Протеини в Зоната

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Neli » Чет Май 29, 2014 7:29 pm

Здравейте и от мен, аз искам съвет от вас. Имам желание да си закупя протеин, за да го комбинирам с други храни. Но какъв да бъде след като не тренирам нищо, освен йога от време на време. Трудно ми е да се ориентирам кой е подходящ. :bored1:
Когато човек е здрав, всеки ден за него е празник!
Аватар
Neli
 
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Сеп 28, 2013 3:02 pm

Re: Протеини в Зоната

Зоната
 

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Маня » Пет Май 30, 2014 7:17 am

Само да споделя, че от "елитния" протеин, както го нарече Пламчето става великолепен шоколадов мус с добавка на ягоди или череши, накиснат овес и малко ядки, когато се разбие в робота без да се добавя допълнителна течност. И закуската е страшно зареждаща.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пет Май 30, 2014 10:23 am

Neli написа:Здравейте и от мен, аз искам съвет от вас. Имам желание да си закупя протеин, за да го комбинирам с други храни. Но какъв да бъде след като не тренирам нищо, освен йога от време на време. Трудно ми е да се ориентирам кой е подходящ. :bored1:

Нели, това дали тренираш или не, няма значение. Ти го взимаш протеина, за да си набавиш протеините за съответното хранене. Най-добре си купи неовкусен изолат, защото става и за готвене. Върни се назат в темата и виж, какви протеини са препоръчани, избери си един от тях и си го купи. Ако искаш, преди да го купиш, попитай отново за конкретния продукт, за да си сигурна. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот TheCatCharli » Пет Май 30, 2014 1:14 pm

Neli, зависи много от това колко пари може да отделиш.

Като започнеш от най-елитните:
Country Life, Gluten Free, BioChem Sports, 100% Whey Protein - 0,73 лв. на БП

и стигнеш до по-достъпните откъм пари:
Syntrax NECTAR 0.907 GR - 0,47 лв. на БП
Pharma First Whey Best - 1000 грама - 0,39 лв. на БП

По-елтините имат по-голямо съдържание на протеин за единица количество (почти никакви мазнини, въглехидрати и нежелани добавки) - 90-95%
Докато при по-евтините процента пада за сметка на други съставки/добавки (повече мазнини, въглехидрати,.....) - 70-80%
Аватар
TheCatCharli
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 9:54 am

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Neli » Пет Май 30, 2014 7:47 pm

Вече разбрах, :) а като съм решила да купувам, поне да си заслужава. Например "елитния протеин" http://www.nowfoods.bg/p/Whey-Hydrolysate-Chocolate-908 на Пламчето, може ли да се използва за всичко? :hug:
Когато човек е здрав, всеки ден за него е празник!
Аватар
Neli
 
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Сеп 28, 2013 3:02 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Маня » Пет Май 30, 2014 9:43 pm

Нели, този протеин е с вкус на шоколад и сладък. Ако си прочела внимателно, Пламчето обяснява защо тя не би го ползвала. За топлинна обработка ми се струва, че е грехота да се хаби. С него можеш да си направиш подобрена версия на бонбоните на Кари, ако искаш да си направиш блокчета от 1 БПВМ за следобедна и късна закуска, но със сигурност ще станат много много сладки и заради фурмите. Аз лично го ползвам за нещо като шоколадов мус с добавка на плод (череша, ягода). Ако искаш да ползваш универсален и отново елитен протеин, на прилична цена - по-скоро пробвай този. Аз лично съм много доволна от него, защото може да се комбинира и с плодове, и със зеленчуци, подлежи и на топлинна обработка. От серията на Now Foods от изолатите има доста вкусове, въпросът е за какво точно искаш да ползваш протеина.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Пет Май 30, 2014 11:37 pm

Neli написа:Вече разбрах, :) а като съм решила да купувам, поне да си заслужава. Например "елитния протеин" http://www.nowfoods.bg/p/Whey-Hydrolysate-Chocolate-908 на Пламчето, може ли да се използва за всичко? :hug:

Здравей, Нели :Hello: естесвено, аз одобрявам подобен избор по 2 причини: 1-во това е качествен протеин 2-ро шоколадът във вид на протеин по най страхотен и вкусен начин съвсем може да замести сладкото :laugh3: и искам да отбележа, че шоколадовите бонбони на Каритка са божествени :yess:
П.С. Ако искаш да готвиш с него, моля те, не го подлагай на термична обработна, а си прави шейкове, шоколад и подобни.... И изобщо не е нужно да тренираш, за да можеш да ядеш качествен протеин. Изрично е казано, че това не трябва да замества храната, но можеш да използваш за междинни закуски или за разнообразие. Страхотното предимство на протеините е, че там няма всякакви подобни Е-та и хормони, а са просто готови за директна консумация белтъчини.
Искам да отбележа, че шейкът на Маня със ягоди+ мента + протеин шоколад = неповторимо добра комбинация :love: :wow: :laugh3:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Маня » Пет Май 30, 2014 11:50 pm

Plam4e22 написа: а как обичам солени пайове самооооо :shock: :shock:
Пламче, моля дай някоя идея за солено пайче, че нещо не мога да съчиня...
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Tatyana » Нед Юни 01, 2014 5:25 pm

TheCatCharli написа:Протеина от грах в iHerb излиза доста на оферта: http://www.iherb.com/Now-Foods-Pea-Protein-Natural-Unflavored-2-lbs-907-g/9858

Има ли някой дето го е пробвал? И има ли му нещо не в ред, че е толкова евтин - 38 ст на блок с доставката?

И аз взех от него, защото прочетох, че има много добри показатели според Пламчето. Няколко страници по-назад с Гого го дискутираха този протеин. Има си вкус на грах. Не е лош, ако го ползваш в солени неща. За сладки шейкове едва ли ще върви.
А този първия, който си посочил в другия пост, наистина е страхотен :yess:. Той ми е вкусен дори само на шейк, без нищо друго вътре. Взех без вкус и аромати. За показателите е ясно, само цената не ми харесва ;)
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Neli » Пет Юни 06, 2014 10:29 pm

:hug: Благодаря на всички за съветите, аз най-после се реших и си поръчах този http://www.nowfoods.bg/p/Whey-Hydrolysate-Chocolate-908 . Изчислих го на 28 гр. за Б, :hm: дали съм объркала нещо - вие ще кажете!
Сега трябва ли да добавям към него и мазнини, защото прочетох по-назад, че този има доста?
И още нещо да попитам - мога ли да го използвам сутрин за закуска или само от време на време?
Дано да не ставам досадна вече, но все още не съм на ясно с тези протеини. :love:
Когато човек е здрав, всеки ден за него е празник!
Аватар
Neli
 
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Сеп 28, 2013 3:02 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот лилит » Пет Юни 06, 2014 10:41 pm

Според мен са 12 за блок.
Данните са за доза, т.е. за 42гр не за 100, от там ти е грешката.
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Нед Юни 08, 2014 6:40 am

Neli написа::hug: Благодаря на всички за съветите, аз най-после се реших и си поръчах този http://www.nowfoods.bg/p/Whey-Hydrolysate-Chocolate-908 . Изчислих го на 28 гр. за Б, :hm: дали съм объркала нещо - вие ще кажете!
Сега трябва ли да добавям към него и мазнини, защото прочетох по-назад, че този има доста?
И още нещо да попитам - мога ли да го използвам сутрин за закуска или само от време на време?
Дано да не ставам досадна вече, но все още не съм на ясно с тези протеини. :love:

Нели, питането е даже задължително ако нещо ти остава недоизяснено :hug:
Та този протеин за блок излиза около 12 гр. Бари окончателно си е споменал, че мазнините сега трябва да са 2 пъти в повече, т.е. Умножаваш по 3 вместо по 1.5. :) въпреки, че този протеин наистина има доста повече мазнини :th: аз мисля да си се придържам към правилото.
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот HippoDel » Вто Юни 10, 2014 11:49 am

Покрай проблемите ми с ръката, забравих да ви се похваля, че сдобих с протеина подсладен със стевия, за който бях споделила преди. Това е първия овкусен протеин, който купувам. С вкус на ябълка е, защото като нов продукт, това е единствения вкус за сега, който предлагат, подсладен със стевия.
Малко е сладичък за моя вкус, но иначе, се разтваря по-добре от другите ми два - млечен изолат и неовкусен чист изолат. И на вкус е по-приятен не бие толкова на белтък, малко този изкуствен вкус на ябълка също ми идва в повечко, ама...
Чудех се ако си взема от същия, но неовкусен дали пак ще е по-вкусен от другия чист изолат. Всъщност разликата е, че единият е изработен от 100% чист неденатуриран суроватъчен протеинов изолат от най-високо качество,а другият е 100% чист неденатуриран суроватъчен протеин концентрат и суроватъчен протеин изолат. Първият е по-чист протеин, но вторият е по-вкусен. :hm:
Исках да ви питам, тези които ползват овкусени протеини, не са ли ви твърде парфюмирани?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Вто Юни 10, 2014 11:56 am

Първия път е странно. Натам вкусът не ми прави впечатление - свиквам и си ми е съвсем нормален.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот eldass » Вто Юни 10, 2014 9:59 pm

В момента имам ягода и ванилия, и двата са ми приятни. Предишният беше шоколад и банан - те също ми харесват. Всеки път вземаме по 2 вида от 2 кг. бидончета, за да си разнообразяваме вкъщи. И аз като Ити съм си свикнала и дори си чакам дозичката. :lol:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Юни 11, 2014 10:23 pm

Да, това с 2-та вкуса се оказа ключово. Важно е да имаш такова разнообразие.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron