Рибено масло в Зоната - Част 1

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Дек 02, 2013 4:19 pm

marianapanova написа:ох :wow: :dum: :о :think2: :sad:


Моят съвет е да си го изпиеш, но да го смяташ, като мазнини. 1МБ=2г :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот marianapanova » Пон Дек 02, 2013 4:24 pm

Благодаря Хипо,и аъ това си помислих!
Но по колко мога да приемам на ден
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Дек 02, 2013 4:42 pm

marianapanova написа:Благодаря Хипо,и аъ това си помислих!
Но по колко мога да приемам на ден


Не мисля, че има някакво значение. Ама е добре да хапваш и ядки, и маслини, и зехтин за мазнини, така че ти си прецени колко от блоковете мазнини за деня да ти е лененото масло. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Пон Дек 02, 2013 4:46 pm

Марианка,
Както вече си разбрала не може да се разчита на лененото масло за набавяне на адекватни количества омега 3 киселини. От друга страна пък можеш да си го пиеш защото лененото масло съдържа и други полезни витамини и минерали - ето малко инфо от Интернет за лененото масло:

"
То съдържа витамин F (46%), който не се синтезира в организма, ценни киселини, голямо количество витамини А и Е, калий, магнезий, цинк, протеини, фибри и други биологично активни вещества, необходими за здравословното хранене.
"
Трябва да се има в предвид, че лененото масло съдържа фитоестрогени, поради което не се пепоръчва за приемане от мъже.
Изпий си го , а за дозата може би по 1ч.л на ден няма много да ти обърка балансирането.
Имай в предвид, че лененото масло силно се окислява и го дръж в хладилника, какъвто е слуая и с течното рибено масло :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот marianapanova » Пон Дек 02, 2013 6:16 pm

Благодаря Гого!
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Karrita » Вто Дек 03, 2013 8:28 am

gogo написа:Имай в предвид, че лененото масло силно се окислява и го дръж в хладилника, какъвто е слуая и с течното рибено масло :hug:

А капсулите рибено масло, не ги ли държите също в хладилника?
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Вто Дек 03, 2013 11:03 am

Karrita написа:
gogo написа:Имай в предвид, че лененото масло силно се окислява и го дръж в хладилника, какъвто е слуая и с течното рибено масло :hug:

А капсулите рибено масло, не ги ли държите също в хладилника?


Кари, аз моите капсули не ги държа в хладилник. Сега погледнах на кутията пише - Store in a cool, dry place, a ето какво пише на течното рибено масло: - Refrigerate after opening to maintain freshness. Тук директно казват след отваряне да се сложи в хладилника. :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Pipilota » Вто Дек 03, 2013 5:34 pm

Барито пък казва, че хладилника е идеалното място за съхраняване на рибеното масло, а за течното рибено масло -да го държим във фризера, защото това го предпазва от окисляване, и подобрява вкуса, като се притъпява миризмата на риба.

И преди да го пием да позлваме „цитрусовият трик“ – Един от най-старите трикове е смученето на цитрусови плодове (лимон, портокал) за около пет-шест секунди преди приема на течно рибено масло. Киселинността на цитрусовите плодове (особено на лимона) ще притъпи вкусовите рецептори, и по този начин няма да усетите вкуса на рибеното масло (Имайте предвид, че колкото по-висока е чистотата на рибено масло, толкова е по-добро на вкус.) :bow:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Karrita » Сря Дек 04, 2013 9:37 am

Аз в началото и моите капсули не ги държах в хладилника, обаче един ден дойде Газилот и ги помириса и каза, че са започнали да миришат на гранясало рибено масло. И наистина, имаха някакви наченки на такъв дъх. От тогава ги държа в хладилника...
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Дек 04, 2013 12:51 pm

И аз моите ще почна да ги слагам в хладилника, след като и Барито се е произнесъл :applaus:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Дек 04, 2013 7:27 pm

Аз преди да го разпечатя, го държа на стайна температура, а като го отворя го съхранявам в хладилник. Става въпрос за рибено масло на капсули. Според вас, преди да е разпечатано пак ли трябва да се съхранява в хладилник? :think2:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Pipilota » Сря Дек 04, 2013 8:23 pm

Хипо, ако имаш място в хладилника, за предпочитане е да си седи там :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Дек 04, 2013 8:49 pm

pipilota написа:Хипо, ако имаш място в хладилника, за предпочитане е да си седи там :)


Честно да ти кажа, от както съм в Зоната, хич нямам място в хладилника. :think: И при вас ли е така?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Karrita » Чет Дек 05, 2013 8:38 am

HippoDel написа:Честно да ти кажа, от както съм в Зоната, хич нямам място в хладилника. :think: И при вас ли е така?

Ох, и аз съм така....Хладилникът ми никога не е бил по-пълен!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Pipilota » Чет Дек 05, 2013 3:57 pm

Ааа, аз това от кога го говоря, че от както влязохме в Зоната, и бюджета ми храна се увеличи драстично, и съответно мястото в хладилника намаля-т.е сега имам два хладилника-единия в гаража, другия в кухнята :) И само прелитам от единия до другия...Но и тук не е като в БГ, да скокнеш до махленското магзнче на ъгъла на улицата, и да си купиш каквото ти трябва, а трябва да паля колата, и да карам няколко мили за да се сдобия с каквото ми трябва..и за това тук пазаря един- два пъти в седмицата и така, трябва ми солидна складова база ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Karrita » Пет Дек 06, 2013 10:54 am

Гого, какво ще кажеш за това рибено масло?
http://www.iherb.com/Now-Foods-Omega-3- ... gels/18104
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron