп проблеми на хората, които чакат нещичко от близкитеси от чужбина. Поне така ми обясниха при последното ми посещение дамите на митницата.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Блу » Пет Сеп 09, 2016 10:01 pm

Ново двайсе.
Аватар
Блу
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Авг 18, 2016 8:31 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Блу » Пон Сеп 12, 2016 4:43 pm

Зонковци, здравейте,
Ходих да си освободя пратката с рибеното масло, с принтираните документи както Маня ме посъветва. Казаха ми ,че трябва да доплатя 31лв и отгоре. :wow:
Пратката ми струваше 50 лв, въобще не очаквах такава голяма сума. На писмото пишеше 3.50 че дължа., вероятно таксата.
Заядоха се защо в мейла и в сайта сумата е изписана в левове, а не долари. Обясних ,че вероятно съм дала опция да ми обръща валутата автоматично.. истината е,че не се сещам.
Като и да е, разстроих се много и не знаех какво да правя. Отказах пратката в крайна сметка... както и да бях постъпила щях да се чувствам прецакана.
много гадно се чувствам, толкова го чакаш това рибено масло :(
Аватар
Блу
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Авг 18, 2016 8:31 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Пон Сеп 12, 2016 4:56 pm

Върху стойността на пратката се начисляват 20% ДДС, отделно магазинажа 3,50 за пощите, отделно има някаква такса свързана с освобождаването. Не са се заяли, така излиза. Но при всички случаи, дори с тези такси, ако същото рибено масло (не знам кое си поръчала) го намериш в българска аптека ще ти струва доста по-скъпо. Но ти си знаеш. За жалост на бг пазара единственото що-годе качествено, което можеш да намериш и горе-долу да покрива изискванията за молекуларно пречистено рибено масло (но не и високо-пречистено или фармацевтичен клас както го определя Бари Сиърс) е https://healthstore.bg/now-ultra-omega- ... 0-drazheta - за 90 капсули за 60 или https://healthstore.bg/now-ultra-omega- ... 0-drazheta - за 180 капсули - цена 105 лева. Препоръчителната минимална доза от 2,5 г омега-3 се постига с 3 капсули на ден. Цената на дневната минимална доза излиза 2 лева.

Имам обаче спомени, че ползвалите го се оплакваха от оригване на риба, ако не се лъжа.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта